ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Кафедра музейно-туристичної діяльності

ФОТОАРХІВ ЕКСПЕДИЦІЙ

1 квітня 2024 р. Цикл Міжвузівських зустрічей з фахівцями туризму «Цікаві зустрічі з цікавими людьми». Сьогодні зустріч дещо вибивається з загального ряду. Наш спікер – Анатолій Леонідович Щербань. З одного боку – відомий екскурсовод, організатор науково-популярних заходів, фахівець з зеленого туризму, ініціатор створення екскурсійного аудіогіда у с. Опішня. З іншого ж – вчений, керамолог, дослідник творчості Г. Сковороди, музеєзнавець, доктор культурології і … наш завідувач кафедри Говорили про формування особистості, про монетизацію туристичних проєктів, про Опішню – становлення туристичного бізнес-простору, про екскурсійний аудіогід і багато про що ще. Тож запрошуємо до перегляду.



26 березня 2024 у межах співпраці з Національним лісотехнічним університетом було проведено відкриту лекцію "Інклюзія в туризмі: від інвалідності до доступності для всіх".



24.03.24 Знов масштабні обстріли? Блекаут у Харкові? Ну так. Транспорт не ходить? Ну так. Але ж ми – туристи? Ну так.



18 березня на черговій Міжвузівській зустрічі завітали до карпатського міста Сколе. Спікер – п. Тетяна Зінкевич, директорка і співзасновниця Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина», фахівець з сільського туризму та етнографічного туризму. Музей відкрито для відвідувачів у 2018 році, за ці шість років він став справжнім культурним та просвітницьким центром міста. На сьогодні він налічує 12 виставкових залів, присвячених етнографії бойків, історії краю, мистецтву, природі. Особливо ж варто зазначити експозиції, присвячені радянській окупації та героїчній боротьбі УПА на цих теренах. Власне, саме в цьому музеї можна побачити УПА не як ідеологічне кліше, а через історії та подвиги конкретних людей. Цікаво, що цей масштабний проєкт – результат втілення у життя ентузіазму однієї родини, але за ці шість років став потужним центром громадської активності, завдяки якому не лише зберігаються місцеві традиції та історії, але й, наприклад, переселенці включаються у діяльність Сколівської громади. Активна проєктна діяльність забезпечує музей необхідними ресурсами. Також нещодавно тут завершився цікавий проєкт з підготовки гідів-екскурсоводів. На цій зустрічі говорили про становлення музею, особливості бойків, історії воїнів та зв’язкових УПА, розвиток зеленого туризму в Карпатах. Тож запрошуємо до перегляду.



11 березня 2024 – нова Міжвузівська зустріч циклу «Цікаві зустрічі з цікавими людьми». Спікер – Тарас Бойчук. "Кризовий самоменеджмент: особа та війна". Кризовий самоменеджмент протягом останніх років – це не лише про персональні виклики життя. Про розуміння себе, власних можливостей і меж, а також – розуміння інших. Уміння бачити сильні та слабкі сторони, співпрацювати, відпочивати. Але також – про зустрічі з подіями, які неможливо контролювати. Тому на цій зустрічі - про людину та її ресурси, про методи психологічного відновлення під час війни. Про зміни, спричинені безпосередньою зустріччю з війною. Про менеджмент волонтерської діяльності. Про історичні реконструкції. І цікавий шлях лектора: рольові ігри, культурологія, IT, SMM, волонтерство, ЗСУ, психологія.п. Тарас працює у БФ "Право на Захист", тож, якщо знаєте людей, які потребують психологічної допомоги, можете порадити їм звертатися: https://r2p.org.ua/. Повний запис зустрічі можна подивитися за посиланням.



А так ми збираємо матеріал на кваліфікаційну роботу… Тож очікуйте не лише 40 сторінок тексту, але й цікавий туристичний проєкт.



2.03.2024 Зустріч з випускницею. Сфера обслуговування - то не лише про розрахунки, вибір бізнес-стратегій чи дослідження ринку. Насамперед - це про місію, про комунікації, про особливості створення офлайн- та онлайн- ком’юніті. А тому на "Цікавих зустрічах з цікавими людьми" Олена Пономаренко - наша випускниця, а зараз - менеджер у фітнес-компанії та онлайн-тренер. Про що говоримо? Трохи про менеджмент, конфлікти та комунікації, про онлайн-тренування під час карантину та війни, про бізнес. Трохи про подорожі. І багато - про тренування, про роботу з тілом, ментальне здоров'я та ін...
Запрошуємо підписуватися на її сторінку: https://www.instagram.com/ponomarenkooolena/ і до нових зустрічей.



26.02.2024 р. Зустріч з представниками туристичного бізнесу. Спікер - Володимир Горон, керівник туристичної компанії TURE. Як народжується бізнес? По-різному. Але може бути й так – друзі-однодумці просто починають робити те, що люблять. І створюють компанію, яка успішно проходить всі можливі кризи – і економічні, і екологічні, і початок війни у 2014 році, і повномасштабне вторгнення у 2022. Компанія TURE на сьогодні – один з лідерів активного та екстремального туризму в Украіні. З власною філософією, системою сертифікації працівників, розвиненою інфраструктурою та широким спектром пропозицій. Але це лише найменше, що можна сказати. По суті компанія TURE – не просто підприємство індустрії туризму, а стиль життя.
Сайт компанії: https://ture.ua/
Instagram: https://www.instagram.com/bily.bizon/
Тож запрошуємо до перегляду. А п. Володимиру дякуємо за яскраву та насичену доповідь.



21 лютого 2024 На черговій Міжвузівській зустрічі зустрілися з нашим випускником-2024 Олександром Балакіревим. Олександр - топ-менеджер компанії PlayCarry.com, що працює у геймінгу та кіберспорті, поділився своїм досвідом управлінської діяльності. Він давно працює у кіберспорті, а кваліфікаційні роботи свого часу присвятив кібертуризму Тож дізналися багато цікавинок щодо організаці ї міжнародної фірми, особливостей внутрішніх комунікацій, структури організації, системи мотивування та оплати праці персоналу, комунікації з споживачами послуг, особливостей маркетингу на міжнародному рівні, практики ініціювання та впровадження інноваційних рішень та розвитку компанії в умовах війни. Також до нас завітали гості з УжНУ Руслана Кривенкова (к.н.з держ. Управління, доцент кафедри туризму) та Мирослава Якима, студентка 2 курсу спеціальності 242 Туризм УЖНУ. Доповідь п. Мирослави було просвячено особливостям менеджменту туристичних підприємств Туреччини. Тема: "Управлінські інновації в індустрії гостинності Турецької Республіки". Дякуємо всім учасникам за цікаву зустріч і бажаємо подальшого цікавого підприємництва та навчання.
P. S. На жаль, цього разу запис через технічні причини не вдалося зробити, але може колись повторимо сам семінар.




22 січня 2024 р. Інтерв’ю завідувача кафедрою музейно-туристичної діяльності Анатолія Щербаня полтавському телеканалу ІРТ на честь Дня Соборності України.
«Збереження пам’яті про День Злуки України для нашого ворога є справжньою перепоною у своїй пропаганді. Бо міф про створення нашої країни леніним у 1922 році не збігається з історичним фактом про Акт об’єднання УНР та ЗУНР у 1919 році».



22 грудня 2023 року в Харківській академії культури відбулася зустріч-обговорення у рамках проєкту «ПоРадник безпеки». Організатор – Алла Аніщенко, доцент кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК. Зустріч відбулася за експертної підтримки фахівця з відновлення та розвитку громад Артема Відвіча. До обговорення долучилися представники поліції, ХДАК, громадських організацій. У рамках фокус-групи підіймалися питання щодо сприйняття безпеки та налагодження комунікацій між громадою та поліцією, громадою та місцевою владою. Учасники ділилися досвідом, який вплинув на трансформацію поняття «безпека» – проживання в підвалах, перебування в окупації, виїзд з Харкова в перші дні війни й інші ситуації. Окремо обговорювалися питання психологічного захисту населення, розбиралися цікаві кейси щодо співпраці громади та поліції та причини невдачі подібної реформи ДСНС.
Проєкт впроваджується за підтримки Європейського союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».





4 грудня 2023 року відбувся Науково-мистецький круглий стіл до дня народження Г. Сковороди. Під час читання засобів масової інформації може скластися уявлення, що Сковорода лише мандрував. Але він, звичайно, ще й споглядав оточуючий світ, осмислював його та себе, спілкувався з друзями. І ми на день народження Г. Сковороди зустрілися з друзями – знавцями та популяризаторами інформації про життєвий шлях і творчість любомудра. Деякі з учасників заходу зараз вимушено перебувають за межами України. Робота круглого столу почалася з виконання байки філософа п. Миколою Мохом (актор Харківського академічного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка, котрий зіграв Г. Сковороду у фільмі «Сковорода. Мрії»).
П. Анатолій Щербань, завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, доктор культурології в доповіді "Візуальна меморіалізація образу Григорія Сковороди наприкінці XVIII - на початку ХХ століття" показав, яким чином з високоосвіченого шляхетного козака-філософа упродовж двох століть робили образ селюка-дивака.
П. Вікторія Склярова, голова осередку "Сковородинське коло" (Україна- Німеччина) розповіла про культурну дипломатію в Німеччині та Угорщині та просвітництво серед українських переселенців у доповіді "Ідеї Сковороди як важливий елемент міжнародної дипломатії" (Україна-Угорщина-Німеччина).
Юні мешканки смт. Бабаї Софія та Дарина Воронченко показали, ким є Г. Сковорода для них.
Дякуємо спікерам за надзвичайні доповіді, а всім учасникам – за неймовірно теплу атмосферу. Сподіваймося, що незабаром почуємо про народження нових цікавих проєктів.
А взагалі радимо переглянути записи, бо вони того варті.



4 грудня 2023 р. Григорій Сковорода завітав з нами до учнів КЗ "Харківська спеціальна школа №12" Харківської обласної ради (дякуємо за співпраці директорці Кукліній Галині Іванівні та завучу Дериглазовій Наталії Миколаївні) й до КЗ Покотилівський ліцей "Промінь"
Мандрівку провела наша випускниця Олена Тарасова – людина, яка роками бореться за збереження садиби Щербініних у смт. Бабаї, де кілька років мешкав Г. С. Сковорода.



