НОВИНИ

ЛИСТОПАД 2019

ХІХ Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

8 листопада Харківська державна академія культури приєдналася до однієї з наймастабніших акцій, приурочених Дню української писемности та мови, – ХІХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, в якому щорічно беруть участь десятки тисяч українців по всьому світі. Перевірити себе на грамотність вирішили близько 60 студентів і працівників ХДАК, а дехто навіть надіслав свої роботи до студії Українського радіо.

Звіт. Майстер-клас виконавчого директора академічної бібліотеки Латвійського університету Валдіса Мазуліса

8 листопада для студентів й аспірантів факультету соціальних комунікацій ХДАК було проведено майстер-клас виконавчого директора Латвійської бібліотеки Валдіса Мазуліса на тему «Європейські проєкти поцифровування книжкових пам‘яток». Було дуже цікаво й корисно для набуття актуальних фахових компетентностей!


Конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників

Харківська державна академія культури оголошує конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників:
кафедра туристичного бізнесу
- завідувача кафедри: доктор культурології, доцент (1 ст. 1 особа)
кафедра філософії та політології
- старшого викладача: кандидат юридичних наук (1 ст. 1 особа)
кафедра менеджменту і адміністрування
- доцента: кандидат економічних наук, доцент (0,75 ст. 1 особа)
кафедра психології та педагогіки
- доцента: кандидат педагогічних наук, доцент (0,25 ст. 1 особа)
- старшого викладача: кандидат психологічних наук (0,5 ст. 1 особа)
кафедра менеджменту культури та соціальних технологій
- доцента: доктор педагогічних наук, доцент (1 ст. 1 особа)
кафедра журналістики
- викладача: (0,5 ст. 1 особа)
кафедра інструментів духового та естрадного оркестрів
- доцента: доцент, заслужений діяч мистецтв України (0,5 ст. 1 особа)
кафедра телерепортерської майстерності
- викладача: (0,5 ст. 1 особа)
кафедра майстерності актора
- викладача: (1 ст. 1 особа)
кафедра історії та теорії музики
- професора: кандидат мистецтвознавства, професор (0,9 ст. 1 особа)
кафедра телебачення
- викладача: (0,25 ст. 1 особа)
кафедра народної хореографії
- викладача: (1 ст. 1 особа)
- викладача: (0,75 ст. 1 особа)

Термін подання заяв на участь у конкурсі: по 21 листопада 2019 року.

Особи, які беруть участь у конкурсі, подають на ім’я ректора такі документи: заяву, написану власноручно, із відомостями, чинними на час подання заяви; особовий листок з обліку кадрів з фотографією, засвідчений за основним місцем роботи; автобіографію; копії дипломів про повну вищу освіту, науковий ступінь і атестат про присвоєння вченого звання, почесні звання; список наукових праць, засвідчений у встановленому порядку.

Документи надсилати на адресу: 61057, м. Харків–57, Бурсацький узвіз, 4, ХДАК, відділ кадрів.
Телефон для довідок: 731-11-76, 731-37-73.
Примітка: академія житлом не забезпечує.

Майстер-клас виконавчого директора академічної бібліотеки Латвійського університету Валдіса Мазуліса

8 листопада 2019 р. о 14:30 відбудеться Майстер-клас виконавчого директора академічної бібліотеки Латвійського університету Валдіса Мазуліса «Сучасна бібліотека: європейський досвід». Місце проведення: ХДАК, Бурсацький узвіз, 4, аудиторія 21. Запрошуємо усіх бажаючих!.

Всеукраїнська науково-практична конференція з психології

1 листопада 2019 р. в Харківській державній академії культури відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Теоретико-методологічні основи та психотехнології збереження та відновлення психічного благополуччя особистості», яка проходила в межах Європейського психологічного семестру в Україні. Співорганізаторами конференції стали кафедра психології та педагогіки ХДАК й Асоціація дитячих та сімейних психологів України.

У конференції взяли участь понад 140 зацікавлених осіб, 23 спікери поділилися досвідом роботи за різними напрямами психотерапії та психологічного консультування.Майстер-клас видатного диригента

1 листопада 2019 року у Харківській державній академії культури відбувся майстер-клас всесвітньо відомого музиканта Курта Шміда – видатного диригента, віце-президента і художнього керівника Віденського музичного семінару, композитора (автора більше, ніж 400 творів), засновника Wiener Strauss Gala Orchestra, професора Віденського університету музики та виконавського мистецтва, широко відомого музичного діяча. Ця подія стала знаковою для майбутньої творчої кар’єри студентів факультету музичного мистецтва та справжнім ювілейним подарунком до 90-річчя від дня заснування Харківської державної академії культури.

Маестро, який неодноразово проводив майстер-класи в Австрії, Японії, Кореї, України, ім’я якого у ЗМІ названо як «Штраус XXI століття», завжди підтримує обдаровану молодь та розвиває актуальну для сьогодення України ідею єднання людей за допомогою класичної музики.

