3 25 листопада по 10 грудня 2021 року в Харківській державній академії культури було проведено Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства». Акція проходила з метою популяризації правової освіти серед студентської молоді, привернення уваги викладачів та студентів до проблем насильства по відношенню до жінок та дітей, протидії торгівлі людьми, актуальних проблем забезпечення прав людини, волонтерській діяльності. В Харківській державній академії культури були проведені наступні заходи:
25 листопада до академії завітали інспектори відділу зв’язків з громадськістю УПП в Харківській області. Інспектори обговорили зі студентами поняття «булінг» та «домашнє насильство», роз’яснили їх види і форми, особливості юридичної відповідальності за вчинення дій, що мають насильницький характер та розповіли як протидіяти цим негативним явищам. Привернули увагу студентів до проблеми торгівлі людьми, проінформували про основні форми експлуатації людини, пояснили яким чином можна вберегтися від трудового рабства, ознайомили з алгоритмом дій при виїзді за кордон з метою працевлаштування, надали інформацію про гарячі лінії та служби допомоги для осіб, які постраждали від насильства.
30 листопада кафедрою туристичного бізнесу було проведено круглий стіл «Права людини в сучасному суспільстві», координаторами якого виступили Любов Божко (завідувач кафедри, доктор культурології), Алла Аніщенко (доцент, кандидат педагогічних наук) та Марина Зайцева (доцент, кандидат економічних наук). Зі своїми доповідями виступили викладачі кафедри Любов Божко (завідувач кафедри, доктор культурології), Алла Аніщенко (доцент, кандидат педагогічних наук), Мирослава Яріко (ст. викладач, кандидат культурології). На круглий стіл для обговорення проблем прав людини в сучасному суспільстві були запрошені поважні гості: Олександр Міненков – Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Харківській області; Олександр Сало – Інспектор відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності Головного управління національної Поліції України, капітан поліції; Алла Аніщенко – доцент кафедри туристичного бізнесу, к.п.н., Голова Правління «Харківська громадська організація Соціальний всесвіт»; Олег Лепетюк – Голова громадської організації «Харківська громадська організація Незрячих Юристів»; Світлана Сітнік – Президентка ХОМГО «Харківський центр волонтерів»; Руслана Кривенкова – старший викладач кафедри туризму Державного вищого навчального закладу «Ужгородський національний університет», кандидат наук з державного управління.
Дискутували з приводу таких актуальних тем, як: «Конституційні права і свободи людини в Україні», «Ювенальна превенція на захисті прав дітей», «Надання допомоги постраждалим від насильства в м. Харків», «Діяльність громадських організацій щодо захисту прав людей з вадами зору», «Сприяння діяльності закладам соціальної спрямованості м. Харків», «Захист прав та свобод туристів в умовах сучасних викликів: державно-управлінський аспект», «Нічого для нас без нас: практичні аспекти реалізації прав людини для осіб з інвалідністю».
2 грудня кафедра фізичної культури і здоров’я організувала проведення лекції-бесіди «Профілактика захворювання на ВІЛ/СНІД», яка була присвячена Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Координатором заходу виступила Наталя Цигановська – завідувач кафедри фізичної культури і здоров’я. Із лекцією перед студентами виступив Ігор Кушнарьов – доцент кафедри фізичної культури і здоров’я ХДАК, кандидат біологічних наук. Під час лекції було зауважено, що проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції. Студентам нагадали про те, яку серйозну загрозу для життя людини несе ця інфекція та які способи її профілактики існують. Лекція супроводжувалася інформативною та яскравою презентацією з пам’ятками та алгоритмом дій на випадок підозри чи зараження ВІЛ/СНІДом.
10 грудня, в Міжнародний день захисту прав людини, відбулося засідання круглого столу «Проблема прав людини в сучасному мистецтві». Організатором заходу виступила Каріна Попова-Коряк – помічник проректора з виховної роботи, кандидат юридичних наук. Круглий стіл поєднав в собі комплексне обговорення проблем насильства в сучасному світі та особливості відображення прав людини в мистецтві. З яскравими презентаціями та цікавими доповідями виступили студентки 2-го курсу факультету культурології спеціальності «Менеджмент соціокультурної діяльності»: Катерина Павлова, Софія Лещенко, Владіслава Кочарова, Валерія Галкіна, Дар’я Ніколаєнко та Владислава Ковтуненко. Доповіді були присвячені історії написання Загальної декларації прав людини та її основним положенням, питанням загострення сімейного насильства під час карантину, проблемам насильства по відношенню до жінок, торгівлі людьми та проявам сучасного рабства.
Із доповіддю-презентацією «Особливості відображення прав людини в сучасному мистецтві» виступила Каріна Попова-Коряк – помічник проректора з виховної роботи. Вона запропонувала обговорити проблеми насильства над жінками та їх боротьбу за свої права в кінострічках, подивитися на примусову працю очима художників-карикатуристів та розкрити для себе світ музики Макса Ріхтера – композитора, який створив два музичних альбоми, присвячених Загальній декларації прав людини.
До Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» долучилась і бібліотека Харківської державної академії культури на чолі з її директором Тетяною Кирпою. Колектив бібліотеки творчо та креативно підійшов до проведення цієї акції. В читальній залі було організовано книжково-ілюстративну виставку та підготовлено яскраві тематичні матеріали, які охопили всі визначні дати, що входили до 16-ти денного періоду акції: Міжнародний день проти насильства щодо жінок, Міжнародний день боротьби зі СНІДом, Міжнародний день боротьби з рабством, Міжнародний день людей з інвалідністю, Міжнародний день волонтера та Міжнародний день прав людини.
Тематичні матеріали були розміщені в соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/library.hdak