НОВИНИ

Грудень 2024

Студрада ХДАК взяла участь у організації Студентського новорічного балу


25 грудня 2024 р. студенти Харківської держаної академії культури взяли участь у Студентському новорічному балі. Святковий захід був організований силами Студентських рад з таких закладів:
– Харківська держана академія культури
– Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди
– Харківська державна академія фізичної культури
– Харківський національний медичний університет
На бал зібралися студенти закладів вищої освіти Харкова. Гості свята проходили різноманітні квести та новорічні вікторини.
Родзинкою заходу був виступ славнозвісного колективу факультету хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури – ансамблю сучасного танцю «ЕСТЕТ». Художній керівник – Євгенія Янина-Ледовська, балетмейстер-репетитор – Еліна Самойлова.




Запрошуємо вас на новорічний онлайн-концерт
«Новий рік в ритмі інновацій»



Шановні викладачі та здобувачі вищої освіти!

Кафедра режисури запрошує вас на новорічний онлайн-концерт «Новий рік в ритмі інновацій», що наповнений святковою магією та сучасними технологіями.
Прем'єра відбудеться 27 грудня о 16:00 на нашому каналі в YouTube.
Давайте разом зустрінемо Новий рік у ритмі творчості, натхнення та інновацій!

Посилання: https://youtu.be/GzInKzn4ES8


Про майстер-клас
"Прикладне застосування систем та засобів
штучного інтелекту в навчальному процесі"


24 грудня 2024 року о 12:00 у рамках школи педагогічної майстерності у Харківській державній академії культури відбувся майстер-клас на тему: "Прикладне застосування систем та засобів штучного інтелекту в навчальному процесі".
Доповідач: кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри цифрових комунікацій та інформаційних технологій Брусенцев В. О.
Захід відбувся в онлайн-форматі на платформі Zoom.


Ознайомитись з майстер-класом можна за посиланням: Прикладне застосування систем та засобів штучного інтелекту в навчальному процесі


Відео-вітання з Різдвом Христовим від студентки Майї Панасюк

Вітання з Різдвом Христовим від Майя Панасюк – студентки 1-го курсу факультету музичного мистецтва, члена Студради факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури.


Про лекцію професора Майка Шарплза


12.12.2024 року проректор з науково-педагогічної та профорієнтаційної роботи Марина ЖИГАЙЛО, а також завідувачка сектору автоматизації Тетяна СЕМЕНОВА долучилися до лекції почесного професора Інституту освіти Відкритого університету, Великобританія, Майка Шарплза, присвяченій інтеграції штучного інтелекту в освіту.
"Разом ми створили простір для обговорення інноваційних підходів, які здатні змінити методи навчання та викладання, зробивши його більш гнучким й ефективним. Ваша активна участь, актуальні питання, коментарі та чимала зацікавленість стали важливою частиною заходу, що зробило його по-справжньому доцільним та захопливим! Ми впевнені, що отримані знання допоможуть вам краще усвідомити потенціал ШІ у освітньому процесі та сприятимуть впровадженню інновацій у вашу роботу чи навчання!" - зазначили організатори.
Запис лекції на YouTube-каналі за посиланням нижче.

Mike Sharples Generative AI and Education - Opportunities and Issues


Участь Театру народного танцю «Заповіт»
у святі All Stars Fiesta


В рамках співпраці з роботодавцями, збереження українських традицій та підтримки розвитку хореографічного мистецтва артисти Театру народного танцю «Заповіт» Харківської державної академії культури взяли участь у передноворічному святі All Stars Fiesta.
Художні керівники ТНТ «Заповіт»: народний артист України, професор, академік, Почесний громадянин Харківської області Борис Колногузенко та заслужений працівник культури України, доцент Каріна Островська.
Щиро дякуємо директорові ТОВ All Stars Олександру Секіріну за підтримку факультету хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури та творчих колективів!


Театр народного танцю «Заповіт» отримав Гран-Прі


Вітаємо Театр народного танцю «Заповіт» Харківської держаної академії культури з отриманням Гран-Прі у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «World of talents», а також художніх керівників ТНТ «Заповіт» - народного артиста України, професора, академіка, Почесного громадянина Харківської області Бориса Колногузенка та заслуженого працівника культури України, доцента Каріну Островську.
Бажаємо нових перемог, творчих успіхів і натхнення!



Студентка Віолетта Уланова отримала Диплом лауреата І премії


Студентка факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури Уланова Віолетта взяла участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «UKR-WEST-ART-FEST» (Трускавець, 7 грудня 2024 р.) та здобула Диплом лауреата І премії в номінації естрадний вокал/соло.
Репертуар: RISE LIKE A PHOENIX.
Керівник: Манько Світлана Борисівна, завідувач кафедри, доцент, кандидат мистецтвознавства.
Вітаємо Віолетту та бажаємо їй наснаги та подальших творчих перемог!


Знавці рідної мови

Студенти Харківської державної академії культури взяли участь у V Відкритому марафоні з української мови, який проходив на платформі «HUMAN Школа» в дистанційній формі з 15 листопада до 8 грудня 2024 року в чотири етапи:
I етап – Культура слова. Лексикологія, фразеологія;
II етап – Граматика. Синтаксис, морфологія, словотворення;
III етап – Правопис. Орфографія, пунктуація, фонетика, орфоепія;
IV етап – Робота з текстом.
Дякуємо усім учасникам за активність на мовознавчій ниві! Дякуємо, що захищали честь нашої Академії у цьому престижному конкурсі, організаторами якого виступали Human разом з Інститутом модернізації змісту освіти.
Вітаємо з успішним виконанням завдань 4-х етапів мовного марафону та отриманням сертифікатів таких студенток:
Кускову Вікторію (1 курс, ф-т хореографічного мистецтва)
Дегтярьову Катерину (1 курс, ф-т хореографічного мистецтва)
Мартинову Вікторію (1 курс, ф-т хореографічного мистецтва)
Красноруцьку Анастасію (1 курс, ф-т хореографічного мистецтва)
Пашкову Софію (1 курс, ф-т хореографічного мистецтва)
Осінню Софію (1 курс, ф-т музичного мистецтва)
Буяло Діану (1 курс, ф-т аудіовізуального мистецтва)




Про канадсько-український фестиваль
дитячої та юнацької творчості "Торонто 2024"


Вітаємо мистецьку школу кафедри майстерності актора "Експериментальна майстерня театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС)" за отримане 1-е місце на КАНАДСЬКО - УКРАЇНСЬКОМУ ФЕСТИВАЛІ ДИТЯЧОЇ ТА ЮНАЦЬКОЇ ТВОРЧОСТІ "ТОРОНТО 2024" (Канада, Торонто).
"ЕКМАТЕДОС" виступала з творчим проєктом "Інші" за мотивами драматургічного твору Жана-Поля Сартра "За закритими дверима".
Над творчим проєктом "Інші" працювали студенти ОПП «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно» факультету сценічного мистецтва ХДАК, учасники "ЕКМАТЕДОС":
Інес - Софія Листопадова
Естель - Олександра Любченко
Коридорний - Юлія Шевченко
Режисер-постановник, творчий керівник мистецької школи "Експериментальна майстерня театральних досліджень (ЕКМАТЕДОС)" - професор кафедри майстерності актора, заслужений діяч мистецтв України Борис І. О.



Засідання вченої ради!



