НОВИНИ

КВІТЕНЬ 2022

Зустріч з директором Національного природного парку «Сколівські Бескиди»

30 квітня 2022 р. кафедра туристичного бізнесу ХДАК організувала і провела для студентів та викладачів кафедри зустріч з директором Національного природного парку «Сколівські Бескиди» Васильом Петровичем Приндаком. У зустрічі взяли участь 39 осіб, серед них — науково-педагогічні працівники та студенти ХДАК та партнерів академії: Уманського національного університету садівництва і Ужгородського національного університету.

Радимо послухати запис цікавого виступу пана Приндака й відвідати змістовний сайт Національного природного парку «Сколівські Бескиди» https://skole.org.ua/. А головне – бажаємо всім, хто цікавиться національною культурною спадщиною нашої країни, поїхати за нагодою до самого парку «Сколівські Бескиди». Кафедра туристичного бізнесу ХДАК збирається ознайомити своїх студентів з кращим досвідом розбудови рекреаційного культурного простору.

Новий досвід: майстер-клас від директора НПП "Сколівські Бескиди"


13-й випуск дайджесту «Хроніки культурного фронту»

Український культурний фонд повідомляє, що вийшов черговий 13-й випуск дайджесту «Хроніки культурного фронту». З матеріалами випуску можна ознайомитися за посиланнями: українською або англійською.
Відкритий дистанційний фестиваль театрального мистецтва «ТЕАТР МАЙБУТНЬОГО»

Увага!

16–22 травня 2022 року відбудеться VІІІ Відкритий дистанційний фестиваль театрального мистецтва «Театр майбутнього» під девізом: «Через терни до зірок».Фестиваль являє собою бажання розкриття талановитої, творчої молоді. Метою фестивалю є сприяння в наданні стартового майданчика студентам творчих навчальних закладів та молодим акторам, підтримка талановитих виконавців, сприяння їх творчому та особистісному становленню. Також важливою складовою є активізація діяльності колективів, гуртків, об’єднань, студій у напрямі популяризації театрального мистецтва серед молоді.

Цьогорічний фестиваль за воєнних умов в нашій країні буде проводитися дистанційно.

В рамках фестивалю будуть проведені онлайн конкурси за спеціальними дисциплінами:
1. Конкурс читців художнього слова «Білі конвалії» (18-20 травня 2022р.) - Положення про проведення конкурсу.
2. Конкурс акторського мистецтва «Розумний Арлекін» (21-22 травня 2022р.) - Положення про проведення конкурсу.
3. Конкурс театрального гриму «Джоконда» (16 травня 2022р.) - Положення про проведення конкурсу.
Умови участі, терміни подачі заявок та додаткову інформацію дивіться в положеннях.

Запрошуємо усіх до участі у конкурсах!


День відкритих дверей кафедри майстерності актора

Посилання на відеоконференцію Google Meet
День відкритих дверей на факультеті хореографічного мистецтва

Факультет хореографічного мистецтва ХДАК запрошує на он-лайн день відкритих дверей, що відбудеться на платформі Zoom 1 травня 2022 р. о 10:00.

Підключення до конференції Zoom за посиланням:
https://us04web.zoom.us/j/71085748765?pwd=eDQ_SO_qa42lH6BuidKL_NoxA-DAVM.1
Ідентифікатор конференції: 710 8574 8765
Код доступу: DAz9E0
Перезапуск Відкритого конкурсу до 300-річчя Григорія Сковороди

Шановні колеги!

Раді повідомити про перезапуск Відкритого конкурсу до 300-річчя Григорія Сковороди, проведення якого тепер заплановано на період з 10 по 31 серпня 2022 року. Конкурс проводиться на базі ХНУМ імені І.П. Котляревського із залученням СНТ ХНУМ імені І.П. Котляревського за партнерства Національного літературно меморіального музею Г.С. Сковороди та Національної спілки кобзарів України, за підтримки Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти.За оновлених умов Конкурсу скасовано вікові обмеження для учасників. Окрім того, ми відкриті до міжнародної творчої співпраці й запрошуємо не тільки українців, а й всіх охочих громадян інших країн взяти участь у Конкурсі (звичайно, окрім Російської Федерації та Республіки Білорусь).

Як і раніше, конкурсанти можуть проявити себе у чотирьох пропонованих Положеннями Конкурсу номінаціях:
– «Музичний твір»;
– «Музичний твір для бандури»;
– «Сценічний твір»;
– «Відеопрезентація».

