НОВИНИ

Жовтень 2024

Підсумки виборів до органів студентського самоврядування
Харківської державної академії культури



24 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури відбулася Конференції студентського колективу, на якій було обрано нового Голову студентської ради та затверджено новий склад Студентської ради академії. Окрім того, делегати студентської конференції затвердили список делегатів від студентів до Вченої ради та Конференції трудового колективу ХДАК.
Головою Студентської ради Харківської державної академії культури було обрано Маргариту БУТКО – студентку 3-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва.
Процедура виборів відбувалася у рамках чинного законодавства (керуючись Положенням про студентське самоврядування ХДАК та на виконання ст. 40 Закону України «Про вищу освіту»). У голосуванні взяли участь обрані делегати від студентів кожного факультету академії.
Вітаємо Маргариту Бутко! Бажаємо їй натхнення, нових ідей і підтримки команди для досягнення спільних цілей. Упевнені, що студентський запал нового Голови Студради та творча енергія очолюваного нею органу самоврядування будуть спрямовані на розвиток та утвердження кращих традицій нашої академії! З найкращими побажаннями та вірою у її успіх!

До Студентської ради Харківської державної академії культури увійшли:

1. АСТАХОВА Віолета, 2 курс, факультет сценічного мистецтва
2. БОРИСОВ Євгеній, 3 курс, Заступник голови Студради факультету культурології та соціальних комунікацій
3. БУНІНА Тетяна, 3 курс, Голова Студради факультету культурології та соціальних комунікацій
4. ВАНАШОВА Інна, 4 курс, Голова Студради факультету хореографічного мистецтва
5. ГАПАНЮК Поліна, 2 курс, факультет музичного мистецтва
6. ЗІБЄРЄВА Катерина, 3 курс, Заступник голови Студради факультету музичного мистецтва
7. КАЙГОРОДЦЕВА Дар’я, 4 курс, факультет культурології та соціальних комунікацій
8. КАЛЬЧЕНКО Ярослава, 4 курс, факультет аудіовізуального мистецтва
9. КОШКІНА Олександра, 2 курс, факультет аудіовізуального мистецтва
10. ЛЮБЧЕНКО Олександра, 4 курс, Голова Студради факультету сценічного мистецтва
11. МАРТИНОВА Вікторія, 1 курс, факультет хореографічного мистецтва
12. НАУМОВА Софія, 4 курс, Голова Студради факультету аудіовізуального мистецтва
13. ОЛІЙНИК Ольга, 2 курс, факультет сценічного мистецтва
14. ПАШКОВА Софія, 1 курс, факультет хореографічного мистецтва
15. ПІДДУБНИЙ Максим, 4 курс, факультет аудіовізуального мистецтва
16. РАДІШЕВСЬКА Алеся, 3 курс, Голова Студради факультету музичного мистецтва
17. ШУТЬ Дар’я, 3 курс, факультет культурології та соціальних комунікацій


Про візит ХДАК до
Обласного госпіталю ветеранів війни та
Військово-медичного клінічного центру Північного регіону



25 жовтня, напередодні Дня української писемності та мови, студенти і викладачі ХДАК відвідали Обласний госпіталь ветеранів війни та Військово-медичний клінічний центр Північного регіону. Метою відвідин було дарування воїнам, які знаходяться на лікуванні чи реабілітації, янголів-оберегів, що були виготовлені власноруч під час майстер-класу з виготовлення вузлової ляльки майстрині народної творчості, доцентки кафедри мистецтвознавства ХДАК Юлії Соловйової (https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/10/03.jpg), та буклету «Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці», зробленого в межах однойменного проекту (за підтримки УКФ).



Буклет не лише містить стислий візуально-інформативний опис проекту, але й … аудіоконцерт (!!! ознайомтеся з ним тут https://youtu.be/Y7Awjy56AXs?feature=shared), доступний за розміщеним у буклеті QR-кодом. Народні пісні у виконанні відомих харківських виконавців Сергія Сватковського та КЗК "Театр народної музики України "Обереги" коментує культуролог, мистецтвознавець Андрій Корнєв.



Фото і відео зйомка: викладач кафедри фотомистецтва та операторської майстерності Діана Стрижак.



В ХДАК стартував конкурс авторської поезії
«Поезія – це завжди неповторність»



До уваги здобувачів вищої освіти (бакалаврів, магістрів, аспірантів), викладачів та співробітників Харківської державної академії культури!
Кафедра психології, педагогіки та філології запрошує усіх, хто любить і шанує українську мову, взяти участь у загальноакадемічному літературному конкурсі авторської поезії «Поезія – це завжди неповторність».
Умови конкурсу:
1) на конкурс подають відео-презентації україномовних поетичних творів в авторському читанні;
2) до поданих літературних творів обов’язково додається інформація про автора: повне ім’я, прізвище та по батькові; факультет, курс, спеціальність (для здобувачів) або посада (для викладачів та співробітників).
Переможці та учасники конкурсу будуть нагороджені дипломами та грамотами
Термін подачі матеріалів – до 10 листопада 2024 року.
Підбиття підсумків – до 15 листопада 2024 р.

Конкурсні матеріали надсилати на адресу: spring2007@ukr.net.
Координатор конкурсу: доцент, канд. філол. наук – Фесенко Ірина Анатоліївна (тел. 063 283 22 16)


Стартував Міжнародний конкурс
імені Петра Яцика та
Міжнародний конкурс імені Тараса Шевченка



28 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури стартував І етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика і XІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.
Мета конкурсів - сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед української молоді, вихованню поваги до культури і традицій українського народу. Тож запрошуємо долучитися до конкурсу здобувачів ХДАК усіх курсів.
Дедлайн прийому конкурсних робіт – 2 листопада 2024 року.
Конкурсні роботи надсилаймо на адресу: spring2007@ukr.net.
Бажаємо усім успіхів у конкурсах!

Конкурсна робота ХІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка та
ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика


Радіодиктант національної єдності-2024 в ХДАК



25 жовтня 2024 р., напередодні Дня української писемності та мови, дружній колектив Харківської державної академії культури долучитися до написання Радіодиктанту національної єдності-2024 – найбільшого україномовного флешмобу, мета якого – згуртувати усіх українців навколо мови як маркеру національної ідентичності.
Дякуємо усім, хто в цей день був разом із нами і в офлайн, і онлайн режимі. Разом ми – сила!



28 жовтня виповнюється 80 років
від дня визволення України
від фашистських загарбників

У цей день низько вклоняємося всім, хто став на захист України у Другій світовій війні. Ми в неоплатному боргу перед мільйонами тих українців, хто стояв до останнього на передовій і за лінією фронту.
У далекому 1944-му році наші батьки й діди здійснили те, що здавалося неможливим, і відстояли волю та мирне українське небо. На жаль, зараз їхнім онукам та правнукам доводиться знов стати на захист української землі, боротися за свободу, незалежність та суверенітет нашої держави. Вшановуємо та пам'ятаємо тих, хто виборював для нас свободу!
Добра пам’ять про вас завжди буде жити в наших серцях!

Відео можно переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/embed/vMQs2-Luh_g


Результати Всеукраїнського конкурсу
народної хореографії "Квітка Слобожанщини"

Факультет хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури радий оголосити результати Всеукраїнського конкурсу народної хореографії "Квітка Слобожанщини".
Щиро вдячні всім хореографічним колективам та їх художнім керівникам!
Бажаємо подальших творчих успіхів та натхнення!






27 жовтня - День української писемності та мови

Мова - великий скарб, який треба берегти та шанувати. Наша молодь спілкується, читає, мислить українською, популяризує мову у соцмережах та спонукає до її щоденного вжитку.
Це сила нашого народу!
Пишаємося, говоримо, українською, щоб наша мелодійна, барвиста мова лунала у різних куточках світу, демонструючи інтелектуальне та духовне надбання народу України!
У фонді бібліотеки ХДАК доступні до видачі видання з українського правопису, синтаксису, красномовства, мови ділових паперів, мови у професійному спілкуванні та багато інших. Чекаємо на вас!


День української писемності та мови!

День української писемності та мови — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
28 липня 2023 року Президент України Володимир Зеленський підписав указ про зміну дати святкування з 9 листопада на 27 жовтня. Зміни були внесені через перехід Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на новоюліанський календар.
Українська мова є основою національної ідентичності українців та важливим фактором безпеки держави в умовах російської агресії. Це не лише засіб комунікації, а й жива складова, через яку передаються цінності, традиції та бачення світу.
Саме мова стає основою для єднання суспільства, консолідації навколо українських цінностей та культурної спадщини. Це захищає ідентичність від зовнішніх загроз.
Сьогодні, коли Україна відстоює свою незалежність на полі бою, українська мова постає як символ національної згуртованості та стійкості. Пройшовши через вікові утиски та заборони, вона відроджується, зміцнюючи патріотичний дух і опір українського народу. Вона є тим самим «щитом», що захищає націю від загроз, зокрема російської дезінформації.
Мова об'єднує покоління — від наших предків до сучасної молоді, надаючи силу для боротьби та віру в краще майбутнє. Завдяки її розвитку та інтеграції в усі сфери життя, українці отримують можливість повноцінно функціонувати як держава і зберігати свою культурну унікальність у глобальному світі.
Підтримка української мови є не лише культурним питанням, а й державним завданням. Стратегія популяризації української мови до 2030 року «Сильна мова — успішна держава», затверджена Кабінетом Міністрів України, а також Державна цільова програма, спрямована на розвиток мови у всіх сферах, покликані зміцнити її державний статус, розширити український інформаційний простір та покращити якість викладання мови в освіті.
Українська мова також є інструментом державного управління, комунікації, освіти, культури та економіки. Інтеграція української мови у всі сфери суспільного життя — завдання, яке держава поставила перед собою, аби створити умови не тільки для її повноцінного функціонування, а й для розвитку.
Отже, розвиток української мови забезпечує єдність нації, підвищує національну свідомість і створює передумови для успішної боротьби за свободу та незалежність.
МКСК запрошує долучитися до флешмобу #мовавільних, що спрямований на підвищення зацікавленості українською мовою та залучення широкої аудиторії. Долучитись до активності можна, слідуючи наступним крокам:
— опублікувати допис в соціальних мережах Instagram, Facebook, X (Twitter) з рядками вашого улюбленого вірша українською, додавши хештег #мовавільних;
— в якості візуального супроводу можна записати відео з прочитанням цих рядків або опублікувати допис з фотографією, яку вважаєте релевантною до флешмобу;
— за можливості відмітити в дописі сторінку МКСК.
Також долучитись до офіційної комунікації Дня української мови та писемності можна, опублікувавши брендоване зображення кампанії та вказавши хештег #мовавільних.
Брендинг кампанії містить слоган та літеру «Ї» — унікальну літеру української абетки, а з початку повномасштабної війни— символ партизанської боротьби українців на окупованих територіях. На дизайні літера «побудована» зі слів статті української Конституції.
Також у власних візуальних матеріалах можна використовувати українські шрифти, які є у вільному доступі, зокрема, Arsenal, «Воля», «Рутенія», e-ukraine, Bandera Pro та Osnova MFA. При цьому рекомендуємо не використовувати шрифт російського походження – «Izhitsa» та похідні від нього.
Крім того, пропонуємо за бажання долучитися до «Тижня української мови у Вікіпедії», який МКСК проводить спільно з громадською організацією «Вікімедіа Україна». Він триватиме з 15 жовтня до 5 листопада.
Мета проєкту — створити та вдосконалити якнайбільше статей на тему української мови й літератури в україномовному розділі Вікіпедії.

