НОВИНИ

Листопад 2024

Міжнародна наукова конференція
«Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку»



Щиро запрошуємо вас на міжнародну наукову конференцію "Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку", що відбудеться 21-22 листопада 2024 року, та присвячена 95-річчю Харківської державної академії культури.
Пленарне засідання розпочнеться 21 листопада 2024 р. о 10.00

Конференція Zoom: http://bit.ly/3Sg2VGz

Ідентифікатор конференції: 832 6481 7769
Код доступу: 12345

Програма міжнародної наукової конференції «Культурологія та соціальні комунікації: інноваційні стратегії розвитку»

На конференції передбачаються дискусії за такими дослідницькими напрямами:
1. Сучасні проблеми культурології та медіакомунікацій
2. Філософські, соціально-політичні, правові та управлінські аспекти розвитку культури
3. Дослідницькі парадигми музеєзнавства та пам'яткознавства
4. Менеджмент культурних та туристичних індустрій
5. Соціально-психологічні фактори та умови психічного благополуччя людини
6. Документно-комунікаційні структури суспільства: теорії, стратегії, інновації
7. Інформаційно-комунікаційні технології глобального соціокультурного простору
8. Збереження національних традицій театрального та кіномистецтва в умовах глобалізації
9. Актуальні проблеми аудіовізуальної культури та мистецтва
10. Теоретико-методичні засади сучасної філології
11. Музичне мистецтво в часопросторі культури: минуле та сучасність
12. Вокально-хорове мистецтво у крос-культурному просторі
13. Світові та національні парадигми розвитку хореографічного мистецтва
14. Сходознавчі студії

Детальніше »

Акція-захід психотерапевтичного сторітелінгу
«1000 слів незламності»



19 листопада 2024 р., в рамках заходів, присвячених 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення в Україну (24 лютого 2024), на кафедрі психології, педагогіки та філології було проведено акцію-захід психотерапевтичного сторітелінгу «1000 слів незламності».
Мета заходу: створити простір для психологічного зцілення та взаємної підтримки, де учасники зможуть через особисті розповіді («1000 слів») поділитися власними переживаннями, думками і спогадами, пов'язаними з війною, сприяти емоційному визволенню та відчуттю єдності й солідарності серед громадян України.
Модератор заходу: Потьомкіна Нанулі Зурабівна, викладачка кафедра психології, педагогіки та філології, заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій, доктор філософії із соціальної роботи.
Протягом тижня учасникам освітнього процесу було запропоновано надіслати для обговорення свої особисті історії, які відображають випробування, біль, силу та віру кожного, хто пережив цей період і продовжує з вірою та честю сподіватися на перемогу.
Цей захід спрямований на те, щоб кожен зміг відчути себе частиною великої спільноти, яка розділяє спільний біль, мужність і надію на майбутнє.
Висловлюємо слова вдячності усім учасникам процесу за активність, щирість і готовність поділитися своїми думками та переживаннями. Ваша участь зробила цей захід надзвичайно змістовним і надихаючим.




ІІ всеукраїнська наукова конференція
«Піаністичні традиції Харкова: історія та сучасність»



Запрошуємо до участі у конференції!

Друзі, раді поділитися чудовою новиною!
14 лютого 2025 року кафедра фортепіано Харківської державної академії культури запрошує вас долучитися до ІІ Всеукраїнської наукової конференції «Піаністичні традиції Харкова: історія та сучасність».
Ця подія присвячена 95-річчю ХДАК і стане унікальною можливістю дослідити розвиток фортепіанної освіти Харкова, її історію та сучасність у контексті культурного життя України.
Що на вас чекає?
Цікаві наукові дискусії на теми:
* видатні постаті фортепіанного мистецтва;
* історія розвитку фортепіанних кафедр і шкіл;
* сучасний стан та виклики для піаністів України.
Нові знайомства та обмін досвідом із викладачами та студентами з різних куточків країни.
Як долучитися?
Конференція відбудеться онлайн на платформі ZOOM. Участь – безкоштовна.
Посилання на ZOOM та додаткові матеріали ви отримаєте після реєстрації.
Коли?
Заявки приймаються до 1 лютого 2025 року.
Де зареєструватися?
Надсилайте свої заявки на електронну адресу: lab_kf@xdak.ukr.education.
Не втратьте нагоду стати частиною цієї знакової події!
До зустрічі на конференції!

Детальніше »

Про відкриття меморіальної стіни пам'яті загиблим у війні
здобувачам вищої освіти, випускникам та викладачам ХДАК



19 листопада 2024 р. з нагоди 1000 дня від початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну в Харківській державній академії культури відбулось відкриття меморіальної стіни пам'яті загиблим у війні здобувачам вищої освіти, випускникам та викладачам ХДАК.