Про Святковий марафон «Разом до Перемоги»!

Святковий марафон «Разом до Перемоги», який проходить під патронатом міського голови Ігоря ТЕРЕХОВА, продовжується, об’єднуючи усіх харків’ян, наповнюючи їх серця теплом та всиляючи надію і віру на мирне життя.
20 грудня на двох станціях метрополітену Департаментом культури Харківської міської ради було організовано святкові концерти для мешканців та гостей міста.
У привітаннях з різдвяно-новорічними святами на станції метро «Історичний музей» взяли участь творчі колективи та солісти Харківської державної академії культури, група театру народного танцю «Заповіт», ансамбль сучасного танцю «Естет», ансамбль бального танцю «Креатив», вокальний квартет кафедри музично-драматичного театру, солісти: Вікторія Котолуп, Анастасія Романова, Софія Ващенко, Оксана Михайлюченко.
Щиро дякуємо працівникам КП «Харківський метрополітен» за гостинність, всебічну підтримку та допомогу в організації заходу.
Святкові зустрічі відбулися завдяки мужності та героїзму наших захисників та захисниць Збройних Сил України, які в важкій щоденній боротьбі виборюють Незалежність та наближають Перемогу!
Віримо у наші Збройні Сили та бажаємо усім мирного неба, добра, здійснення найзаповітніших мрій!

За матеріалами Департамента культури Харківської міської ради:
https://www.facebook.com/share/p/14PLBaxWbs/?mibextid=wwXIfr













Дивись також:
https://www.youtube.com/watch?v=nLoUWdB_OdM
https://www.youtube.com/watch?v=laoyr4eGEK8
https://www.youtube.com/watch?v=m0M7Ux5QeOc
https://www.youtube.com/watch?v=5A5GorQclLg


Запрошуємо на майстер-клас
"Прикладне застосування систем та засобів штучного інтелекту в навчальному процесі"


24 грудня 2024 року о 12:00 у рамках школи педагогічної майстерності відбудеться майстер-клас на тему "Прикладне застосування систем та засобів штучного інтелекту в навчальному процесі".
Захід відбудеться в онлайн-форматі на платформі Zoom.

Лінк для підключення: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

Meeting ID: 723 636 5053
Passcode: 2022


Вітаємо СТОРОЖУК Наталю Вікторівну з днем народження!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає помічника ректора з кадрових питань СТОРОЖУК Наталю Вікторівну з днем народження! Бажаємо міцного здоров'я, внутрішньої гармонії, оптимізму, добробуту, сімейного затишку, здійснення мрій та успішної реалізації усіх планів, нехай завжди будуть поруч рідні та близькі, а Ви відчуватимете їх любов та підтримку. І, звісно, такого жаданого мирного неба!


Про лекцію професора Роуз Лаккін


10 грудня 2024 року представники Центру безперервної освіти та зв'язків з громадськістю та проректор з науково-педагогічної та профорієнтаційної роботи Марина ЖИГАЙЛО, а також завідувачка сектору автоматизації Тетяна СЕМЕНОВА долучилися до лекції професора Роуз Лаккін, почесного професора Університетського коледжу Лондона.




У рамках теми лекції «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні», було розкрито питання розроблення стратегій впровадження ШІ, створення ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи. Після лекції пані Роуз Лаккін відповіла на запитання учасників заходу, а також надала покликання на матеріали, які висвітлюють проблеми, пов'язані з ШІ (див. скріншот з QR-кодом).



Про Чемпіонат України зі спортивних танців
серед школярів та здобувачів вищої освіти


14-15 грудня 2024 р. у м. Київ відбувся Чемпіонат України зі спортивних танців серед школярів та здобувачів вищої освіти, який організували Міністерство освіти і науки України та Ліга танцю України.
Під керівництвом Заслуженого тренера України, доцента кафедри Шкурєєва Кирила, студенти Академії продемонстрували високий рівень майстерності та отримали переконливу перемогу на Чемпіонаті України!
Вітаємо студентів факультету хореографічного мистецтва з перемогою:
1 місце - Орлов Денис (3 курс, ОПП Бальна хореографія) та Павлова Анастасія (2 курс, ОПП Бальна хореографія), Дорослі, студенти латиноамериканська програма;
1 місце - Олександр Фигалюк (2 курс, ОПП Бальнахореографія) та Діана Губарь, Молодь 2 школярі та студенти, латиноамериканська програма.
Пишаємося нашими талановитими здобувачами освіти та викладачами, які демонструють високий рівень підготовки та виконавської майстерності в Академії! Зичимо їм творчого натхнення та подальших успіхів!



Психологічний пактикум з теми «Порушення функціонування сім’ї»


11 грудня 2024 р. на кафедрі психології, педагогіки та філології для здобувачів академії було проведено психологічний практикум з теми «Порушення функціонування сім’ї».
Захід проводила Нанулі Потьомкіна – заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладач кафедр психології, педагогіки та філології, доктор філософії із соціальної роботи.
Мета заходу: практично опрацювати попередньо вивчений теоретичний матеріал щодо порушень у функціонуванні сімейної структури; розглянути ефективні стратегії трансформації конфліктних ситуацій (у 6 кроків).
Завдання заходу: узагальнити пройдений за темою матеріал; практично опрацювати стратегії вирішення конфліктів (на прикладі техніки у 6 кроків), як вияву дисфункціональної взаємодії у сімейній системі; сформувати у здобувачів розуміння необхідності обрання зважених конструктивних рішень (типу перемога-перемога).
Практикум включав у себе:
1. Опитування: спільне обговорення ключових змістовних особливостей.
2. Актуалізація теоретичної інформації з теми «Порушення функціонування сім’ї»: ознаки та причина виникнення конфліктів, прояви дисцфункціональності сімейної системи.
3. Мозковий штурм: узагальнення та називання найбільш типових сімейних конфліктів у традиційній українській сім’ї.
4. Робота з кейсами Відповідно до запропонованих викладачем кейсів у групі здійснено обговорення для з’ясування можливих 6 кроків у трансформації конфліктних ситуацій, згідно наданої на методичному практикумі таблиці для аналізу та трансформації конфлікту.
5. Індивідуальна робота, групове обговорення. Для відпочинку та відновлення після попереднього завдання здобувачам було запропоновано порефлексувати, зафіксувавши відповіді на чотири основних запитання, зафіксованих у структурі даної вправи (щодо очікувань здобувачі фіксували свої міркування щодо зимової сесії).
Здобувачам було акцентовано увагу на ресурсних запитаннях. Також додатково було обговорено та актуалізовано інформацію з попереднього курсу навчання щодо ресурсної моделі відновлення, зокрема в умовах підвищеного стресу та травматичних подій.
6. Інтерактивна міні-вправа «Я-відчуваю». Після виконання усіх завдань, зі здобувачами була здійснена додаткова рефлексія, щоб з’ясувати їх емоційний стан після практикуму.


Захід «Від традицій до трансформацій:
сім’я і гендерно-зумовлене насильство у світовому контексті»

4 грудня 2024 р. здобувачі спеціальності «Психологія» долучилися до заходу, присвяченого темі гендерно-зумовленого насильства – «Від традицій до трансформацій: сім’я і гендерно-зумовлене насильство у світовому контексті». Подія була організована в межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» з метою підвищення обізнаності про проблему насильства за ознакою статі, її причини, наслідки та шляхи подолання.
Захід проводила Нанулі Потьомкіна – заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладач кафедр психології, педагогіки та філології, доктор філософії із соціальної роботи.
У програмі заходу були:
-аналітична лекція з актуальної тематики;
-обговорення соціальних кейсів (по всьому світу, враховуючи соціокультурний контекст);
-інтерактивна дискусія щодо ролі психолога в протидії гендерно-зумовленому насильству.