Тиждень української мови у Вікіпедії!

З нагоди Дня української писемності та мови Міністерство культури та стратегічних комунікацій України спільно з громадською організацією «Вікімедіа Україна» розпочало «Тиждень української мови у Вікіпедії», який триватиме з 15 жовтня до 5 листопада.
Мета проєкту — створити та вдосконалити якнайбільше статей на тему української мови й літератури в україномовному розділі Вікіпедії.
Українська мова є основою національної ідентичності та важливим фактором безпеки в умовах російської агресії. Підтримка та розвиток української мови зміцнюють єдність суспільства, підсилюють культурний суверенітет та сприяють консолідації навколо українських цінностей. Завдяки цьому українська мова є своєрідним «щитом», що захищає культурну ідентичність від зовнішніх загроз.
«Мова — це більше, ніж засіб спілкування. Це наша історія, наші цінності й наша спільна пам’ять. Сьогодні важливо не лише говорити українською, але й робити все можливе для поширення її в інформаційному просторі, і цей проєкт — чудова можливість зробити внесок у її розвиток. Ця ініціатива, допоможе зберегти і примножити українську мову на глобальному рівні», — зазначив Микола Точицький, Міністр культури та стратегічних комунікацій України.
Тиждень української мови у Вікіпедії дозволяє розширити вплив української культури в інформаційному просторі. Зокрема, через створення якісного україномовного контенту, який доступний на глобальному рівні. Залучення громадськості до таких ініціатив не лише сприяє популяризації мови, але й дозволяє кожному зробити свій внесок у зміцнення мовної спільноти.
Така робота з платформою Вікіпедія забезпечує неоціненний інструмент для поширення української культури, підвищуючи обізнаність про нашу мову, літературу та історію в усьому світі.
Кампанія розпочалася 15 жовтня і триватиме до 5 листопада 2024 року включно. Долучитися можуть усі охочі. Для цього потрібно зареєструватися у Вікіпедії та створити чи поліпшити принаймні одну статтю на тему української мови або літератури.
Для найактивніших учасників та учасниць, а також для авторів найкращих статей передбачені сувеніри та призи.
«Вікіпедію створюють і розвивають волонтери — будь-хто може започаткувати нову або покращити будь-яку існуючу статтю. Тож ми сподіваємося, що Тиждень української мови стане хорошою мотивацією для експертів та експерток у галузі — науковців, учителів, викладачів, студентів, бібліотекарів — долучитися до розбудови найбільшої вільної енциклопедії, якою користуються мільйони людей. Водночас у Вікіпедії немає формальних обмежень щодо того, хто може долучитися до роботи над тією чи іншою темою. Достатньо лише трохи часу й мотивації, щоб опрацювати авторитетні зовнішні джерела і створити або поліпшити на їхній основі енциклопедичну статтю», — зазначив Ілля Корнійко, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».

Детальніше про умови, вимоги до статей та призи читайте на сторінці проєкту у Вікіпедії: https://w.wiki/BVkT

Творче привітання з Днем української писемності та мови від студентів ХДАК


Із Днем української писемності та мови усіх працівників Харківської державної академії культури поетичним словом вітають студенти Харківської державної академії культури.
У творчому привітання взяли участь студенти:
- Майя Панасюк – студентка 1-го курсу факультету музичного мистецтва
- Данііл Данилюк – студент 1-го курсу факультету сценічного мистецтва
- Єлизавета Раліна – студентка 1-го курсу факультету сценічного мистецтва
- Єва Сабодаж – студентка 1-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва
- Анастасія Пінчук – студентка 1-го курсу факультету хореографічного мистецтва
- Анастасія Вініченко – студентка 1-го курсу факультету хореографічного мистецтва
- Маргарита Мерцалова – студентка 1-го курсу факультету хореографічного мистецтва
- Ірина Балицька – студентка 1-го курсу факультету сценічного мистецтва
- Софія Осіння – студентка 1-го курсу факультету музичного мистецтва
- Анастасія Левченко – студентка 1-го курсу факультету музичного мистецтва
- Світлана Кисіль – студентка1-го курсу факультету сценічного мистецтва
- Єва Ларічкіна – студентка 1-го курсу факультету сценічного мистецтва
- Буяло Діана – студентка 1-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва
- Налія Мироненко – студентка 1-го курсу факультету музичного мистецтва.


Про відкриття фотовиставки «Між світлом і тінню»



21 жовтня 2024 року у холі бібліотеки Короленка відбулося відкриття фотовиставки «Між світлом і тінню», на якій було представлено фототвори здобувачів кафедри фотомистецтва та операторської майстерності (факультет аудіовізуального мистецтва) 3 та 4 курсів: Тетяни Ткаченко-Радогуз, Олександра Миронюка, Юрія Кущія, Юрія Толстих, Маргарити Фаль. У прифронтовому Харкові цей захід став черговим свідченням незламності без пафосу, Надії на мирі у найважчі часи сучасної історії міста. Саме так сформулював мету акції її ідейний натхненник і координатор Олександр Миронюк.



Через «тиху відвертість» фотографій, іноді їх граничну осібність, вони не лишили байдужими глядачів. Під час спілкування з авторами відвідувачі виставки цікавилися не лише творчим кредо молодих фотографів. Їх цікавив вибір професії фотографа, її актуальність у теперішньому світі. На ці питання відповідала декан факультету аудіовізуального мистецтва Н. Мархайчук, яка не лише розповіла про будні студентів факультету під час дистанційної освіти, але й доповнила творчі портрети авторів фотографій «живими нотками», зауваживши на їхніх досягненнях на теперішньому етапі творчого життя.


Ознайомитися з останніми з них можна тут:

Олександр Миронюк:
http://ktm-hdak.org.ua/new-2024-06-06.html
https://redpost.com.ua/news/1270554-igor-terehov-nagorodiv-vidznakami-predstavnikiv-mediaspilnoti-harkova/amp

Маргарита Фаль:
https://www.facebook.com/photospilka/posts/770155128552998/
https://kultura-poltava.gov.ua/news/mistectvo-odniieyi-miti-fotovistavka-margariti-fal-v-ckd

Тетяна Ткаченко-Радогуз:
https://www.tiktok.com/@with.ual/video/7327006355905285382
https://www.tiktok.com/@with.ual/video/7256729436677016838

Юрій Кущій:
https://www.youtube.com/c/%D0%AE%D1%80%D0%B8%D0%B9%D0%9A%D1%83%D1%89%D0%B8%D0%B9/videos
https://ua.linkedin.com/in/%D1%8E%D1%80%D0%B8%D0%B9-%D0%BA%D1%83%D1%89%D0%B8%D0%B9-137b9756
https://www.facebook.com/fotostudionorma/


Також дізнавайтесь більше про виставку за покликанням:
https://gx.net.ua/obshhestvo/region/u-chasi-borotbi-svitla-i-tmi-harkivski-mitci-zaproshuyut-usih-ohochih-za-nathnennyam-foto.html https://radio.nakypilo.ua/podcast/mizh-svitlom-i-tinnyu-moment-shho-nadyhaye-fotovystavka-studentiv-harkivskoyi-derzhavnoyi-akademiyi-kultury/


Радіодиктант національної єдності-2024


Шановні викладачі, здобувачі та співробітники ХДАК!
Разом відсвяткуймо День української писемності та мови-2024!

Харківська державна академія культури запрошує студентів, викладачів і співробітників долучитися до найбільшого україномовного флешмобу — Радіодиктанту національної єдності-2024, який відбудеться 25 жовтня об 11:00.
Авторка диктанту -  українська письменниця Оксана Забужко, її текст у прямому етері читатиме письменник, музикант та військовий Павло Вишебаба.
Радіодиктант транслюватимуть на всіх платформах Суспільного.
Оксана Забужко — українська письменниця та есеїстка. Найвідоміші твори: «Музей покинутих секретів» (2009), «Польові дослідження з українського сексу» (1996).
Павло Вишебаба — військовий, поет, музикант та громадський діяч. Мобілізувався до лав ЗСУ з початком повномасштабного російського вторгнення. Автор книги віршів «Тільки не пиши мені про війну» (2022).
Для того, щоб написати Радіодиктант національної єдності-2024 разом із усією країною, пропонуємо всім здобувачам освіти, викладачам та співробітникам ХДАК 25 жовтня о 10.45 за київським часом зібратися дружньою загальноакадемічною родиною в бомбосховищі академії (головний корпус, Бурсацький узвіз, 4), або долучитися до написання Радіодиктанту-2024 дистанційно, приєднавшись до конференції ZOOM за посиланням.

Доступ до Zoom-конференції: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

Ідентифікатор конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022

Звертаємося також із проханням сфотографувати/відсканувати написаний текст і надіслати його на пошту spring2007@ukr.net, щоб централізовано надіслати Ваші роботи до Києва на перевірку фахівцям і в цілому зафіксувати факт єднання академічної родини навколо мови як головного духовного скарбу нашої країни.