24 листопада 2023 р. Продовжили зустрічатися з цікавими людьми. Гість – Ярослав Плюта. Гід і співрозробник екскурсій в музеї «Третя опівночі: музей у темряві», експерт з питань інклюзії, інструктор з орієнтування у просторі, ведучий тренінгів в рамках програм реабілітації.
Говорили про доступність - ресторанів, готелів, транспорту, музеїв, театрів, кіно, спорту і... всього, що має бути доступним. Також про єдиний в Україні музей у темряві "Музей 3:00", який не лише пропонує відвідувачам незабутні враження а й веде багато соціально-значущих проєктів. На зустрічі були присутні студенти та викладачі Уманського університету садівництва (особисто дякуємо п. Олені Саковській за незмінну підтримку та допомогу в організації), Луганського національного університету імені Тараса Шевченка (зокрема, п. Олена Каролоп), Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства (зокрема, п. Валентина Цись). Дякуємо всім учасникам і сподіваємося на подальші цікаві зустрічі.



13-15 листопада 2023 року відбувся науково-популярний лекторіум «Незалежність – шлях через століття», який підготували на волонтерських засадах фахівці кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК спільно з фахівцями Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця», Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина», Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Харківського кобзарського цеху та Уманського національного університету садівництва.
Щиро дякуємо лекторам та учасникам, а також Національному музею Революції Гідності – саме там, на Майдані Незалежності пройшов перший день нашого лекторіуму.
Всі записи можна побачити за посиланням: http://surl.li/ngems

Вступне слово Анатолій Щербань, доктор культурології, завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, м. Харків.
Запис за посиланням: http://surl.li/ngeun

«Вчора - Батурин, сьогодні - Буча (до 315-ї річниці Батуринської трагедії 1708)»
Лектор – Алла БАТЮК, старший науковий співробітник заповідника «Гетьманська столиця», м. Батурин. Запис за посиланням: http://surl.li/ngeui
Екскурсія Батурином – сучасним та історичним. Облога Батурина російськими військами під проводом Олександра Меньшикова, зрада одного з полковників – винищення фортеці, козаків та цивільного населення. Шляхи й думки Івана Мазепи. Полтавська битва. Поразка. Відступ. Бендери.
І історичні паралелі. Є події, які повторюються. Знову в Україні війна і знову на окупованих територіях постають катівні.
Символічно, що наш лекторіум розпочався саме у день пам'яті Батуринської різанини 1708 року - річницю знищення Гетьманської столиці.

«Одещина козацька: від першої згадки до останньої Січі»
Лектор – Володимир ПОЛТОРАК, канд. історичних наук, доцент кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, м. Одеса.
Запис за посиланням: http://surl.li/ngevg
Мандрували шляхами козаків Півдня України. Від перших згадок і прихованих у печерах козацьких фортець, через несамовиті історії козацьких отаманів до Задунайської Січі. До Азовських козаків. До Отаманських козаків. Південь України – козацький степ. Козацькі поселення. Фортеці. Дипломатія. Походи. А зрештою і Конституція Пилипа Орлика – не паперова фікція, але документ, який діяв на цих теренах. Теренах українських.
Тож починаємо подорож, відкриваючи справжню історію України – історію життя і людей, а не набір кліше, штампів, лозунгів та ідеологій

«Одеса - південна столиця Українського Відродження».
Лектор – Олександр МУЗИЧКО, доктор історичних наук, професор кафедри історії України та спеціальних історичних дисциплін Одеського національного університету імені І. І. Мечнікова, м. Одеса.
Запис за посиланням: http://surl.li/ngevs
Одеса – місто багатьох культур. Приморське місто України. Роками вкарбовувався в міський та медійний простір міф катеринінської Одеси – «столиці новоросії». Століттями йде ідеологічна війна за історичну пам’ять. Яка ж вона – Одеса українська? Без міфів – виключно за фактами. Одеса – південна столиця Українського Відродження. Місто української інтелігенції. А може Роман Шухевич недарма відпочивав саме тут?

«Слобожанщина: від слобід до самостійників»
Лектор – Мирослава ЯРІКО, канд. культурології, ст. викладач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури, м. Харків.
Запис за посиланням: http://surl.li/ngewb
Харків – козацьке місто, серце Слобожанщини. Місто, що постало на перетині культур та цивілізацій. Народжене у волі, виховане філософом, сформоване університетом. Відкрите на всі досягнення сучасності. Неодноразово нищене – культурно та фізично. Але відроджене.

«Незламна Бойківщина: криївки УПА».
Лектор – Тетяна ЗІНКЕВИЧ, директорка Історико-краєзнавчого музею «Сколівщина», м. Сколе.
Запис за посиланням: http://surl.li/ngewn
Історико-краєзнавчий музей «Сколівщина» (м. Сколе) – молодий музей у самому серці Карпат. Можемо побачити там і етнографічну експозицію, і збережені твори мистецтва, і … інсталяцію криївки УПА. Так, є «наукова» легенда, що УПА на Сколівщині – щось зовнішнє, і місцеве населення не включалося у її діяльність. Але послухаємо п. Тетяну Зінкевич, директорку музею. Почуємо безліч історій реальних людей. Історій героїчних. Історій трагічних. Історій про те, що для протистояння ворогу потрібна насамперед сміливість і прагнення волі.
(На жаль при конвертуванні запису зустрічі стався збій ZOOM і запис було втрачено. Частково вдалося його відновити, але замість відеоряду маємо фотографії Сподіваємося на подальші зустрічі…)

«Проспівана історія України: знищення та відродження кобзарства».
Лектор – Назар БОЖИНСЬКИЙ, кобзар, кандидат архітектури, доцент кафедри дизайну Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, м. Полтава.
Запис: https://youtu.be/y-BUsUne_J0
Як зберегти історію народу? Як пронести її по всіх містах та селах, коли нема власної держави? Проспівати історію.
Часто говоримо, що наш ворог дурний. Та ні, маємо розумного ворога. Який прагнув знищити пам’ять народу. І знищив кобзарство. Фізично.
Але воно відродилося з любові та прагнення однієї людини. Георгій Ткаченко, архітектор та учень одного з останніх кобзарів, не здався і почав шукати однодумців.
І зараз маємо відроджені кобзарські цехи. Відродження традиції, яку вже вважали знищеною.


8 листопада 2023 р. відбувя цікавий Міжвузівський науково-практичний семінар "Духовний туризм в Україні: Раббі Нахман & Григорій Сковорода".
Раббі Нахман - видатний єврейський філософ та релігійний діяч, хасид, який залишив нам неймовірні духовні притчі.
Григорій Сковорода - мандрівний філософ, який змінив обличчя Харківщини просто тим, що був собою та тому ж вчив інших.
Якими їх "зловив" туризм, якими їх можемо відкрити ми? Якими їх бачать студенти спеціальності 242 "Туризм і рекреація" Харківської державної академії культури: Антон Рибалко, Олександра Мелентьєва та Софія Тертична (керівник - канд. культурології, Мирослава Яріко) та Уманського національного університету садівництва: Аліна Коваленко, Анастасія Клименко, Аліна Михайловська, Софія Нижник, Немикіна Марія (керівник - канд. ек. наук, доцент Олена Саковська).
Звичайно ж ми знали, що наші студенти завжди готують щось цікаве, але сьогодні вони перевершили себе. Семінар був справді цікавим, відкритим та теплим.
Дуже дякуємо всім, до долучився до зустрічі, особливо п. Олені Тарасовій (авторці ідеї фільму "Сковорода у Бабаях. Мрії"), колегам та студентм з НУ "Запорізька політехніка" та Маріупольського державного університету.
Пропонуємо до перегляду 9-хвилинний фільм "Сковорода у Бабаях. Мрії" :)
Та запис нашої зустрічі.





27 жовтня 2023 року завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності Щербань А. Л., доцент кафедри та директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Холодок В. Д., ст. викладач кафедри Шумлянська Н. В. взяли участь у хакатоні "Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму", організованого за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку та Талліннського університету у рамках проєкту «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» (DIRUT) за підтримки Програми Erasmus+: Jean Monnet Module Європейського Союзу.
Такі заходи сприяють розвитку нетворкінгу між представниками науки та освіти, органів влади, громадських організацій, представників індустрії туризму на регіональному, національному та міжнародному рівнях.





14 жовтня провели останню у цьому сезоні вуличну екскурсію вул. Пушкінською. Повернемося до цього проекту навесні. Харків - неймовірно багате на теми місто. А поки що - очікуймо подальші онлайн-зустірічі. Найближчим часом до нас завітають Григогій Сковорода та Раббі Нахман :) А може ще Валентина Гризодубова та Варвара Каринська.



Кафедра музейно-туристичної діяльності ХДАК, окрім навчальної діяльності активно здійснює практичну роботу в різних напрямках. 21 вересня разом з Регіональним ландщафтним парком «Диканський» розпочали підготовку до науково-краєзнавчої експедиції «Парасоцький ліс – патріарх українських дібров». Незабаром відзначатимемо 100-річчя оголошення заповідником урочища Парасоцьке. Нині це пам'ятка природи державного значення. Завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності А. Щербань взяв участь у робочій групі зі створення нового туристичного маршруту правічною дібровою.
А також – у заході «Диканька на кіноплівках першої половини ХХ століття. Забуті ткацькі традиції краю», який пройшов 22 вересня у Диканській картинній галереї імені М. К. Башкирцевої.




20-21 вересня 2023 року у м. Львів пройшла фінальна зустріч аніматорів Міжнародного польсько-українського проєкту «Квести – відкриваємо скарби України». 14 віршованих прогулянок різними містами та містечками України. Екскурсії Харковом презентували викладачі кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК Алла Аніщенко та Мирослава Яріко. Проект завершився? Але пам’ятаємо, що шлях у тисячу літ починається з першого кроку. Незабаром всі зроблені квести може бути побачити у додатку QUESTY – Wyprawy Odkrywców та на сайті: https://questy.org.ua/
Друкований варіант квестів можна отримати у кав’ярні «ЛяТюШо».