Наші захисники, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України:
РОМАНОВСЬКИЙ Валерій Станіславович – кандидат історичних наук, доцент кафедри культурології. Загинув 16 січня 2023 року. На честь Валерія РОМАНОВСЬКОГО названо одну з вулиць у Новобаварському районі Харкова.
МАРТИМЯНОВ Олег Володимирович – випускник факультету бібліотекознавства та інформатики. Загинув 7 квітня 2023 року.
БІЛОСТОЦЬКИЙ Микита Олександрович – випускник факультету культурології. Загинув 5 серпня 2022 року.
ПОПОВ Андрій Юрійович – випускник факультету культурології. Загинув 14 лютого 2023 року.
ХРИПУНОВ Андрій Сергійович – випускник факультету соціальних комунікацій та музейно-туристичної діяльності. Загинув 24 липня 2023 року. На честь Андрія ХРИПУНОВА та його побратима із позивним "Вжик" створений мурал, який знаходиться на провулку Класичний, неподалік ХДАК.
ЮТІНА Валерія Сергіївна – випускниця факультету театрального мистецтва. Загинула 1 березня 2022 року.
ІЩЕНКО Мікаель Геннадійович – здобувач освіти 4 курсу факультету хореографічного мистецтва. Загинув 13 серпня 2023 року.
ПЕТРУСЕНКО Андрій Васильович – випускник факультету музичного мистецтва. Загинув 10 лютого 2023 року.
КОСЯК Ян Юрійович – випускник факультету музичного мистецтва. Загинув 19 травня 2024 року.

Пам’ять полеглих героїв вшанували хвилиною мовчання. "Гірко і важко на душі…Йдуть від нас кращі з кращих. Нічим не заповнити цієї втрати. Жодними словами не втішити рідних і близьких. І одне лише може пом’якшити гіркоту втрат – це наша пам’ять, це розуміння того, що жертва не була марною. Вони загинули в ім’я життя інших, в ім’я спокою і миру в Україні", - відзначила в.о. ректора ХДАК, доктор мистецтвознавства, доцент Наталія РЯБУХА.
На заході була присутня Ганна Валентинівна ХРИПУНОВА - бабуся загиблого героя – Андрія ХРИПУНОВА, а також його дружина та брат. Ганна Валентинівна розповіла про свого онука, який був світлою, доброю, талановитою, вольовою людиною. Він не вагаючись з першого дня повномасштабного вторгнення став на захист Батьківщини, брав участь у звільненні рідного селища Ківшарівка, в якому в окупації знаходились його рідні... Андрій героїчно загинув 24 липня 2023 року. Присутні висловили слова вдячності Ганні Валентинівні за те, що виховала справжнього патріота своєї країни, мужню і сильну особистість, Героя, який віддав своє життя за нас і наше майбутнє.
Пам'ять героїв вшанували піснею Олени Білоконь «Журавлі», яку виконала в.о. декана факультету музичного мистецтва, кандидат мистецтвознавства Галина БРЕСЛАВЕЦЬ.
Вічна пам'ять та слава Героям України!











Про участь у концерті до
Дня працівників сільського господарства України



Група артистів театру народного танцю "Заповіт" ХДАК під керівництвом художніх керівників: народного артиста України Бориса КОЛНОГУЗЕНКО та заслуженого працівника культури України Каріни ОСТРОВСЬКОЇ взяла участь у концерті до Дня працівників сільського господарства України, що відбувся 19 листопада 2024 р. у місті Чугуїв. Учасники концерту привітали працівників сільського господарства і подарували приємні емоції глядачам!




Флешмоб від Бібліотеки ХДАК
«1000 днів боротьби за свободу»

19 листопада 2024 р. виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну.
У спротиву агресору українці щодня проявляють свою самовідданість, героїзм, мужність, стійкість, сміливість, незламність духу перед ворогом.
Україна захищає свою незалежність, суверенітет та територіальну цілісність. Ця війна понівечила життя мільйонів людей...
Основа спротиву - національна єдність!
Наближаємо Перемогу над агресією, вандалізмом, тероризмом разом. Україна – країна, яка під час війни зберегла свою державність, культуру, мову, яка продовжує жити, працювати, надавати освіту...
Бібліотека Харківської державної академії культури підготувала флешмоб щодо цієї події, до якої долучились студенти 2 курсу факультету сценічного мистецтва ОПП «Режисура шоу та артпроєктів»: Єлизавета Заріцька-Лінькова, Вікторія Воєвода, Ольга Олійник, Валерія Якушко, Варвара Мандрик, Микита Бабарук.



Творча майстерня гримувального мистецтва
"Об'єднані Джокондою" запрошує на відео виставку




Творча майстерня гримувального мистецтва "Об'єднані Джокондою" запрошує на відео виставку, присвячену темі «ДІМ» — за мотивами символів рідного краю.
Гримовані образи студентів супроводжуються поетичними виступами, що додають глибини та змісту кожній представленій роботі.
У програмі — виступи студентів 3-го курсу кафедри майстерності актора: 1. Дарія Воронцова — вірш Роберта Бернса "Моє серце в Верховині". 2. Єлизавета Осипенко — композиція на основі поезій О. Олефіра, П. Скуницького та Д. Павличка. 3. Карина Андреєва — вірш О. Вілінської "Харків". 4. Єлизавета Ступак — вірш Т. Кочеткової "Харкову". 5. Дар'я Гаврилюк — авторський вірш "Золотий час. 2014-2024". 6. Вікторія Болкун — вірш Л. Костенко "Щастя мати дім". 7. Валерій Тацький — сонет 132 Ф. Петрарки. 8. Наталія Буренко — авторський вірш "Дім".
Керівник майстерні: Проскурякова Олександра Вячеславівна.
Запрошуємо до світу мистецтва, де кожен образ відлунює рідним... домом і землею! Відео до перегляду за посиланням.