Оскільки Конкурс присвячений 300-річчю Григорія Сковороди, залучення його творчого, філософського та життєвого доробку є обов'язковою вимогою до конкурсних творів.

Формат проведення Конкурсу – дистанційний. Кінцевий строк подання заявки – 10 серпня 2022 року; термін проведення Конкурсу – з 10 по 31 серпня 2022 року. Заявки подаються на електронну пошту Конкурсу: khnum.skovoroda.competition@gmail.com

Більше інформації – у Положеннях Конкурсу, що прикріплені до листа. Також, Положення можна завантажити на сторінці Конкурсу на офіційному сайті ХНУМ: Конкурс до 300-річчя Григорія Сковороди | Харківський національний університет мистецтв імені І.П. Котляревського

Сторінка Конкурсу у Facebook: Відкритий конкурс до 300-річчя Григорія Сковороди

Контакти:
Ніколаєвська Юлія Вікторівна: +38 (067) 683-00-98 (Вайбер, Телеграм);
Каширцев Руслан Геннадійович: +38 (067) 261-69-32; +38 (066) 041-22-82 (Вайбер, Телеграм);
Малова-Ніколайчук Єлизавета: +38 (063) 017-33-55 (Телеграм).

З повагою,
Оргкомітет Конкурсу.


Рекомендації МОН України щодо проведення бесід із здобувачами вищої освіти

У зв’язку із зростанням загрози ураження цивільного населення від мін та вибухонебезпечних залишків війни Міністерство освіти і науки України надсилає рекомендації для проведення просвітницьких заходів серед учасників освітнього процесу з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації.

Бесіди щодо поводження з невідомими предметами і пристроями мають включати інформацію про такі предмети і правила поведінки, у разі виявлення таких предметів.

Під вибухонебезпечними предметами слід розуміти будь-які пристрої, засоби, підозрілі предмети, що здатні за певних умов вибухати.

Рекомендації щодо проведення бесід із здобувачами фахової передвищої, вищої освіти з питань уникнення враження мінами і вибухонебезпечними предметами та поведінки у надзвичайній ситуації


Щодо монографії з індексацією Scopus чи WoS
Університет Кіпру запрошує до навчанняЗ більш детальною інформацією про стипендійні можливості можна ознайомитися за посиланнями:
https://bit.ly/3N0NNYJ - освітній рівень бакалавр;
https://bit.ly/3wlu3Jp - освітні рівні магістр та доктор філософії.

Лист Університету Кіпру
Форма Scholarships for Ukrainian students


Лист Міністерства культури та інформаційної політики України


Відкритий всеукраїнський дистанційний конкурс акторської пісні імені Людмили Гурченко

21 травня 2022 року буде проводитись Відкритий всеукраїнський дистанційний конкурс акторської пісні імені Людмили Гурченко.
Відкритий всеукраїнський конкурс акторської пісні імені Людмили Гурченко заснований факультетом театрального (нині – сценічного) мистецтва Харківської державної академії культури 2019 року і проводиться в травні.
Засновником та організатором Конкурсу є кафедра майстерності актора факультету сценічного мистецтва Харківської державної академії культури.
Термін проведення цьогорічного конкурсу – 21 травня 2022 року (форма участі – дистанційна).

Номінації:
1. «Сольний спів».
2. «Дует».
3. «Вокальний ансамбль».

Категорії учасників Конкурсу:
1. «Професіонали». (Професійні актори театрів та концертних організацій, фахові викладачі сценічного мистецтва) (віком до 35 років).
2. «Молодь». (Студенти факультетів сценічного мистецтва закладів вищої освіти) (віком від 17 років).
3. «Юнацтво». (Учні відділень сценічного мистецтва коледжів та училищ культури і мистецтв та інших закладів мистецької освіти, ліцеїв мистецтв, гімназій та шкіл естетичного виховання, юнацьких театральних, художньо-естетичних студій та колективів) (віком від 16 років).
4. «Аматори». (Творчі представники немистецьких спеціальностей) (віком від 16 до 35 років).

Контакти:
Електронна адреса: teatralhdak@ukr.net (факультет сценічного мистецтва ХДАК, кафедра майстерності актора);
(+38-095)-301-66-93 – декан факультету сценічного мистецтва ХДАК, заслужений діяч мистецтв України Ігор Олександрович Борис.
(+38-099)-611-25-15 (зв'язок через Viber, WhatsApp, Telegram) – доцент кафедри майстерності актора Олена Віталіївна Єрошенко.