Творча зустріч з військовим письменником та бардом

17 жовтня 2024 р. у Харківській державній академії культури відбулася творча зустріч з письменником, бардом і захисником України Олегом Бородаєм. На заході були присутні студенти, викладачі, співробітники та представники адміністрації нашої академії.
Олег на війні вже десятий рік. Народився у Миргороді, працював вчителем у Харкові, а з 2015 боронить Україну від ворога. Саме через вірші та бардівські пісні на війні він отримав свій позивний «Поет». Лауреат премії імені Василя Симоненка, автор збірок віршів «Відлуння окопів», «Релаксація душі», «Солоніє сльозами Оскіл» та прозової книги «Вогневий вал». Олег є членом НСПУ (Національна спілка письменників України).


На цьому творчому вечорі звучали поезії як про війну, так і про кохання, а також прозові уривки з трилогії «Вогневий вал». Все написане пережито автором особисто, описи військових буднів засновані на реальних фактах, що є особливо цінним для збереження пам’яті про страшні події цієї війни.


Проникливі душевні вірші та пісні – це те, чого нам так не вистачає у нашому жорстокому холодному сьогоденні. Деякі твори навіть викликали сльози у слухачів. А, значить, дійсно написані душею. Дуже вдячні за ці емоції!
Автор тексту матеріалу: Юлія Соловйова, доцентка кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури.





Тиждень боротьби з торгівлею людьми в
Харківській державній академії культури



18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні.
З 14 по 18 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури проходив «Тиждень боротьби з торгівлею людьми». Протягом тижня було проведено такі заходи:
1. Викладачі академії проходили курси з протидії торгівлі людьми.
• «Протидія торгівлі людьми: MOM», Міжнародна організація з міграції
• «Протидія торгівлі людьми в Україні. Вплив війни», Ла Страда-Україна
• «Протидія торгівлі людьми», платформа дистанційного навчання системи БПД




2. Студенти та викладачі проходили квест «Безпечне працевлаштування», створений за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансування від Уряду Японії та онлайн-гру «Щось пішло не так», створену в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Державного департаменту США.



3. 18 жовтня 2024 р. відбувся круглий стіл «Проблеми боротьби з торгівлею людьми в Україні», на якому виступали:
Каріна Попова-Коряк, помічник проректора з виховної роботи, старший викладач кафедри телерепортерської майстерності, кандидат юридичних наук, виступила з доповіддю «Правові аспекти протидії торгівлі людьми». Доповідачка повідомила учасників круглого столу про масштаби торгівлі людьми, охарактеризувала торгівлю людьми як один з тяжких злочинів, продемонструвала статистику злочинів в Україні, пов’язаних з торгівлею людьми, та охарактеризувала основні причини торгівлі людьми. Каріна Олексіївна запропонувала учасникам круглого столу пройти невеличкий тест, спрямований на розвінчання розповсюджених міфів, які стосуються проблеми торгівлі людьми, охарактеризувала способи втягнення у ситуацію торгівлі людьми та основні форми торгівлі людьми, а також повідомила про групи ризику людей, які піддаються найвищому ризику постраждати від цього злочину.



Нанулі Потьомкіна, заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладач кафедри педагогіки та філології, доктор філософії із соціальної роботи, виступила з доповіддю «Соціально-психологічні наслідки для жертв торгівлі людьми». Нанулі Зурабівна зауважила, що найпоширенішою формою наслідків перебування у ситуації торгівлі людьми є посттравматичний стресовий розлад, характерними проявами якого можуть бути: провали в пам'яті, намагання уникати всього, що хоча б опосередковано нагадує про травматичні події, або, навпаки, постійне повернення до минулого, психічна нестабільність, напади агресії, емоційне спустошення, відсторонення від навколишнього середовища, комунікативна ізоляція тощо. Доповідачка наголосила на тому, що нерідко посттравматичний стресовий розлад супроводжується іншими розладами – тривожними неврозами, депресіями, схильністю до суїцидів, алкогольною та наркотичною залежностями, психосоматичними захворюваннями (наприклад, серцево-судинними, порушенням сну тощо). Крім цього, Нанулі Зурабівна запропонувала учасникам круглого столу розглянути практичні кейси, пов’язані із торгівлею людьми та можливі моделі безпечної поведінки.



Максим Піддубний, член Студентської ради, студент 4-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва, актуалізував проблему торгівлі людьми через звернення до аудіовізуального мистецтва та виступив із доповіддю «Проблема торгівлі людьми в кіноіндустрії. Топ-5 фільмів про торгівлю людьми». Максим запропонував учасникам круглого столу топ-5 художніх фільмів про торгівлю людьми, заснованих на реальних подіях:
1. «Стукачка» («Whistleblower»), Канада/США/Німеччина, 2010
2. «Эдем» («Eden»), США, 2012
3. «Продається» («Sold»), США, 2014
4. «Не моє життя» («Not My Life Film»), США, 2011
5. «Неограновані коштовності» («Trade of Innocents»), США, 2010





Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство – грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають.
Коли потрібні гроші, щоби забезпечити себе і рідних. Коли шукаєш надійну роботу заради стабільного доходу. Коли потребуєш прихистку, безпечного місця перебування чи кращих умов проживання… Серед тих, хто пропонує бажане, можуть бути шахраї.
За оцінками МОМ, понад 32 мільйони людей постраждали від повномасштабної війни. Зіткнувшись із впливом військових дій, переміщенням та ослабленням економіки, населення стало більш схильним до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, експлуатації чи насильства.
Пропонуємо ознайомитися з інформаційним порталом кампанії «Стоп торгівля людьми» за посиланням: https://stoptrafficking.org/. Кампанія впроваджується спільно з Міністерством соціальної політики України та Всеукраїнською коаліцією громадських організацій із протидії торгівлі людьми, за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія та Міністерства юстиції Швеції. На цьому порталі ви зможете знайти інформацію про те, як подбати про власну безпеку, як звернутися по допомогу у випадку підозри на факт торгівлі людьми та корисні контакти.

Нормативно-правові акти у сфері трудової міграції та посередництво у працевлаштуванні за кордоном:
https://me.gov.ua/Tags/DocumentsByTag?lang=uk-UA&id=9180e1cb-5d90-48b3-9ed6-9dbd5d77cf4f&tag=TrudovaMigratsiia

Міжнародна організація з міграції в Україні:
https://ukraine.iom.int/uk/mom-v-ukrayini


Засідання вченої ради!




Про творчу зустріч з представниками факультету музичного мистецтва ХДАК



9 жовтня 2024 року в стінах славетного Полтавського фахового коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка відбулася знакова подія – творча зустріч з представниками факультету музичного мистецтва – здобувачкою 1 курсу магістратури, лауреатом міжнародних конкурсів Галиною Ясько (клас бандури ст. викл. Мельник Н. В.) та її наставницею – лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів, старшою викладачкою кафедри народних інструментів Надією Валентинівною Мельник. Захід було присвячено 95-річчю Харківської державної академії культури.



В рамках творчої зустрічі відбувся сольний концерт Галини Ясько, в програмі якого прозвучали класичні та сучасні твори для бандури. Майстерність нашої студентки високо оцінили слухачі – студенти та викладачі коледжу.



Продовженням заходу став майстер-клас Н. В. Мельник, провідного фахівця та яскравої виконавиці на бандурі, на тему «Креативний підхід до технічних вправ – здоров’я виконавського апарату», в ході якого були продемонстровані авторські підходи Н. В. Мельник щодо опанування віртуозної техніки гри на бандурі через різноманітні вправи та прийоми. Легка та харизматична форма спілкування, притаманна Надії Валентинівні, викликала чудові враження, захоплення та вдячність професійної публіки.

Детальніше:
https://www.facebook.com/share/v/vHPZh9SnKFA1rLQz/


Фотовиставка студентів факультету аудіовізуального мистецтва
«Між світлом і тінню: момент, що надихає»



З 15 жовтня 2024 р. у Харківській державній науковій бібліотеці імені В. Г. Короленка експонується фотовиставка «Між світлом і тінню: момент, що надихає», на якій представлені роботи студентів факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури Олександра Миронюка, Юрія Кущія, Маргарити Фаль та Тетяни Ткаченко-Радогуз.
Офіційне відкриття виставки відбудеться 21 жовтня 2024 р. о 15.00. Запрошуємо студентів, викладачів Харківської державної академії культури та усіх охочих!
Під час війни особливою стає кожна мить, яку вдається зберегти в кадрі. В умовах невизначеності, коли процес навчання відбувається онлайн, а повсякденне життя постійно змінюється під впливом обставин, фотографія може стати містком, який зв’язує нас з навколишнім світом, природою і нами самими.
В експозиції представлені фотографії різних жанрів: пейзажі, що втілюють спокій посеред бурі; портрети, які розкривають внутрішні переживання та силу людського духу; навіть абстрактні знімки, що зосереджені на деталях повсякденного життя, чого раніше ми не помічали. Кожне фото передає момент – особистий емоційний або візуальний, – який студенти зберегли у своїй камерній реальності попри зовнішні складнощі.
Мета фотовиставки – продемонструвати, як за допомогою фотографії можна знайти натхнення в найдрібніших деталях. Це момент пошуку світла навіть у найглибших тінях, а надії – навіть у найважчі часи. Ця концепція об’єднує різні жанри й стилі фотографії та передає емоційний контраст між зовнішнім світом та світоглядом студентів-фотохудожників.
Усі бажаючі можуть ознайомитися з фотовиставкою до 1 листопада 2024 р.!

Інформація та постер з офіційної сторінки Facrbook Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка:
https://www.facebook.com/hdnb.korolenko/posts/pfbid0qb4izfDn4aUcYktT1ojcoN9TXszR5QPH9U39ANFJFrrBCqTaVRLAoJjWfXnrXYZRl


Конференція Студентського колективу ХДАК

24 жовтня 2024 року (четвер) о 18:00 відбудеться онлайн Конференція Студентського колективу Харківської державної академії культури, на якій буде обрано новий склад Студентської ради та Голову Студентської ради Харківської держаної академії культури.
На пост Голови Студентської ради висунуто одну кандидатуру – Маргарита Бутко, здобувачка 3-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва.