Творча зустріч з Олегом Бородаєм до
«1000 днів спротиву України»



18 листопада 2024 р., напередодні «1000 днів спротиву України», в Харківській державній академії культури відбулася творча зустріч з Олегом Бородаєм – військовим, поетом, бардом, членом Національної спілки письменників України.
19 листопада виповнюється 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення. Але наша країна бореться. Завдяки героям, які тримають фронт. Одним з таких людей є письменник, бард, і, в першу чергу, наш захисник, Олег Бородай, який сьогодні завітав до Харківської державної академії культури зі своїми віршами і піснями. Сумні і ліричні, вони нікого не залишили байдужим. Надзвичайно вдячні Олегу за цей вечір!



Про Національний Кубок України зі спортивних бальних танців



Викладач кафедри сучасної та бальної хореографії Федорченко Денис Ігорович зі своєю партнеркою, взяв участь в Національному Кубку України зі спортивних бальних танців, в категорії професіонали з Європейської програми, який проходив 16.11.24 р. в місті Львів в рамках змагань «Титули України 2024». Він посів 1 місце та здобув статус Чемпіона України й потрапив у Національну збірну України з танцювального спорту.
Вітаємо з перемогою! Бажаємо подальших творчих досягнень!




Запрошуємо на урочисте засідання вченої ради!




Підключення до ZOOM: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

Ідентифікатор конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022


Запрошуємо долучитися до перегляду та
обговорення документального фільму



Запрошуємо усіх бажаючих долучитися до перегляду та обговорення документального фільму журналістки Андріани КУЧЕР "Фільм про ХАРКІВ / Місто, що першим зустріло велику війну".
Відео присвячене місту Харків, як він зустрів ворога в перші часи вторгнення, як місто змінилося під час війни.
Ведучий зустрічі: Віденєєв Ігор Олександрович, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології, педагогіки та філології ХДАК.
Коли? 22 листопада о 15.30.
Де? онлайн, платформа ZOOM.

Посилання для входу: https://us04web.zoom.us/j/5105842369?pwd=RnJ4K0cwWjZJWGlmSDNQNkdPYnovdz09


«1000 днів мужності: Студентські голоси війни»



19 листопада 2024 р. виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну (24 лютого 2024 р.).
Пропонуємо до перегляду творчі роботи студентів факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури присвячені спротиву України у цій війні.

Гостомель. Місце, з якого все почалося (документальний фільм):
https://www.youtube.com/watch?v=n5g_9GEzSFM

Човник надії (відео-есе):
https://www.youtube.com/watch?v=Wmlc3CWrF2k

Форс-мажор (проблемний нарис):
https://www.youtube.com/watch?v=YLbSrBLhPYo

Відбитки війни (проблемний нарис):
https://www.youtube.com/watch?v=NmIf2RoWHxA

Окупований дім. Про період окупації Херсона (документальна анімація):
https://www.youtube.com/watch?v=Dq3_uD3YVo0

Гостомель. Зсередини (нарис-портрет):
https://www.youtube.com/watch?v=4edNQaspVPo

Зброя миру (психологічна драма, екранізація):
https://www.youtube.com/watch?v=W2JtKqFEgwg&rco=1

Війна в житті кожного українця:
https://www.youtube.com/watch?v=fO8u2JF3zGg

Любіть Україну...:
https://www.youtube.com/watch?v=h6fQGDKJOug

Війна її дитинства:
https://www.youtube.com/watch?v=esDZ4JGyKb0

Благодійна акція спільно з UNITED HELP UKRAINE:
https://www.youtube.com/watch?v=Sr81mCbRrTs

Суспільне Харків та Факультет аудіовізуального мистецтва ХДАК:
https://www.youtube.com/watch?v=ztyj-FMJnJk


Творча зустріч з Олегом Бородаєм до
«1000 днів спротиву України»



З нагоди «1000 днів спротиву України» Харківська державна академія культури запрошує на творчу зустріч з Олегом Бородаєм – військовим, поетом, бардом, членом Національної спілки письменників України.
Зустріч відбудеться 18 листопада 2024 р. о 14:30 в укритті академії.




День працівників радіо, телебачення та зв'язку!



Дорогі колеги, викладачі, здобувачі і випускники -
журналісти, репортери, телережисери, оператори і фахівці медійної галузі.

