ФАКУЛЬТЕТ СЦЕНІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Освітньо-професійна програма
«РЕЖИСУРА ШОУ ТА АРТПРОЄКТІВ»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
за спеціальністю 026 Сценічне мистецтво
галузі знань 02 Культура і мистецтво
Освітня кваліфікація: Бакалавр сценічного мистецтва


Історія освітньо-професійної програми
Освітньо-професійну програму започатковано у 2021 р. Підготовку бакалаврів за спеціальністю «Сценічне мистецтво» розпочато на основі структурного підрозділу ХДАК – факультету сценічного мистецтва. Ця освітня-професійна програма була розроблена на основі попередньої ОПП «Режисура естради та масових свят».

Усього за спеціальністю 026 «Сценічне мистецтво» бакалаврат в ХДАК закінчили понад  450 випускників – громадян України та інших країн світу. Випускники кафедри за даною спеціальністю працюють режисерами естради та масових свят, шоу-програм, концертів, керівниками творчих колективів, івент-агенств, режисерами мистецьких програм на радіо та телевізійних студіях, акторами естради, театру, ведучими концертів та дикторами телебачення, співробітниками науково-дослідницьких установ та закладів культури у галузі сценічного мистецтва, викладачами фахових дисциплін у вищих та середніх закладах освіти, педагогами студій, ліцеїв мистецтв, коледжів, на державних керівних посадах структури Міністерства культури та інформаційної політики, а також Міністерства освіти і науки України.

Творчі досягнення випускників кафедри відзначені дипломами лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів.

Результати творчої та організаційно-виховної роботи здобувачів освіти кафедри режисури відображається в таких проєктах, як участь у телевізійному шоу «Got talent Spain 2023», благодійному артпроєкті «Повернемо дитинство в Україну», в театралізованому концерті «Шлях до перемоги», у фестивалі «Моє місто, моя країна», у благодійному концерті-аукціоні «Дорога до перемоги» у цирковому шоу «Alice» у виставах молодіжного театру «Мадригал» та ін.

З початку повномасштабного вторгнення за підтримки іноземних партнерів, викладачі та здобувачі кафедри режисури провели низку міжнародних культурних проєктів та благодійних заходів: театралізований ярмарок на день незалежності України «Любіть Україну» (Іспанія), благодійний вечір «UNITE FOR PEACE» (Італія), благодійний концертний тур гурту «Без обмежень» (Німеччина), благодійний концерт гурту «TVORCHI» (м. Одеса) тощо.

Творчі досягнення здобувачів кафедри відзначені дипломами всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

На основі моніторингу потреб і пропозицій стейкхолдерів (протягом 2021 – 2023 рр.) структура та зміст ОПП щорічно оновлювалися відповідно до сучасних вимог.

Мета освітньо-професійної програми
Метою програми є підготовка бакалаврів в галузі 02 «Культура і мистецтво» спеціальності 026 «Сценічне мистецтво» до працевлаштування з необхідними для виконання професійної діяльності компетенціями, особливою увагою до певних галузей мистецтва і практики для подальшого навчання за наступними циклами вищої освіти, отримання знань та вмінь у галузі сценічного мистецтва, зокрема, в режисурі театралізованих видовищ, шоу, мистецьких програм та артпроєктів.

Відповідно до місії та стратегічних орієнтирів діяльності ХДАК освітня програма орієнтована на набуття здобувачем освіти: знань, умінь, навичок режисерсько-постановочної, науково-дослідної, педагогічної та організаційно-управлінської діяльності в сфері сценічного мистецтва.

Основний фокус освітньо-професійної програми
Основний фокус програми орієнтований на інтегрований підхід до освітньо-професійної діяльності фахівця (поєднання практичної, педагогічної та творчо-виробничої складових підготовки бакалавра сценічного мистецтва). Акцент робиться на здобутті навичок та знань в сценічному мистецтві, які передбачають визначену зайнятість режисера, можливість його подальшої освіти та кар'єрного зростання. Програма дозволяє визначити специфіку організації театрального, концертно-видовищного процесу на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Випускник має володіти здатністю розв’язувати складні професійні задачі та практичні проблеми у галузі сценічного мистецтва, режисерської діяльності або у процесі навчання, що передбачає застосування теорії та методів мистецтвознавства, театральної педагогіки, психології творчості, культурології, проведення наукових досліджень зі сценічного мистецтва та використання інновацій у виробництві.

Особливості програми. Освітньо-професійна програма «Режисура шоу та артпроєктів» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 026 Сценічне мистецтво. вперше в Україні забезпечує новітню траєкторію до сучасного осмислення та оволодіння професією режисера шоу та артпроєктів. Увага приділяється розробці та організації сучасних шоу та сценічних артпроєктів. Освітня програма має широкий спектр інноваційних навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки фахівців, містить режисерсько-асистентську та виробничу практики. Освітньо-професійна програма передбачає індивідуальний підхід до здобувачів вищої освіти, містить науково-дослідницьку складову, що забезпечує набуття знань, умінь та навичок для майбутньої наукової діяльності. Особливістю освітньо-професійної програми підготовки режисерів шоу та артпроєктів є те, що кваліфікаційна (дипломна) робота передбачає презентацію творчого проєкту та захист його теоретичного обґрунтування, яке оформлюється та подається у вигляді Пояснювальної записки.

Придатність випускників освітньої програми до працевлаштування
Зміст і структура програми дає змогу отримати знання та навички для працевлаштування в державному та приватному секторах різних сфер діяльності.

Сфера працевлаштування: заклади мистецтв (театри, філармонії, палаци культури, концертно-видовищні установи), event-агентства, середні та вищі навчальні заклади культури та мистецтв, школи мистецтв та естетичного виховання, культурно-дозвіллєві центри, науково-дослідницькі (творчі) установи культури та мистецтв.
Професійні назви робіт:
2455.2 режисер;
2455.2 режисер театралізованих заходів та свят;
2455.2 режисер-постановник;
2451.2 ведучий програми;
3340 викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів;
2320 викладач театральних дисциплін;
3476 організатор театралізованих народних свят та обрядів;
1229.6 керівник (студії за видами мистецтв та народної творчості;
2455.2 керівник (студії за видами мистецтва та художньої творчості, любительського об'єднання, клубу за інтересами та ін.);
3476 керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії та ін.);
3476 керівник аматорського колективу (за видами мистецтва);
2455.2 керівник колективу (театрального, самодіяльного та ін.).

Професійні назви робіт, що здатен виконувати бакалавр сценічного мистецтва регулюються класифікатором професій (ДК 003:2010), іншими нормативно-законодавчими державними документами.

Процент працевлаштування випускників ОПП за профілем освіти достатньо високий, певний контингент продовжує освіту на наступному рівні вищої мистецької освіти.

Продовження навчання
Випускники мають право здобувати вищу освіту на другому (магістерському) рівні.

Рівень вищої освіти: Перший (бакалаврський) рівень
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу:
ступінь вищої освіти – бакалавр
освітня кваліфікація - бакалавр сценічного мистецтва,
професійна кваліфікація - режисер-постановник
Термін навчання: 3 роки 10 місяців
Обсяг ОПП: 240 кредитів ЄКТС
Цикл/рівень:
НРК України – 6 рівень
FQ-EHEA – перший цикл
ЕQF-LLL – 6 рівень

Гарант програми

ОПП «Режисура шоу та артпроєктів»

Рецензування, обговорення ОПП

Положення про Асоціацію стейкхолдерів та опитування

Силабуси

Положення про кваліфікаційну роботу бакалаврів(творчий проєкт)

Курси за вибором

Архів