Вітання всім!
Мене звати Маргарита, я студентка 3 курсу освітньо-професійної програми «Режисура телебачення та аудіовізуальних проєктів». За цей час мені вдалося реалізувати кілька цікавих проєктів, серед яких — проєкт з медіаграмотності «Єднаємо серця», де я була співавторкою. Також я є менторкою та членкинею журі Всеукраїнського хакатону соціальної реклами «Єднаємо серця». Окрім цього, у 2023 році я отримала диплом з вебдизайну, що допомогло мені краще зрозуміти нові інструменти та медіаплатформи.
З минулого року я є членкинею студентської ради академії, а три роки поспіль активно беру участь у студентському житті факультету Аудіовізуального мистецтва. Минулого року мені пощастило бути головою студради факультету, і разом з колегами ми організували майстер-класи для учасників Всеукраїнського хакатону соціальної реклами. Також я є волонтером у благодійному фонді «Діти — наше майбутнє», що дозволяє мені брати участь у важливих соціальних ініціативах.
У вільний час я люблю знімати та монтувати відео.
Що б я хотіла змінити у студентській раді?
1. Я пропоную створити щотижневу рубрику «Події тижня», де студенти могли б дізнаватися про все, що відбуватиметься в академії та на факультетах. Це допоможе залишатися в курсі подій та активностей.
2. Друга пропозиція — це збільшення взаємодії між факультетами. Наприклад, кожен тиждень присвячуватиметься певному факультету. Це може бути інтерв’ю у прямому ефірі з викладачами або огляд культурних подій, музеїв, бібліотек, які представляють студенти факультету культурології. Це сприятиме тому, щоб ми краще розуміли одне одного та відкривали нові можливості для співпраці.
3. І звісно, я планую продовжити всі рубрики, які вже полюбилися студентам, щоб зберегти сталі традиції та примножити їх.
Ми можемо зробити багато чого разом, і я вірю, що через комунікацію, співпрацю та креативність ми змінимо студентське життя на краще.



Запрошуємо на зустріч з військовим, поетом, бардом



Шановні студенти та викладачі Харківської державної академії культури!
Запрошуємо на творчу зустріч з Олегом Бородаєм - військовим, поетом, бардом, членом Національної спілки письменників України.
Зустріч відбудеться в академії 17 жовтня о 15:00.


Тиждень боротьби з торгівлею в ХДАК



Щорічно 18 жовтня в Україні відзначають Європейський день боротьби з торгівлею людьми, який покликаний вчергове нагадати про важливість висвітлення проблеми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
В Харківській державній академії культури проходить «Тиждень боротьби з торгівлею людьми». Протягом цього тижня пропонуємо:
1. Пройти безкоштовні курси:
«Протидія торгівлі людьми: MOM» https://ctcourse.org.ua/ даний курс надасть теоретичні та практичні знання для розуміння поняття торгівлі людьми, виявлення та перенаправлення потенційних постраждалих осіб.
«Протидія торгівлі людьми в Україні. Вплив війни», Ла Страда-Україна https://prometheus.org.ua/course/course-v1:LA_STRADA+CHT101+2023_T1
«Протидія торгівлі людьми», платформа дистанційного навчання системи БПД https://pravokator.club/news/zaproshuyemo-reyestruvatys-na-onlajn-kurs-protydiya-torgivli-lyudmy/.

2. Пройти квест «Безпечне працевлаштування», створений за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансування від Уряду Японії за посиланням: https://quest.stoptrafficking.org/start.

3. Пройти онлайн-гру «Щось пішло не так», створену в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Державного департаменту США за посиланням: https://game.stoptrafficking.org/.

4. Відвідати круглий стіл, присвячений проблемі торгівлі людьми, який відбудеться 18 жовтня 2024 р. о 14:00 у Zoom за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09.

Ідентифікатор конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022

Торгівля людьми - це ганебне явище, з яким необхідно боротися. Україна активно реалізує міжнародні стандарти у національному законодавстві. Важливо зрозуміти, що це серйозний злочин, за скоєння якого передбачена кримінальна відповідальність у вигляді покарання від 3 до 15 років позбавлення волі (стаття 149 Кримінального кодексу України).
Наголошуємо, кожен має право на захист! Якщо Ви чи Ваші знайомі потрапили в небезпеку - не бійтеся та звертайтеся за такими номерами:
1547 – Гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей
102 – Гаряча лінія Національної поліції України
0 800 213 103 – Контакт-центр системи безоплатної правової допомоги
527 – Гаряча лінія з протидії експлуатації
116 123 – Гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації
116 111 – Національна дитяча гаряча лінія
112 – служба екстреної допомоги в ЄС

Матеріал з офіційного сайту Державної міграційної служби України: https://dmsu.gov.ua/news/dms/15065.html


CYBER SECURITY CAMP: за підтримки кіберполіції
пройде конкурс з кібербезпеки для студентів



За сприяння кіберполіції України, компанії Binance, Харківського національного університету внутрішніх справ та ГО «Брама» стартує національний конкурс для студентів CYBER SECURITY CAMP.
Метою заходу є підвищення обізнаності молоді в питаннях цифрової безпеки, протидії онлайн-загрозам та навичок у сфері кібербезпеки.
Цей конкурс надає можливість здобувачам закладів вищої освіти перевірити свої навички у сфері інформаційних технологій та кібербезпеки, виконуючи завдання за різними напрямами.
Учасники конкурсу мають змогу навчитися кібергігієні та безпеці з віртуальними активами, виграти поїздку у Буковель і розділити 1 300 000 гривень призового фонду!
Конкурс включатиме чотири етапи, у ході яких учасники отримають можливість пройти тестування на логічне мислення, вирішувати квестові завдання та представити відеопрезентації. Переможці, відібрані з фіналістів, матимуть змогу пройти інтенсивний офлайн-курс з кібербезпеки та криптозахисту.
На завершальному етапі Cyber Security Camp 30 переможців пройдуть практичне навчання за підтримки експертів з Binance. Програма триватиме 10 днів і завершиться розіграшем призів серед учасників.

Деталі Конкурсу можна дізнатися тут:

Детальніше »

Для того, щоб взяти участь у Конкурсі,
потрібно заповнити електронну анкету-заявку за посиланням:

Детальніше »

18 жовтня 2024 р. на великій перерві в 11:50 відбудеться онлайн-зустріч в Zoom з представником кіберполіції України щодо конкурсу
CYBER SECURITY CAMP за посиланням
:
https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

Ідентифікатор конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022


Про зустрічі з керівництвом платформи ELIA
Sanjhevi Kempadoo та Amalia Smyrnioti

16 жовтня 2024 року в.о. ректора ХДАК Наталія Рябуха, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Олена Білик та начальник відділу міжнародних зв’язків Аліна Борисова взяли участь у черговій зустрічі з керівництвом платформи ELIA Sanjhevi Kempadoo та Amalia Smyrnioti. На зустрічі було презентовано історію створення організації та особливості її діяльності в сучасному світі, наголошено, що ELIA займається пошуком сестринських шкіл, також допомагає з видимістю шкіл, з просуванням мистецтва та мистецької освіти, реалізує сучасні освітні курси.
Акцентовано на тому, що участь в ELIA можлива для всіх структурних підрозділів закладу вищої освіти: для здобувачів вищої освіти, для науково-педагогічних працівників, для митців і працівників міжнародних відділів. Також відбулося обговорення майбутньої зустрічі на конференції в Мілані та можливості пошуку сестринських шкіл.






Запрошуємо до участі у вебінарі
"Єдиний контент-портал Research4Life та
оцінка продуктивності використання наукових ресурсів"



Тема: Єдиний контент-портал Research4Life та оцінка продуктивності використання наукових ресурсів
Час: 17 жовтня 2024 р. о 14:00

Доступ Zoom Meeting: https://us02web.zoom.us/j/81241126037?pwd=rNYEjvhGWWpbGnisXYq0kaIkhEeTbj.1

Meeting ID: 812 4112 6037
Passcode: 459260


Участь студентів та викладачів кафедри психології, педагогіки та філології
у практико-орієнтованому майстер-класі
по створенню психотерапевтичної казки



11 жовтня 2024 р. відбувся практико-орієнтований майстер-клас по створенню психотерапевтичної казки «Психотерапевтична казка: методичні засади написання і техніки «прокачування» письменницьких навичок психолога».
В майстер-класі взяли участь здобувачі (бакалаври і магістри) та викладачі кафедри психології, педагогіки та філології Харківської державної академії культури.
Ведуча майстер-класу: Каріна Фоменко, доктор психологічних наук, професор кафедри психології Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди.




Зміст вебінару:
- створення казки як психотерапевтична інтервенція;
- види психотерапевтичних казок;
- герої психотерапевтичних казок;
- алгоритм створення казок у психотерапії та вихованні власних дітей;
- розвиток письменницьких навичок психологів - казкотерапевтів та батьків.


«Українські обереги для захисників країни»:
спільний проект Державного біотехнологічного університету та
Харківської державної академії культури



11 жовтня 2024 р. в Державному біотехнологічному університеті, в межах проекту «Душа народу. 100 років української народної пісні на поштовій листівці», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду, відбувся майстер-клас із виготовлення українських оберегів для захисників країни – вузлових ляльок за народною традицією. У майстер-класі взяли участь студенти як Харківської державної академії культури, так і Державного біотехнологічного університету, що зробило його спільним проектом для представників різних навчальних закладів.



Захід провела доцентка Харківської державної академії культури Юлія Соловйова, яка має багаторічний досвід у відродженні українських народних ремесел. Під час заходу учасники мали змогу ознайомитися з традиційною технікою виготовлення вузлової ляльки – оберегу, який в українській культурі відігравав важливу роль. Юлія детально пояснювала кожен етап створення ляльки, розповідаючи про символіку цих оберегів у народній традиції. Атмосфера була сповнена цікавістю та творчим натхненням, а студенти з ентузіазмом робили ляльок, які пізніше будуть відправлені до наших військових.



Особливий настрій заходу створила бандуристка Юлія Базілєва, студентка факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури, яка виступала під час майстер-класу. Її чарівний голос і мелодійна гра на бандурі наповнювали приміщення українськими піснями. Вона виконувала як народні композиції, так і пісні сучасних авторів, які вражали музичним багатством. Пісні на бандурі додали особливої колоритності заходу, створивши відчуття занурення у народну культуру та традиції.