Сьогодні, 16 листопада, ми відзначаємо День працівників радіо, телебачення та зв'язку — свято тих, хто несе голос правди, формує думки суспільства і завжди залишається на передовій інформаційного простору. Вітаємо вас із професійним святом!
Ви продовжуєте справу перших ентузіастів, які у далекому 1924 році вперше в Україні відкрили програму в радіоефірі словами: "Алло, алло, алло. Говорить Харків". Харківська радіостанція міжнародних зносин розпочала роботу 7 серпня 1920 року.
Цього року це свято набуває ще більшого значення, адже саме завдяки роботі журналістів, репортерів і операторів світ дізнається правду про війну, про боротьбу України за свободу і незалежність. Ваші випускники і студенти сьогодні — це голоси, які доносять правду з фронту, відзнімають моменти історії і стають свідками героїзму та трагедій, які не мають бути забуті.
Дякуємо вам за вашу працю, за те, що вкладаєте душу і знання у своїх студентів. Бажаємо вам міцного здоров’я, віри у перемогу і натхнення надалі нести світло правди та зберігати силу українського слова й образу навіть у найтемніші часи.


Щиро вітаємо з днем народження
Людмилу Володимирівну КУДРИЧ!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає з днем народження заслужену артистку України, завідувача кафедри музично-драматичного театру Людмилу Володимирівну КУДРИЧ!
Шановна Людмило Володимирівно! Ви — Людина, яка надихає своїм оптимізмом, силою духу та енергією.
Вас цінують як талановитого педагога, професіонала і наставника, який відкриває душі та серця своїх учнів до світу мистецтва і мрій.
Дякуємо за Вашу волонтерську діяльність! Навіть у найскладніші часи, Ви знаходите сили підтримувати інших, заряджати позитивом.
Нехай Ваші дні будуть сповнені світлом, любов’ю та гармонією. Бажаємо Вам міцного здоров’я, нових творчих звершень, вдячних учнів і безліч моментів справжнього щастя.


1000 днів незламності в ХДАК


19 листопада 2024 р. виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну (24 лютого 2024).
У зв'язку з цим, кафедра психології, педагогіки та філології Харківської державної академії культури пропонує кожному долучитися до акції-заходу психотерапевтичного сторітелінгу «1000 слів незламності» — розповісти свої особисті історії, які відображають випробування, біль, силу та віру кожного, хто пережив цей період і продовжує з вірою та честю сподіватися на перемогу.
Що потрібно зробити? До 19 числа надсилайте свої розповіді про ваш досвід війни обсягом у 1000 слів на пошту nanuli_potomkina@xdak.ukr.education. Ви вільні у виборі стилю та жанру своєї розповіді. Пишіть, як відчуваєте серцем.
Що далі? Коли? 19 листопада на великій перерві об 15.00 зустрінемося для «затишного обговорення». Кожен бажаючий зможе озвучити кілька речень своєї історії. З вашого дозволу ми озвучимо по кілька слів із історії кожного (без називання імен).
Де? Посилання на зустріч: https://meet.google.com/pke-apyj-tvx.


Про участь у марафоні "Час працювати 2024"


Харківська державна академія культури взяла участь у Всеукраїнському міжуніверситетському кар'єрному марафоні для здобувачів освіти та випускників "Час працювати 2024". До заходу, присвяченому питанням кар'єрного зростання, долучилися 13 університетів країни та більше 50 роботодавців, серед яких SoftServe, Deloitte, MEDIAHEAD, EY, Артеріум, Boeing, Forvis Mazars, Goodvalley, DiXi Group, Sayenko Kharenko, Infineon Technologies, Барком, MGI PSP Audit, TA-DA!, Епіцентр, Компанія Ензим, Мережа Права, Melexis та багато інших. На змістовних воркшопах було розкрито багато аспектів, які віддзеркалюють сучасні реалії та вимоги ринку праці, запити працедавців та актуальні навички, які можуть допомогти випускникам у працевлаштуванні.



Запрошуємо взяти участь у
6-му щорічному конкурсі плакатів
«Розфарбуй світ рисами характеру»


Повідомляємо про можливість взяти участь у 6-му щорічному конкурсі плакатів «Розфарбуй світ рисами характеру» за ініціативи Клубу освіти з питань характеру ЮНЕСКО.
Цей конкурс проводитиметься з 15 листопада 2024 року до 31 березня 2025 року, а учасники матимуть можливість отримати сертифікати від поважних інституцій у Сполучених Штатах Америки та Сполученому Королівстві Великої Британії та Північної Ірландії, зокрема Character.org, CHARACTER COUNTS, Kloodle тощо. За останні 5 років організаторами було отримано майже 5000 плакатів студентів з 46 країн, зокрема і з України.

