Мельник Надія Валентинівна
старший викладач
Науково-педагогічний стаж 24 роки.
Викладає навчальні дисципліни: Спецінструмент (бандура), Оркестровий клас, Ансамбль, Диригування, Читання партитур, Інструментування.
Педагогічну роботу Н. В. Мельник поєднує з плідною виконавською діяльністю. Як солістка, в 1995 р. стала лауреатом II премії I-го Міжнародного конкурсу молодих виконавців на народних інструментах (м. Хмельницький). З 1994 р. входила до складу тріо бандуристок (Л. Мандзюк, Н. Мельник, М. Ляшенко), який у 1996-2000 рр. був колективом Харківської обласної філармонії, а 1998 р. став лауреатом III премії I-го Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах імені Г. Хоткевича. На початку 2000-х рр. Н. Мельник входила до складу ансамблю «БІС плюс Ікс» (кер. І. Снєдков) Харківської обласної філармонії, який в 2002 р. став лауреатом I премії Міжнародного конкурсу артистів естради (Київ), з 2021 – артист Великого академічного слобожанського ансамблю пісні і танцю.
З 2006 р. входить до складу ансамблю «ЦимБанДо». За роки існування колектив став лауреатом І премії ІІІ-го Всеукраїнського конкурсу «Слобожанський вернісаж» (2008 р., м. Харків); володарем Гран-прі Міжнародного конкурсу «Самородки 2008» (м. Севастополь); отримав диплом «За артистизм» на ІІ Міжнародному музичному турнірі «Терем-Crossover» (2012 р., м. Санкт-Петербург); став дипломантом ІІІ Міжнародного музичного турніру «Терем-Crossover» (2013 р., м. Санкт-Петербург), Лауреат міжнародного фестивалю та володар Призу глядацьких симпатій «Київетномьюзікфест-2019», Диплом І ступеню Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Нас єднає Україна», 2022. Ансамбль брав участь у творчих звітах Харківської області в м. Києві, у концертній програмі у фан-зоні на Євро – 2012 з футболу, має записи на обласному радіо та телебаченні, бере активну участь в урочистих заходах академії, міста та області.
Н. В. Мельник проводить активну організаційно-виконавську роботу. Зокрема, в 1998 р. створила капелу бандуристів у Харківському державному інституті мистецтв (нині Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського). У 2001 р. на базі цієї капели створена зведена капела мистецьких вузів Харкова, яка брала участь у звіті творчих колективів Харківщини «Симфонія землі Слобожанської» у ККП «Україна» (Київ). У 2004 р. капела стала лауреатом I премії VIII-го міжнародного конкурсу «Дзвени, бандуро» (Дніпропетровськ), а в 2009 р. отримала Гран-прі міжнародного конкурсу «Самородки 2009» (Севастополь); брала участь у XXIII фольклорному фестивалі у Празі та XIII студентському фестивалі пісні і танцю у Катовіце (2010). Під час роботи в Харківському державному педагогічному університеті імені Г. С. Сковороди Н. Мельник створила капелу бандуристів і квартет бандуристок «Надія», з якими проводила активну концертну діяльність та здійснила записи на харківському і київському радіо. За роки роботи в ХДАК були створені ансамблі бандуристів «Дебют», «Чудасія», «Полум’я», «Лілея», які стали лауреатами різноманітних конкурсів та фестивалів; ансамбль народних інструментів «Посіпаки» - лауреат міжнародного фестивалю народної музики та пісні «Райдужний світ народних мелодій», 2018, 2019 та лауреат ІІ ступеню міжнародного конкурсу «Арт-домінанта», 2019; ансамбль народних інструментів «Чудасія» - лауреат І Премії Міжнародного фестивалю-конкурсу «Українська коляда»,15 січня2022 р. м. Львів. Також виховала плеяду бандуристів-лауреатів (О. Хуторна, С. Ілляшенко, Ю. Федосенко, О. Голубєва, Я. Кунченко, Ю. Іванська, М. Воронянська, А.Луценко, В.Дзюбан). З 2011 р. Н. В. Мельник – диригент оркестру народних інструментів ХДАК, який у 2016 р. став лауреатом 29-го фестивалю народної музики та пісні «Райдужний світ народних мелодій», володарем Гран-прі VI міжнародного конкурсу-фестивалю «DanceSongFest-2017», Лауреатом І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «NEWFESTIVALOFARTS», квітень 2021; Лауреатом І премії Міжнародного фестивалю-конкурсу мистецтв «Нас єднає Україна», 2022.
Н. В. Мельник проводить майстер-класи, в якості члена журі бере участь у обласних конкурсах-фестивалях дитячих аматорських колективів, конкурсах бандуристів та Всеукраїнського конкурсу «Запорізькі переливи бандури».
У 2009 р. нагороджена Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації за активну участь у творчому звіті майстрів мистецтв і художніх колективів Харківської області в м. Києві, високий професіоналізм і з нагоди 80-річчя створення ХДАК.