Святковий концерт до Дня Сухопутних військ України


12 грудня 2024 року у Харківському національному академічному театрі опери та балету імені Миколи Лисенка відбувся урочистий концерт з нагоди Дня Сухопутних військ України. Захід об’єднав творчі колективи Харківської державної академії культури (ХДАК) та артистів Схід Opera (ХНАТОБ), ставши яскравим прикладом єдності мистецтва і патріотизму.
Свято розпочалося виступом ансамблю бального танцю «Креатив», який під керівництвом Вадима Мелехова та Інеси Жук виконав запальну хореографічну композицію «Іспанія». Їхній енергійний танець задав тон вечора, вразивши глядачів майстерністю та емоційністю.


Музична частина програми була не менш вражаючою. Звучали зворушливі українські пісні у виконанні талановитих солістів: «Гуцулка Ксеня» у виконанні Олени Старікової, «Чорнії брови» Володимира Козлова, «На вулиці скрипка грає» Юлії Форсюк та багато інших. Особливо зворушливо прозвучала пісня «Біля тополі» у виконанні Юлії Антонової, яка глибоко торкнулася сердець присутніх, нагадуючи про героїчний дух українських воїнів та невимовний біль втрат тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашої країни.
Танцювальні номери викликали захоплення завдяки виступам ансамблю сучасного танцю «Естет» та театру народного танцю «Заповіт». Останній завершив концерт яскравим «Фестивальним гопаком», що став символом невичерпної енергії та сили української культури.
Однією з найяскравіших частин програми став виступ інструментального тріо «ЦимБанДо». У їхньому виконанні звучали як українські народні твори, так і інструментальна версія легендарної пісні Фредді Мерк’юрі «The Show Must Go On». Це поєднання традицій і сучасності символізує прагнення українців до перемоги та збереження своєї ідентичності.
Фінальним акордом вечора стала пісня «Україна – це ти» у виконанні солістів Схід Opera та ансамблю «Естет», яка нагадала, що наша країна єдина, сильна та непереможна.


Концерт став справжнім святом мистецтва, подарувавши глядачам незабутні враження і підкресливши важливість підтримки наших захисників. Харківська державна академія культури та Схід Opera ще раз довели, що культура – це не лише спосіб вираження, але й потужний інструмент єднання в складні часи.

Окремі слова вдячності хочеться висловити військовослужбовцям 42-ї окремої механізованої бригади, які стали головними глядачами цього концерту. Ваш героїзм, незламність і відданість рідній землі надихають нас щодня. Ви – справжні герої, і кожна нота, кожен рух на сцені цього концерту присвячені саме вам. Ми пишаємося тим, що мали честь подарувати вам цей вечір мистецтва, як символ нашої підтримки, поваги та вдячності. Ваша сила духу є прикладом для всіх нас, і ми завжди поруч з вами – у справах, думках і серцях. Разом до Перемоги!

Також за посиланням уривки зі Святкового концерту до Дня Сухопутних військ України (12.12.2024 р.):
https://www.youtube.com/embed/Hlxn02d8ydE
https://www.youtube.com/embed/p0_b573y-Xs



Вітаємо НАБОКОВА Романа Геннадійовича з днем народження!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає декана факультету сценічного мистецтва, кандидата мистецтвознавства, доцента НАБОКОВА Романа Геннадійовича з днем народження! Бажаємо міцного здоров'я, окриляючого натхнення та кохання, творчої наснаги, добробуту, невичерпного оптимізму, щастя, успіху, плідної творчої, освітньої та наукової діяльності, здійснення мрій під мирним небом нашої Батьківщини!


Голова Студентської ради ХДАК отримала
Подяку від голови Харківської обласної ради


9 грудня 2024 р. у місті Харкові відбувся форум «Код UA» за участі голови Харківської обласної ради Тетяни Єгорової-Луценко та начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова.
Під час заходу пройшла панельна дискусія «Молодь і влада», де учасники могли поставити будь-які питання до голови Харківської облради та начальника Харківської ОВА.


Як зазначила Тетяна Єгорова-Луценко, зустрічі з молоддю завжди цікаві, оскільки можна почути нестандартні погляди на сучасні проблеми. Також важливо знати, що цікавить представників молодіжної спільноти, допомагати їм на шляху до розвитку, адже саме від них залежить майбутнє нашої нації та держави.
«Незламна молодь Харківщини – це справжня енергія та сила, яка, незважаючи на всі виклики війни, не зупиняється і продовжує творити. Вони знаходять нові шляхи, щоб підтримувати один одного, займаються волонтерством, допомагаючи як на передовій, так і в тилу, створюють нові проєкти, реалізують творчі ідеї. Вони вірять у Перемогу, не зважаючи на обставини, і активно працюють над тим, щоб зробити свій внесок у відновлення України», – сказала Тетяна Єгорова-Луценко.
«Ми готові підтримувати проєкти молоді, створювати майданчики, де можна реалізувати свої ідеї. В нас по області вже близько 30 молодіжних просторів, з яких завдяки підтримці ЮНІСЕФ відкрито 7. Лідерство має бути за молоддю. Вам займати найвищі посади в органах місцевого самоврядування та в державних структурах, відновлювати країну і забезпечувати її сталий розвиток», – сказав Олег Синєгубов.
(Офіційний сайт Харківської обласної ради: https://oblrada-kharkiv.gov.ua/2024/12/09/tetyana-yegorova-luczenko-zustrilasya-z-predstavnykamy-molodizhnoyi-spilnoty-regionu/)


У межах заходу відбулося нагородження представників молодіжних центрів різної форми власності, голів молодіжних рад, членів органів студентського самоврядування закладів вищої освіти Харківської області.
Подякою від Голови Харківської обласної ради за ініціативність, наполегливість, активну життєву позицію, участь у розбудові студентського самоврядування та громадській діяльності студентської спільноти була відзначена і голова Студентської ради Харківської державної академії культури Маргарита Бутко.
Вітаємо Маргариту Бутко з цим досягненням! Бажаємо Маргариті нових творчих звершень та наснаги!


Про Міжнародну наукову конференцію
"Культурологія та соціальні комунікації:
інноваційні стратегії розвитку"
(21-22 листопада 2024 р.)


ХДАК долучилась до святкового концерту з нагоди Дня Захисників України


06 грудня 2024 р. Харківська державна академія культури долучилась до святкового концерту з нагоди Дня Захисників України ВЧ А 7378 ЗСУ. Військовослужбовці, волонтери та гості заходу, а також в.о. ректора ХДАК Наталія РЯБУХА, проректор з науково-педагогічної та профорієнтаційної роботи Марина ЖИГАЙЛО, зібрались, щоб привітати усіх, хто стоїть на захисті України та щодня ризикує власним життям заради кожного і кожної з нас, майбутнього наших дітей в мирній країні.
Із запаленими свічками присутні вшанували пам’ять полеглих захисників, які віддали своє життя за свободу та незалежність нашої Батьківщини.


