На факультеті музичного мистецтва Харківської державної академії культури радіють перемогам своїх студентів на міжнародних та всеукраїнських конкурсах і пишаються ними, адже кожна мистецька сходинка – це шлях до подальшої професійної самореалізації!
Підводячи підсумки навчального року з гордістю можна презентувати творчі досягнення студентських музичних колективів ХДАК, які вибороли призові місця на престижних національних конкурсах.
Фольклористичні гурти «Лада» та «Фарби» нещодавно отримали призові місця в рамках масштабного міжнаціонального мистецького проекту Євро-фолк «Світ це телебачення», що складається з сорока п’яти музичних конкурсів-фестивалів. Фольклорні змагання проходили в різних містах і країнах Європи (Польщі, Болгарії, України) під егідою Європейської Асоціації Фольклорних Фестивалів ЕАFF (офіційний партнер UNESCO).
Незмінний керівник гурту «Фарби» – кандидат мистецтвознавства, старший викладач Галина Бреславец, підготувала зі студентами свого класу унікальну програму, яка ґрунтується на інтерпретації фольклорних джерел в професійному музичному мистецтві. Як результат справжньої творчості – отримання Гран-прі на ІІ національному чемпіонаті з фольклору «EUROFOLK-Вінниця 2019» (23-24 березня 2019 р.), що підтвердило уміння створити цікаву, неповторну, виключно індивідуальну інтерпретацію музичного фольклору на основі технічно досконалого та артистично втіленого яскравого виконання.
Фольклористичний гурт «Лада» також виборов свої нагороди – дипломи лауреату І ступеню на ІІІ національному чемпіонаті з фольклору «EUROFOLK-Чернівці 2019» та Першому кубку світу з фольклору 2019 «World Cup of Folklore», які відбулися 04-05 травня 2019 р. у м. Чернівці. Керівник колективу – заслужена артистка України, кандидат мистецтвознавства, доцент Вікторія Осипенко разом зі своїми вихованцями – талановитими учасниками фольклористичного гурту «Лада» Є. Федоренко, У. Барсук, О. Бикановою, О. Ростягаєвою, К. Жук, К. Тащілкіної прославилися високим рівнем виконавської майстерності, що передбачала здатність до глибокого осягнення змісту та фольклорних образів народних пісень, втілених в автентичному звучанні. Їх виступ також став помітним серед інших учасників, оскільки популяризував традиційні народнопісенні джерелі Слобожанщини та Полтавщини. Засновники фестивалю ТО «Таланти ХХІ століття» (Україна) відмітили високий рівень підготовки мистецької молоді, виступи якої демонструвалися у телеефірі Європи.
Справжнє свято запальної естрадно-джазової музики подарували учасники Квартету саксофоністів ХДАК під керівництвом старшого викладача Євгена Козеняшева. Колектив був неодноразовим призером, володарем лауреатських дипломів. Успішна участь квартету у Всеукраїнському фестивалі духової та естрадної музики «Таврійські сурми» в м. Мелітополі (05 квітня 2019 р.) була підтверджена отриманням диплому лауреата І ступеню з рук самого голови журі конкурсу – заслуженого діяча мистецтв України, доцента Київського інституту музики імені Р. Глієра Г. М. Григор’єва. На фестиваль, проведений за ініціативою Мелітопольского училища культури, учасники з’їхалися з різних регіонів України. Наші студенти повернулися з конкурсу повними наснаги від творчої атмосфери, збагаченими отриманим культурним досвідом.
З творчими досягненнями та призовим місцем Лауреата І ступеню повернулися й учасники Камерного оркестру «Academus» зі Всеукраїнського фестивалю-конкурсу ансамблів та оркестрів струнно-смичкових інструментів «Зіграємо разом: Схід України» (18-20 травня 2019 р., м. Маріуполь). Серед учасників фестивалю-конкурсу – 51 колектив: ансамблі та оркестри мистецьких шкiл, коледжiв та закладів вищої освіти з різних мiст Сходу України та столиці. Окрему подяку від організаторів конкурсу – директора Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольскої міської ради, представників Всеукраїнської органiзацiї викладачів-струнникiв ГО «ESTA-Україна» та голови журі – народного артиста України, професор НМАУ ім. П. І. Чайковського І. М. Андрієвського, отримав засновник і художній керівник камерного оркестру «Academus», старший викладач Сергій Романенко. Крім конкурсних виступів камерний оркестр ХДАК спільно з хоровими колективами мистецьких шкiл та Маріупольського коледжу мистецтв виконав у Театральному скверi міста «Оду до радостi» Л. Бетховена та духовний Гiмн України «Боже великий єдиний, нам Україну храни». Це стало справжнім творчим подарунком місцевим мешканцям.
Щири й сердечні вітання з нагоди отримання Гран-прі Шостого Всеукраїнського конкурсу виконавців на сопілці та цимбалах «Волинська Гуковиця» (м. Лукцьк, 24-25 травня 2019 р.) пролунали на адресу учасників одного з найтитулованішого музичного колективу факультету музичного мистецтва – ансамблю народних інструментів «Стожари» та його керівнику – старшого викладача Олександри Савицької. Компетентне журі конкурсу – у складі народного артиста України, професора, завідувача кафедри народних інструментів Рівненського державного гуманітарного університету Святослава Филимоновича Мельничука, лауреата міжнародних конкурсів, викладача Національного університету культури і мистецтв Олександра Петровича Журавчака, відзначило не лише високий рівень виконавської майстерності, а й оригінальність інтерпретації творів українських композиторів. Студенти – учасники музичного колективу, які мають високу професійну підготовку, плідно та сумлінно працюють, підвищують виконавську майстерність, беручи участь у культурно-мистецьких заходах країни та зарубіжжя, підтвердили стабільність вектору самовдосконалення та здатність заряджати слухачів своєю позитивною енергетикою у виконанні грайливих та ліричних композицій.
Вітаємо всіх учасників та лауреатів і бажаємо їм натхнення, успіхів у майбутньому!!!