Авторка репортажу: Олександра Кошкіна, студентка факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури.


Міжвузівський семінар-практикум
«Адаптація туристичних проєктів для людей з порушеннями зору: Via Regia в Україні»



9 жовтня 2024 р. на базі кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури міжвузівський семінар-практикум «Адаптація туристичних проєктів для людей з порушеннями зору: Via Regia в Україні». Запрошений гість - Петро Поліщук. Петро – тренер інтернет-центру «Окуляр» Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки, керівник підрозділу ГО «Генерація успішної дії», тренер у реабілітаційно-відновлювальному таборі «Життя після війни». Під його керівництвом розпочалися та успішно втілюються проєкти, спрямовані на створення доступного середовища: «Культурні продукти Рівненщини без обмежень», «Адаптація міської туристичної інфраструктури до потреб людей з інвалідністю», «3D друк на допомогу незрячим та слабозорим людям», підготовка та випуск видань «Торкнутися слова це можливо» та «Маленький круасан у великому світі». Петро Поліщук – один із розробників інклюзивного сайту «Аудіобібліотека», працює над адаптацією та створенням аудіоверсій пішохідних екскурсій вулицями міста.
Модератор заходу: Мирослава Яріко, старший викладач кафедри музейно-туристичної діяльності, кандидат культурології.



Петро Поліщук – один з тих, завдяки кому Україна стає справді доступною для всіх. Малими кроками командою однодумців вже адаптовано для людей з інвалідністю простір Рівненської обласної бібліотеки, створили Аудіотеку, яка регулярно поповнюється творами місцевих письменників (часто ще й начитаних самими авторами), розробили надрукований в універсальному дизайні цикл книжок для дітей з порушеннями зору, проводять спектаклі з тифлокоментарем та перекладом жестовою мовою… А ще ж є проєкти у музеях Волині, удосконалення інформаційного середовища регіону, адаптація туристичних стежок та шляхів, екскурсії та аудіогіди, туристсько-інформаційні карти, створені в універсальному дизайні, та багато іншого.



Про все це можна послухати у записі зустрічі за посиланням нижче. Але також варто відвідати Рівне, Острог, Дубно і самим побачити, скільки всього вже зроблено за досить короткий час.



Викладачі кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури щиро дякують викладачам та студентам Уманського національного університету садівництва, Національного університету харчових технологій (м. Київ), Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» та нашої Харківської державної академії культури, які долучилися до зустрічі.

Корисні посилання:

Запис семінару за посиланням: https://youtu.be/NRlHF5DoDs8

Профіль Петра Поліщука у Facebook: https://www.facebook.com/polip78

ВГО «Генерація успішної дії»: http://gud.org.ua/

Проєкт «Via Regia на дотик»: https://gud.rv.ua/inkliuzyvnyi-proiekt-via-regia-na-dotyk

Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека: https://libr.rv.ua/

Культурно-туристичний портал «Рівне»: https://culture-rivne.com.ua/turyzm/


Студенти першого курсу факультету аудіовізуального мистецтва
відвідали студію "Накипіло"

Першокурсники факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури мали унікальну можливість побачити роботу в прямому ефірі під час екскурсії до студії "Накипіло".



Захід відбувся за участі декана факультету Наталії Мархайчук та викладача Юлії Соловйової.



У рамках відвідування студенти не лише познайомилися з представниками редакції та фахівцями-практиками, а й спостерігали за студійною бесідою, присвяченою традиційному українському мистецтву — створенню ляльок-мотанок. Ця тема викликала жвавий інтерес, адже розкриває багатогранність культури та традицій нашого народу.



Захід став чудовою нагодою для студентів на власні очі побачити процес підготовки та проведення прямих ефірів, а також дізнатися більше про роботу журналістів та медіафахівців.



Подібні візити є важливою частиною навчального процесу, адже дозволяють майбутнім професіоналам заглибитися у реалії своєї професії, побачити практичний бік роботи в галузі аудіовізуального мистецтва та медіа.



Такі ініціативи сприяють розвитку професійних навичок студентів та їхньому зануренню в сучасне медіасередовище.


Круглий стіл
«Формування безпечного освітнього середовища
та протидія цькуванню»

9 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури відбувся круглий стіл «Формування безпечного освітнього середовища та протидія цькуванню», в якому взяли участь здобувачі та науково-педагогічні працівники академії. Захід був приурочений до Всесвітнього дня ментального здоров’я та проходив в рамках Програми соціально-психологічного супроводу ментального здоров'я суб’єктів освітньо-виховного простору ХДАК в 2024-2025 н.р.
Із вступним словом виступила Олена Білик – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків. Вона привітала усіх з прийдешнім Днем ментального здоров’я та наголосила на важливості формування безпечного та комфортного психологічного клімату в освітньому середовищі академії.




Із доповіддю «Збереження ментального (психічного) здоров'я особистості в умовах війни» виступив практичний психолог Харківської державної академії культури – Володимир Носенко. В своїй доповіді Володимир Носенко проаналізував результати анкетування здобувачів академії, яке проводилося напередодні круглого столу та було присвячено питанням психологічного клімату в академії та психологічного стану здобувачів в період війни. Доповідач розглянув складові психічного здоров’я в умовах війни, продемонстрував способи посилення ресурсів стійкості особистості. А в кінці своєї доповіді Володимир Носенко запропонував усім учасникам круглого столу разом зробити техніку відновлення ресурсів «ГОРА», розробленою українською психологинею Сітланою Ройз.
Із доповіддю «Правові ознаки булінгу та особливості юридичної відповідальності за булінг» виступила Каріна Попова-Коряк – помічник проректора з виховної роботи, старший викладач кафедри телерепортерської майстерності. В своїй доповіді вона розкрила поняття «булінг» в законодавстві України, охарактеризувала види булінгу та пояснила особливості притягнення до юридичної відповідальності за вчинення булінгу в освітньому процесі. Окрім того, доповідачка навела приклади із судової практики України, які стосувалися відповідальності суб’єктів освітнього процесу за вчинення булінгу.




Із роз’ясненням щодо психологічної підтримки в Харківській державній академії виступила Анастасія Большакова – завідувачка кафедри психології та педагогіки. Пані Анастасія нагадала про те, що в академії діє програма по психологічній підтримці здобувачів вищої освіти, ознайомила із основними документами щодо цього, зазначила, що психологічна підтримка здобувачів вищої освіти, викладачів та співробітників ХДАК здійснюється на засадах анонімності, добровільності та безкоштовності та за такими напрямами: кар’єрне консультування та коучинг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога у разі виникнення проблем у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем.



На круглому столі виступила і представниця Студентської ради академії, Голова Студентської ради факультету аудіовізуального мистецтва – Маргарита Бутко. Вона презентувала результати свого проету у вигляді невеличкого майстер-класу «Змінюємо світ на краще: структура та створення соціальної реклами». Маргарита продемонструвала два відеороліки, створених в рамках її проекту, які присвячені проблемі булінгу в навчальних закладах. Окрім цього Маргарита запропонувала усім присутнім здобувачам доєднуватися до її проекту зі створення аудіовізуальних творів на соціальну тематику, в тому числі й з проблем булінгу в освітньому процесі.
Після виступу доповідачів у всіх присутніх на круглому столі була змога подискутувати на тему збереження ментального здоров’я в умовах сьогодення та висловити власне бачення шляхів подолання стресу та стабілізації психологічного стану.


Участь науково-педагогічних працівників ХДАК
у вебінарі, присвяченому безбар’єрності в освіті

3 жовтня 2024 р. «Освітнім центром «Інтеграл» було організовано онлайн захід із лінгвістичної та інклюзивної галузей «Комунікативні компетентності та професійні тренди викладача вищої школи».
Науково-педагогічні працівники Харківської державної академії культури – Білик Олена Миколаївна, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків та Попова-Коряк Каріна Олексіївна, помічник проректора з виховної роботи, старший викладач кафедри телерепортерської майстерності – взяли участь у цьому заході з метою підвищення кваліфікації у сфері безбар’єрності в освіті.



Заняття передбачало ознайомлення із доповідями на теми: «Сучасні тренди в професійній діяльності викладача вищої школи»; «Недискримінаційне спілкування: поради, тенденції»; «Створення інклюзивного освітнього середовища у закладах вищої освіти».




Учасники мали змогу вдосконалити мовні та мовленнєві компетентності, зрозуміти особливості адаптації та модифікації освітнього середовища для навчання здобувачів з ООП в процесі інклюзивного навчання.
Науково-педагогічні працівниці академії пройшли тестування по тематиці доповідей та отримали сертифікати.


Запрошуємо на курси англійської мови



Ті, хто тільки мріє приєднатися до курсів англійської мови, заходьте за посиланням:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSccRGKxTLbfzye-gKqwQYJFnYvimzSedXqPKS-7-LtRItcXfA/viewform


Всесвітній день психічного здоров’я!



Всесвітній день психічного здоров’я (World Mental Health Day) або День ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. День психічного здоров’я вперше з’явився в 1992 році і став щорічним заходом за підтримки ВООЗ та Всесвітньої Федерації психічного здоров’я.
В цей день ми звертаємо увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини, обізнаністю про профілактику ментальних розладів, способи турботи про ментальне здоров’я та для підтримки людей з подібними захворюваннями. Основна мета цього святкування – скоротити поширеність захворювань, пов’язаних з психічними розладами: депресивні стани, фобії, розлади особистості, посттравматичний синдром, алкогольна та наркотична залежності, шизофренія, недоумкуватість, порушення свідомості тощо.
В 2024 році Всесвітній день психічного здоров'я проходить під гаслом «Психічне здоров'я на робочому місці».
Цього року з нагоди Всесвітнього дня психічного здоров'я ВООЗ та її партнери звертають увагу на нерозривний взаємозв'язок між психічним здоров'ям та трудовою діяльністю. Безпечні та здорові умови праці можуть бути фактором захисту від порушень психічного здоров'я. Несприятлива обстановка на робочому місці, у тому числі стигматизація, дискримінація, а також переслідування та інші загрози та небезпечні виробничі фактори можуть створювати значний ризик для працівників, негативно впливаючи на їхнє психічне здоров'я, загальну якість життя і, зрештою, на їхню працездатність та продуктивність. Оскільки працююче населення становить 60% жителів планети, необхідно якнайшвидше вжити заходів до того, щоб умови праці допомагали запобігати ризикам для психічного здоров'я, сприяючи його захисту та зміцненню.
Зміцнення психічного здоров'я на робочому місці – загальне завдання державних органів, роботодавців, організацій, які представляють інтереси працівників та роботодавців, а також інших сторін, зацікавлених у забезпеченні безпеки та гігієни праці. Заходи щодо захисту психічного здоров'я працівників повинні вживатися за конструктивної участі самих працівників та їх представників, а також осіб, які мають досвід життя із психічними розладами. Мобілізуючи зусилля та ресурси для впровадження науково обґрунтованих підходів та заходів на робочому місці, ми зможемо дати кожній людині шанс досягти успіху на роботі та в житті. Для побудови здоровішого майбутнього нам необхідно діяти вже зараз.
Це ідеальний привід нагадати, що піклування про себе та про своє ментальне здоров`я - найважливіший крок на шляху до відчуття щастя. Важливо пам`ятати це основа нашого добробуту, яке дозволяє нам долати стреси та труднощі у житті.