Зі святом присутніх привітав командир ВЧ А 7378 ЗСУ Андрій НОВІКОВ, який відзначив: «Для багатьох із нас це свято стало символом відданості та мужності. Багато наших побратимів стали на захист України з перших днів війни, інші приєднались до підрозділу вже під час бойових дій. Але всі вони – справжні Герої, які б’ються за свої родини, за оселі і за нашу Незалежність. Для мене є велика честь в ці сумні та трагічні для нашої країни часи стояти пліч о пліч зі справжніми Героями українського народу! Закінчуються всі війни. Закінчиться і ця війна. Ми обов’язково переможемо, бо на нашому боці правда та Бог! Ваші близькі будуть пишатися своїми батьками та матерями, братами та сестрами, чоловіками та дружинами, які зі зброєю у руках виборювали для них право жити на рідній землі, вільними людьми у вільній країні!». Командир батальйону провів урочисту церемонію вручення відзнак військовослужбовців, волонтерів, голів адміністрацій та представників ХДАК.


Творчі номери та музика (зокрема, ведучий та виконавець – випускник ХДАК Артем КОЧЕРГІН, виконавець – старший викладач кафедри естрадного та народного співу ХДАК Артем ВЕРЕЩАКА) об’єднали усіх присутніх, підняли бойовий дух військовослужбовцям та сповнили надією та вірою у наближення Перемоги.


Після концерту гості заходу мали змогу поспілкуватись з військовослужбовцями та подякувати за їх неймовірну мужність, непохитну волю та героїзм у боротьбі з ворогом, а також захист і оборону нашого життя.


Публікація створена у т.ч. за матеріалами: https://www.facebook.com/share/p/15c4DDEcM6/


Про відкриту лекцію за темою
«Деструктивний вплив сучасних молодіжних субкультур
у міжнародному контексті»


06 грудня 2024 р. в он-лайн форматі, відповідно до Плану міжнародної діяльності на 2024/2025 н.р., відбулася відкрита лекція за темою «Деструктивний вплив сучасних молодіжних субкультур у міжнародному контексті», яку провела старший викладач кафедри культурології та медіакомунікацій ХДАК Марина ЖИГАЙЛО. На лекції було висвітлено проблеми формування та розвитку молодіжних субкультур в міжнародному культурному просторі. Акцентовано на тезі, що певні субкультури є проявами іноземного впливу та насадженням агресивних форм субкультури засобами інформаційно-психологічних спецоперацій з метою використання дітей та підлітків для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні.



Про церемонію нагородження стипендіатів Президента України та
стипендій Харківського міського голови «Обдарованість»

09 грудня 2024 р. у Харкові відбулась урочиста церемонія нагородження стипендіатів Президента України та стипендії Харківського міського голови «Обдарованість». Подяки та ноутбуки найталановитішим школярам та молодим науковцям вручив міський голова Ігор ТЕРЕХОВ. Мер підкреслив, що саме такі молоді люди є майбутнім міста й усієї країни. «Сьогодні, коли ми живемо в умовах війни, під обстрілами й тривогами, я надзвичайно пишаюся вами. Ви залишаєтеся тут, працюєте й навчаєтеся. Ви - наша гордість і майбутнє. Шалений потенціал, який є у вас, - це те, чим Харків відрізняється від інших міст. Ваші досягнення в навчанні, науці, творчості та спорті доводять, що дух Харкова - в вас!» - зазначив мер. За підсумками 2023-2024 навчального року 27 школярів стали стипендіатами Президента України, а 140 учнів і студентів отримали стипендію міського голови «Обдарованість». Серед них - переможці міжнародних і всеукраїнських олімпіад, наукових конкурсів, турнірів Малої академії наук, творчих фестивалів і спортивних змагань (за матеріалами https://www.facebook.com/kharkivgovernment).
Серед переможців, які отримали стипендію Харківського міського голови "Обдарованість" для дітей та молоді у 2024/2025 н.р., здобувач вищої освіти 3 курсу факультету хореографічного мистецтва Денис ОРЛОВ.
На церемонії нагородження була присутня в.о. ректора Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознавства, доцент Наталія РЯБУХА. Вона привітала переможця та побажала подальших успіхів та звершень у навчальній та творчо-виконавській діяльності.



Вітаємо здобувачку вищої освіти О. Герчук з нагородою!

Вітаємо учасницю Театру народного танцю "Заповіт" здобувачку вищої освіти 4 курсу освітньої програми "Народна хореографія" Орину Герчук з отриманням диплому лауреата першого ступеня Всеукраїнського фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва "Свято Миколая" в номінації "Народний танець" соло, а також художніх керівників ТНТ "Заповіт" - народного артиста України, професора, академіка, Почесного громадянина Харківської області Бориса Колногузенка та заслуженого працівника культури України, доцента Каріну Островську. Бажаємо нових перемог, творчих успіхів й натхнення.



Щиро вітаємо з Днем Збройних сил України!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає наших захисників і захисниць з Днем Збройних сил України!
Наші захисники та захисниці, в умовах повномасштабної війни, боронять державний суверенітет, нашу свободу, цінності, культуру та право на життя у своїй країні. Ми пишаємося та безмежно вдячні нашим титанам, які щодня демонструють усьому світу мужність, стійкість, відвагу, силу, незламну волю у боротьбі за незалежність нашої Батьківщини. Вічна пам'ять Героям, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, мир у нашій країні та майбутнє нас і наших дітей.
6 грудня відзначають День Святого Миколая, чудотворця, якого шанували століттями українці. Нехай Святий Миколай береже наших військовослужбовців, захищає та надає сил у важкій боротьбі з ворогом.
Бажаємо нашим захисникам міцного здоров'я, невичерпного джерела натхнення, підтримки та скорішої Перемоги, щоб вони повернулися до своїх родин живими і здоровими.
Ми щиро віримо у те, що наша єдність допоможе вистояти у ці надважкі часи. Разом і тільки разом до Перемоги!!!
СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!


Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку
(такою є повна назва Дня волонтера)


Міжнародний день добровольців в ім’я економічного і соціального розвитку (такою є повна назва Дня волонтера) проголошений рішенням 40-ї сесії Генеральної асамблеї ООН 17 грудня 1985 року.
В Україні волонтерський рух розпочався у 90-х роках XX ст. Офіційно його визнали 10 грудня 2003 року. На сьогодні він регламентується Законом «Про волонтерську діяльність».
Українцям здавна були притаманні традиції взаємодопомоги, але роком народження українського волонтерства по праву можна вважати 2014-й – Революція гідності, а потім і війна на сході дали поштовх розвитку волонтерства в країні, яке виросло в потужний громадянський рух.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр СИРСЬКИЙ привітав волонтерів і відзначив, що український волонтерський рух на підтримку Сил оборони України є найпотужнішим у світі.
"Символічно, що ця дата стоїть у календарі поруч із Днем Збройних Сил України. Так само сотні тисяч українських волонтерів і волонтерок стали пліч-о-пліч із нашими воїнами на початку війни у 2014 році. Цей порив лише зміцнів і масштабувався для відбиття широкомасштабної збройної агресії Росії", - написав Олександр СИРСЬКИЙ у соцмережі Фейсбук.
За його словами, і зараз український волонтерський рух на підтримку Сил оборони України, без перебільшення, є найпотужнішим у світі.
Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає усіх членів нашої великої української родини волонтерів зі святом! Бажаємо усім міцного здоров'я, натхнення, сили у щоденній праці та непохитної віри у нашу Перемогу!

