
21 листопада – Всесвітній День Гідності.
Всесвітній День Гідності (Global Dignity Day) — це незалежний, соціальний, політично й релігійно нейтральний проєкт, мета якого — подвигати молодь, учнівство й студентство керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях.
Як відбувається Всесвітній День Гідності? Дізнайтеся та отримайте уявлення, подивившись коротке промовідео за покликанням: https://youtu.be/tRwrENsulD4.
Історія Всесвітнього Дня Гідності
У 2005 році троє молодих глобальних лідерів почали розмову на Всесвітньому економічному форумі про те, наскільки світ почувається поляризованим.
Так багато нас розділяє. Політика. Релігія. Гонка. Кордони. Ці розбіжності підживлюють ненависть, конфлікти, війни, нетерпимість і несправедливість. Але кожен, всюди, прагне бути зрозумілим, цінним і визнаним, щоб мати можливість реалізувати свої мрії та потенціал у житті. Це універсально і актуально для кожного з нас.
Сповнені рішучості об’єднати більше людей у вірі в те, що кожен заслуговує на гідне життя, ці молоді лідери — кронпринц Норвегії Хокон; Джон Брайант, генеральний директор і засновник Operation HOPE; і Пекка Хіманен, письменник і філософ — написав Основоположні принципи для нової некомерційної організації Global Dignity. Мухаммед Алі був першим, хто підписався. У цьому їх підтримали радники-засновники Хільде Шваб та Ірен Чу.
З 2006 року Global Dignity працює над тим, щоб прищепити глибше розуміння цінностей, що стоять за значенням гідності, і підтримати лідерів, орієнтованих на гідність, активних у своїх громадах по всьому світу.
2006. Ідея Глобальної Гідності, народжена під час інавгураційної зустрічі Молодих глобальних лідерів Всесвітнього економічного форуму 2005 року, втілюється в дію. У Ванкувері (Британська Колумбія) вперше відзначили Всесвітній день гідності.
2009. Global Dignity продовжував набирати обертів, до нашої Почесної ради приєдналися архієпископ Десмонд Туту, сер Річард Бренсон і посол Ендрю Янг. Мухаммед Алі та інші підписали Принципи Гідності. Пітер Габріель співав студентам і вчителям під час семінару гідності, поклавши початок нашим зусиллям залучати митців на глобальному та місцевому рівнях.
2010. Global Dignity охопили понад 30 країн, охопивши понад 6000 молодих людей через Всесвітній день гідності.
2011. Перший Глобальний форум гідності був організований у Фінляндії з понад 1000 учасників і основними промовами єпископа Десмонда Туту та президента Фінляндії Мартті Ахтісаарі. До Почесної ради увійшов Амартя Сен. Дейв Стюарт з Eurythmics написав «Dignity Song», яку NadirahX виконав наживо на сцені, продовжуючи наші зусилля залучати артистів, музикантів і творчість до всього, що ми робимо.
2014. Global Dignity найняла 46 керівників країн і п’ять неурядових організацій як партнерські організації, охопивши понад 300 000 молодих людей у 2014 році. Місцеві відділення розширили свою роботу в школах і громадах після Глобального дня гідності, зокрема в таборах для біженців і спільнотах, які працюють з молодими людьми, які перебувають у в’язницях.
2015. Global Dignity отримала свій перший великий грант у розмірі 300 000 доларів від Фонду Анжеліки Фуентес.
2016. Всесвітній день гідності відзначається в 70 + країнах світу, охоплюючи понад 480 000 молодих людей. Багато країн і організацій-партнерів розширюють семінари та навчальні програми протягом року та починають обговорення «масштабу» та впливу з освітніми лідерами та мережами шкіл.
2017. Global Dignity розширює Правління засновників і наймає свого першого виконавчого директора, відкриваючи свій офіс у Нью-Йорку. Понад 680 000 молодих людей брали участь у Глобальному дні гідності та семінарах і форумах гідності протягом року.