Інформація з офіційного сайту ВООЗ:
https://www.who.int/campaigns/world-mental-health-day/2024


Майстер-клас Юлії Соловйової з виготовлення вузлової ляльки



11 жовтня 2024 р. о 15:30 в Державному біотехнологічному університеті відбудеться майстер-клас доцентки Харківської держаної академії культури Юлії Соловйової з виготовлення вузлової ляльки за народної традицією. У майстер-класі візьмуть участь студенти Харківської держаної академії культури та Державного біотехнологічного університету.


Запрошуємо на круглий стіл
"Барська кераміка: традиція VS інновація у музейній практиці"



11 жовтня, у період з 10:10 до 11:40 в режимі онлайн відбудеться Міжрегіональний круглий стіл «Барська кераміка: традиція VS інновація у музейній практиці», що проводиться в рамках проєкту «Відродження традицій Барської кераміки v.3.0» за підтримки Українського культурного фонду.
Організатори заходу: Харківська державна академія культури, Кам’янець-Подільський національний університет ім. І. Огієнка, громадські організації Барський міський художній аматорський театр, Народний музей Барської кераміки та Агенція сталого розвитку «АСТАР».
В ході круглого столу плануються обговорення актуальних питань у сфері збереження нематеріальної культурної спадщини, музеєзнавчої діяльності та презентація «Віртуального 3-D музею Барської кераміки».
До участі запрошуються: викладачі та здобувачі закладів освіти, працівники музеїв, майстри-практики гончарного мистецтва та фахівці у сфері інформаційних технологій.

Доступ до роботи круглого столу за лінком: meet.google.com/fbo-fuec-fmz


Запрошуємо на круглий стіл
"Формування безпечного освітнього середовища та протидія цькуванню"



Шановні студенти та викладачі ХДАК!

Харківської державної академії культури запрошуємо на круглий стіл "Формування безпечного освітнього середовища та протидія цькуванню", який приурочений до Всесвітнього дня ментального здоров’я. Захід відбудеться 9 жовтня о 14:00.

Посилання: https://us02web.zoom.us/j/88556509945?pwd=dndwOVYxd29sQXN3Wlh3WUtLYU5Ydz09

Meeting ID: 885 5650 9945
Passcode: 2022


Результати першого (відбіркового) туру
Всеукраїнського дистанційного конкурсу народної хореографії
"Квітка Слобожанщини"



Клуб української мови "Дзиґа"


"Харківський обласний центр молоді", головною метою якого є сприяння молоді у її соціальному становленні та розвитку, реалізація державної політики у галузі створення необхідних соціально-економічних та правових умов і гарантій для дітей та молоді у рамках реалізації своїх завдань, створив Клуб української мови "Дзига".
Це безкоштовний проєкт для покращення рівня володіння українською мовою серед студентів.
Заняття клубу проводяться 2 рази на місяць офлайн у Харкові. У межах зустрічей учасники мають можливість дізнатись нову інформацію про українську мову, вивчати правила в ігрових сучасних форматах, спілкуватися один з одним та розвивати ораторські здібності.

Форма реєстрації:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScrEfHorVlDQjUalP7OrjJn8IzzgjYaOlUTEjZEph1mJHefpA/viewform?usp=sf_link

Детальніше у додатку


Вітаємо мистецьку школу кафедри МА
"Експериментальна майстерня театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС)"


Вітаємо мистецьку школу кафедри майстерності актора "Експериментальна майстерня театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС)" за здобуте Перше місце на МІЖНАРОДНОМУ БЛАГОДІЙНОМУ КОНКУРСІ ТАЛАНТІВ WAF - ФЕСТИВАЛІ ART WORLD - СЕРЦЕ ЄВРОПИ 2024 (Чехія, Прага).
"ЕКМАТЕДОС" виступала з творчим проєктом "Інші" за мотивами драматургічного твору Жана-Поля Сартра "За закритими дверима".
Над творчим проєктом "Інші" працювали здобувачі вищої освіти ОПП «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно» факультету сценічного мистецтва ХДАК, учасники "ЕКМАТЕДОС":
Інес - Софія Листопадова
Естель - Олександра Любченко
Коридорний - Юлія Шевченко
Режисер-постановник, творчий керівник мистецької школи "Експериментальна майстерня театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС)" - доцент кафедри майстерності актора, заслужений діяч мистецтв України Борис І. О.




З'явився мурал, присвячений бійцям підрозділу Kraken



Нещодавно у Харкові за адресою пр. Класичний, 12 з'явився мурал, присвячений бійцям підрозділу Kraken - Андрію ХРИПУНОВУ з позивним "Псих" та бійцю з позивним "Вжик". Андрій ХРИПУНОВ - випускник Харківської державної академії культури, спеціальності 027 Музеєзнавство, пам'яткознавство. З перших днів повномасштабного вторгнення він пішов на захист Батьківщини. Після поранення, знову став на бойову службу та загинув на Донецькому напрямку 24 липня 2023 р., виконуючи бойове завдання. "Андрій брав участь у Харківському контрнаступі, завдяки якому було звільнено його рідне село - Ківшарівку. Загинув "Псих" у віці 21 року на Донецькому напрямку, виконуючи бойове завдання. Після перемоги мріяв про мирне життя під чистим небом, разом зі своєю родиною", - зазначив засновник підрозділу Kraken Костянтин НЕМІЧЕВ (Також читайте за покликанням: http://surl.li/dwhgvh). Уся академічна родина ХДАК назавжди пам'ятатиме Андрія як щиру, відкриту, вольову людину, яка не боялася брати на себе відповідальність, ставити цілі та їх досягати. Герої не вмирають! Вони назавжди в наших спогадах, думках і безмежній вдячності за захист нашої країни й кожного з нас.
Шановуємо пам’ять тих, хто став на оборону України та віддав своє життя за її свободу, територіальну цілісність і наше майбутнє!


Онлайн-показ «Знайомтесь – перший курс»
від здобувачів факультету сценічного мистецтва
до Дня працівників освіти



6 жовтня 2024 р., у День вчителя в Україні (День працівників освіти), здобувачі 1-го курсу факультету сценічного мистецтва Харківської державної академії культури запросили викладачів та здобувачів на онлайн-показ «Знайомтесь – перший курс».
Цей захід став чудовою нагодою ближче познайомитися один з одним та привітати викладачів Харківської державної академії культури з їх професійним святом – з Днем вчителя в Україні.

Переглянути відео за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=inmzvCW48YY


Вітання від здобувачів факультету музичного мистецтва
з Днем працівників освіти України



Щороку 5 жовтня в усьому світі святкують Всесвітній день вчителя. Це свято було засноване 1994 року ЮНЕСКО для вшанування вчителів у всьому світі та підвищення їхнього статусу. Дата обрана на честь підписання Рекомендації ЮНЕСКО/МОП про правовий статус вчителів 1966 року.
В Україні День вчителя (День працівників освіти) відзначають у першу неділю жовтня. У 2024 році це свято припадає на 6 жовтня. Ці дні є нагодою для висловлення вдячності всім учителям та викладачам за їхній безцінний внесок у моральний та інтелектуальний розвиток суспільства.
Здобувачі факультету музичного мистецтва щиро вітають усіх викладачів Харківської державної академії культури з Днем учителя!


Майстер-клас з виготовлення оберегів
на День захисників і захисниць України



1 жовтня 2024 р., на День захисників і захисниць України, в Харківській державній академії культури зібралися небайдужі люди, щоб взяти участь у майстер-класі з виготовлення традиційних українських мотанок-оберегів. Проводила захід талановита майстриня Юлія Соловйова, відома своїм умінням оживляти українські традиції у сучасному мистецтві.
Юлія Соловйова – народна майстриня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, доцентка кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури.



Під час заходу пані Юлія з радістю ділилася секретами виготовлення мотанок-оберегів, які є не тільки естетичним об'єктом, а й символом добробуту, захисту та надії. У процесі створення кожної ляльки учасники згадували давні традиції, пов’язані з їх виготовленням, і говорили про те, як важливо зберігати культурну спадщину в часи змін.
«Сьогодні наші мотанки отримають особливий сенс, — зазначила пані Юлія, — Вони будуть передані до наших військових. Кожна лялька міститиме частинку нашої душі, нашої вдячності та надії на мир».


Цей захід став не лише можливістю доторкнутися до мистецтва, але й виявом єдності та солідарності в часи, коли це особливо важливо. Разом ми створюємо красу і підтримуємо наших героїв!
Автор репортажу та фотознімків – Олександра Кошкіна, здобувачка факультету аудіовізуального мистецтва ХДАК.

Автор відеоролику про майстер-клас – Юрій Мартиненко, завідувач Навчальної лабораторії з аудіовізуального мистецтва та виробництва.