Також за матеріалами:
https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3934265-v-ukraini-vidznacaut-miznarodnij-den-volontera.html


Про зустріч з Міністром культури та стратегічних комунікацій України
й керівниками закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МКСК


20 листопада в.о. ректора Харківської державної академії культури Наталія РЯБУХА долучилась до зустрічі з Міністром культури та стратегічних комунікацій України Миколою ТОЧИЦЬКИМ та керівниками закладів вищої освіти, що належать до сфери управління МКСК.
Під час зустрічі обговорювалися ключові виклики та перспективи розвитку вищої освіти мистецького і культурологічного спрямування. У заході також взяв участь заступник Міністра освіти і науки України Михайло ВІННИЦЬКИЙ, який представив бачення реформ у системі освіти.
Під час зустрічі керівники закладів вищої освіти поділилися своїми досягненнями, а також викликами, які потребують невідкладного вирішення, зокрема у сфері матеріально-технічного забезпечення, фінансування та кадрової політики. Особливу увагу було зосереджено на новій редакції Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Учасники наголосили на проблемі відсутності відтермінування від призову на військову службу для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти, які мають освітньо-творчий ступінь доктора мистецтва та тих, хто має вчені звання без наукових ступенів, що є поширеною практикою в закладах мистецького і культурологічного спрямування. Це створює ризик втрати важливих унікальних кадрів у сфері мистецької освіти.
В свою чергу, міністр наголосив на важливості забезпечення безпеки освітнього процесу, а також злагодженої роботи між державою та закладами освіти для вирішення актуальних проблем, включаючи питання розширення міжнародної співпраці. Міністр взяв на себе зобов’язання продовжувати діалог і спільну роботу над вирішенням озвучених проблем. Зокрема, підтримав запит учасників, які акцентували увагу на проблемах, пов’язаних із присудженням почесних звань науково-педагогічним працівникам, що дозволяє митцям отримувати наукові звання доцента чи професора. А також наголосив на важливості запровадження надбавки за освітньо-творчий ступінь доктора мистецтва, яка сьогодні не передбачена законодавством.


Заступник Міністра освіти і науки України Михайло ВІННИЦЬКИЙ ознайомив присутніх із законодавчими ініціативами МОН на 2025 рік, спрямованими на вдосконалення нормативної бази та підвищення якості освіти, представив нові критерії розподілу видатків державного бюджету між закладами вищої освіти на основі показників їх освітньої, наукової та міжнародної діяльності.
Учасники зустрічі також обговорили ключові аспекти проєкту порядку прийому до закладів вищої освіти на 2025 рік. Зокрема, учасники розглянули формат проведення творчих конкурсів, складові предметів у Національному мультипредметному тесті (НМТ). Особливу увагу приділили питанню запровадження Єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) з історії мистецтва, що має на меті підвищити якість відбору абітурієнтів на відповідні спеціальності, а також зробити процедуру вступу більш прозорою та підвищити рівень довіри до системи відбору при прийомі до магістратури.
Окремо було підбито попередні підсумки реалізації експериментального проєкту з надання державних грантів для здобуття вищої освіти. Відзначено успішну реалізацію експерименту та оголошено плани щодо розширення цього механізму у наступному році.
Перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій Галина ГРИГОРЕНКО під час обговорення підкреслила важливість якості підготовки здобувачів освіти, яка значною мірою залежить від рівня вступників. Вона наголосила на необхідності збереження НМТ для творчих спеціальностей, оскільки знання з цих предметів забезпечують ключові компетенції, які дозволяють здобувачам не лише успішно опанувати обрану спеціальність, але й краще орієнтуватися у сучасному світі, бути соціально відповідальними громадянами.


Також до дискусії долучилася в.о. голови Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти Ольга РОССОШАНСЬКА, яка наголосила на необхідності врахування особливостей підготовки за мистецькими спеціальностями у порядку прийому до закладів вищої освіти. Вона підкреслила, що деякі мистецькі спеціальності потребують запровадження спеціалізацій. Наприклад, в умовах військового часу, у зв’язку з руйнівними наслідками війни, питання розвитку реставраційної та консерваційної справи потребує невідкладної уваги, тому дуже актуальним є виділення спеціалізації щодо реставрації і консервації творів мистецтва в рамках спеціальності «Образотворче мистецтво та реставрація». Це дозволить МКСК формувати та розміщувати державне замовлення на підготовку саме фахівців з реставрації. Також запропонувала розглянути питання розширення переліку спеціальностей, яким надається особлива підтримка держави при вступі, додавши до існуючого переліку спеціалізацію щодо реставрації і консервації в рамках спеціальності «Образотворче мистецтво та реставрація».
Окремо учасники зустрічі обговорили питання впровадження базової загальновійськової підготовки з 2025 року, а саме організацію цього процесу в закладах вищої освіти. Михайло ВІННИЦЬКИЙ підкреслив важливість цього нововведення для формування у здобувачів вищої освіти необхідних навичок і знань, які сприятимуть зміцненню обороноздатності країни та розвитку громадянської відповідальності.
Зустріч завершилася домовленостями про подальшу співпрацю між МКСК, МОН та закладами вищої освіти, що належать до сфери управління МКСК, для забезпечення сталого розвитку мистецької освіти.

За матеріалами з сайту Міністерства культури та стратегічних комунікацій України:
https://mcsc.gov.ua/news/osvita-pid-chas-vijny-mykola-tochyczkyj-obgovoryv-z-kerivnykamy-zakladiv-vyshhoyi-mysteczkoyi-osvity-osnovni-vyklyky-ta-shlyahy-yih-vyrishennya/


Вітаємо з нагородами!




Вітаємо з днем народження
доцента кафедри телерепортерської майстерності,
заслуженого працівника культури України
Тетяну Олександрівну ЛОГІНОВУ!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає з днем народження доцента кафедри телерепортерської майстерності, заслуженого працівника культури України Тетяну Олександрівну ЛОГІНОВУ!
Тетяна Олександрівна багато років викладає мовленнєву культуру, її голос звучить у концертних залах міста, а підготовлені нею програми завжди залишають незабутнє враження. Вона — справжній майстер слова, чий досвід і знання цінуються далеко за межами Академії.
Бажаємо невичерпної енергії, натхнення, оптимізму, талановитих та вдячних здобувачів освіти, нових творчих досягнень та мирного неба над головою.


Запрошуємо на лекцію професора Роуз Лаккін


10 грудня 2024 року о 14:30 відбудеться лекція професора Роуз Лаккін, почесного професора Університетського коледжу Лондона.
Тема лекції: «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні».
На лекції особливу увагу буде приділено розробленню стратегій впровадження ШІ, створенню ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи.
Формат: онлайн (Zoom).
Мова: англійська з синхронним перекладом на українську.
Участь у лекції безкоштовна. За її результатами учасники отримають сертифікати.

Для участі у лекції необхідно зареєструватися за покликанням:
https://forms.gle/x84SRgtwzK3ZGDoKA


Патріотично-благодійний захід
ХV Міжнародний Двотуровий багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв
«Dance Song Fest – 2024» (online)


З 24 по 30 листопада 2024 р. на базі Харківської державної академії культури проходив ХІІІ Міжнародний Двотуровий багатожанровий фестиваль-конкурс мистецтв «Dance Song Fest – 2024» (online-формат) під керівництвом Заслуженої артистки України, завідувачки кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури, доцентки Людмили Кудрич.