19.09.2023 Відбувся Науково-практичний круглий стіл «Інноваційні форми міського туризму». Запрошений гість – Олександр Куденець, приватний підприємець, співзасновник ГО «Креативний туризм». Ідеї мають бути втілені. Деталі поки що не розголошуємо… Слідкуйте за подальшими оголошеннями.



16.09.2023 Продовжуємо екскурсії містом. Цього разу окрім вже знайомого квесту для учнів та батьків Харківського педагогічного ліцею # 3 зробили екскурсію вул. Пушкінською для учнів Харківської спеціалізованої школи # 12. Наступної суботи робимо перерву, а надалі можна чекати подальших офлайн-прогулянок Харковом. Тож слідкуйте за оголошеннями :)




16 вересня 2023 року у рамках польсько-українського проекту «Квести – відкриваємо скарби України» було проведено презентацію наших квестів, над якими активно працювали з лютого (дякуємо команді волонтерів під керівництвом Алли Аніщенко). Але оскільки просто квесту нам видалося замало, то доповнили невеличними розповідями на локаціях (імпровізація – то святе).
У ролі екскурсоводів виступили завідувач кафедрою проф. Анатолій Щербань та старший викладач Мирослава Яріко.
Нарешті мали надзвичайну нагоду спілкування в офлайні. Дуже дякуємо всім, хто нею скористався. А особлива подяка – кав’ярні з суто харківською назвою «ЛяТюШо» - чудове гостинне місце. (Таємна інформація: саме там можна отримати аркуші з завданнями для самостійного проходження квесту).
Розвиваймо туризм та екскурсійну справу разом. Навіть у місті, яке продовжують обстрілювати.
А для тих, хто звик до харківських реалій – слідкуйте за оголошеннями… поки погода дозволяє, то час від часу ми мандруватимемо містом.






У п'ятницю 15 вересня розпочали наші Міжвузівські науково-практичні семінари. Перший доповідач - Дмитро Крупка. Фахівець з питань інклюзії, мандрівник, блогер, харків'янин. Розповідав про свій досвід участі у тренінгах для незрячих у Польщі та про екскурсії на тандемах Польщею. Зустріч зібрала понад сто учасників з Києва, Харкова, Умані. В Україні питання інклюзії часто висвітлюється з позицій жертви або благодійництва, натомість мали нагоду подивитися на світ незрячих очима незрячого, порівняти розвиток культури інклюзії в Україні та Польщі. Зрештою - замислитися над можливістю організації українських туристичних проектів, орієнтованих і на навчання незрячих, і на навчання інструкторів, і просто на звичайні подорожі. Зрештою, наш світ змінюється. хоча й повільно, то варто долучатися до цих змін. На жаль, зустрічі намагалися перешкодити різноманітні технічні проблеми, тому запис не вийшов ідеальним, проте і в такому вигляді вартий уваги.



8 вересня 2023 р. мали надзвичайну нагоду зустрітися з Сергієм Сергійовичем - нашим викладачем, який з березня минулого року служить у ЗСУ. А під час невеликої відпустки знайшов час завітати до нас на пари і поділитися власним досвідом, набутим за останні півтора роки. Досвідом комунікації, подолання конфліктів, постановки задач та контролю за їх виконанням, досвіду відпочинку та відновлення в умовах, де ані перше, ані друге не дуже передбачені та можливі. Досвідом навчання в умовах, які до навчання не дуже пасують. Досвідом "на сто відсотків бути собою і на сто відсотків робити те, що від тебе залежить там і тоді, де ти наразі є". Дякуємо. Пишаємося. Радіємо зустрічі. Та очікуємо повернення.



11.08.2023 Продовжуємо роботу у рамках Міжнародного проєкту "Квести - відкриваємо скарби України". Спільно з ГО «Освітній ресурсний центр» та Fundacja Mapa Pasji.
Слідкуйте за подальшими оголошеннями - скоро відбудуться заходи з презентаціями квестів по місту Харків.



30 липня - 4 серпня 2023 р. у Стамбулі відбулася ХІ Міжнародна школа ісламознавчих досліджень. Тиждень доповідей та дискусій, екскурсій та розмов, нові цікаві знайомства. Навчання та занурення у простір іншої культури. І... офлайн замість онлайну
Надзвичайне розмаїття тем: Мусульмани Україні під час війни – воїни ЗСУ, капелани, волонтери. Специфіка ментальності європейських мусульман. Особливості використання орієнтальних мотивів у європейській архітектурі. Ісламський менеджмент. Османські козаки та особливості відносин між задунайськими козаками та мусульманським населенням. Сучасний стан архітектурних пам’яток Криму та діяльність Саїда Нурсі.
У роботі школи взяла участь ст. викладач кафедри музейно-туристичної діяльності Мирослава Яріко.
Проведення школи стало можливим завдяки співпраці ГО «Український центр ісламознавчих досліджень», Конгресу мусульман України та просвітницькому фонду «Медресе Сінан-паша» (Стамбул, Туреччина).
Щиро дякуємо організаторам та добродіям.






27.07.2023 Літо - час канікул, відпусток, туристичних поїздок і... навчання. Креативна економіка і туризм. Навчання позаду :) Учбовий рік попереду - тож вже зараз шукаємо нові думки, ідеї, напрямки розвитку.



24-25 травня 2023 року студенти та викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Теорія, практика та інновації розвитку туристичної і готельно-ресторанної індустрії» в Уманському НУС.
Цікава, насичена програма включала в себе як доповіді фахівців з різних вишів України і Польщі, так і марафон цікавих студентських доповідей з різних міст України: це і аналіз розвитку готельної сфери під час війни (Шута О.Р. з Вінниці), і розвиток онлайн-технологій в туризмі (Нижник С. Р. з Умані), і розвиток релігійного туризму в Умані (Медведюк Я. Г. ), і аутсорсинг в туристичних компаніях (Кругляк О. А.), і доповіді наших студентів – Олександра Балакірева та Іллі Дегтярьова (присвячену презентації власної велоекскурсії «Незламне місце Харків»), і Катерини Української (про сучасний розвиток українського етнічного ресторану).
Дякуємо організаторам, а особливо к. е. н., доценту Раїсі Борисівні Кожухівській за запрошення та надзвичайно високий рівень проведення конференції.






25 травня 2023 року завершився марафон практичних завдань з туризму ПРАКТИТУРКА, очолюваний власницею туристичної агенції «Ульот» Марією Гейко. Майже місяць студенти трьох вишів – Харківської державної академії культури, Уманського національного університету садівництва та Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» виконували дев’ять практичних завдань, виступаючи у ролі туристичних агентів. Хтось остаточно впевнився у тому, що туристична агенція – це його покликання, а хтось вирішив шукати інші напрямки для того, щоб реалізувати себе у туризмі. Але цей місяць не залишив учасників байдужими.
Дякуємо п. Марії Гейко, вітаємо переможницю Асмолову Надію, і сподіваємося, що матимемо змогу оголосити наступні цікаві події.



19 травня 2023 р. відбувся Всеукраїнський круглий стіл з меморіального туризму.
Харківська “Катинь" - Меморіал жертв тоталітаризму на трасі до П'ятихаток - місце поховання розстріляних у 1940 році польських офіцерів. А також і місце поховання закатованих у 30-ті роки громадян СРСР - чи не єдиний пам'ятник такого масштабу на Сході Україні. Поговорили про історію Катинських злочинів, специфіку культури пам’яті у тоталітарних державах. Про те, чим відрязняються прощення від забуття. Обговорили питання меморіального туризму та можливостей його використання для формування європейської культури пам’яті.
Запрошений гість: Ірина Воловицька (журналіст католицьких ЗМІ, свідок ексгумацій на місці поховань, а також - свідок подій, які супроводжували встановлення Меморіалу).
Спікери: Мирослава Яріко та Ірина Воловицька



Вітаємо з перемогою на Всеукраїнському конкурсі студентських робіт студентку 4 курсу ОПП "Туризмознавство" Анастасію Синько.
Настя - яскравий представник молодого покоління, для якого нормою є креативність, вміння зосереджуватися на досягненні мети і справжня незламність. З початком війни до навчання доєдналася волонтерська діяльність, проте це не завадило написати чудову роботу "Інноваційні подієві активності у ресторанному бізнесі та гастрономічному туризмі". Вітаємо також її наукового керівника - доцента кафедри туристичного бізнесу, к. п. н. Аніщенко Аллу Петрівну. І бажаємо їм подальшої плідної співпраці на ниві туризму.



12 квітня відбувся науковий семінар за результатами Міжнародного дослідницького проєкту «Розвиток українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни та їх стратегії на майбутнє».
Співорганізатор заходу - директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», доцент кафедри туристичного бізнесу ХДАК Валентина Холодок.
Серед учасників - викладачі та студенти Харкова Дніпра, Умані, Запоріжжя, Полтави, Сум, а також представники підприємств інфраструктури туризму.
У ході семінару було презентовано результати роботи з досліджень впливу війни на туристичну ґалузь у прифронтових районах України, особливу увагу приділено результатам опитувань фахівців туристичного бізнесу. Показано шляхи, якими туризм може розвиватися на цих територіях надалі, і представлено аналіз закордонного досвіду розвитку сталого туризму.



Кобзарство. Відродження традиції: теорія та практика
31.03.23 На кафедрі туристичного бізнесу відбулася гостьова лекція доцента кафедри дизайну Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка Назара Івановича Божинського – вченого і кобзаря.
Коли хочеться опустити руки і сказати: «Ну що я можу зробити, нічого не поробиш…», то варто почути історію відродження кобзарства, коли все залежало від вірності традиції однієї людини. Хто такий Георгій Ткаченко. Якою є історія кобзарства від давніх давен і до сьогодні. Як це – відновити страчену культуру? Хто такі аматори і чим є Кобзарський цех? Як це – виспівана історія? І як – проспіване 20 століття? Чим різняться кобза, бандура та ліра? Як знищити аутентичний інструмент, популяризуючи його як «народний»? Де зараз харківські кобзарі?
Важко описати всі питання, які було проговорено під час зустрічі. Тож радимо послухати всі півтори години.


