ФАКУЛЬТЕТ СЦЕНІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Освітньо-професійна програма
«СЦЕНІЧНЕ МИСТЕЦТВО»
Другого (магістерського) рівня вищої освіти
за спеціальністю 026 Сценічне мистецтво
галузі знань 02 Культура і мистецтво
Освітня кваліфікація: Магістр сценічного мистецтва


Історія освітньо-професійної програми
Освітньо-професійну програму започатковано у 2004 році. Підготовку магістрів за спеціальністю «Сценічне мистецтво» розпочато на основі структурного підрозділу ХДАК – факультету театрального мистецтва (теперішня назва – факультет сценічного мистецтва).

За спеціальністю 026 «Сценічне мистецтво» магістратуру в ХДАК закінчили понад 300 випускників – громадян України та інших країн світу, які успішно працевлаштувалися за фахом. Випускники кафедри за даною спеціальністю працюють акторами, режисерами, співробітниками науково-дослідницьких установ та закладів культури у галузі сценічного мистецтва, викладачами фахових дисциплін у вищих та середніх закладах освіти, педагогами студій, ліцеїв мистецтв, коледжів, на державних керівних посадах структури Міністерства культури та інформаційної політики, а також Міністерства освіти і науки України.

На основі моніторингу потреб і пропозицій стейкхолдерів (протягом 2019 – 2023 рр.) структура та зміст ОПП щорічно оновлювалися відповідно до сучасних вимог.

Мета освітньо-професійної програми
Метою програми є формування та розвиток загальних і професійних компетентностей у галузі культури і мистецтва, навичок управлінської діяльності в сфері сценічного мистецтва. Програма орієнтована на формування здобувачем вищої освіти другого (магістерського) рівня знань, умінь, навичок режисерсько-постановочної діяльності, акторсько-виконавської майстерності, науково-дослідної діяльності, педагогічної діяльності, проєктної діяльності, науково-методичної діяльності, експертно-консультаційної діяльності та організаційно-управлінської діяльності сфері сценічного мистецтва.

Основний фокус освітньо-професійної програми
Підготовка фахівців до виконавської, режисерської, викладацької, організаційно-управлінської діяльності з акцентом на здобутті навичок та знань в сценічному мистецтві, який передбачає визначену зайнятість та можливість подальшої освіти та кар'єрного зростання. Програма дозволяє визначити специфіку організації театрального, концертно-видовищного процесу на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Особливості програми
Акцент робиться на підготовку конкурентоздатних фахівців із широким доступом до працевлаштування у культурно-мистецькій галузі; формуванню та розвитку креативності, необхідних для реалізації професійної діяльності; мотивуванню особистого інтересу до творчо-виробничої, педагогічної, наукової та управлінської діяльності; стимулюванню до кар’єрного зростання та подальшого навчанню за наступним третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти. Увага приділяється розширенні та/або поглибленні набутих загальних та фахових компетентностей, отриманих у процесі навчання, їх практичне використання в галузі сценічного мистецтва та виробництва; вивчені сучасних наукових та професійних досягнень у галузі сценічного мистецтва, що посилює конкурентоспроможність випускників ОП відповідно очікуваних потреб стейкхолдерів та ринку праці.

Освітня програма має широкий спектр навчальних дисциплін циклу професійної, практичної, науково-дослідницької, педагогічної підготовки.

Освітньо-професійна програма «Сценічне мистецтво» передбачає студецентрований підхід до здобувачів вищої освіти, який здійснюється у форми індивідуального вибору магістром вектору набуття знань, умінь та навичок акторської та/або режисерської діяльності.

Програмою передбачено виконання кваліфікаційної роботи, яка передбачає розв’язання складної спеціалізованої задачі практичної та наукової проблеми відповідного рівня у сфері сценічного мистецтва із застосуванням теорії й методики предметної галузі та сфери професійної діяльності.

Придатність випускників освітньої програми до працевлаштування
Зміст і структура програми дає змогу отримати знання та навички для працевлаштування в державному та приватному секторах різних сфер діяльності, зокрема: заклади мистецтв (театри, філармонії, палаци культури, концертно-видовищні установи), event-агентства, заклади середньої та вищої освіти культури та мистецтв, школи мистецтв та естетичного виховання, культурно-дозвіллєві центри, науково-дослідницькі (творчі) установи культури та мистецтв.

Професійні назви робіт, що здатен виконувати магістр сценічного мистецтва регулюються класифікатором професій (ДК 003:2010), іншими нормативно-законодавчими державними документами.

Професійні назви робіт:
2310.2 викладач вищого навчального закладу;
3340 викладач початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів;
2320 викладач театральних дисциплін;
1231 керівник (директор, начальник та ін.) департаменту;
2455.2 режисер;
2455.2 режисер театралізованих заходів та свят;
2455.2 режисер–постановник;
3474 актор (заклади культури та мистецтва);
2455.2 актор (театру, кіно та ін.);
2455.2 ведучий програми;
2455.2 керівник (студії за видами мистецтв та художньої творчості, любительського об’єднання, клубу за інтересами та ін.);
3476 керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії та ін.);
3476 керівник аматорського колективу (за видами мистецтва), керівник;
2455.2 – колективу (театрального, самодіяльного та ін.).

Професійні назви робіт, що здатен виконувати магістр сценічного мистецтва регулюються класифікатором професій (ДК 003:2010), іншими нормативно-законодавчими державними документами.

Процент працевлаштування випускників ОПП за профілем освіти достатньо високий, певний контингент продовжує освіту на наступному рівні вищої освіти.

Продовження навчання
Випускники мають право продовжувати освіту на третьому рівні вищої освіти (доктор філософії).

Рівень вищої освіти: другий (магістерський) рівень
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу:
ступінь вищої освіти – магістр
освітня кваліфікація - магістр сценічного мистецтва,
Термін навчання: 1 рік 4 місяців
Обсяг ОПП: 90 кредитів ЄКТС
Цикл/рівень:
НРК України – 7 рівень,
FQ-EHEA – другий цикл,
ЕQFLLL – 7 рівень

Гарант програми

ОПП «Сценічне мистецтво»

Рецензування, обговорення ОПП

Положення про Асоціацію стейкхолдерів та опитування

Силабуси

Положення про кваліфікаційну магістерську роботу

Курси за вибором

Архів