До святкового концерту
з нагоди Дня захисників та захисниць України



1 жовтня 2024 р. Харківська державна академія культури долучилась до святкового концерту з нагоди Дня захисників та захисниць України ВЧ А 7378 ЗСУ. Військовослужбовці, волонтери та гості заходу, зокрема в.о. ректора ХДАК Наталія РЯБУХА, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків Олена БІЛИК, проректор з науково-педагогічної та профорієнтаційної роботи Марина ЖИГАЙЛО, завідувач сектору автоматизації Тетяна СЕМЕНОВА, зібрались, щоб вшанувати пам’ять полеглих захисників, які віддали своє життя за свободу, суверенне право нашої держави бути вільною, незалежною державою, за кожного з нас, хто завдяки нашим героям, має можливість жити, працювати та мати майбутнє у своїй країні.
Із запаленими свічками, у важкій скорботі, капелан військової частини прочитав поминальну молитву за загиблими воїнами, які назавжди закарбували свої імена в нашій пам’яті, своїм подвигом ще раз нагадали про те, якою ціною ми виборюємо право на незалежність, право на життя під мирним небом нашої Батьківщини.


Зі святом присутніх привітав командир ВЧ А 7378 ЗСУ Андрій НОВІКОВ, який наголосив на важливості єднання, спільних зусиль громадян у загальній боротьбі проти ворога. Він відзначив внесок військових, волонтерів та, усіх, хто наближає Перемогу, оскільки це наша спільна боротьба, у якій ми маємо бути єдині та непохитні, кожен на своєму місці – на фронті чи в тилу.


На концерті свої творчі номери представили Іванна ТРОНЕНКО, Культурний десант, Юрій МОНЧАК, а також інструментальне тріо «ЦимБанДо» у складі викладачів кафедри народних інструментів Надії МЕЛЬНИК, Олександри САВИЦЬКОЇ, Костянтина ХІТУШКО. Музика об’єднала усіх присутніх, надихнула на нові звершення та підняла бойовий дух військовослужбовцям, сповнила надією та вірою у наближення омріяної Перемоги.


Після концерту гості заходу мали змогу поспілкуватись з військовослужбовцями, висловити слова вдячності за їх неймовірну мужність, непохитну волю та героїзм у боротьбі з ворогом, а також захист і оборону нашого життя.
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!

Детальніше про концерт за покликанням: https://www.youtube.com/watch?v=VqXPX2BbdiY


Участь викладачів та здобувачів ХДАК у заході
«Сьогоднішнє і майбутнє українського туризму»



27 вересня 2024 р., з нагоди Всесвітнього дня туризму, відбулася відкрита лекція «Сьогоднішнє і майбутнє українського туризму». Лектор: Мар'яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму України.
Викладачі та здобувачі кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури взяли участь у цьому заході.




Участь доцентки Юлії Соловйової у проекті
«Мапа України «Обійми»



Частина матеріалу взята з новини про проєкт «Мапа України «Обійми» у виданні «Слобідський край» (авторка Надія Янинович) за посиланням: https://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/unikalnu-mapu-ukraini-z-lalkami-motankami-predstavili-v-harkovi-foto.html

21 вересня 2024 р. у Харківській бібліотеці-філії № 5 презентували унікальний проєкт «Мапа України «Обійми». Проєкт внесений до книги рекордів України. Його ініціатори – подружжя переселенців з Ясинуватої, Оксана та Олекса Муравльови.
Як розповідає медіа «Слобідський край», мапа є своєрідним пазлом, розміром 2 на 3 метри. На ній до кожної області прикріплені ляльки-мотанки, створені 58 майстринями зі всієї України, серед них дві майстрині-переселенки надіслали свої роботи з Польщі та Болгарії.



В проекті «Мапа України «Обійми» взяла участь і майстриня Юлія Соловйова – доцентка кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури.
«Ляльки представлені з усіх куточків держави. Тут і мотанки-жінки, і мотанки-чоловіки, мотанки-немовлята зі своїми «матусями», а також тварини та птахи. Є ляльки з соломи та шпагату. Всі працювали, вкладаючи в роботу серце й душу», – зазначає Юлія Соловйова. Її лялька «Запорізький козак» теж є на карті.


Переглянути фільм про проєкт «Мапа України «Обійми» можна за посиланням:


Харківська державна академія культури долучилася до
Європейського тижня спорту та підтримала ініціативу #BEACTIVEDAY



Європейський тиждень спорту проходить в країнах Старого світу з 23 по 30 вересня 2024 р. Цей суспільноважливий проєкт ініційований Європейською Комісією та має на меті популяризацію спорту та фізичної активності (#BeActive) в Європі та за її межами. Ведення здорового способу життя незалежно від віку, гендеру, походження та рівня підготовки – основний акцент проєкту. Спорт і фізична активність значно підтримують здоров’я громадян, а оскільки загальна тенденція рівня фізичної активності людства знижується, ЄТС відповідає на цей виклик та закликає до спільних дій. Європейський тиждень спорту передбачає тісну співпрацю з національними координаторами та багатьма різними партнерами, які твердо підтримують та сприяють реалізації проєкту.
ЄТС стартував 9 років тому. Україна вперше отримала право приєднатися до однієї з наймасовіших ініціатив ЄС у сфері фізичної культури 2018 році. З 2019 року координатором спортивної події в Україні виступив Національний олімпійський комітет України, який разом з амбасадорами ЄТС ініціює різноманітні заходи, що популяризують спорт та закликають суспільство активніше долучатися до ведення здорового способу життя.
Цьогоріч амбасадорами Європейського тижня спорту в Україні стали чемпіони та призери Ігор ХХХІІІ Олімпіади, що відбулися цього літа в Парижі: олімпійська чемпіонка в командних змаганнях з фехтування – Юлія Бакастова, олімпійський чемпіон з боксу Олександр Хижняк, срібна призерка з веслування на каное Людмила Лузан, срібний призер з греко-римської боротьби Парвіз Насібов, бронзова призерка з легкої атлетики Ірина Геращенко.



Національний олімпійський комітет України

Харківська державна академія культури долучилася до Європейського тижня спорту та підтримала ініціативу #BEACTIVEDAY, яка спрямована на відзначення і популяризацію задоволення і важливості фізичної активності для фізичного, психічного і соціального благополуччя людей.
У цьому році до челенджу #АктивнийЯХДАК #beactive #europe_active #beactiveday, який запропонували викладачі кафедри фізичної культури і здоров’я, долучилися 112 учасників освітнього процесу в Харківській державній академії культури.
В челенджі брали участь здобувачі вищої освіти всіх факультетів та викладачі Академії. Найбільш активні #europe_active-студенти – спортсмени факультетів аудіовізуального мистецтва та хореографічного мистецтва.
Спортивна родина ХДАК, дякуємо всім, хто долучився до відзначення #BEACTIVE DAY під девізом «Будь АктивнийЯХДАК!» (https://t.me/+UwfaJOPV5tg5M2Vi).

#BEACTIVEDAY, до зустрічі в наступному році!
Продовжуємо більше рухатися та краще сприймати переваги і важливість здорового способу життя!


Урок-лекція (онлайн) «Марта Аргеріх: творчий портрет»



1 жовтня 2024 року на кафедрі фортепіано Харківської державної академії культури старшим викладачем кафедри Ніколенко Р. В. проведено урок-лекцію (онлайн) «Марта Аргеріх: творчий портрет», приурочена до святкування Міжнародного дня музики. Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти із творчою діяльністю однієї із найвидатніших піаністок сучасності.
Під час лекції розглянуто основні віхи життя та творчості Марти Аргеріх. Також слухачам було запропоновано студійні і концертні записи піаністки, на яких репрезентоване виконання творів різних композиторів.
Урок-лекція проходив у формі відкритого діалогу та сприяв розширенню мистецького кругозору здобувачів освіти.




Про посвяту першокурсників-2024!

30 вересня 2024 року факультет сценічного мистецтва Харківської державної академії культури традиційно провів урочисту посвяту першокурсників, яка ознаменувала початок їхньої захопливої подорожі у світ творчості та професійного зростання.
Цього року свято було організовано навколо теми галактики, що символізує широкий і безмежний простір можливостей, які відкриваються перед студентами Академії.
Привітання першокурсників стало ключовим моментом заходу.
Першокурсників привітала в.о. ректора ХДАК, доктор мистецтвознавства, доцент Наталія РЯБУХА та почесний ректор, доктор історичних наук, професор, дійсний член (академік) Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України Василь ШЕЙКО.



Наталія Олександрівна відзначила: «Харківська державна академія культури – це осередок освіти, науки і мистецтва вже протягом 95 років. Ми пишаємося нашими випускниками, які успішно працюють у різних галузях культури, освіти та інформаційної сфери. Наші освітні програми відповідають найвищим стандартам, і ми постійно вдосконалюємо їх, аби йти в ногу з часом. Наша академія є активним учасником міжнародної наукової та культурної спільноти. Щорічно ми проводимо конференції, творчі конкурси, майстер-класи, і ви матимете унікальну можливість брати участь у програмах міжнародної мобільності, здобуваючи безцінний досвід. Навіть у ці складні часи, попри всі труднощі воєнного стану, Харківська державна академія культури залишається вірною своїм традиціям і місії. Ми продовжуємо навчати, виховувати та підтримувати вас на вашому шляху до професійного зростання. Академія залишається в серці Харкова, і ми впевнені, що наше спільне майбутнє буде яскравим. Хочу побажати всім нам наснаги, віри у свої сили та Перемоги! Нехай цей навчальний рік стане для вас періодом нових відкриттів, досягнень і яскравих перемог. Разом ми зможемо подолати будь-які виклики!».



Родзинкою свята став квест, який проводився на кожному факультеті. Першокурсники отримали можливість пройти серію цікавих завдань, в результаті яких отримували символи, необхідні для розгадки головної таємниці свята. Такий інтерактивний формат допоміг здобувачам освіти налагодити комунікацію між собою та познайомитися з викладачами кафедр.
Першокурсники дали клятву, що стала символом єднання студентів з великою родиною Академії культури.
Посвята першокурсників 2024 року стала не просто ритуалом вступу до лав академії, а справжнім святом єдності, дружби та творчості. Це незабутній день, який заклав міцний фундамент для подальшої взаємодії, навчання та нових досягнень, подарував студентам відчуття причетності до великої родини Академії культури.
Свято підготували студенти 4 курсу групи 1М , майстер курсу: Олексій НАСТАЧЕНКО; куратор курсу: Кристина НАСТАЧЕНКО.
Дякуємо творчій команді Академії: Роману НАБОКОВУ, Марині ОСТРОВСЬКІЙ, Ігорю СІКАЛОВУ, Володимиру ПОБІЖЕНКУ; акторам театру «Мадрігал»: Маргариті КІТЧЕНКО, Катерині ПРОКУДІНІЙ, Ігорю НЕЧАЄВУ; модераторам: Святославу МАСАЛЬСЬКОМУ, Юлії ВАСИЛЬЄВІЙ, Анастасії ЧИЧОЛИК, Сергію РОЖЕНЦЕВУ, Ігорю СИРОМЯТНИКОВУ, Миколі МИХАЙЛОВУ, Олександру МИШАСТОМУ.


