ФАКУЛЬТЕТ СЦЕНІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра режисури

Кафедра режисури була створена у 1959 році. Серед спеціальних кафедр ХДАК вона посідає одне з поважних місць. Випускники кафедри режисури відомі як в Україні так і за її межами. Це талановиті театральні режисери й актори, керівники професійних театральних колективів, постановники театралізованих заходів, викладачі середніх та вищих навчальних закладів культури і мистецтв.

У 2019 році кафедра відсвяткувала свій 60-річний ювілей. За цей період її викладачі здійснили більше сорока випусків фахівців. Саме тому, що підготовка спеціалістів на кафедрі режисури виявилася результативною, досвід її запропонували в навчальному процесі коледжів культури та в закладах вищої освіти культури і мистецтв багатьох регіонів України, де успішно працюють викладачами колишні учні ХДАК.

Нині на кафедрі режисури, яка стала справжнім науково - методичним центром в галузі сценічного мистецтва Слобожанщини, працюють викладачі, творча, наукова та педагогічна праця яких відзначена яскравими віхами, пов'язана з її історією. Великий досвід у вихованні творчої молоді впродовж багатьох років використовує заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор С. Гордєєв, який успішно поєднує обов'язки завідувача кафедри з багаторічною педагогічною, науковою, творчою і громадською діяльністю. Поряд з ним на кафедрі викладають його учні – відомі в Харкові режисери: заслужений діяч мистецтв України О.Настаченко, заслужений працівник культури України, кандидат мистецтвознавства В. Бугайова, кандидати мистецтвознавства Р. Набоков та О. Лачко, лауреати міжнародних театральних фестивалів М. Островська, І. Сікалов та К. Настаченко.

Окрім наукової та педагогічної праці викладачі кафедри беруть активну участь у втіленні масових свят, шоу-програм, презентацій, концертів та інших театралізованих заходів міста. Це, перш за все, щорічні заходи Головного управління освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації: "Вища школа Харківщини - кращі імена", "День вчителя", обласні та міські свята: "День міста", "День Перемоги", "День знань", "Широка масляна", шоу-конкурс «Королева Харкова» та ін. Разом з викладачами участь в організації та постановці цих заходів беруть здобувачі вищої освіти майбутні режисери, набуваючи необхідного практичного досвіду. Без їх участі не проходить нині жодна мистецька подія і в самій Академії; майбутніх режисерів запрошують на концерти, свята, презентації творчих програм у районах Харківщини, де вони радують глядачів яскравим виконавським мистецтвом. Відрізняються студенти-режисери й оригінальністю втілення задуму постановок, коли демонструють творчі здібності на сцені учбового театру або виступають на міських, всеукраїнських і міжнародних театральних фестивалях.