Попереду ще багато цікавого. Підписуйтеся на канал "ТУРИЗМ ХДАК" (https://t.me/New_ways_of_tourism), щоб не пропустити наступні новини.


30.03.2023 Науково-практичний семінар з дослідником та працівником туристичної інфраструктури.
Часто говоримо про те, що туризм негативно впливає на навколишнє середовище. Але як само? Які є методики оцінювання міри такого впливу? Як можна його мінімізувати?
Про все це можна почути у надзвичайно професійній та насиченій теоретичним та практичним матеріалом лекції Оксани Леневич, наукового співробітника НП "Сколівські Бескиди".
Запрошуємо до перегляду!



30.03.2023 Науково-практичний семінар з представником туристичного бізнесу.
Туризм - це... А справді, що таке туризм? :) Варто послухати власницю туристичної агенції "Ульот" Марії Гейко.



Організація івентів для дітей з інвалідністю. Всеукраїнський онлайн-тренінг.
Наша чергова міжвузівська зустріч - про те, наскільки складно, навіть у Харкові, влаштувати День народження для дітей з інвалідністю. Але більше - про те, що маємо прийти до суспільства, в якому бізнес здатен виходити назустріч потребам споживачів. Люди з інвалідністю у кожному суспільстві становлять до 15 % населення. Проте в Україні часто вони є "невидимками". Ірина Габелюк - відомий реабілітолог, варто дослухатися до її порад.
А тому і ми навчаймося, щоб створювати цікаві івенти, облаштовувати туристичний простір всім необхідним.
Робити наше суспільство справді відкритим на кожного, хто в ньому живе.
Дякуємо Ірині Габелюк за змістовну, цікаву і конструктивну зустріч :)



22.03.23 Міжвузівський вебінар Люди з порушеннями слуху: особливості комунікації. (Кукліна Г. І.)
Міжвузівські зустрічі для нас є звичною формою доповнення навчального процесу – «дистанційка» дає надзвичайні можливості зустрічей з фахівцями різних ґалузей знань. Сфера обслуговування – особлива. Кожен, хто в ній працює, безпосередньо зустрічається з людьми кожного дня, тож необхідно все більше заглиблюватися у тему комунікацій.
Цього разу звернулися до актуальної теми – спілкування з людьми з порушеннями слуху. Запрошений спікер: Кукліна Галина Іванівна, директор КЗ «Харківська спеціальна школа № 12», екс-директор КЗ «Харківська спеціальна школа № 5», керівник численних просвітницьких проєктів, фахівець з багаторічним досвідом роботи.
В Україні на сьогодні проживає більше 1000 000 осіб, які мають порушення слуху. Приблизно третина з них спілкуються жестовою мовою. Між тим, попри окремі зрушення, володіння основами жестової мови досі не стало нормою ані для працівників державних установ, ані для медичної сфери, ані для освіти, ані, зрештою, для сфери туризму. Фактично, попри окремо прописаний у Законі України про мову статус української жестової мови та права жестомовних осіб, справа наразі мало рухається з місця. Проте капля камінь точить.
Півтори години зустрічі пролетіли досить швидко: Галина Іванівна доторкнулася до багатьох тем. Особливості навчання дітей з порушеннями слуху (у т. ч. з повною глухотою), сфери діяльності, в яких вони досягають надзвичайних успіхів, особливості спілкування, соціалізації та багато чого іншого. Зрештою – невеликий майстер-клас з жестової мови.
Тож думаймо, вчимося руйнувати бар’єри і будувати справді відкрите суспільство, в якому шукатимемо як звичайні речі робити зручними для всіх.
Дякуємо Галині Івановні та Володимиру Чарушину за майстер-клас та емоційно та інтелектуально наповнений вебінар. Дякуємо всім учасникам за присутність та активну участь,, особливо – нашим колегам з кафедри туризму та готельно-ресторанної справи УНУС доценту, к.е.н. Р. Б. Кожухівській, доценту, к.е.н О. М. Саковській, доценту, к.е.н. С. В. Тимчук.



17 березня 2023 року відбувся вебінар «Фандрейзинг в інтересах туризму, культурно-мистецьких і креативних проектів». Спікер - Артем Коновалов, консультант Фонду «Східна Європа, досвідчений практик у сфері управління проектами в ІІІ секторі, тренер неформальної освіти, експерт з інституційного розвитку й проєктного менеджменту для організацій громадянського суспільства.
Одне з питань, які є принциповими для розвитку креативних туристичних проєктів – пошуки фінансування. І на вебінарі отримали вичерпні відповіді на це питання.
Відповіді на запитання учасників були не менш цікавими за основну доповідь.
Гранти, краудфандингові платформи, соціальне підприємництво (та його юридичний статус в Україні), особливості оподаткування, подання звітності, працевлаштування, типові помилки у грантових заявках та ще багато інших питань.
Зустріч зібрала учасників з Умані, Харкова та Хмельницького. Також можна прослухати лекцію у записі, підписатися на профіль Артема Коновалова і слідкувати за його численними проєктами та пропозиціями співпраці.
Дякуємо Артему Коновалову, організаторам та всім учасникам за надзвичайно пізнавальний вебінар.



22 лютого 2023 р. Завдяки співробітникам Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» отримали надзвичайну можливість познайомитися як з концепцією створення Батуринського комплексу, так і з особливостями екскурсійної діяльності у часи пандемії та війни.
Каріна Солдатова, Марина Хармак та Алла Батюк наочно показали, наскільки багато може зробити команда професіоналів-ентузіастів: археологічні розкопки, реконструкції, інтерактивні екскурсії, численні квести, аудіогіди, віртуальні екскурсії, відкриті лекції, науково-дослідча діяльність і багато чого іншого. Власне, нема сумнівів у тому, що Батурин – не лише гетьманська столиця, але один із форпостів сучасної боротьби за українську культуру, а команда музею-заповідника – справжні воїни нашого другого фронту – культурного. Маємо приклад людей, які всією своєю діяльністю показують, наскільки важливо використовувати час та можливості там, де ми є. Для перемоги замало однієї зброї. Маємо також відстоювати нашу ідентичність.
Вебінар проводився у рамках міжвузівської співпраці. У заході взяли участь студенти та викладачі кафедри Туристичного бізнесу та кафедри Культурології Харківської державної академії культури, кафедри Туризму і готельно-ресторанного бізнесу Національного технічного університету "ХПІ", кафедри Туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва, кафедри Культурології та зарубіжної літератури Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, Харківської спеціалізованої школи № 12 та ін.
Це вже друга наша зустріч і маємо надію, що не остання. Радимо завітати до Батурина або хоча б відвідати сторінки у соціальних мережах!
Ми вже плануємо нові події, тож слідкуйте за оголошеннями…
Дякуємо за співорганізацію заходу п. Каріні Солдатовій, п. Марині Харман, п. А. Батюк, п. Мирославі Яріко, п. Олені Саковській, п. Юлії Вільчанській, п. Тетяні Чайці, п. Марині Александровій, п. Аллі Аніщенко.



1 лютого 2023 року відбувся майстер-клас зі створення туристичних квестів в рамках міжнародного польсько-українського проекту: «Квести – відкриваємо скарби України».
Разом із нашими колегами з Національного технічного університету «Харківський політехнічний iнститут» розпочали створення циклу квестів, які мають популяризувати наше місто.
Як ми вже й казали – розвиваємо туризм. Тут і зараз. Попри війну. Попри відключення електрики. Попри обстріли.
У майстер-класі взяли участь 20 учасників – студенти та викладачі ХДАК спеціальності 242 Туризм, фахівці з туризму, колеги з Національного технічного університету «Харківський політехнічний iнститут» . Запрошений гість – Микола Білик.
У ході майстер-класу було презентовано основні принципи створення квестів у рамках проекту. Заплановано подальшу роботу.
Запрошуємо долучатися до нашої команди і очікуйте наступних новин…
https://youtube.com/shorts/Bx3_kw5yd7o?feature=share


24 грудня 2022 на кафедрі відбувся міжнародний науково-практичний семінар з Т. Крупою «Досвід моніторингу стану історико-культурної спадщини під час війни в Азербайджані та Україні».
За дві години роботи дізналися багато цікавого про виникнення, організацію та особливості роботи проекту «Under Fire Heritage of Ukraine»: про створення робочої групи та команди, збір та правильну обробку даних про пошкоджені пам’ятки культури, про особливості супутникового спостереження та основні проблеми, з якими стикаються працівники музеїв та бібліотек під час війни. Про героїзм тих, хто опікувався експозицією та фондами, та про тих, хто полишив свої обов’язки. На жаль, не можемо надати повний запис семінару до офіційної публікації результатів.
Проте під час другої половини зустрічі п. Тетяна розповідала і про підтримку України та українців у Середній Азії, про особливості розвитку духовного туризму в Казахстані, державну підтримку етнічних ремесел та багато чого іншого.
Дуже дякуємо і сподіваємося на подальші зустрічі…
Запрошений лектор - Крупа Тетяна Миколаївна, завідувач Міжнародною науково-дослідницькою лабораторією "YMAI" Margulan centre ППУ, відомий археолог, реставратор давніх тканин, експерт робочої групи проекту з дослідження культурної спадщини на території Карабаху "Expedition in search of the Sun», яка працює в Азербайджані з 2018 року під егідою UNESCO, експерт робочої групи проекту «Under Fire Heritage of Ukraine» (Україна, березень 2022 – по сьогодні), спільно з UCL Institute of Archaeology (представленого Gai Jorayev та Marco Nebbia) та Global Heritage Fund (представленого ексклюзивним директором Nada Hosking та Тетяною Крупою).