Зустріч зі стейкхолдерами кафедри режисури ХДАК



Заклади культури клубного типу Харківщини відіграють важливу роль у життєдіяльності своїх громад, особливо у часи важких випробувань. Зустрічі з директорами міських, сільських будинків культури, завідувачами клубних закладів-філій дають змогу викладачам кафедри режисури обговорити питання професійної підтримки працівників клубної сфери та адаптації їх діяльності до умов воєнного стану.
2 жовтня 2024 року за сприяння Обласного навчально–методичного центру підвищення кваліфікації працівників культосвітніх закладів відбулася онлайн-зустріч клубних працівників Сахновського та Харківського районів (стейхолдерів кафедри режисури ОПП «Режисура шоу та артпроєктів» та ОПП «Сценічне мистецтво») з кандидатом мистецтвознавства, доцентом, в.о. декана факультету сценічного мистецтва Романом Геннадійовичем НАБОКОВИМ.



Спікером було висвітлено основні концептуальні напрями організації дозвіллєвих заходів під час війни, акцентовано на креативному підході до пошуку ідей та їх реалізації, проаналізовано практичний досвід проведення онлайн артпроєктів ХДАК, зокрема, в рамках мистецької благодійної акції «З Україною в серці», онлайн-заходу «Вкрадене дитинство», присвяченому десятій річниці російсько-української війни, фольклорного проєкту 2022 "КОД НАЦІЇ" здобувачів освіти 4 курсу, денного відділення, гр.1М, онлайн конкурсу «Чарівна першокурсниця».
Працівники клубних закладів Харківської області отримали фахову, професійну інформацію, яку зможуть використовувати у своїй подальшій роботі. Також учасники зустрічі обмінялися думками щодо обговорених питань та наголосили, що Харківська державна академія культури є провідною освітньою інституцією з впровадження інноваційних методів навчання та реалізації творчих проєктів в умовах війни зокрема.


Вітаємо Вас із Днем захисників і захисниць України!

Шановні колеги, здобувачі вищої освіти, захисники й захисниці України!

Дозвольте привітати Вас із важливими національними святами, які втілюють багаті й славні традиції нашого народу та його непохитний дух. Сьогодні ми відзначаємо День захисників і захисниць України - свято мужності, відваги та любові до рідної землі. У цей день ми також вшановуємо Пресвяту Богородицю, яка здавна була заступницею українського воїнства, а також День українського козацтва — символ незламності, честі й вільного духу нашого народу! Українці є нащадками козацького роду, який уособлює мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. Також із великою гордістю згадуємо сьогодні героїв Української повстанської армії, які боролися за свободу нашої держави та продовжують надихати нас на Перемогу.
Ми вдячні кожному захиснику та кожній захисниці, які стоять на захисті нашої Батьківщини, її кордонів, свободи і суверенного права громадян жити у незалежній країні, щодня віддано і мужньо оберігають наш спокій, сон і мирне небо. Нехай Пресвята Богородиця захищає Вас і Ваші родини. Вічна слава тим, хто віддав своє життя за Україну, її державність, незалежність і соборність.
Нехай ці свята об'єднають нас у спільному прагненні до миру, розвитку й процвітання нашої Батьківщини.

СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!


Студентська спільнота, зокрема здобувачі вищої освіти 2 курсу спеціальності "Сценічне мистецтво" підготували привітання до Дня захисників і захисниць України. Здобувачі освіти зазначили: "Ми безмежно вдячні за збереження нашої незалежності та суверенітету держави, за вашу відвагу, силу і наполегливість. Завдяки Вам, ми можемо жити, творити, навчатись, відкривати нашу культуру в усьому світі. Тепер, ми знаємо, хто такі янголи-охоронці".



Вітаємо Вас із Міжнародним днем музики!



Шановні колеги, здобувачі освіти, митці!

Вітаємо Вас із Міжнародним днем музики — святом, яке об’єднує мільйони людей у всьому світі навколо мистецтва, здатного дарувати натхнення та надію навіть у найтяжчі часи. Музика сьогодні є не просто джерелом естетичної насолоди, вона стає символом нашої єдності, мужності та сили духу в умовах боротьби за свободу України.
У Дня музики є засновники: це Міжнародна музична рада International Music Council при UNESCO - найбільша у світі мережа організацій та установ, що працюють у галузі музики.
Рішення про заснування свята було прийнято на 15-й Генеральній асамблеї IMC у Лозанні у 1973 році, а Перший Міжнародний день музики відбувся 1 жовтня 1975 року.
Видатний скрипаль сер Ієгуді Менухін Yehudi Menuhin - голова IMC - так окреслив місію свята:
- просування музичного мистецтва серед усіх верств суспільства;
- декларація ідеалів ЮНЕСКО (мир та дружба між народами, розвиток їх культур, обмін досвідом та взаємна повага до естетичних цінностей).
Тож сьогодні ми вшановуємо не тільки музику, але і те і тих, хто і що за нею стоїть: цінності, ідеї та люди, які є її носіями.
У цей складний для нашої країни час музика допомагає нам переживати випробування, зберігати віру та триматися разом. Вона звучить на фронті, підтримуючи наших воїнів, в оселях, даруючи теплі емоції, у волонтерських центрах і в серці кожного українця. Музика стала ще одним голосом спротиву, закликом до миру і правди.
З нагоди цього дня бажаємо всім нам нових творчих здобутків, натхнення та сили продовжувати нашу боротьбу на кожному фронті. Нехай музика підтримує наш дух, дає силу і віру в перемогу, а Пресвята Богородиця захищає кожного, хто стоїть на захисті рідної землі!


До Дня захисників і захисниць України–2024

Інформаційні матеріали
Українського інституту національної пам’яті
до Дня захисників і захисниць України–2024

1 жовтня в Україні відзначатиметься День захисників і захисниць. Це свято запроваджено 2014 року на вшанування мужності та героїзму захисників і захисниць незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг Українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у суспільстві.
В Українській традиції це свято пов’язане з Днем Покрови Пресвятої Богородиці. Тому, у 2023 році День захисників і захисниць перенесено з 14 на 1 жовтня в звʼязку з переходом Православної церкви України та Української греко-католицької церкви на Новоюліанський стиль календаря.
Ідея заступництва Божої Матері – захисниці від ворогів – має глибоке коріння. Пресвяту Богородицю дуже шанували козаки, а Покрова для них була одним із найвеличніших свят, за що й отримала другу назву – Козацька Покрова. Козацькі традиції бережуть і розвивають сучасні захисники і захисниці України.
Український інститут національної пам’яті підготував тематичні інформаційні матеріали до Дня захисників і захисниць.
День захисників і захисниць – передусім свято тих, завдяки кому ми зберігаємо незалежність, маємо змогу жити повсякденним життям – працювати, творити, відпочивати, виховувати дітей.
У цей день ми вшановуємо сучасних захисників і захисниць України та українських героїв різних епох. Сучасні воїни примножують і розвивають тисячолітні українські військові традиції. Дякуємо всім, хто боронить нашу незалежність і маємо згадати кожного, хто віддав життя за Україну.
Це свято – ще одна можливість подякувати Силам оборони України. Наша подяка – не щось абстрактне і безособове, адже в кожного з нас є рідні, друзі, колеги, котрі стоять на захисті нашої країни і свободи.
Ми маємо забезпечувати нашій армії міцний тил – кожен у свій спосіб, але з максимальною самовіддачею, так, щоб це посилювало наших оборонців і наближало перемогу.
Українська армія береже імена героїв минулих епох – від воїнів-русичів і козаків до січових стрільців, вояків армії УНР, УПА та воїнів армій антигітлерівської коаліції під час Другої світової війни. Тяглість поколінь знайшла відображення і в елементах одностроїв – головний убір “мазепинка”, нарукавний тризуб. Гасло “Слава Україні! – Героям слава!” стало офіційним вітанням українського війська.
Війна формує та гартує українську націю. Звитягою, винахідливістю та самовідданістю нинішні захисники і захисниці завоювали найвищий рівень довіри в українців. Цим ми викликаємо повагу і в світі. Віримо, що нинішні захисники та захисниці здобудуть перемогу.

Український інститут національної пам’яті. ІНФОРМАЦІЙНІ МАТЕРІАЛИ до Дня захисників і захисниць України–2024


Дебют студентів факультету аудіовізуального мистецтва ХДАК

26 вересня 2024 р. Харківська державна академія культури взяла участь у круглому столі «Мій учитель Сковорода».
Зустріч відбулася у Державному біотехнологічному університеті у рамках культурно-мистецького проєкту «Сковородинівський путівник українськими маєтками», який реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Учасники з ДБТУ та ХДАК разом з командою проєкту обговорювали переосмислення спадщини Григорія Сковороди та дослідження краєзнавства Слобожанщини.
Мета проекту – реінтеграція прифронтових селищ Слобожанщини та створення «Слобожанського путівника» з інтерактивною мапою місць, які відвідував Григорій Сковорода.
У цьому заході, зі своїм першим професійним завданням – створенням фоторепортажу – взяли участь здобувачі кафедри телерепортерської майстерності, освітньої програми «Відеоблогінг і телерепортерство»: Дарья Босенко, Поліна Котрильова, Діана Григорян, Артем Тітарев, Валентина Верхуляк.



У такий креативний спосіб, як робота над створенням фоторепортажу круглого столу «Мій учитель Сковорода», відбулася посвята в професію майбутніх телерепортерів.
Колектив факультету Харківської державної академії культури вітає з блискучим дебютом новобранців кафедри телерепортерської майстерності!
Натхнення та нових вершин юним колегам!

Про круглий стіл можна прочитати за посиланням: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/09.html#38


жовтень 2024 вересень 2024 »