Мета та завдання фестивалю-конкурсу: допомога у зборі коштів для потреб Збройних сил України Східного напрямку, сприяння становленню та розвитку національної культури і духовності дітей та молоді, єднання західних та східних регіонів України, формування творчого потенціалу підростаючого покоління, популяризація вокального, хореографічного, театрального та інструментального мистецтва.
Виступи учасників фестивалю-конкурсу оцінювало професійне міжнародне журі з України, Китаю, Німеччини, США, Азербайджану та Ізраїлю.



Журі від Харківської державної академії культури:
Світлана Манько – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури;
Людмила Кудрич – Заслужена артистка України, доцентка, завідувачка кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури.


Зібрані кошти були передані на потреби Збройних сил України Східного напрямку.


Результати конкурсу: https://www.youtube.com/watch?v=BniLAtHEhdA

З виступами конкурсантів можна ознайомитися за посиланням:
http://www.youtube.com/@DanceSongFest2024


Вечір пам’яті письменниці Олександри Ковальової
«Пройти крізь сухий очерет» в ХДАК

28 листопада 2024 р. в Харківській державній академії культури у змішаному форматі відбувся вечір пам’яті письменниці, перекладачки та літературознавиці Олександри Прокопівни Ковальової, авторки поетичних книг «Степові озера», «Обрії», «На два голоси» (у співавторстві з Наду Шмідт), «Осіння проща», «Ходім туди, де спить трава» (у співавторстві з Ольгою Тільною), «Незглибиме літо Батьківщини», «Квіти ностальгії»; дитячих книг «Абетка доброти», «Сонечка в ситі»; книг прози «Триблаженне дерево», «Овлур та інші повісті», «Пройти крізь сухий очерет»; перекладів з німецької творів класиків та сучасних авторів.
Модерувала захід Ірина Фесенко – кандидат філологічних наук, доцент кафедри психології, педагогіки та філології.



У цьому заході взяли участь друзі, колеги, учні Олександри Прокопівни, представники адміністрації Харківської державної академії культури. Зокрема, в.о. ректора Харківської державної академії культури Наталія Рябуха згадала про онлайн-зустрічі з письменницею, цікаві розповіді про поезію, літературне життя, українсько-німецькі культурні зв’язки.
Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків Харківської державної академії культури Олена Білик розповіла про знайомство з Олександрою Ковальовою ще в ті роки, коли вони разом працювали у Харківському державному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди.



Теплі слова і спогади прозвучали з вуст доньки Олександри Прокопівни – доцента кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури Юлії Соловйової, а також племінника поетеси, відомого письменника, співака та громадського діяча Сергія Жадана.
Про маловідомі факти з життя письменниці дізналися від її давніх друзів та колег по перу В'ячеслава Романовського та Віктора Полянецького. Також багато вдячних щирих слів почули від Олени О'Лір, Ольги Тільної, Оксани Шалак, Наталки Марінчак. Добрим словом згадали свою літературну вчительку Антоніна Тимченко, Оксана Сергієнко, Наталя Васильєва. Дуже емоційним і щирим був виступ журналістки Тетяни Бабіної. З теплотою про Олександру Ковальову говорила і її колега Вікторія Бережна.


В цей день письменниці мало б виповнитися 76 років. Скільки вона ще могла б зробити... Але нічого вже не зміниш. Залишається пам'ять і теплі спогади людей, які її знали. І творчий доробок, який ще чекає на осмислення вдумливого читача.
Автор публікації: Юлія Соловйова, доцент кафедри мистецтвознавства Харківської державної академії культури.




Також за посиланням: https://www.youtube.com/embed/OX_aRMeggEM


Вітаємо з нагородою Гіголаєву Вікторію Олександрівну!




Запрошуємо на відкриту лекцію
"Деструктивний вплив сучасних молодіжних субкультур у міжнародному контексті"


06 грудня о 14.00 в онлайн-форматі відбудеться відкрита лекція "Деструктивний вплив сучасних молодіжних субкультур у міжнародному контексті".
Спікер: кандидат культурології, Марина Жигайло.
Запрошуємо здобувачів освіти та усіх бажаючих!

Покликання на зустріч: https://cutt.ly/xeqQMOqv

Meeting ID: 723 636 5053
Passcode: 2022


Благодійний захід
IV Міжнародний двотуровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв
«Буду жити в Україні – 2024» в ХДАК


З 27 жовтня по 2 листопада 2024 р. на базі Харківської державної академії культури проходив IV Міжнародний двотуровий дистанційний фестиваль-конкурс мистецтв «Буду жити в Україні» під керівництвом Заслуженої артистки України, доцентки, завідувачки кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури Людмили Кудрич.
Виступи учасників фестивалю-конкурсу оцінювало професійне міжнародне журі з України, Китаю, Німеччини, США, Азербайджану та Ізраїлю.


Журі від Харківської державної академії культури:
Світлана Манько – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури;
Людмила Кудрич – Заслужена артистка України, доцентка, завідувачка кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури.


Організатори фестивалю-конкурсу: Харківська державна академія культури, Міністерство культури та стратегічних комунікацій України та Благодійний фонд підтримки талановитих дітей та молоді «Жар-Птиця».


Мета та завдання фестивалю-конкурсу: допомога у зборі коштів для потреб Збройних сил України Східного напрямку, сприяння становленню та розвитку національної культури і духовності дітей та молоді, єднання західних та східних регіонів України, формування творчого потенціалу підростаючого покоління, популяризація вокального, хореографічного, театрального та інструментального мистецтва.


Номінації: вокал, інструментальне мистецтво, хореографія, оригінальний жанр, інструментальне мистецтво, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Зібрані кошти буди передані на потреби Збройних сил України Східного напрямку.


Із виступами конкурсантів можна ознайомитися за посиланням:
https://www.youtube.com/@%D0%91%D1%83%D0%B4%D1%83%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96

Результати конкурсу:
https://www.youtube.com/watch?v=QM6fkU71PGw


Участь у концерті в рамках благодійної акції
"Допоможи Нашим Козакам"
до Дня Збройних Сил України


Інструментальне тріо "ЦимБанДо" ХДАК у складі викладачів кафедри народних інструментів ХДАК Олександри САВИЦЬКОЇ, Надії МЕЛЬНИК, Костянтина ХІТУШКА та група артистів театру народного танцю "Заповіт" ХДАК під керівництвом художніх керівників: народного артиста України Бориса КОЛНОГУЗЕНКО та заслуженого працівника культури України Каріни ОСТРОВСЬКОЇ взяли участь у концерті в рамках благодійної акції "Допоможи Нашим Козакам" до Дня Збройних Сил України, що відбувся 29.11.24 р. у місті Чугуїв.




Перегляд та обговорення
«Фільму про Харків /Місто, що першим зустріло велику війну»
(в рамках заходів, присвячених «1000 днів спротиву України»)

22 листопада 2024 р. кафедрою психології, педагогіки та філології було організовано перегляд фільму та його обговорення «Фільм про ХАРКІВ / Місто, що першим зустріло велику війну» став іще одним заходом в рамках вшанування 1000 днів з моменту повномасштабного вторгнення рф на територію України. Фільм покликаний сприяти глибшому усвідомленню історичних подій та формуванню почуття гордості за свою країну і місто.