2018. Global Dignity запустили навчальну програму «Навчання гідності» з більш ніж 50 навчальними заняттями, щоб допомогти дітям, молоді та людям будь-якого віку зрозуміти принципи та силу гідності. 862 965 людей у всьому світі були залучені до Глобального дня гідності та цілорічних семінарів Гідності, в результаті чого загальна кількість людей Global Dignity досягла 2,4 мільйона. Підписалося шість нових партнерських організацій, збільшивши охоплення організації на десятки тисяч.
2019. Мережа лідерів Global Dignity розширилася до 80 країн, і ми залучили 1,1 мільйона молодих людей у всьому світі. Запуск нашої партнерської програми та нових наборів цифрових інструментів заохочують будь-кого, будь-де, провести захід до Всесвітнього дня гідності чи семінар з гідності у своїй спільноті.
2020. Незважаючи на всесвітні потрясіння, спричинені пандемією COVID-19, робота Global Dignity продовжилася. Численні навчальні ресурси були адаптовані або створені для віртуальних умов, і наша мережа лідерів зосередилася на переважно віртуальних заходах. Книжка-розмальовка та вірш «Як почуваєшся твоя гідність?», яка допоможе дітям зрозуміти гідність, була випущена як безкоштовний ресурс, який можна завантажити. Основний навчальний досвід Global Dignity був перекладений арабською, іспанською та французькою мовами та розміщений безкоштовно в Інтернеті. Гідність на робочому місці, найновіша ініціатива організації, була пілотована спільно з міжнародною консалтинговою компанією AlixPartners. Ця програма дає співробітникам можливість проводити семінари гідності для дітей і молоді в їхніх громадах або з благодійними партнерами компанії.
Принципи гідності
Кожна людина керуємося простими принципами:
1. Має право досягати своєї мети та сенсу життя, а також повністю реалізувати свій потенціал.
2. Заслуговує на те, щоб жити в суспільствах, які забезпечують гуманний доступ до освіти, охорони здоров’я, доходів і безпеки.
3. Інші повинні поважати їхнє життя, особистість і переконання.
4. Несе відповідальність за створення умов для того, щоб інші могли реалізувати свій потенціал, діючи для зміцнення гідності інших, включаючи захист природи та навколишнього середовища.
5. Може застосувати гідність у дії, виступаючи проти несправедливості, нетерпимості та нерівності.
Із 2006 року організація Всесвітнього Дня Гідності влаштувала революцію гідності своїми подіями у 80 куточках по всьому світу! У 2023 році Україною було встановлено власний рекорд гідності, адже саме тоді майже три з половиною тисячі освітян і освітянок виявили бажання організувати заходи до Дня Гідності в закладах освіти, долучившись до ініціативи. Усією Україною, і за її межами, але з українським дітьми, були організовані заходи до Дня Гідності: тренінги для вчительства, вебінари з ментального здоровʼя, рішення для екосистеми, фестивалі демократії, розповсюдження розмальовок, ушанування пам’яті жертв Голокосту, допомога особам похилого віку.
До державного свята Дня Гідності та Свободи з 21 листопада до 10 грудня Україна вдесяте долучиться до Всесвітнього Дня Гідності, у якому за 9 років уже взяли участь 512 118 учасниць і учасників із 3 868 закладів освіти. Це відбудеться завдяки зусиллям команди спільноти відповідального вчительства EdCamp Ukraine, за підтримки програми «Аси інтернету», що впроваджується в Україні громадською організацією «ЕдКемп Україна» і є частиною центрально-східноєвропейської програми Be Internet Awesome, яку пропонує Фонд «Школа з класом» за підтримки Google.org, у співпраці з Міністерством освіти і науки України, Українським інститутом розвитку освіти, Державною службою якості освіти України.
Ще в жодній країні Європи не збиралося довкола історій про гідність стільки людей одразу!
Докладніше про враження і результати Дня Гідності в Україні 2015—2023 р.р. можна дізнатися на спеціально створеній сторінці Global Dignity Ukraine, а також використовуючи гештеги #gdignity та #gdignityUkraine.
Установлюйте обкладинку на Вашу обліковку в фейсбуці як спеціальний символічний визначник належності до Всесвітнього Дня Гідності: http://bit.ly/coverfbgdignityukraine2024e/tRwrENsulD4.
Детальніше: Global Dignity: https://globaldignity.org/our-story/.