Реєстрація учасників здійснюється за таким посиланням: https://thecharacterweek.com/poster-drive-registration/


Роботи Євгенія Павлова представлені на Paris Photo


7-10 листопада роботи Євгенія Павлова, одного із засновників Харківської школи фотографії, старшого викладача кафедра фотомистецтва та операторської майстерності ХДАК були представлені на Paris Photo — найбільшому міжнародному ярмарку фотографії, що проходить щорічно у Парижі, Франція. Разом з проєктами представників трьох інших харківських авторів, дві його серії були надані галереєю Alexandra De Viveros для стенду “Voices: Four Walls” ("Голоси: Чотири стіни", кураторка Соня Восс).
Євгеній Павлов, з серії «Любов», 1976.
Надано галереєю Alexandra De Viveros.



Запрошуємо долучитися до заходу
«Час працювати 2024»


Запрошуємо долучитися до заходу щодо працевлаштування та кар'єрного зростання!
13 університетів країни знову об'єдналися та збирають більше 50 роботодавців разом на «Час працювати 2024».
На цій карʼєрній події заплановано:
* Воркшопи, що допоможуть вивести вміння на новий рівень;
* Швидкі й змістовні діалоги з HR, які поділяться актуальними інсайтами проходження співбесід;
* Щодня нові вакансії, стажування й безліч можливостей для професійного розвитку;
* Зустрічі з експертами, що допоможуть зорієнтуватися у професії.
Серед роботодавців: SoftServe, Deloitte, MEDIAHEAD, EY, Артеріум, Boeing, Forvis Mazars, Goodvalley, DiXi Group, Sayenko Kharenko, Infineon Technologies, Барком, MGI PSP Audit, TA-DA!, Епіцентр, Компанія Ензим, Мережа Права, Melexis та багато інших.
12-14 листопада. Online.

Всеукраїнський міжуніверситетський кар'єрний марафон
для студентів та випускників "Час працювати 2024"
Розклад воркшопів

Вівторок 12.11.2024 р.
Перший потік:


13:40-14:20
Воркшоп Kreston Ukraine: Перша співбесіда на роботу. Що готувати?
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

14:30-15:10
Воркшоп AEQUO: Ключові навички сучасного юриста та як їх розвинути
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

15:20-16:00
Воркшоп LOGITY: Ключові навички логістичного координатора
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

16:10-16:50
Воркшоп SoftServe: Вступив на IT, а що далі?
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

17:00-17:40
Воркшоп Baker Tilly: Фінансова звітність: практичний розбір взаємозв'язку між формами
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

17:50-18:30
Воркшоп МХП: Код успіху в МХП: знайди формулу свого кар'єрного зростання!
https://knu-ua.zoom.us/j/87678722894

Другий потік:

13:40-14:20

Воркшоп Мережа Права: Soft skills для розвитку кар’єри. Які навички цінують роботодавці та як їх покращити?
http://surl.li/nqnrzz

14:30-15:10
Воркшоп ZONE3000: Що ж таке, ці модні "софт скілс" та кому вони потрібні?
http://surl.li/nqnrzz

15:20-16:50
Бізнес-гра НБУ: Аліса в країні фінансів
http://surl.li/nqnrzz

17:00-17:40
Воркшоп Goodvalley Ukraine: AI-інструменти для роботи, навчання та повсякденних справ
http://surl.li/nqnrzz

17:50-18:30
Воркшоп Forvis Mazars: Аудит статей окремої фінансової звітності
http://surl.li/nqnrzz

18:40-19:20
Воркшоп Kernel: Від інформації до інновацій: Управління знаннями сьогодні
http://surl.li/nqnrzz


Вітаємо ПОЛЬСЬКУ Ірину Іллівну з ювілеєм!

Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає професора, доктора мистецтвознавства, професора кафедри теорії та історії музики ПОЛЬСЬКУ Ірину Іллівну з ювілеєм!
Шановна Ірино Іллівно!
Ваша майстерність і відданість мистецтву і науці є натхненням для багатьох. Як науковець, Ви розширюєте горизонти знань, а як керівник наукової школи в Академії, Ви плекаєте ціле покоління талановитих молодих вчених. Ваші численні праці є вагомим внеском у розвиток мистецтвознавства і збагачують наше культурне надбання.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, творчого натхнення та нових наукових звершень.
З глибокою повагою та вдячністю за Вашу невтомну працю.


Вітаємо з Всесвітнім днем науки!


Шановні колеги!

Щиро вітаємо з Всесвітнім днем науки в імʼя миру та розвитку, який відзначається за рішенням ЮНЕСКО 10 листопада кожного року. Пишаємося і захоплюємося науковцями, які всупереч усім перешкодам воєнного часу не припиняють звитяжний пошук та невпинний рух уперед, примножуючи наукові та мистецькі здобутки Академії, залучаючи до наукових досліджень талановите студентство! Бажаємо усіляких гараздів, натхнення на нові наукові відкриття, стійкості у щоденному наближенні Перемоги України!


Вітаємо з Всеукраїнським днем працівників культури
та майстрів народного мистецтва!


Шановні колеги!

