ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Гордєєв Сергій Іванович

завідувач кафедри,
лауреат міжнародних театральних фестивалів і творчих премій,
заслужений діяч мистецтв України,
кандидат мистецтвознавства, професор,
член правління харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України

Контакти кафедри:
Телефон: (057) 712-25-12
Адреса: вул.Конторська, 1, 3-й корпус
E-mail: maskahdak@gmail.com

Кафедра режисури має значні перспективи у підготовці фахівців режисерських спеціалізації для театральної та концертної діяльності в сучасній Україні: забезпечує вивчення основ театрального мистецтва за спеціалізацією "Режисура естради та масових свят" за напрямом підготовки "Бакалавр", за напрямом підготовки "Магістр". Студенти спеціальності "Театральне мистецтво" проходять поглиблену підготовку з використання теоретичного та практичного досвіду виховання режисерів естради та масових свят та опановують сучасні засоби театральної педагогіки.

Кафедра режисури забезпечує підготовку з наступних напрямів:

  • - Бакалавр (денна та заочна форми навчання) - 4 роки;
  • - Магістр (денна та заочна форми навчання) - 1,5 роки.

Останні роки розбудови кафедри пов'язані з відкриттям на кафедрі режисури аспірантури за спеціальністю "Театральне мистецтво". В аспірантурі навчаються аспіранти, здобувачі інших кафедр ХДАК та ВНЗ і мистецьких установ України.

Головним напрямом наукової діяльності кафедри режисури є розробка теоретичних і практичних проблем театрального мистецтва за двома науковими темами: "Проблема методичного забезпечення підготовки режисерських кадрів в умовах вузів культури" і "Становлення та розвиток педагогічних принципів театральної школи Леся Курбаса".

Поряд з провідними викладачами кафедри режисури активну творчу діяльність ведуть й студенти, які створюють курсові та дипломні роботи на сцені постійно діючого стаціонарного учбового театру та художнього колективу - студентського театру "Академія", в якому є можливість показати поряд з драматичними виставами масові театралізовані видовища, великі концертні програми та святкові урочисті вечори. Театр "Академія" є лауреатом багатьох міжнародних театральних фестивалів, це своєрідна лабораторія пошуку нових форм і методів сценічного втілення драматургічного матеріалу, синтезу різних жанрів естрадного мистецтва. Засновником та художнім керівником театру став заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор С.І.Гордєєв. За роки його існування школу професійної майстерності пройшли декілька поколінь акторів та режисерів, які з успіхом сьогодні працюють у професійних театрах та мистецьких колективах, постановниками масових свят та видовищ, викладачами вищих навчальних закладів культури і мистецтв. Виступи студентів на сценічних майданчиках Харкова, інших міст України та на сцені учбового театру ХДАК є своєрідною формою проходження навчальної практики. Найкращі з творчих робіт студентів зайняли призові місця на численних театральних фестивалях. Так, майбутні актори та режисери стали дипломантами і лауреатами : Всеукраїнського молодіжного фестивалю "Курбалесія" (2011, Харків); Міжнародного фестивалю "Берег Мельпомени" (м. Береговоє, АР Крим, 2011), Міжнародного фестивалю "Театральний дебют" (м. Москва, 2012); Міжнародного фестивалю "Земля. Театр. Діти" (м. Євпаторія, 2009-2013).

Модернізація навчального процесу на кафедрі проводиться за такими напрямами:

  • - підготовка навчально-методичних матеріалів для студентів, що навчаються за фахом, у формі аудіо і відеозапису, створення аудіо та відеотеки (DVD, CD) зі спецдисциплін за навчальними планами;
  • - виконання студентами практичних, курсових та дипломних робіт на базі учбового театру, сценічних майданчиків Палаців культури, театрів, концертних залів Харкова та інших міст України з використанням сучасних режисерських технологій.

Таким чином, кафедра режисури відкриває шлях до сцени новим поколінням творчої молоді, але кожний, хто навчається режисерському мистецтву, хто присвятив себе театрові, пам'ятає крилаті слова одного із засновників кафедри - професора О.Б.Скибневського: "Для справжнього великого художника школа не закінчується отриманням диплома… І чим значніше митець, тим довше він зберігає здатність вчитися і зростати". До цього залишається додати: "Якщо вічно існує театр, то можна сподіватися, що і кафедра режисури ХДАК має прекрасне творче майбутнє".