У волонтерського руху багато напрямків. У мирні часи більше говоримо про соціальні та мистецькі проекти, сьогодні ж – про війну. Чотири спікери. Алла Аніщенко, співзасновниця ГО «Соціальний всесвіт» - про унікальний соціальний проект «Ера Милосердя», досвід паліативної допомоги, організацію психологічної підтримки та інтеграції вимушених переселенців під час війни.
Валентина Бутенко, засновниця та директорка КЗ «Право вибору» - про організацію евакуації людей з інвалідністю з Харкова та надання їм системної підтримки в інших країнах, гуманітарну роботу центру та продовження видавничої справи. «Право вибору» - унікальний харківський проект, завдяки якому інклюзія для багатьох людей стала не словами, не грантовим проектом, а звичайною практикою життя.
Ігор Дериглазов, громадський активіст, співзасновник пластунського руху на Слобожанщині. Про співпрацю громадських організацій на Буковині заради допомоги ЗСУ, підтримки та інтеграції вимушених переселенців.
І поруч – наші студентки Єлізавета Колесник та Анастасія Синько про перші місяці війни – фури з продуктами від друзів з Іспанії, допомогу будматеріалами, поєднання навчання, волонтерства та роботи.
Не всі спікери мали можливість бути присутніми. Частину учасників викинуло з зустрічі вимкнення електрики. Проте маємо запис, тож і можливість дослухати спікерів до кінця після підзарядки смартфонів.



Масові відключення світла вносять свої корективи у навчальний процес. Але не здаємося.
25 листопада 2022 р. Зустріч з капеланом 3017 військової частини о. Ігорем Табакою. Мали нагоду почути про перший досвід міжрегіональних комунікацій початку двохтисячних років, взаємозв’язок між волонтерською та капеланською діяльністю у зоні АТО, особливості формування колективу у бойових частинах, комунікацію між релігійними та світськими субкультурами в ЗСУ, християнський менеджмент та досвід організації волонтерської допомоги у перші дні війни та на деокупованих територіях.
За своє служіння на передовій о. Ігор Табака відзначений Почесною відзнакою - Грамотою Верховної Ради України.



07.12.2022 Міжнародний день арабської мови
Війна та відключення світла вибивали з зустрічі і учасників, і організаторів. Але ми таки це зробили. Дякуємо шановному Таріку Сархану за змістовну доповідь про арабську мову. Іллі Мартищенко - за відео (яке можна переглянути за посиланням) https://www.youtube.com/watch?v=wew4U6oqrLI Марині Золотаревській, Катерині Спесивцевій - за мандрівку у світ арабських смаколиків. Анастасії Савенко, Малютіній Юлі та Усатенковій Юлі - за подорож арабо-мусульманськими країнами Елізаветі Колесник - за чудові презентації та оформлення прислів'їв Анастасії Синько - за відео, чудові сертифікати учасників та допомогу у підготовці Елізаветі Гуріелі - за підготовку відео про українські пам'ятки арабо-мусульманської культури. Анні Кустодінчевій - за створення генератора прислів'їв https://sites.google.com/view/071120222



1 грудня 2022 року продовжуємо наші цікаві зустрічі з цікавими людьми. Каріна Солдатова –екскурсовод Національного історико-культурного заповідника "Гетьманська столиця" провела екскурсію-лекцію, присвячену Батурину, його історії і створенню та розвитку заповідника.
Можна сказати лише наступне: завжди цікаво спілкуватися з людьми, які вміють та люблять працювати, постійно вчаться чомусь новому, і для яких патріотизм – щось набагато більше за черговий тренд.
Для тих, хто не зміг долучитися, залишаємо запис зустрічі… і контакти Національного історико-культурного заповідника.
P.S. Варто підписатися на сторінки у соціальних мережах – час від часу можна потрапити на цікаві онлайн-екскурсії.



30 листопада 2022 року мали можливість почути цікавий досвід подорожей Україною та Іспанією.
Єва та Ангеліна розповідали про свої враження від подорожей та зустрічей з різними людьми. Чим вражає Іспанія зараз, як організовано допомогу вимушеним переселенцям, що вражає позитивно, а з чим доводиться миритися.



17-18 листопада 2022 відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку».
Попри всі виклики часу, відключення електрики та інтернету, студенти та викладачі кафедри взяли участь у Пленарному засіданні та круглих столах, а також організували роботу секції.





11.11.22 З початком війни багато кому довелося пройти не лише теорію, але й практику міжкультурних комунікацій. Щоправда, більшою мірою у країнах Європи. Війна не триватиме вічно. Тож ми вирішили вже зараз більше дізнатися про арабський діловий етикет. На пару до нас завітав Тарік Сархан. Відомий просвітитель, а зараз - голос України на найбільшому в арабо-мусульманському світі каналі Аль-Джазіра



Продовжуємо серію культур-просвітницьких заходів для тимчасово переміщених осіб.
15.10.2022 "Від Слобожанщини до Бойківщини крізь призму часу".
Культурологічні нариси різних регіонів країни, досить далеких територіально, але тим не менш - українських
Доповіді підготували Мирослава Яріко, Оксана Леневич, Алла Аніщенко. За організаційну підтримку дякуємо Козівській територіальній громаді, і особисто першому заступнику сілького голови пану Олегу Миколайовичу Клепуці.
У зустрічі взяли участь переселенці, які наразі мешкають у селах Завадка, Сухий потік, Тухолька, Козьова.
Захід відбувся у рамках проєкту «Партнерство між громадськими організаціями та органами місцевого самоврядування в інтеграції та адаптації внутрішньо переміщених осіб у територіальні громади Львівської області».
(ГО «Європейський діалог»), Грант №: G-HOVERLA-007 (Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» (ГОВЕРЛА).




Задумуємося над відкриттям нового циклу зустрічей: наші талановиті випускники.
Попри постійні обстріли, проблеми з електроенергією та інтернетом, 12 жовтня Марина Лахман поділилася з нами своїм досвідом роботи у сфері SMM-маркетингу.
Пишаємося нашими студентами



05.10.22 Сьогодні студенти та викладачі кафедри туристичного бізнесу взяли участь у навчально-практичному онлайн-тренінгу «Безпека життєдіяльності під час війни»
Тренінг проводив Сергій Кравченко – провідний інспектор ВЗНС по Новобаварського района ХМТГ ХРУ ГУ ДСНС України у Харківській області.



30 вересня мали можливість взяти участь у цікавому майстер-класі: «Безпека у походах: від сміху до загрози».
Запрошений гість - Ігор Дериглазов, магістр державного управління; скаут-майстер.
У зустрічі взяли участь студенти та викладачі ХДАК та УНУС.
У ході майстер-класу було накреслено основні етапи становлення скаутського руху на Харківщині, наведено приклади поведінки учасників походів, які призводять до виникнення небезпечних ситуацій, та надано рекомендації по облаштуванню табору та організації походу.
Дякуємо Ігорю Дериглазову за цікаву доповідь, Кожухівській Р. Б.,, Саковській О. М. та Аніщенко А. П. за співорганізацію



4 жовтня 2022 року відбувся черговий Міжвузівський семінар ХДАК та УНУС.
Запрошений гість - Станіслав Іващенко, засновник проекту "Дерев'яне мереживо Чернігова".
Надзвичайно цікава історія про те, як можна захищати від знищення артефакти культури, не маючи ані великих грошей, ані підтримки можновладців. Використовувати власні знання, вчитися новому, об’єднувати людей, знаходити можливості. Поєднувати роботу, особисте життя та волонтерську діяльність.
Часто від різних людей можна почути слова «ну що я можу змінити?.. ну кому воно треба?..» На прикладі відновлення фасадів дерев’яних будинків Чернігова бачимо, наскільки багато можна зробити, якщо таки почати діяти.
На сьогодні на суто волонтерських засадах створено Віртуальний музей "Дерев'яне мереживо Чернігова" (https://demer.cn.ua/), працює команда по відновленню дерев’яних фасадів. На деякий час проект припинив свою роботу на початку війни, проте вже влітку продовжили працювати далі. Завдяки проекту дерев’яні будинки Чернігова стали одним з туристичних магнітів Півночі України.
Дякуємо за цікаву та змістовну доповідь. І плануємо подорожі та зустрічі у реальному просторі




05.10.2022 Наш марафон цікавих зустрічей з цікавими людьми продовжується. Цього разу випала нагода більше дізнатися про специфіку роботи над квестами від координатора українсько-польского проекту «Квести – відкриваємо скарби України» Миколи Білика. Запрошуємо до перегляду запису



День туризму 2022
Вперше ми не зустрічаємося разом. Проте святкуємо
Так, змінилося все. Нас розкидало по різних містах, країнах, материках. Дистанційка вперше стає символом не роз'єднання, а єдності попри все.
І туризм - то вже більше не про відпочинок, а про зміцнення єдності, пізнання, спільне будівництво майбутнього.
І привітання від нашого Сергія Сергійовича
https://www.youtube.com/shorts/MGWxhTkIYl0


27.09.2022 І саме у День туризму розпочали цикл семінарів, присвячених інклюзії. Запрошеним гостем був Дмитро Крупка - відомий харківський громадський активіст, один з найпомітніших експертів з питань адаптації міського середовища до потреб незрячих. А також - людина, яка любить подорожувати - об'їздив практично всю Україну та Польщу, був в Іспанії та Італії. Тож у Міжнародний день туризму ділиться з нами своїм досвідом



07.09.2023 Кожен з нас очікує перемоги та повернення з лав ЗСУ когось із рідних чи знайомих. А разом всі ми очікуємо повернення на лекції Сергія Сергійовича.
Поки що радіємо, що у вирі своїх нових обов'язків він знайшов час та можливості для зустрічі.



26.08.23 Війна продовжується, мільйони українців знаходяться у статусі тимчасово переміщених осіб, допомога яким не має обмежуватися лише гуманітарними пакетами.
Тож 26 серпня доцент кафедри туристичного бізнесу ХДАК Алла Аніщенко взяла участь в круглому столі в Козівській сільській громаді Сколівського району Львівської області в рамках проекту Формування програм місцевого економічного розвитку через інтеграцію релокованих підприємств та ВПО в економічне життя громади. Розглядали питання соціалізації переміщених осіб в місцевій громаді, залучення до програм економічного місцевого розвитку, зокрема до розвитку туризму в громаді, виявлення потреб тимчасово переміщених осіб, налагодження взаємодії з місцевими органами влади та населенням.
P.S. Навчальний рік обіцяє бути все цікавішим…



Червень 2022 р.