Щиро вітаємо вас з Всеукраїнським днем працівників культури та майстрів народного мистецтва!
Від своїх витоків, пов'язаних з Харківським колегіумом XVIII ст., Академія стала берегинею духовної спадщини, носієм культурної самобутності регіону, осереддям мистецької освіти та науки.
Завдяки вашим зусиллям, майстерності й таланту примножуються українські традиції, формується культурна свідомість нації, яка слугує оберегом нашої історичної пам'яті та духовної сили.
У сьогоднішніх умовах ваш внесок набуває особливого значення, підтримуючи моральний дух нашої країни, укріплюючи віру і силу захисників України, які на передовій боронять нашу свободу і незалежність. Ваші творчі проєкти, освітні та мистецькі ініціативи є потужною силою, яка об’єднує та надихає, зберігаючи національні цінності й культуру.
Бажаємо вам міцного здоров’я, невичерпної енергії та нових творчих досягнень. Нехай ваш професіоналізм, відданість та таланти продовжують служити на благо України та примножувати її культурне багатство!


Світла пам’ять Інессі Іванівні Гулеско


З глибоким сумом повідомляємо про смерть Інесси Іванівни Гулеско (15.02.1941 – 06.11.2024) – кандидата мистецтвознавства, професора кафедри хорознавства та хорового диригування Харківської державної академії культури, одного з фундаторів сучасної Харківської диригентсько-хорової школи та українського хорознавчого музикознавства, яка відійшла від нас на 84-му році життя.
Інесса Іванівна була видатним науковцем, педагогом і хормейстером, чия науково-педагогічна діяльність стала важливим етапом у розвитку українського хорового мистецтва. Протягом багатьох років вона навчала і надихала своїх студентів, передаючи їм не лише глибокі наукові знання та педагогічний досвід, а й свою безмежну пристрасть до хорового мистецтва та диригування.
Її внесок у розвиток Харківської диригентсько-хорової школи неможливо переоцінити. Як науковець і викладач, вона була справжнім професіоналом, чия діяльність у галузі хорового музикознавства залишила глибокий слід в українській культурі. Наукова школа І. І. Гулеско виховала ціле покоління дослідників, серед яких кандидати та докторанти, що захистили дисертації: Ю. Іванова, А. Мартинюк, Ю. Мостова, В. Крайнянська-Міхно, О. Цехмістро та інші. Монографії та наукові статті Інесси Іванівни стали основою численних досліджень у сфері хорового мистецтва, а її роботи здобули визнання як в Україні, так і за її межами.
Сумуємо разом з її рідними, колегами, її випускниками та всіма, хто мав честь працювати поруч з цією незабутньою особистістю. Вона залишиться в наших серцях, і її спадщина буде жити через музику, яку вона так щиро любила і яку передала наступним поколінням.
Світла пам’ять про Інессу Іванівну Гулеско назавжди залишиться у наших серцях!


Запрошуємо на вебінар:
«Основи грантової діяльності:
інструменти та можливості для науковців і митців»


Хочете дізнатися, як отримати фінансування на свої ідеї? Цей вебінар — ваш шанс розпочати шлях до успішної грантової діяльності!
У програмі вебінару:
Що таке грант і як він працює
Інструменти для створення успішної грантової заявки
Де шукати можливості для фінансування своїх проектів
Поради з управління проектами та звітування

Дата: 11.11.2024
Час: 11:40
Формат: онлайн.
Для кого: науковці, митці, викладачі та всі, хто бажає розширити свої можливості у грантовій діяльності.

Посилання: https://us06web.zoom.us/j/87641336626?pwd=vnzdehv8WafDayWdYuCG1ezWCTvCMm.1


Мрієш про кар’єру актора чи режисера?
Почни свій шлях в ХДАК!


Запрошуємо абітурієнтів на підготовчі курси за спеціальністю В6 "Перформативні мистецтва" за ОПП "Режисура шоу та артпроєктів", ОПП "Акторське мистецтво драматичного театру і кіно", ОПП "Акторське мистецтво музично-драматичного театру".
Відчуй себе в центрі подій: навчись створювати незабутні шоу, втілювати акторські ролі на сцені та в кадрі, відчуй, як це — керувати емоціями глядачів і творити яскраві перформанси. Це твоя можливість реалізувати свої найсміливіші творчі задуми!
Приєднуйся до майбутніх професіоналів перфомативного мистецтва!
Контактний телефон: +38 066 105 06 05


Вітаємо завідувача кафедри фортепіано
Склярова Олександра Давидовича з днем народження!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає заслуженого діяча мистецтв, професора, завідувача кафедри фортепіано Склярова Олександра Давидовича з днем народження!
Від щирого серця вітаємо Вас із Днем народження! Ваш шлях як видатного музиканта, завідувача кафедри фортепіано та заслуженого діяча мистецтв України – це приклад відданості, глибокої любові до музики та самовідданого служіння мистецтву.
Ви виховали не одне покоління талановитих піаністів, надихали їх на професійний зріст, підтримували на кожному етапі їхнього становлення. Завдяки Вашій педагогічній мудрості, невтомній праці та прагненню до досконалості українська фортепіанна школа стає сильнішою та багатшою. Ви даруєте своїм учням не лише знання, а й віру в духовну силу мистецтва, здатність бачити глибину музики, її магію та красу.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії та натхнення, нових творчих досягнень та незабутніх моментів у колі рідних і друзів. Нехай Ваш шлях завжди буде освітлений музикою, радістю та успіхом. Дякуємо Вам за все, що Ви робите для мистецтва та молодого покоління музикантів.