Положення про проведення Відкритого всеукраїнського дистанційного конкурсу акторської пісні імені Людмили Гурченко..


Дні відкритих дверей на факультеті музичного мистецтваЩоб долучитись до події, потрібно приєднатися через ZOOM за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/87931348582?pwd=WE16M2pHeVArcFEvZHdBcWI2M21Qdz09
Ідентифікатор конференції: 879 3134 8582
Код доступу: 12345


День відкритих дверей кафедри майстерності актора

Посилання на відеоконференцію Google Meet
До уваги абітурієнтів!
ОНЛАЙН МАРАФОН Днів відкритих дверей

Факультет аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури запрошує на ОНЛАЙН МАРАФОН Днів відкритих дверей
17 квітня, 8 травня, 29 травня.

Початок о 14:00
Місце проведення: на платформі ZOOM

Це гарна можливість для вступника визначитися з місцем для навчання.
Зустріч буде цікавою для учнів, випускників, батьків та всіх охочих дізнатись про навчання на факультеті за шістьма освітніми програмами:
«Кінотелеоператорство»
«Кінорежисура та сценарна майстерність»
«Режисура телебачення та аудіовізуальних проєктів»
«Ведучий аудіовізуальних програм»
«Відеоблогінг та телерепортерство»
«Фотомистецтво та відеографія»

Учасники матимуть нагоду поставити запитання, познайомитись із майстрами курсів, викладачами, деканом і завідувачами кафедр, дізнатися про умови вступу на спеціальність «Аудіовізуальне мистецтво та виробництво» та багато чого іншого.

Щоб долучитись до події, потрібно приєднатися через ZOOM за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/87931348582?pwd=WE16M2pHeVArcFEvZHdBcWI2M21Qdz09
Ідентифікатор конференції: 879 3134 8582
Код доступу: 12345
Всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених
«Культура та інформаційне суспільство XXI століття»

19–20 травня 2022 року відбудеться всеукраїнська науково-теоретична конференція молодих учених «Культура та інформаційне суспільство XXI століття».

На конференції передбачається обговорення питань за такими напрямами:
1. Культурологія та етнокультурологія в сучасному інформаційному просторі
2. Теоретичні та практичні проблеми менеджменту соціокультурної діяльності
3. Актуальні проблеми історії, музеєзнавства та пам'яткознавства
4. Збереження та відновлення психічного благополуччя особистості в сучасних соціокультурних умовах
5. Історія світової літератури та мовознавства
6. Філософські, соціально-політичні та правові виміри сучасного суспільства
7. Хорова культура: традиції та сучасність
8. Музичне мистецтво: теорія, історія, виконавська та педагогічна практика
9. Історія та сучасність хореографічного мистецтва: вітчизняний та світовий досвід
10. Театральне мистецтво в контексті новітніх наукових трансформацій
11. Проблеми розвитку аудіовізуального мистецтва та виробництва в інформаційному суспільстві
12. Інформаційна, бібліотечна, архівна справа в умовах цифрових трансформацій
13. Інформаційно-документні системи в галузі культури, мистецтва та освіти
14. Стан та перспективи розвитку вітчизняного туризму
15. Іноземні мови в фаховій і міжкультурній комунікації
15.1. Англійська мова
15.2. Українська мова як іноземна
16. Схід та Захід у мистецтвознавчих дослідженнях

Відповідно до тематики конференції просимо надіслати тези доповідей до 30 квітня 2022 року на електронну адресу rvv2000k@ukr.net.
До тез обов'язково додаються: рецензія від наукового керівника (для студентів, магістрів, аспірантів), анкета.Чекаємо на Ваші тези.

Детальніше »

День відкритих дверей кафедри майстерності актора

Посилання на відеоконференцію Google Meet
Висловлюємо співчуття рідним і близьким

Пішла у Вічність Аліса Костянтинівна Відуліна - Людина, Музикант, Педагог, Легенда музичної культури Харкова, яка понад 40 років передавала свій плідний диригентський досвід майбутнім професійним музикантам у Харківській державній академії культури. Сумуємо та висловлюємо щире співчуття рідним і близьким Аліси Костянтинівни!
Черговий випуск збірника "Культура України"

Електронна версія на сайті за адресою: http://ku-khsac.in.ua/issue/view/15257.