ФАКУЛЬТЕТ ТЕАТРАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Кафедра режисури була створена у 1959 році. Серед спеціальних кафедр ХДАК вона посідає одне з поважних місць. Випускники кафедри режисури відомі як в Україні так і за її межами. Це талановиті театральні режисери й актори, керівники професійних театральних колективів, постановники театралізованих заходів, викладачі середніх та вищих навчальних закладів культури і мистецтв.

У 2014 році кафедра відсвяткувала свій 55-річний ювілей. За цей період її викладачі здійснили більше сорока випусків фахівців. Саме тому, що підготовка спеціалістів на кафедрі режисури виявилася результативною, досвід її запропонували в навчальному процесі училища культури та в вищіх навчальних закладах мистецтв і культури багатьох регіонів України, де успішно працюють викладачами колишні учні ХДАК.

Нині на кафедрі режисури, яка стала справжнім науково - методичним центром в галузі театрального мистецтва Слобожанщини, працюють викладачі, творча, наукова та педагогічна праця яких відзначена яскравими віхами, пов'язана з її історією. Великий досвід у вихованні творчої молоді впродовж багатьох років використовує заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор С. І. Гордєєв, який успішно поєднує обов'язки завідувача кафедри з багаторічною педагогічною, науковою, творчою і громадською діяльністю.

Окрім наукової та педагогічної праці викладачі кафедри беруть активну участь у втіленні масових свят, концертів та інших театралізованих заходів міста. Це, перш за все, щорічні заходи Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації: "Вища школа Харківщини - кращі імена", "День вчителя", обласні та міські свята : "День міста", "День Перемоги", "День знань", "Широка масляна" та ін. Разом з викладачами участь в організації та постановці цих заходів беруть студенти режисерської спеціалізації, набуваючи необхідного практичного досвіду. Без їх участі не проходить нині жодна мистецька подія і в самій академії; майбутніх режисерів запрошують на концерти, свята, презентації творчих програм у районах Харківщини, де вони радують глядачів яскравим виконавським мистецтвом. Відрізняються студенти-режисери й оригінальністю втілення задуму постановок, коли демонструють творчі здібності на сцені учбового театру або виступають на міських, всеукраїнських і міжнародних театральних фестивалях.