ФАКУЛЬТЕТ АУДІОВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра мистецтвознавства

Освітньо-професійна програма
«АУДІОВІЗУАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО ТА ВИРОБНИЦТВО»
другого (магістерського) рівня вищої освіти
зі спеціальності В1 «Аудіовізуальне мистецтво та медіа виробництво»
галузь знань 02 Культура і мистецтво
Освітня кваліфікація: Магістр з аудіовізуального мистецтва та виробництва


Укладена на основі затвердженого Стандарту вищої освіти за спеціальністю 021 «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» галузі знань 02 «Культура і мистецтво» для другого (магістерського) рівня вищої освіти (введений в дію Наказом МОНУ № 957 від 10.07.2019) робочою групою у складі:
1. Світлана РИБАЛКО, доктор мистецтвознавства, професор, завідувач кафедри мистецтвознавства
2. Наталія МАРХАЙЧУК, кандидат мистецтвознавства, доцент, декан факультету аудіовізуального мистецтва
3. Дмитро КОНОВАЛОВ, кандидат філософських наук, завідувач кафедри фотомистецтва та операторської майстерності

Мета освітньо-професійної програми
Метою програми є підготовка високопрофесійних фахівців, які володіють загальними і спеціальними компетентностями у сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва, навичками науково-дослідницької, науково-педагогічної, творчо-виробничої та управлінської діяльності, необхідними для подальшого зростання та особистісного розвитку.

Об’єктами вивчення є структура та функціональні компоненти аудіовізуальної сфери, технології створення продуктів аудіовізуальної творчості, методи вдосконалення виконавської майстерності в сфері аудіовізуальної творчості.

Ціль навчання: – підготовка фахівців, здатних розв’язувати складні задачі і проблеми в сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень /або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.

Теоретичний зміст предметної області: поняття, концепції, принципи мистецтвознавства (кінознавства), а також специфіка феноменів аудіовізуального мистецтва як репрезентантів загальнокультурних, національних та художньо-мистецьких цінностей, гуманістичної моралі та суспільної свідомості.

Особливості програми
Акцент робиться на підготовку в умовах високоякісного студентоцентрованого навчання конкурентноздатних фахівців із широким доступом до працевлаштування в аудіовізуальній сфері; формування та розвиток креативності, необхідних для реалізації професійної діяльності загальних та спеціальних компетентностей, мотивування особистого інтересу до творчо-виробничої, педагогічної, наукової та управлінської діяльності, а також до подальшого навчання за наступним рівнем вищої освіти (за ступенем доктор філософії, у творчій аспірантурі) для кар’єрного зростання.

Акцентується увага на:
• розширенні та/або поглибленні набутих фахових компетентностей, отриманих у процесі навчання, їх практичному використанні в галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва;
• сучасні наукові та професійні досягнення у галузі аудіовізуального мистецтва, що посилює конкурентоспроможність випускників ОП відповідно очікуваних потреб стейкхолдерів та ринку праці.

Програмою передбачено виконання кваліфікаційної роботи, яка репрезентує результати самостійного розв’язання складних задач та/або проблем в сфері аудіовізуального мистецтва та виробництва, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій та характеризується невизначеністю умов і вимог.

Передумови: наявність ступеня бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста.
Для здобуття ступеня магістра абітурієнти мають успішно пройти вступні випробування:
1) єдиний вступний іспит з іноземної мови (на основі ступеня бакалавра) або вступний іспит з іноземної мови у ХДАК (на основі ступеня магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста);
2) фахове вступне випробування у ХДАК (на основі ступеня бакалавра, магістра, освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста).

Сфера працевлаштування випускників – це різноманітні заклади / виробничі колективи аудіовізуальної сфери (кіностудії, телестудії, радіостудії, редакції, професійні виробничі колективи та організації, тощо), а також інші установи різного рівня та форм власності.
Професії та професійні назви робіт:
2310.1 – викладач вищого навчального закладу
2451.2 – ведучій програм
2451.2 – випусковий відповідальний
2451.2 – кореспондент спеціальний
2451.2 – редактор
2455.2 – кінорежисер
2455.2 – кінорежисер з монтажу
2455.2 – провідний кінооператор
2455.2 – провідний монтажер
2455.2 – редактор фільмів
2455.2 – режисер
2455.2 – режисер телебачення

Рівень вищої освіти: Другий (магістерський) рівень
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу:
ступінь вищої освіти – магістр
освітня кваліфікація - магістр з аудіовізуального мистецтва та виробництва,
Термін навчання: 1 рік 4 місяці
Обсяг ОПП: 90 кредитів ЄКТС
Цикл/рівень:
НРК України – 7 рівень
FQ-EHEA – другий цикл
ЕQF-LLL – 7 рівень

Сертифікат про акредитацію освітньої програми № 2568 від 17.12.2021 р.
Строк дії до 01.07.2027 р.

Гарант програми

ОПП «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво»

Рецензування, обговорення ОПП

Силабуси

Положення про кваліфікаційну магістерську роботу

Курси за вибором

Архів