ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Кафедра музейно-туристичної діяльності

Спеціальність 242 «Туризм і рекреація»
(галузь знань 24 «Сфера обслуговування»)



Ми у соцмережах:

УМОВИ ВСТУПУ
БАКАЛАВРАТ (ОПП)
МАГІСТРАТУРА (ОПП)
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
НАШЕ ЖИТТЯ
УГОДИ ПРО СПІВПРАЦЮ
МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ
РЕЦЕНЗУВАННЯ ТА ОБГОВОРЕННЯ
НАУКОВИЙ ГУРТОК
ДОСЯГНЕННЯ ТА ВІДЗНАКИ ВИКЛАДАЧІВ КАФЕДРИ
ДОСЯГНЕННЯ СТУДЕНТІВ
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВИПУСКНИКІВ

Відкриття у 2012 році ОПП «Туризмознавство» було зумовлене зростаючим попитом на фахівців із надання туристичних послуг в Україні та світі, а також розумінням глибокої взаємозалежності культури і бізнесу, на перетині яких і знаходиться туризм. При розробці ОПП було враховано історико-культурну й економічну складові туристичної діяльності. Студенти мають можливість отримати знання з маркетингу, менеджменту, організації підприємницької діяльності, спробувати себе в якості екскурсоводів та аніматорів, взяти участь у розробці всеукраїнських та міжнародних проектів, а під час практик – ознайомитися з практичною діяльністю підприємств індустрії туризму (туроператорів, туристичних агенцій, музеїв, готелів та ресторанів).

Серед фахівців, що забезпечують викладання: Степанов В. Ю. (професор, доктор наук з державного управління, сфера наукових інтересів – державна інформаційна політика, правознавство, інформаційна безпека, туризм, менеджмент та адміністрування), Божко Л. Д. (доцент, доктор культурології, спеціаліст з сталого розвитку туризму та розвитку міського туризму), Аніщенко А. П. (доцент, канд. пед. наук, спеціаліст з міжнародної проектної діяльності, організації анімації в туризмі та тренінгів), Зайцева М. М. (доцент, канд. економ. наук, спеціаліст з організації підприємницької діяльності, має більш ніж 10-річний досвід управління туристичною агенцією), Ростовцев С. С. (ст. викладач, канд. наук з соц. комунікацій, спеціалізується на діджитал-маркетингу та організації трекінгу, хайкінгу, бекпекінгу, велотуризму, Яріко М. О. (ст. викладач, кандидат культурології, спеціалізується на екскурсійній діяльності, організації івентів, велотуризмі та організації міжкультурних комунікацій), Шумлянська Н. В. (ст. викладач, фахівець з маркетингу, організації готельної справи). Шкода В.В. (лаборант кафедри, завідувач Лабораторії інноваційних технологій в туризмі, фахівець з організації туризму для осіб третього віку, викладач англійської мови).

Також до викладання кафедра залучає фахівців, які працюють у туризмі, серед них – Редіна В. А., доцент, канд. пед. наук, директор ОКЗ «Центр юних туристів» та Холодок В. Д., доцент, канд. наук з державного управління, директор ОКЗ «Харківський туристсько-інформаційний центр»).

При кафедрі працюють Лабораторія ресторанної справи, Лабораторія готельної справи та Лабораторія інноваційних технологій в туризмі.

Влітку студенти мають можливість проходити стажування на закордонних підприємствах туристичної індустрії.

Студентське життя на кафедрі характеризується різноманітністю напрямків діяльності. Так, наукова-дослідна робота студентів супроводжується їх участю у конференціях молодих науковців, як в Академії так і за її межами, круглих столах, підготовкою наукових робіт для всеукраїнських та міжнародних конкурсів тощо.

Культурно-масова робота передбачає організацію й участь студентів у концертах та виступах присвячених різним святам, як-то Всесвітній день туризму, День Охі, Новий рік та інші. Також організовуються конкурси туристичних фотографій студентів та викладачів, зроблених під час подорожей.

Таким чином, випускники кафедри здобувають високий рівень професійної підготовки, удосконалюють навички володіння іноземними мовами і загалом характеризуються широкими знаннями у різних напрямках, що дозволяє їм користуватися конкурентною перевагою на ринку праці як України, так і за кордоном.

Приєднуйтеся до нашої туристичної родини!