ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА ЗДОБУВАЧІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

Професорсько-викладацьким складом кафедри психології та педагогіки ХДАК надається Психологічна підтримка здобувачам вищої освіти Харківської державної академії культури.

Психологічна підтримка надається у формі індивідуальної (парної – для пари) консультації (безпосередня бесіда або за допомогою засобів зв’язку).

Психологічна консультація – форма надання психологічної допомоги (підтримки) у вигляді бесіди (безпосередньо або за допомогою засобів зв’язку) людини з психологом з приводу проблемної ситуації.

Психологічна підтримка здобувачів вищої освіти здійснюється на засадах анонимності, добровільності та безкоштовності та за такими напрямами: кар’єрне консультування та коучінг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога при складностях у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем.

Психологічна підтримка є короткостроковим процесом (обмежується 1 – 2 консультаціями для кожної особи). У разі потреби у середньостроковій або довгостроковій психологічній допомозі, а також у допомозі інших фахівців, здобувач отримує рекомендацію звернутися до відповідного фахівця.

Більш докладно принципи та механізми надання психологічної підтримки висвітлено у Положенні про психологічну підтримку здобувачів вищої освіти в освітньому процесі та освітньому середовищі Харківської державної академії культури.

Задля отримання психологічної підтримки здобувач вищої освіти може обрати собі конкретного фахівця, зателефонувати йому особисто та домовитися про консультацію (особисту зустріч, телефонну консультацію, Skype –сесію або консультацію за допомогою інших засобів зв’язку).

Фахівці:

Большакова Анастасія Миколаївна - завідувач кафедри психології та педагогіки, доктор психологічних наук, професор, практикуючий психолог, член Української спілки психотерапевтів (КСП), сертифікований консультант у методі Позитивної психотерапії (WAPP, УИПП, УСП), сертифікований арт-терапевт (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автор и сертифікований майстер психологических Т-ігр.
Напрями консультування: кар’єрне консультування та коучінг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога при складностях у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем.
Тел.: (099) 548 04 56 (часи для звернення: 9:00 – 19:00)

Віденєєв Ігор Олександрович - доцент кафедри психології та педагогіки, кандидат психологічних наук, доцент.
Напрями консультування: кар’єрне консультування та коучінг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога при складностях у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем.
Тел.: (093) 553 17 52 (часи для звернення: 9:00 – 19:00)

Радько Ольга Василівна - старший викладач кафедри психології та педагогіки, кандидат психологічних наук, практикуючий психолог, член Української асоціації танцювально-рухової терапії (УАТРТ), сертифікований арт-терапевт (Східноукраїнська асоціація арт-терапії), автор та ведуча тренінгів особистісного зростання.
Напрями консультування: кар’єрне консультування та коучінг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога при складностях у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем, психосоматичні розлади.
Тел.: (095) 448 64 58 (часи для звернення: 9:00 – 19:00)



Рекомендації про те, як зрозуміти, що дитина зазнає цькування, що робити, щоб запобігти цьому, як батьки можуть підтримати дитину тощо (розроблені на базі інформаційної кампанії «Викресли булінг» Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні): https://t.me/UAmonogram/9078

Наказ від 28.12.2019 № 1646 «Деякі питання реагування на випадки булінгу (цькування) та застосування заходів виховного впливу в закладах освіти»: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0111-20#Text

Корисні посиланнями щодо теми антибулінгу на сайті Міністерства освіти і науки України:
https://mon.gov.ua/ua/osvita/zagalna-serednya-osvita/protidiya-bulingu/korisni-posilannya-shodo-temi-antibulingu

План заходів спрямованих на запобігання та протидії булінгу (цькуванню) в ХДАК на 2023-2024 н.р.: books/plan buling.pdf




Важливі навички в періоди стресу: Ілюстроване керівництво
Довідник у разі надзвичайної ситуації або війни
Допомога людині яка знаходиться у стані шоку, стресі чи травми: Практичні поради
Методичні рекомендації щодо надання першої психологічної допомоги сім'ям з дітьми, дітям, які перебувають/перебували у зоні збройного конфлікту - ООН
Ми пережили: техніки відновлення для сімей, військових, цивільних та дітей
Охорона психічного здоров’я в умовах війни
Перша психологічна допомога: Посібник для працівників на місцях - ВОЗ
Перша психологічна допомога - УКГЦ спільно з УІКПТ
Перша психологічна допомога: Посібник фасилітатора - ВОЗ
Як допомогти дітям пережити травматичні події - Child Mind Institute
Як пережити кризу та зберігти спокій - довідник МОЗ УКраїни
Як розмовляти про війну з дітьми - NCTSN