08.06.2022 Студентки, прізвища яких ми вкажемо після перемоги, підготували невелику екскурсію Бахмутом та Костянтинівкою, презентували невелику екскурсію, присвячену їх рідним містам - Бахмуту та Костянтинівці.


Травень 2022 р.

27 травня 2022 року. Проєкт Яріко М. О., ст. викл. каф. туристичного бізнесу ХДАК та Кривенкової Ю. Р., ст. викл. каф. туризму УжНУ виграв 1 місце у Всеукраїнському конкурсі наукових проєктів за напрямком «Наука та культура: збереження та популяризація історико-культурної спадщини».
Дякуємо ЗСУ за можливість працювати.



26 травня 2022 року. Науковий гурток кафедри туристичного бізнесу організував Міжвузівську зустріч ХДАК-УжНУ, на якій було презентовано екскурсію «Our Kharkiv Stories» та планування туру з Ужгороду до Харкова.





25 травня 2022 р. Науковий гурток кафедри туристичного бізнесу організував Міжвузівський туристичний семінар.
На зустрічі були присутні викладачі та студенти чотирьох вишів (Уманського національноо університету садівництва, Ужгородського національного університету, Одеської національної морської академії. та Харківської державної академії культури). Кожухівська Раїса Борисівна, Саковська Олена Миколаївна, Кривенкова Руслана Юріївна, Балджи Марина Дмитрівна - дякуємо за співпрацю та плануємо наступні цікаві події.
Підготовлені студентами екскурсії:

Луганськ - місто, окуповане з 2014 року. Для багатьох українців - рідне місто, мала Батьківщина


Слобожанщина очима ужгородця


Харків - то люди. Короткі замальовки про харків'ян


20.05.2022. Міжвузівський туристичний семінар ХДАК-УНУС "Наші міста між пам'яттю та сьогоденням".
Можна сказати лише одне - поки в нас така молодь, за майбутнє можна не хвилюватися.

ч. 1 Умань
Доповідач - Устенко Світлана, 3 курс, 31-тм група, спеціальність Туризм. Уманський університет садівництва


ч. 2. Чугуїв
Доповідач - Усатенкова Юлія, студентка 3 курсу спеціальності Туризм Харківської державної академії культури


ч. 3. Маріуполь
Доповідач: Мурзак Сніжана, 2 курс, 21-тм група, спеціальність Туризм Уманського університету садівництва


19.05.2022. Студенти та викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній студентській конференції «Культура та інформаційне суспільство XXI ст».



18.05.2022. Студенти та викладачі кафедри взяли участь у Міжнародній науковій конференції "Szanse, zagrożenia, wyzwania XXI wieku w wymiarze interdyscyplinarnym", яку організовувала Wyższa Szkoła Handlu i Usług w Poznaniu.
Мали нагоду поговорити про особливості становлення екзистенційного туризму в сучасній Україні та налагодити нові цікаві зв’язки.



14.05.2022. «Наш Харків – між минулим та майбутнім».
Цього разу вирішили вийти за межі суто академічного простору і презентували цікаву онлайн-екскурсію для тимчасово переміщених осіб, що проживають у Завадківському ОНЗЗСО І-ІІІ рівнів на Львівщині.
Завдяки нашим студентам можна було прогулятися по центру Харкова і побачити, як воно змінювалося протягом останніх двох століть. Трохи зануритися у спогади, посидіти в улюблених кав’ярнях та скверах.
Єлізавета Колесник, Анастасія Синько, Катерина Спесивцева, Ксенія Осьмачко, Ілля Мартищенко, Марина Золотаревська, Христина Рубля – дякуємо за півгодини оптимізму. Коли бачиш такі студентські роботи, зроблені під сиренами та обстрілами, то розумієш – майбутнє у надійних руках.
P.S. Дякуємо Раїсі Борисівні Кожухівській та Олені Миколаївні Саковській, нашим колегам з Умані, та їх студентам, які приєдналися до нас попри вихідний день.
Особлива подяка – директору Завадківської школи Романовичу Роману Йосиповичу та завучу Савчин Вірі Петрівні і за допомогу тимчасово переміщеним особам зі сходу України, і для відкритість на такі проєкти та ініціативи.
Дякуємо нашій Аллі Петрівні за пошуки майданчиків для презентацій наших робіт.
Дякуємо всім, хто у суботній день знайшов час прогулятися з нами по Харкову – такому, яким ми його любимо, пам’ятаємо і бачимо.



06.05.2022. Міжвузівський науковий семінар «Психоаналітик на перехресті культур».
Спільно з представниками УНУС та УжНУ мали нагоду поспілкуватися з психоаналітиком Володимиром Плотніковим про різниці у ментальності країн пострадянського простору, культуру протесту, імперіалізм, різницю між колективною та персональною відповідальністю за злочини, необхідність соціального та культурного дистанціювання від північного сусіди, проблеми аполітичності та багато іншого. Слухаємо. Думаємо. Робимо висновки. Віримо у ЗСУ та свідомо голосуймо на виборах.



Квітень 2022 р.

29.04.2022. Відновлюємо наші Міжвузівські зустрічі.
Цього разу разом з колегами та студентами з Уманського національного університету садівництва та Ужгородського Національного університету завдяки Аніщенко А. П. мали нагоду прослухати лекцію директора Національного природного парку «Сколівські Бескиди». Василь Петрович Приндак за годину зміг не лише показати, що саме зроблено за останні 20 років, але показати, як саме це було зроблено. А воно не мало: розгалужена мережа туристичних стежок, збереження пралісів, плантація лікарських рослин та виготовлення сувенірних чаїв, стоянки для кемперів, фестивалі, музей, просвітницькі заходи, збереження та дослідження тваринного та рослинного світу. Видавалося, що і одного з цих напрямків було б достатньо для того, щоб відзвітуватися з активної роботи. А до них – нові проєкти кемпінгів, відновлення палацу та перетворення на туристичний осередок, і тут же – врятування старих зубрів.
Переказати все неможливо. Тож радимо послухати запис, відвідати сайт https://skole.org.ua/. Але головне – таки поїхати до самого парку «Сколівські Бескиди». Ми вже збираємося.



Лютий 2022 р.

18.02.2022. Студенти та викладачі кафедри туристичного бізнесу взяли участь у онлайн-лекції «Культурна дипломатія: українсько-марокканські культурно-мистецькі зв'язки» доктора ХАМІД МАЛАМАНа, професора факультету юридичних, економічних та соціальних наук Університету Хассан ІІ Касабланка (Королівство Марокко), випускника Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1986 р.), PhD з міжнародних відносин (1992 р).



15.02.2022. На конкурсі соціальних проєктів «Єдина соціальна мережа» проєкт Яріко М. О. «Соціалізація молоді з інвалідністю шляхом залучення до створення інклюзивного музейного простору» став одним з тих, що мають отримати підтримку з бюджету Харківської міської територіальної громади.
Проєкт було подано на конкурс від ГО «Культура & Туризм» та розроблено спільно з КЗК «Музей видатних харків’ян імені К. І. Шульженко».
Планований термін реалізації – квітень-вересень 2022 р.


Грудень 2021 р.

17-18 грудня 2021 року у м. Святогірськ, представники кафедри Божко Л. Д., Зайцева М. М. та Холодок В. Д. у якості тренерів взяли участь у навчальному тренінгу-практикуму «Туризм як чинник розвитку громад». Захід було організовано ГО «Молода Барвиста Україна» та КУК «Донецький обласний навчально-методичний центр культури» у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за фінансової підтримки Європейського Союзу.





18 грудня студенти кафедри туристичного бізнесу з ініціативи викладача Яріко М. О. відсвяткували «Міжнародний день арабської мови» разом із представниками ІКЦ Альманар та Ужгородського національного університету. Попрактикувалися в каліграфії, дізналися багато нового про значення арабської мови, її історію, особливості та вплив на інші мови світу, взяли участь у майстер-класі з арабської культури гостинності, а також обговорили поширювані в інтернеті поради туристам, які збираються до арабських країн.





У рамках вшанування традиційного свята Андріївські вечорниці, кафедра туристичного бізнесу разом із Центром міжнародної освіти і співробітництва ХДАК організували розмовний клуб між студентами спеціальності "Туризм" та студентами іноземцями. Познайомилися, поспілкувалися, пограли в ігри і просто чудово провели час!







9 грудня у рамках співпраці з кафедрою туризму Ужгородського національного університету проведено лекцію "Універсальний дизайн у контексті туристичної діяльності (на прикладі Австралії та Океанії)". Говорили про історію становлення концепції універсального дизайну, реалії української інфраструктури та приклади успішного впровадження принципів універсального дизайну в Австралії та Океанії.



Екскурсія студентів 1-го курсу спеціальності «Туризм» до Харківських підземель під керівництвом викладача Фоміна М. В.





Листопад 2021 р.

В рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 30 листопада 2021 р. кафедра туристичного бізнесу виступила у якості організатора круглого столу «Права людини в сучасному суспільстві» і запросила низку поважних учасників. Серед запрошених гостей цікавими доповідями відзначилися:
– Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області Олександр Міненков;
– Інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління національної Поліції України, капітан поліції Олександр Сало;
– Голова громадської організації «Харківська асоціація незрячих юристів» Олег Лепетюк;
– Старший викладач кафедри туризму ДВНЗ «Ужгородський державний університет», к. н з держ. управління Руслана Кривенкова.
Учасниками круглого столу також стали: завідуючий кафедрою міжнародних відносин і туризму, доктор економічних наук, професор Журба І. Є.; директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», к. н. з держуправління Холодок В. Д.,; студенти Ужгородського національного університету; викладачі та студенти кафедри туристичного бізнесу ХДАК. Всього в роботі Круглого столу прийняло участь до 30 осіб.
Щиро дякуємо нашим гостям за участь!







