МІЖНАРОДНІ ЗВ'ЯЗКИ


За роки свого існування Харківська державна академія культури підготувала понад 40000 фахівців, серед них понад 400 фахівців для 42 країн Азії, Африки, Європи, Латинської Америки. Чимало закордонних випускників ХДАК працюють на провідних посадах у міністерствах та навчальних закладах своїх країн.

Харківська державна академія культури від 2005 р. є учасником Болонського процесу. Підписання Великої хартії університетів – це не просто формальний акт, а визнання досягнень нашої Академії та її високого рейтингу серед вищих навчальних закладів України.

Академія є членом Організації європейської співпраці в галузі бібліотечно-інформаційної освіти (БОБКАТССС), Європейської асоціації бібліотечно-інформаційної освіти та наукових досліджень (ЕВКЛІД). Наші викладачі беруть активну участь у міжнародних наукових конференціях і семінарах у сферах культури, мистецтва інформаційної діяльності. ХДАК має міцні навчальні та наукові зв'язки з низкою вищих навчальних закладів Великої Британії, Польщі, США, Данії, Китаю. Згідно з укладеними угодами академія здійснює міжнародний обмін викладачами, науковцями, студентами, надає можливість своїм студентам продовжувати навчання за кордоном.

Активно розвиваються міжнародні зв'язки факультетів і кафедр ХДАК у напрямі творчо-виконавської діяльності з музичного, хореографічного, театрального, аудіовізуального мистецтва.

Провідні хореографічні колективи ХДАК: театр народного танцю «Заповіт» (художній керівник та головний балетмейстер – Б. М. Колногузенко), ансамбль сучасного танцю «Естет» (художній керівник та головний балетмейстер – Є. В. Янина-Ледовська), ансамбль бального танцю (художній керівник – З. В. Носова) неодноразово представляли Академію на міжнародних конкурсах. Майже 50 вихованців кафедри народної хореографії стали лауреатами міжнародних конкурсів та фестивалів танцю. (Детальніше на факультеті хореографічного мистецтва)

Факультет музичного мистецтва має високопрофесійний колектив викладачів та творчі колективи, які з гідністю представляють Академію на міжнародних конкурсах. Серед них: академічний хор, оркестр народних інструментів, естрадно-симфонічний оркестр, джазовий оркестр, ансамбль народної музики «Стожари», фольклорний гурт «Фарби», студентський театр естрадної пісні «СТЕП» та інші. (Детальніше на факультеті музичного мистецтва)

Поширюються міжнародні зв'язки факультетів та кафедр Академії на рівні наукового стажування, участі в конференціях і семінарах, обміну лекторами. Зокрема, в червні 2017 р. відбувся навчальний візит студентів за напрямом підготовки «Туризм» до Болгарії, під час якого студенти ознайомилися з специфікою туроператорської діяльності в Болгарії. Зокрема проводились практичні заняття студентів на базі готелю «Naslada» (м. Балчик, Болгарія).

В Академії неодноразово читали лекції зарубіжні колеги, серед них професори Р. Вейд, Дж. Гофланд, Е. Сведлоу (США), Г. Ельбесгаузен (Данія) та ін. У свою чергу, професори В. М. Шейко, Д. Е. Ситников, доцент О. В. Олійник та інші виступали з лекціями в США, Чехії, Італії, КНР, Японії.

Студенти ХДАК регулярно отримують інформацію щодо міжнародних програм і грантів, можливості навчання за фахом у європейських та американських університетах.