Проведенню майстер-класу сприяла плідна міжнародна співпраця керівництва Академії в обличчі ректора – професора, доктора історичних наук Василя Миколайовича Шейка та проректора з навчальної роботи – професора, доктора педагогічних наук Інни Олегівни Сташевської. Справжньою школою педагогічної майстерності виявилося спілкування Інни Олегівни німецькою мовою з австрійським диригентом на високому науково-педагогічному рівні, адже саме завдяки цьому зміцнюватимуться міжнародні культурні зв’язки України з Австрією.В ході зустрічі Курта Шміда з ректором Харківської державної академії культури Шейком Василем Миколайовичем обговорено перспективи розвитку міжнародного співробітництва, проведення сумісних мистецьких проектів та заходів, що сприятимуть співпраці Академії з Віденським музичним семінаром.

Знайомство Курта Шміда зі студентами музичних спеціалізацій розпочалося з творчого привітання – виступу Академічного хору студентів під керівництвом лауреата міжнародних конкурсів, кандидата мистецтвознавства, доцента В’ячеслава Геннадійовича Бойко (концертмейстер – Ірина Запара). Хор виконав відомі класичні твори Й. Баха, Г. Генделя, В. Моцарта, а також сучасні хорові композиції «Nyon, nyon» Дж. Рунестада, «Africa» Д. Пейча та Дж. Поркаро (аранжування для хору Ф. Лайсона). Учасники хору вразили геніально втіленою імітацією звуків дощу та грози у виконанні відомої композиції Д. Пейча «Africa» під керівництвом диригента – кандидата мистецтвознавства Вікторіі Володимирівни Воскобойнікової.


Приємне враження від звучання Академічного хору студентів було доповнено сольними виступами студентів факультету музичного мистецтва:
1. Тетяни Селеменевої, студентки І курсу по класу скрипки професора, доктора мистецтвознавства, проректора з навчальної роботи Інни Олегівни Сташевської (концертмейстер – Ірина Іванівна Козеняшева), яка виконала «Поему» e-moll для скрипки та фортепіано К. Домінчена та «Мазурку» G-dur, оp. 26. для скрипки та фортепіано О. Заржицького;
2. Віталія Зими, студента 4 курсу по класу кларнету старшого викладача, лауреата міжнародних конкурсів Євгена Альбертовича Козеняшева, (концертмейстер – Поліна Вячеславівна Кириченко), який виконав Сонату для кларнета та фортепіано № 1 f-moll, ор. 120 Й. Брамса.


Для участі у майстер-класі вихованці факультету музичного мистецтва ХДАК підготувалися дуже відповідально.

Під час проведення майстер-класу присутні в залі слухачі уважно спостерігали за кожним словом Маестро, рухами його диригентських рук, які безперервно «живуть» під час звучання музики та розкривають особливість індивідуального звуковідчуття музиканта. Курт Шмід як представник традиційної віденської класичної школи керувався прагненням поділитися практичним досвідом у трактуванні музичної термінології, артикуляційних штрихів, динаміки та інтонаційної драматургії. Професор неодноразово наголошував на тому, що у виконавській інтерпретації музичних творів композиторів-романтиків, особливо таких як Й. Брамс, масштабність динамічного руху продиктований масштабністю звукообразного мислення митця. Так, наприклад, у запису динамічних позначок в Сонаті для кларнету і фортепіано Й. Брамса термін dolche вказує на образно-емоційний стан романтичної душі, що вимагає від виконавця інтонаційної цілісності музичних фраз та хвильової драматургії у втіленні композиційної форми. Курт Шмід зосереджував увагу студентів на достовірній передачі ідейного задуму композитора, закладеного в музичному тексті. Задача виконавця – художньо осмислювати та уважніше ставитися до кожної деталі, авторської позначки, ремарки, які мають вагоме значення у побудові виконавської версії твору композитора. Саме таке занурення в авторську інтонацію, в «живий текст» мистецтва дозволить зробити виконавську інтерпретацію стилістично виправданою, що, у свою ергу, відповідає вимогами сучасної музичної практики і досвіду.

Наприкінці майстер-класу, що поступово перетворився на неймовірну творчу зустріч відомого австрійського диригента зі студентським та викладацьким колективом, символічно прозвучав хоровий твір величального характеру «Многая літа», що надало цілковитої довершеності та особливого урочистого настрою.Маестро зацікавила майстерна гра Віталія Зими. Курт Шмід відмітив високий рівень професійної підготовки студента та призначив йому стипендію на навчання у Віденському музичному семінарі, який у 2020 році відзначає 50-річчя від дня свого заснування.Вітаємо Віталія Зиму, студента 4 курсу факультету музичного мистецтва з отриманням стипендії Курта Шміда на навчання у Віденському університеті музики та виконавського мистецтва!

Сподіваємося, що світові зірки та визнані колективи, які творять історію сучасної академічної музики, надалі відвідуватимуть Харківську державну академію культуру, а наші студенти – примножуватимуть традиції української мистецької освіти та гідно представлятимуть її досягнення у світовому просторі.


листопад 2019 жовтень 2019 »