26 листопада відбувся круглий стіл зі стейкхолдерами присвячений обговоренню ОПП «Туризмознавство» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 242 Туризм галузі знань 24 Сфера обслуговування у дистанційному режимі, де були присутні: директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», кандидат наук з держуправління Холодок В. Д.; Заступник директора Департаменту міжнародного співробітництва Згурська Ю. В.; Завідувач кафедри туристичного бізнесу та країнознавства ХНУ ім. Каразіна кандидат історичних наук, доцент Парфіненко А. Ю.; директор КЗ «Харківська обласна станція юних туристів», кандидат педагогічних наук Редіна В. А.; директор ПП «Туристична компанія «Златогорія-Тур» Спиридович Ю. О.; Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків,доктор педагогічних наук, доцент Білик О. М.; директор КЗК «Музей видатних харків’ян імені К. І. Шульженко» Гроссу О. А. та інші.



18-19 листопада кафедра туристичного бізнесу взяла активну участь у роботі міжнародної наукової конференції «Культурологія та соціальні комунікації: Інноваційні стратегії розвитку».



16 листопада відбулося нагородження фіналістів обласного молодіжного конкурсу на кращу екскурсію «Відкриваймо Харківщину», в рамках якого було відзначено куратора учасників доцента кафедри туристичного бізнесу Аніщенко А. та учасницю – студентку спеціальності «Туризм» Бессонну А.



Екскурсійний виїзд викладачів і студентів кафедри туристичного бізнесу у Дворічанський район із відвіданням крейдяних гір, організований директором КЗ «Харківська обласна станція юних туристів» і членом кафедрою Редіною В.А.





Кафедра туристичного бізнесу ХДАК і кафедра туризму та готельно-ресторанної справи УНУС організували бінарну лекцію, у рамках якої аналізували питання забезпечення інклюзії в туризмі.



Жовтень 2021 р.

19 жовтня студенти різних курсів спеціальності «Туризм» у супроводі старшого викладача Ростовцева С. С. та студента Джанера Тахіра – мешканця Туреччини, здійснили туристичний виїзд у м. Стамбул.







Вересень 2021 р.

26 вересня студенти спеціальності «Туризм» та викладачі кафедри туристичного бізнесу відсвяткували на природі Всесвітній день туризму 2021.





12 вересня студенти різних курсів спеціальності «Туризм» у супроводі старшого викладача кафедри туристичного бізнесу Ростовцева С. С. відкрили сезон походів прогулянкою за маршрутом Зміїв-Гайдари-Коропове-Задонецьке-Зміїв відстанню у 36 км.





Проходження організаційної практики студентів 2-го курсу спеціальності туризм на базі туристичного об’єкту «Оглядовий майданчик на даху будівлі Держпром, м. Харків».



1 вересня відбулося знайомство студентів 1-го курсу спеціальності «Туризм» і викладачів кафедри туристичного бізнесу.





Червень 2021 р.

Членами кафедри туристичного бізнесу була створена та надрукована колективна монографія «Історико-культурні та соціально-економічні засади розвитку туристичної діяльності».



Студенти 4-го курсу спеціальності «Туризм», а також студенти-іноземці провели серію суботників з метою удосконалення зовнішнього вигляду лабораторії ресторанного господарства під керівництвом завідувачки кафедри туристичного бізнесу Любові Божко та старшого викладача кафедри Сергія Ростовцева.





Травень 2021 р.

29 травня Туристський інформаційний центр, що працює на базі кафедри туристичного бізнесу ХДАК, разом з ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» провели вебінар «Креативний туризм та Харківщина», в рамках роботи якого були розглянуті напрями креативного туризму та перспективи їх розвитку на Харківщині, презентовані незвичайні туристичні об’єкти світу, України та Харківщини.



27 травня викладачі та студенти кафедри туристичного бізнесу взяли участь у якості співорганізаторів у роботі Міжнародної науково-практичної конференції «Теорія, практика та інновації розвитку туристичної і готельно-ресторанної індустрії" (м. Умань). Захід зокрема було присвячено річниці створення кафедри туристичного бізнесу ХДАК.





25 травня в онлайні пройшов науково-методичний семінар «Перспективи розвитку партнерської співпраці у сфері туризму і туристської освіти» за участі проректорів, деканів факультетів та представників науково-викладацького складу кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури й трьох кафедр факультету туризму та міжнародних комунікацій Ужгородського національного університету. Під час зустрічі були заслухані виступи учасників, а також обговорено питання співпраці між ХДАК і УжНУ, узгодження спільних заходів у сфері туризму та туристської освіти між кафедрами, організації внутрішньої і міжнародної мобільності студентів і викладачів, міжнародної діяльності, організації спільних науково-методичних конференцій та видання колективних монографій.











У рамках ознайомчої практики студенти 1-го курсу під керівництвом викладача Шумлянської Н. В. відвідали Історичний музей ім. Сумцова та Гендерний музей 19-го травня, Музей історії та залізничної техніки Південної залізниці 20-го травня, Парк ім. Горького 24-го травня, галерею АВЕК, Сад Шевченка, Муніципальну галерею та галерею «Бузок» 25-го травня, й ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» 26-го травня.





















20-21 травня кафедрою туристичного бізнесу організовано і проведено онлайн-конференцію «Екзистенційні виміри молодіжного туризму», в якій взяли участь представники туристичної та культурно-мистецької сфери країни, а також науково-викладацький склад Уманського національного університету садівництва та Полтавського університету економіки та торгівлі.













17 травня студенти 1-го та 2-го курсів відвідали Національний меморіальний комплекс «Висота маршала І.С. Конєва» у рамках проходження ознайомчої й організаційно-методичної практики під керівництвом викладачів Зайцевої М. М. та Шумлянської Н. В.





Квітень 2021 р.

30 квітня відбулася міжвузівська зустріч ХДАК-УНУС із Олександром Чубом – організатором туристичного проєкту «Строкаті Єноти», мандрівником і справжнім патріотом своєї країни.



27 квітня відбулася участь членів кафедри туристичного бізнесу у роботі круглого столу «Голівуд в Україні: кіноіндустрія та туризм», влаштований кафедрою спеціальних туристичних дисциплін Академії праці, соціальних відносин і туризму та за участі міжнародної компанії «Голівуд в Україні».





22 квітня 2021 р. пройшла зустріч із Валентиною Валеріївною Кушнарьовою, перекладачем жестової мови, співзасновницею Всеукраїнської асоціації перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю, а також регіонального представника ГО «Соціальна єдність», яка розповіла про про особливості адаптації соціального простору до потреб осіб з порушенням слуху, специфіку організації дозвілля та туристичних подорожей, театр жестової мови «Аріадна» та багато іншого. Завершилася зустріч цікавим майстер-класом з жестової мови.



14 квітня пройшла зустріч представників Харківської державної академії культури і зокрема кафедри туристичного бізнесу із завідувачем кафедри міжнародних відносин та туризму Хмельницького національного університету – Журбою Ігорем Євгеновичем. Зустріч була присвячена налагодженню співпраці та внутрішньої мобільності між вишами.



Також 14 квітня 2021 р. відбувся міжвузівський семінар-тренінг «Право на працю для молоді» за участі викладачів і студентів кафедри туристичного бізнесу ХДАК та представників кафедри туризму та готельно-ресторанної справи Уманського національного університету садівництва.





Студенти 1-го, 4-го курсів, магістри і навіть випускники, за участі викладача Ростовцева С.С. відкрили сезон походів, подолавши піший маршрут «Спасів Скит-Бірки-Мерефа» відстанню у понад 30 км.



Березень 2021 р.

За підтримки Департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації та Управління у справах молоді та спорту Харківської ОДА 30 березня відбулося засідання конкурсної комісії щодо підведення підсумків I етапу Обласного молодіжного конкурсу на кращу екскурсію «Відкриваймо Харківщину» – 2021, організатором якого є ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» у партнерстві з КУ «Харківський обласний центр молоді». До II етапу пройшло дві студентки кафедри туристичного бізнесу: Бессонна А.В. з проєктом «Пізнаємо нову планету «Харків» та Мєлєнтьєва О.В. з проєктом «Історико-культурні пам’ятники міста Люботина».





25 березня члени кафедри туристичного бізнесу взяли участь у презентації щорічних конкурсів для науковців, викладачів, випускників закладів вищої освіти та студентів старших курсів у рамках програми імені Фулбрайта в Україні.





12 березня відбулася зустріч викладачів та студентів кафедри туристичного бізнесу зі стейкхолдерами – ТОВ «Калліпсо Тур Юа» та академії професійного навчання Profi Study & Work, які презентували можливість проходження стажування за кордоном, зокрема у Туреччині.





Випуск магістрів 2021 року видався особливим, оскільки на рівні зі студентами свої дипломи отримали також і викладачі кафедри туристичного бізнесу, ставши тим самим, чи не єдиною дипломованою кафедрою за спеціальністю «Туризм» у Харкові!





Січень 2021 р.

Туристів нічого не може втримати вдома - навіть в найлютіший мороз студенти 2 і 4 курсів та магістри відправилися підкорювати лісові стежки на лижах! Зарядилися енергією на другий семестр і отримали безліч позитивних емоцій!









Грудень 2020 р.

Привітання викладачами кафедри туристичного бізнесу членів Харківського організаційно-методичного центру туризму з нагоди 10-річного ювілею (Харків, грудень 2020 р.)







Листопад 2020 р.

Онлайн-екскурсія від студентки магістратури Євгенії Парнюк «Віртуальна мандрівка шахтою “Степова”», що відбулася у рамках циклу Міжвузівських студентських симпозіумів. Зокрема в участі взяли понад 60 учасників, серед яких були представники декількох вишів України, таких як: Уманський національний університет садівництва, Поліський національний університет та Полтавська державна аграрна академія





Участь викладачів та студентів 3 курсу кафедри туристичного бізнесу у лекції почесного професора факультету комунікацій Копенгагенського університету (Данія) Ханса Ельбесхаузена на тему: «Навчання підприємництву: робота з парадоксами»





3 листопада 2020 р студенти 3 курсу та викладачі кафедри взяли участь у воркшопі з розробки туристичних продуктів дестинацій для Східних областей України, організованого Національною туристичною організацією України





Екскурсія магістрів 2 року навчання до Superior Golf & Spa Resort із викладачем кафедри, директором департаменту культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації Терещенко Л. В.