Вітаємо старшого викладача кафедри НІ
Надію Мельник з днем народження!

Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає старшого викладача кафедри народних інструментів Надію Мельник з днем народження!
У цей особливий день хочемо побажати Вам міцного здоров'я, натхнення і невичерпного тепла у серці. Нехай Ваша праця і любов до України завжди знаходять відгук у вдячних серцях тих, кого Ви підтримуєте. Нехай Перемога, яку Ви наближаєте своєю допомогою нашим захисникам, стане світлою зіркою, що супроводжує Ваш життєвий шлях.
Дякуємо Вам за все, що Ви робите для нашої країни, за кожну зіграну і виспвівану ноту, кожну пораду і кожен внесок у наближення спокою і щастя на нашій українській землі. Ви — наша Надія, Гордість і приклад. Зичимо, щоб кожен день дарував Вам радість, тепло та силу для нових звершень.


Екскурсія для представників «Спілки Чорнобиль» в ХДАК

5 листопада 2024 р. до Харківської державної академії культури завітали представники «Спілки Чорнобиль». Для них була організована екскурсія у рамках заходів персональної виставки авторських ляльок «Героїчна Україна: від Княжої доби до сьогодення», автором якої є доцентка кафедри мистецтвознавства Юлія Соловйова.


Юлія Соловйова – народна майстриня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Авторською вузловою лялькою займається понад 8 років. До своєї першої виставки «Слобідські мотиви» створила цикл ляльок за віршами слобідських поетів. До творчого доробку Юлії Олександрівни належать також ляльки, що втілюють образи з української класики та ряд історичних персонажів, зокрема серія «Київська Русь», яка наразі представлена на Міжнародному мистецькому проєкті «Князівни та княгині України». Також народна майстриня бере участь у проєктах: «Кримськотатарські студії», «Мапа України «Обійми»», «Ляльки для Японії». Разом з іншими колегами-майстрами проводить різні майстер-класи, бере участь у благодійних ярмарках.


Для представників «Спілки Чорнобиль» екскурсію проводила авторка виставки – Юлія Соловйова. Вона намагалася надати якомога повну інформацію щодо народної ляльки та її авторської колекції. Юлія розповіла про історію української народної ляльки, її роль у вихованні дітей, про типи ляльок та конструктивні особливості, про відмінності між народною та авторською лялькою. Також відкрила завісу створення власних авторських ляльок, що надихало її, як з'являлися нові образи. І, звісно, не змогла обійти увагою міжнародні проєкти, в яких наразі бере участь.


Світлини Оксани Сергієнко


ХДАК оголошує конкурс на заміщення
вакантних посад науково-педагогічних працівників


декана факультету музичного мистецтва (1,0 ст., 1 особа)

Вимоги до кандидата: з числа науково-педагогічних працівників факультету, який має науковий ступінь; стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти не менше п'яти років; користується авторитетом у колективі працівників та здобувачів вищої освіти.


кафедра музейно-туристичної діяльності: доцент (0,25 ст., 1 особа)

для викладання дисциплін «Конфліктологія та управління конфліктами», «Соціологія масової комунікації», «Менеджмент соціокультурної діяльності», КЗВ «Пропаганда та контрпропаганда».
Вимоги до кандидата: фахова вища освіта відповідно до профілю кафедри; науковий ступінь та вчене звання (доцента) відповідно до напрямку кафедри (соціологічні науки), наявність науково-педагогічного стажу у закладах вищої освіти (більше 5 років), відповідність кадровим вимогам Ліцензійних умов.


кафедра естрадного та народного співу: доцент (1,0 ст., 1 особа)

для викладання дисциплін “Естрадний спів”, “Методика викладання спеціальних дисциплін”, “Історія і теорія вокального виконавства”, “Стилі та напрямки естрадної музики”, “Професійно-педагогічні технології в музичній освіті”, “Основи диригування”.
Вимоги до кандидата: фахова вища освіта відповідно до профілю кафедри; науковий ступінь кандидата мистецтвознавства; стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти не менше п'яти років; наявність наукових праць та науково-методичних матеріалів за напрямом роботи кафедри; відповідність кадровим вимогам Ліцензійних умов.


кафедра фортепіано: доцента (1,0 ст., 1 особа)

для викладання дисциплін “Спецінструмент”, “Фортепіано”, КЗВ “Основи сценічної майстерності піаністів”, “Концертмейстерський клас”, “Науково-дослідна робота”.
Вимоги до кандидата: фахова вища освіта відповідно до профілю кафедри; науковий ступінь кандидата мистецтвознавства; стаж роботи на посадах науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти не менше п'яти років; значні досягнення у професійній діяльності; наявність наукових праць та науково-методичних матеріалів за напрямом роботи кафедри; відповідність кадровим вимогам Ліцензійних умов.