Ведучий зустрічі: Віденєєв Ігор Олександрович, кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології, педагогіки та філології ХДАК.
Рефлексія після перегляду може стати потужним інструментом для зміцнення колективної пам’яті та формування єдності громади. Подібні зустрічі стимулюють молодь до роздумів про власну роль у збереженні культурної спадщини і підтримці ідеї відновлення та розвитку свого міста.


Про ювілейний артпроєкт
«ХДАК – 95: живе світло культури та мистецтва»

26 листопада 2024 р. відбувся ювілейний артпроєкт «ХДАК – 95: живе світло культури та мистецтва» з нагоди 95 річниці від дня заснування Харківської державної академії культури.
Вітальні слова виголосили почесний ректор Харківської державної академії культури, доктор історичних наук, професор, академік Національної академії мистецтв України, заслужений діяч мистецтв України, повний кавалер ордену «За заслуги» – Василь Миколайович ШЕЙКО та виконувачка обов’язки ректора Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознавства, доцент – Наталія Олександрівна РЯБУХА.


Привітання з нагоди ювілею висловив Харківський міський голова – Ігор Олександрович ТЕРЕХОВ. Ігор Олександрович провів церемонію нагородження Подякою Харківського міського голови науково-педагогічних працівників Академії за вагомий особистий внесок у розвиток української культури, самовіддану працю в надважких умовах воєнного стану та з нагоди 95-річчя ХДАК.


Вітальні слова виголосив заступник керуючого справами, начальник управління з питань територіального і місцевого розвитку та міжнародних зв’язків виконавчого апарату Харківської обласної ради – Максим Валерійович КОЛІНЬКО. Максим Валерійович вручив науково-педагогічним працівникам ХДАК Почесні грамоти Харківської обласної ради.
З ювілеєм Академію Привітав Академію з ювілеєм та вручив Почесні грамоти Харківської обласної військової адміністрації заступник директора Департаменту культури і туризму ХОВА, начальник управління туризму – Олександр Олександрович КОСТІН. Він також вручив працівників Академії Подяки Голови Харківської обласної військової адміністрації та Почесні грамоти Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації.
Привітання з нагоди ювілею виголосив заступник голови Ради ректорів закладів вищої освіти Харкова і Харківської області, ректор Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого, академік національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії – Анатолій Павлович ГЕТЬМАН.
З ювілеєм Академію привітали генеральний директор, художній керівник ХНАТОБ ім. Лисенка, заслужений діяч мистецтв України Ігор Георгійович ТУЛУЗОВ та головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України – Армен Мігранович КАЛОЯН. Харківський національний театр опери та балету ім. Лисенка подарував присутнім вітальний номер.
З вітальним словом виступила Голова харківської обласної профспілкової організації профспілки працівників культури Надія Василівна ЮШИНА.


Виконувачка обов’язки ректора ХДАК Наталія Олександрівна РЯБУХА вручила Почесні грамоти Департаменту культури Харківської міської ради.
Під час заходу вшанували пам’ять викладачів та працівників, які відійшли у вічність, але їх світлі імена назавжди вписані в історію Академії. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих здобувачів освіти, викладачів та випускників ХДАК, які віддали своє життя в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.


Програма ювілейного артпроєкту включала такі номери:
І. Гайденко «СВІТЛО МИСТЕЦТВА»
Виконує: в.о. ректора Харківської державної академії культури, доктор мистецтвознавства, доцент Наталія РЯБУХА

Хореографічна композиція «СИЛА СВІТЛА»
Виконує «EASTFIREshow»
Художні керівники: завідувач кафедри режисури Ольга ЛАЧКО, викладач кафедри режисури Ігор СІКАЛОВ

Сл. П. Чубинського, муз. М. Вербицького «ГІМН УКРАЇНИ»
Виконують: солісти театру естрадної пісні «СТЕП»
Художній керівник - Заслужена артистка України, доцент, завідувач кафедри музично-драматичного театру Людмила КУДРИЧ

Хореографічна композиція «ФЕСТИВАЛЬНИЙ ГОПАК»
Виконують: артисти театру народного танцю «Заповіт»
Художній керівник та головний балетмейстер - народний артист України, професор Борис КОЛНОГУЗЕНКО, керівник - заслужений працівник культури України, доцент Каріна ОСТРОВСЬКА

Українська народна пісня (аранжування Р. Квінти) «ЗОЗУЛЕНЬКА»
Виконує: учасниця та фіналістка телепроєктів «Народна зірка» та «Голос країни», солістка Оркестру Почесної Варти Окремої Президентської бригади ім. Б. Хмельницького Марія ГОРОБЦОВА (випускниця ХДАК 2010 р., клас доцента кафедри естрадного та народного співу Галини БРЕСЛАВЕЦЬ)

Сл. Є. Логінова, муз. Є. Турчинова «ПОЛЕ»
Виконують: Марія ГОРОБЦОВА та доцент кафедри естрадного та народного співу, в. о. декана факультету музичного мистецтва Галина БРЕСЛАВЕЦЬ
Хореографія - ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ»

М. Бубле «SWAY»
Виконує: лауреатка І-х премій міжнародних та всеукраїнських фестивалів Тетяна СЕЛЕМЕНЕВА (скрипка) (клас Заслуженого діяча мистецтв України, доктора педагогічних наук, професора Інни СТАШЕВСЬКОЇ) та ансамбль бального танцю «Креатив»
Художній керівник - викладач кафедри сучасної та бальної хореографії Інесса ЖУК

Сл. В. Солов'юк, муз. Т. Гогітідзе, С. Свірський «TSUNAMIA»
Виконують: лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Тетяна АНІКІЄНКО та Каріна ВАКУЛЕНКО (випускниці кафедри естрадного та народного співу; клас завідувача кафедри естрадного та народного співу, кандидата мистецтвознавства, доцента Світлани МАНЬКО)
Хореографія - ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ»

Хореографічна композиція «РИТМ»
Виконує: ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ»
Художній керівник та головний балетмейстер доцент кафедри сучасної та бальної хореографії Євгенія ЯНИНА-ЛЕДОВСЬКА, балетмейстери - Денис ПАУКШТЕЛЛО та Еліна САМОЙЛОВА

Сл. В. Симоненка, муз. П. Савельєва (аранжування «ЦимБанДо») «ЛЕБЕДІ МАТЕРИНСТВА»
Виконує: інструментальне тріо «ЦимБанДо» у складі лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів Олександри САВИЦЬКОЇ (цимбали), Надії МЕЛЬНИК (бандура), Костянтина ХІТУШКА (домра-контрабас)

Аранжування «ЦимБанДо» «МУЗИКИ»
Виконує: інструментальне тріо «ЦимБанДо» у складі лауреатів міжнародних і всеукраїнських конкурсів Олександри САВИЦЬКОЇ (цимбали), Надії МЕЛЬНИК (бандура), Костянтина ХІТУШКА (кобза-контрабас)

Ф. Шуберт «AVE MARIA»
Виконує: здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2 курсу кафедри музично-драматичного театру Анастасія РОМАНОВА (клас Заслуженої артистки України, доцента, завідувача кафедри музично-драматичного театру Людмили КУДРИЧ)

Сл. та муз. С. Вакарчука в обробці О. Токар «ОБЕРІГ»
Виконує: народний вокальний гурт «Душа» - керівник викладач кафедри музично-драматичного театру Оксана МИХАЙЛЮЧЕНКО