Пішохідна подорож студентів-туристів вихідного дня за маршрутом «Чугуїв-Есхар»







Кафедра туристичного бізнесу відзначила День незалежності Польщі в онлайні. Керівник Польського дому барон Станіслав Елліс розповів про видатного лікаря і прекрасну людину Вл. Франковського, а студентка магістратури Галина Бреславець провела учасників сторінками біографій видатних поляків Харкова





Міжрегіональний студентський симпозіум "Інноваційні формати туризму на Черкащині", проведений спільно з колегами кафедри туризму та готельно-ресторанного господарства Уманського національного університету садівництва Три яскраві та цікаві доповіді про гастрономічний туризм, етнографічний туризм та квест-кімнати відкрили Умань по-новому навіть для тих, хто там вже був





Жовтень 2020 р.

Викладачі та студенти кафедри на зустрічі з бароном Станіславом Еллісом, керівником Польського Дому – однієї з найстарших польських організацій міста Харків. Мали нагоду прослухати невелику лекцію про історію становлення польської громади Харкова та поговорити про напрямки подальшої співпраці











Пішохідна подорож студентів-туристів довжиною 30 км. від П’ятихаток до Трав’янського водосховища (с. Липці)







Екскурсія студентів-магістрів на активну конюшню «Рай», де вони отримали можливість познайомитися із тваринами, отримати перші навички верхової їзди, дізнатися про зміст і догляд за кіньми





20-кілометровий похід студентів-туристів у с. Бабаї та до криниці Сковороди







Участь викладачів кафедри туристичного бізнесу у зустрічі з Міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченком, під час якої відбулося обговорення широкого кола питань щодо розвитку туризму на Харківщині в умовах пандемії, а також нагородження учасників за активну діяльність





Дводенна подорож студентів із наметами у Кицівську пустелю







Поїздка студентів та викладачів кафедри туристичного бізнесу на «Зміївські кручі», м. Зміїв







Практичне заняття із розкладання наметів, студенти 2 курсу







Відпрацювання навичок орієнтування на місцевості та роботи з туристичною картою в рамках дисципліни «Спортивно-оздоровчий туризм» студентами 2 курсу, викладач Фомін М. В.







Урочистий захід до Всесвітнього дня туризму на базі кафедри туристичного бізнесу, під час якого першокурсники отримали посвідчення туристів, а студенти старших курсів були нагороджені за особливі заслуги в навчанні







Вересень 2020 р.

Виїзний семінар викладачів та студентів кафедри туристичного бізнесу з нагоди святкування Всесвітнього дня туризму до Лісопарку (м. Харків)







Проведення презентації туристичного потенціалу Харківщини та векторів діяльності ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» на базі Харківського обласного туристсько-інформаційного центру. Також відбулася презентація освітньо-професійної програми I (бакалаврського рівня) кафедри туристичного бізнесу Харківської державної академії культури







Червень 2020 р.

Інтерактивна інклюзивна екскурсія з використанням сучасних технологій на базі реабілітаційного центру «Право вибору» та за участі Валентини Бутенко – директорки центру, Дмитра Крупки – громадського активісту та власника колекції предметів вжитку, і студентів 3-го курсу спеціальності 242 «Туризм» ХДАК



Проведення віртуальної відео-екскурсії «Поляки, які запам’ятались Харкову» на базі музею видатних харків’ян ім. К. І. Шульженко студентами-магістрами кафедри туристичного бізнесу





Травень 2020 р.

Онлайн-екскурсія вулицями Старого Мерчика, а також садибою Шидловських від студентки магістратури Галини Бреславець у рамках дисципліни «Історико-культурні ресурси України»



Лекція керівника міжнародної компанії «Таланти ХХ століття» Юрія Олеговича Спиридовича про особливості проведення івентів та організації культурного туризму в Польщі та Болгарії





Онлайн-лекція від Аліси Андріївни Акопян – директорки харківського представництва болгарської туристичної компанії «Турал» та туроператора «Alpha Travel Club» для студентів 3-го курсу





Онлайн-зустріч із членом правління Харківського фонду сприяння історико-культурним дослідженням «Діти підземелля» Ігорем Миколайовичем Денисенко





Онлайн-стажування студентів 3-го курсу в компанії «Globus Travel» за участі її співвласниці та керівниці Наталії Клопкової





Лютий 2020 р.

Зустріч кафедри туристичного бізнесу зі стейкхолдерами – керівниками та менеджерами туристичних агенцій у рамках круглого столу «Специфіка й особливості підготовки молодих спеціалістів у туристичному бізнесі»









Студенти 1-го курсу кафедри туристичного бізнесу відвідали художню виставку «Фарби планети, на якій ти не був» у галереї Мистецтво Слобожанщини







Січень 2020 р.

Магістри-випускники кафедри туристичного бізнесу отримали свої дипломи. Серед них 4 з відзнакою!





Магістерський диплом туризмознавця ХДАК – чудовий початок успішної кар'єри!



Золочівський ліцей №1. На зустрічі з учнями випускних класів, яких будемо дуже раді бачити серед своїх студентів!



Захист магістерських робіт



Грудень 2019 р.

Святкування Дня Арабської мови на кафедрі туристичного бізнесу разом із представниками ІКЦ Аль-Манар







Проведення магістрами кафедри інтерактивної екскурсії-вікторини «Нобелівські лауреати Харкова» у Педагогічному ліцеї №4 та у Музеї видатних харків’ян ім. К. І. Шульженко





Зустріч студентів спеціальності «туризм» зі стейкхолдером – фірмою-туроператором «Калипсо Тур Юа Украина»



Листопад 2019 р.

Зустріч у форматі міжкультурного діалогу із представниками «Ісламського культурного центру аль-Манар



Перемога факультету управління та бізнесу у змаганнях із шашок, отримання першого місця у загальному заліку Спартакіади 2018/2019 та оволодіння кубком спартакіади ХДАК третій рік поспіль



Святкування кафедрою туристичного бізнесу Днів культури Греції та свята Охі разом зі школою мистецтв та Греками Харкова



Міжкультурна комунікація туристів зі студентами-іноземцями у рамках чаювання, із обговоренням нагальних проблем проживання у гуртожитку





Поїздка студентів кафедри туристичного бізнесу до Диканьки





Жовтень 2019 р.

Велоподорожі студентів-туристів


Круглий стіл «Мандрівне життя туристів», присвячений літнім практикам та стажування студентам


Вересень 2019 р.

Святкування Всесвітнього дня туризму у стінах Академії та на природі.







Червень-серпень 2019 р.

Закордонні стажування студентів у Болгарії, Польщі, Німеччині, Туреччині та інших країнах.


Травень 2019 р.

Участь кафедри туристичного бізнесу в XI Міжнародному туристичному форумі «Харків: партнерство в туризмі»


Переможці конкурсу на кращу авторську екскурсію «Відкриваємо Харківщину»


Квітень 2019 р.

Участь студентів кафедри туристичного бізнесу у міжнародній науковій конференції студентів, аспірантів та молодих науковців «Регіон-2019: суспільно-географічні аспекти» на базі Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.


Перемога команди факультету управління та бізнесу у змаганнях з волейболу за програмою спартакіади ХДАК-2019.


Організація і проведення Міжнародної науково-практичної конференції «Туристичний бізнес та екзистенційний пошук особистості»





Березень 2019 р.

Захист проектів інтернет-конкурсу «Моя загадкова планета» на базі кафедри туристичного бізнесу серед учнів шкіл Харкова й області.


Лютий 2019 р.

Святкування Всесвітнього дня екскурсовода разом із ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму».





Січень 2019 р.

Захист магістерських робіт на кафедрі туристичного бізнесу.


Грудень 2018 р.

Міжкультурні комунікативні зустрічі студентів-туристів з іноземними студентами академії.





Листопад 2018 р.

Круглий стіл присвячений 100-річчю закінчення Великої війни (1914-1918 рр.) та її сліду в історії, культурі і туризмі


Студенти кафедри туристичного бізнесу навчаються проводити екскурсії на базі Музею археології.


Жовтень 2018 р.

Участь кафедри туристичного бізнесу, представників товариства греків «Геліос», студентів та учнів шкіл у святкуванні грецького свята «Охі».


Міжвузівський семінар присвячений Археологічному туризму.


Серпень 2018 р.

Виїзне святкування Всесвітнього дня туризму на території Олексіївського лугопарку, м. Харків.


Липень 2018 р.

Проведення квестів студентами 3-го курсу на території Лісопарку у рамках технологічної практики.


Червень 2018 р.

Екскурсійно-волонтерська робота студентів 3 курсу у рамках фестивалю «Культурний Хакатон» на території Шарівського палацу.


Травень 2018 р.

Святкування дня академії у парку ім. Горького, м. Харків.


Січень 2018 р.

Участь студентів кафедри туристичного бізнесу у розробці матеріалів екскурсії для музею відомих харків’ян К. І. Шульженко.


Грудень 2017 р.

Проведення квестів і конкурсів для учнів харківських шкіл на території Харківської державної академії культури.


Листопад 2017 р.

Анімаційна діяльність студентів-туристів у рамках проекту «Барви Європи» серед дітей-учасників Міжнародного фестивалю з хореографії.


Жовтень 2017 р.

Засідання Клубу мандрівників для людей поважного віку, організоване студентами кафедри туристичного бізнесу на базі територіального центру соціального обслуговування Московського району м. Харкова.


Вересень 2017 р.

Знайомство студентів кафедри туристичного бізнесу із діяльністю туристичних агенств міста Харкова.


Червень 2017 р.

Ознайомча практика студентів 1-го курсу спеціальності «Туризм».


Червень 2016 р.

Навчальний візит студентів кафедри туристичного бізнесу до Болгарії.