кафедра фотомистецтва та операторської майстерності: викладача (0,4 ст., 1 особа)

для викладання курсів “Відеоарт та експериментальне відео” та “Мистецтво фотографії”.
Вимоги до кандидата: повна вища освіта за спеціальністю “Аудіовізуальне мистецтво та виробництво” або “Журналістика”; досвід творчої роботи у фотожурналістиці (репортажна фотографія); досвід виставкової діяльності у царині діджитал/медіаарту; володіння англійською мовою (рівень володіння не нижче В2); відповідність кадровим вимогам Ліцензійних умов.


кафедра телерепортерської майстерності: завідувача кафедри (1,0 ст., 1 особа)

Вимоги до кандидата: повна вища освіта відповідно до профілю кафедри; наявність почесного/вченого звання; наявність науково-методичних праць з освітніх компонентів та апробаційних праць за профілем кафедри; досвід роботи у тележурналістиці понад 5 років; досвід адміністративної роботи у телеіндустрії; відповідність кадровим вимогам Ліцензійних умов.


Термін подання заяв на участь у конкурсі: по 06 грудня 2024 року.

Претендент на посаду науково-педагогічного працівника подає такі документи:
- заяву про участь у конкурсі;
- копію паспорта;
- особовий листок з обліку кадрів, власноруч заповнений претендентом;
- копії документів про повну вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня вищої освіти або освітньо-кваліфікаційного рівня, прирівняного до магістерського, за профілем кафедри за відповідною спеціальністю; науковий ступінь, вчене /почесне/ звання;
- документ про підвищення кваліфікації за останні п’ять років;
- список наукових та творчих досягнень, підписаний претендентом;
- документи, які підтверджують відповідність освітньої та/або професійної кваліфікації, а також досягнення у професійній діяльності за останні п'ять років відповідно до кадрових вимог Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20.06.2021 р. № 365;
- документи, що засвідчують рівень володіння державною мовою: копію документа про повну загальну середню освіту за умови, що він підтверджує вивчення української мови як навчального предмета (дисципліни) або копію державного сертифіката про рівень володіння державною мовою, що видається Національною комісією зі стандартів державної мови;
- письмову згоду на обробку персональних даних.

Претендентом, за його бажанням, можуть бути надані й інші документи, що засвідчують його професійні якості.
Документи щодо участі у конкурсі подаються особисто претендентом або надсилаються поштою за адресою: Бурсацький узвіз, 4, м. Харків, 61057, ХДАК, відділ кадрів. Телефон для довідок: 731-11-76.

Примітка: академія житлом не забезпечує.


Вітаємо проректора з навчальної роботи
СТАШЕВСЬКУ Інну Олегівну
з днем народження!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає доктора педагогічних наук, професора, заслуженого діяча мистецтв України, проректора з навчальної роботи СТАШЕВСЬКУ Інну Олегівну з днем народження!
Бажаємо Вам міцного здоров'я, безмежної радості і душевного спокою! Нехай кожен день приносить нові можливості для творчості і реалізації Ваших ідей, а серце завжди відчуває підтримку і вдячність від тих, хто поряд. Хай Ваш шлях буде світлим і повним натхнення, а музика, що живе у Вашій душі, супроводжує Вас у всіх справах.
З найщирішими побажаннями Добра, Миру і Перемоги!


Вітаємо студентів ФХМ з перемогами на
Національному Кубку України зі спортивних танців


Вітаємо студентів факультету хореографічного мистецтва з успішним виступом на Національному Кубку України зі спортивних танців, який відбувся 2-3 листопада у м. Львові.
Під керівництвом Заслуженого тренера України, доцента кафедри Шкурєєва Кирила, студенти академії вибороли такі місця:
2 місце - Орлов Денис (3 курс БХ) та Павлова Анастасія ( 2 курс БХ) Професіонали латиноамериканська програма;
3 місце - Олександр Фигалюк (2 курс БХ) та Вероніка Девяніна (2 курс БХ) Молодь 2 латиноамериканська програма;
3 місце - Орлов Денис (3 курс БХ) та Павлова Анастасія ( 2 курс БХ) Дорослі латиноамериканська програма.


Вітаємо здобувачку 2-го курсу ОПП НХ Піковець Вероніку


Вітаємо здобувачку другого курсу освітньо-професійної програми "Народна хореографія", учасницю НТНТ "Заповіт" Піковець Вероніку з отриманням диплому лауреата першого ступеня Міжнародного конкурсу-фестивалю фольклору, танцю та музики "Празький зорепад", а також художніх керівників - Народного артиста України, професора, академіка, Почесного громадянина Харківської області Бориса Колногузенка та Заслуженого працівника культури України, доцента Каріну Островську. Бажаємо нових перемог, творчих успіхів й натхнення.



листопад 2024 жовтень 2024 »