Хореографічна постановка «ДИКЕ ПОЛЕ»
Виконують: артисти театру народного танцю «Заповіт»
Художній керівник та головний балетмейстер - народний артист України, професор Борис КОЛНОГУЗЕНКО, керівник - заслужений працівник культури, доцент Каріна ОСТРОВСЬКА

Сл. та муз. Jerry Heil «БЛАГОСЛОВЕННА ЗЕМЛЯ»
Виконують: учасниці фольклористичного гурту «Фарби» у складі здобувачів 3 курсу кафедри естрадного та народного співу Ірини ШЕВЧЕНКО, Валерії ЛИХОБАБИ та випускниці ХДАК Анастасії ГРУНЬ
Художній керівник - доцент кафедри естрадного та народного співу Галина БРЕСЛАВЕЦЬ
Н. Мельник фантазія на тему «Гопака» «... А МИ ЩЕ ПОВОЮЄМО!»
Виконує: магістр кафедри народних інструментів Галина ЯСЬКО. Клас старшого викладача Надії МЕЛЬНИК

Літературно-музична композиція «ПАМ’ЯТАЄМО»
Виконують: актриси недержавного, професійного творчого колективу однодумців «Театр для людей» - заслужена артистка України, викладач кафедри майстерності актора Ольга ДВОЙЧЕНКОВА, випускниця кафедри майстерності актора Світлана СИМОНЕНКО та магістри Віра МИХАЙЛЕНКО, Юлія ОДОКІЄНКО
Художній керівник, викладач кафедри майстерності актора Андрій ЛЕБЕДЬ
Заслужений діяч мистецтв України, доктор педагогічних наук, професор Інна СТАШЕВСЬКА (скрипка) та доктор мистецтвознавства, доцент Наталія РЯБУХА (фортепіано)

Сл. Р. Лоцман, муз. І. Кириліної «ЗАПАЛЮ СВІЧКУ»
Виконує: старший викладач кафедри естрадного та народного співу Юлія КАРЧОВА

Сл. та муз. М. Мозгового «МАТЕРИНСЬКА ЛЮБОВ»
Виконує: магістр кафедри естрадного та народного співу Іван ЛУЦЕНКО (клас – доцента кафедри музично-драматичного театру, Заслуженої артистки України, доцента Людмили КРАСОВСЬКОЇ)

Хореографічна композиція «ІСПАНІЯ»
Виконують: солісти ансамблю бального танцю «Креатив»
Художній керівник - викладач кафедри сучасної та бальної хореографії Інесса ЖУК

Хореографічна композиція «FASHION»
Виконує: ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ»
Художній керівник та головний балетмейстер доцент кафедри сучасної та бальної хореографії Євгенія ЯНИНА-ЛЕДОВСЬКА, балетмейстери - Денис ПАУКШТЕЛЛО та Еліна САМОЙЛОВА

Сл. М. Дреганова, муз. І. Гайденко «СЛАВСЯ, АКАДЕМІЄ!»
Виконують: здобувачі та викладачі ХДАК

Сл. та муз. Н. Рябухи, (аранжування В. Іванова) «РАЗОМ МИ БУДУЄМО НАШ СВІТ»
Виконують: викладач кафедри естрадного та народного співу Артем ВЕРЕЩАКА, випускники, викладачі та здобувачі ХДАК




«Цей ювілей знаменує цілу епоху, вписану в історію нашої країни. Це довгий історичний шлях від витоків до сьогодення – від Бурси до Академії, яка стала осередком єдності, творчості і натхнення.
Культура – це основа нашого існування. Це те, що робить нас людьми, народом, нацією. Коли ворог намагається зруйнувати наші міста, майбутнє, саме культура захищає нас зсередини. Це наш внутрішній фронт, наша зброя, наш голос у світі.
Зараз вся країна переживає найтемніші часи. Але темрява зникає, коли запалюється світло, яке несуть наші люди, митці, студенти, герої на фронті й у тилу.
Харківська державна академія культури 95 років запалює світло культури і мистецтва України. Наші викладачі – це архітектори духу. Наші студенти – це вогники, які через музику, танець, слово, сцену розповідають світові, хто ми є.
Війна не має зупинити мистецтво. Навпаки, саме зараз воно має звучати голосніше. Бо коли у світі панує хаос, культура об’єднує людей, дає їм силу і надію.
Сьогодні у залі були представники з різних сфер, але нас об’єднує одна мрія: побачити Україну вільною, мирною, квітучою.
Я хочу подякувати всім, хто створює і продовжує творити нашу історію. Дякую викладачам, студентам, випускникам, друзям і партнерам, колегам!
Окремі слова вдячності – нашим військовим, які дарують нам можливість працювати, творити й сьогодні святкувати.
Дуже теплі слова вдячності нашому меру, Ігорю Олександровичу Терехову і його команді за те, як самовіддано і наполегливо, з любов’ю бережуть Харків і об’єднуєте харків’ян.
95 років – це лише початок мрій. Попереду – нові виклики, вершини й перемоги. Нехай цей ювілей стане для всіх нас нагадуванням: культура — це наше серце, яке завжди б’ється в унісон з Україною.
З ювілеєм, Харківська державна академія культури! Разом до світла і перемоги! Слава Україні!
», - відзначила в.о. ректора Харківської державної академії культури Наталія РЯБУХА.



Колектив Харківської державної академії культури висловлює щиру вдячність тим, хто втілив в життя артпроєкт «ХДАК – 95: живе світло культури та мистецтва»:
Ведучим: викладачу кафедри режисури Ігорю СІКАЛОВУ та здобувачці 3 курсу, заочної форми навчання, кафедри режисури Тетяні ЄНЬ;
Автору проєкту: в.о. ректора Харківської державної академії культури Наталії РЯБУСІ;
Сценарній групі: старшій викладачці кафедри режисури Марині ОСТРОВСЬКІЙ та здобувачці 3 курсу заочної форми навчання кафедри режисури Ларисі БОРОДІНІЙ-МАКОВОЗ;
Головному балетмейстеру: декану факультету хореографічного мистецтва Ірині МОСТОВІЙ;
Художнику по світлу: викладачу кафедри режисури Аллі ГІХОНК;
VJ - здобувачкам 3 курсу, заочної форми навчання, кафедри режисури Наталії УСЄНОВІЙ, Ларисі БОРОДІНІЙ-МАКОВОЗ;
Постановочній групі: здобувачам освіти кафедри режисури ХДАК - Євгену ПОЛЕЖАЄВУ, Ларисі БОРОДІНІЙ-МАКОВОЗ, Миколі МИХАЙЛОВУ, Олександру МИШАСТОМУ, Ользі ОЛІЙНИК, Варварі МАНДРИК, Валерії ЯКУШКО, Єлизаветі  ЗАРІЦЬКІЙ-ЛІНЬКОВІЙ, Ірині БАЛИЦЬКІЙ, Олексію БРИТКОВУ, Руслану СОРОЦІ, Микиті БАБАРУКУ.
Режисеру-постановнику: старшому викладачу кафедри режисури Марині ОСТРОВСЬКІЙ;
Художньому керівнику та головному режисеру: декану факультету сценічного мистецтва, доценту кафедри режисури Роману НАБОКОВУ.



грудень 2024 листопад 2024 »