НОВИНИ

Квітень 2025

Соціологічне опитування "Молодь та наркотики"

Шановні студенти закладів вищої освіти м. Харкова!

Просимо Вас взяти участь в дослідженні розповсюдження вживання наркотиків, алкоголю, тютюну та інших форм залежної поведінки серед молоді. Опитування повністю анонімне! Дані будуть використані тільки після комп’ютерної обробки в узагальненому виді.
Окрім запитань про залежну поведінку до складу опитувальника включено психодиагностичні методики спрямовані на вивчення особистості, скринінг проявів найпоширеніших серед молоді психологічних проблем, таких як депресія, тривожність, травматичний досвід, булінг тощо. Також до опитувальника включено запитання про вашу онлайн-поведінку.
Ви матимете можливість роздрукувати свої відповіді після заповнення опитувальника аби самостійно проаналізувати їх або, за потреби, звернутись до психолога або іншого фахівця.

Пройти опитування можна на комп’ютері, планшеті або смартфоні за посиланням: https://survey.univd.edu.ua/index.php/875963

Ви можете також перейти до опитування через наведений QR код



Опитування проводиться Харківським національним університетом внутрішніх справ спільно з Соціологічною Асоціацією України за сприяння Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації в межах Плану заходів з реалізації стратегії розвитку Харківської області на 2021 – 2027 роки.
Це опитування регулярно проводиться з 1995 року серед студентської молоді м. Харкова. З даними звітів за попередні роки можливо ознайомитись за посиланням: https://doi.org/10.32631/dr2021
Відповіді на запитання займуть у Вас приблизно 20 хвилин. За необхідності Ви можете перервати заповнення і повернутись назад у вільний час. Якщо Ви готові взяти участь в опитуванні – перейдіть за посиланням: https://survey.univd.edu.ua/index.php/875963


Участь працівників ХДАК у вебінарах
в рамках проєкту ООН Жінки в Україні

24 та 25 квітня 2025 року викладачі та працівники бібліотеки Харківської державної академії культури взяли участь у серії безкоштовних онлайн-заходів, організованих громадською організацією «Дівчата» в межах проєкту «Підвищення рівня безпеки, захищеності та психічного здоров'я жінок і дівчат, а також просування їхніх прав». Ініціатива реалізується за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF).



У рамках заходів було проведено два змістовні вебінари:
1. «Бойовий стрес. Взаємодія з військовими та ветеранами»
Учасники дізналися про природу бойового стресу, його ознаки та можливі наслідки для психічного здоров’я військових. Розглядалися основи розпізнавання посттравматичного стресового розладу (ПТСР), емоційні труднощі адаптації до мирного життя, а також ефективні підходи до комунікації та створення безпечного простору для підтримки. Практичні поради дали змогу краще зрозуміти переживання військових і надавати їм емоційну підтримку на побутовому та професійному рівнях.
2. «Комунікація з військовими і ветеранами. Практичні поради та ключові аспекти»
Цей вебінар був присвячений особливостям вербального і невербального спілкування з людьми, які мають досвід бойових дій. Було розкрито основні комунікативні бар’єри, які можуть виникати у взаємодії, та запропоновано дієві способи їх подолання. Учасники отримали рекомендації щодо налагодження довірливого контакту, уникнення травматичних тем, збереження балансу між емпатією та особистими межами. Також було акцентовано на важливості адаптації стилю спілкування до індивідуальних особливостей ветеранів.



Отримані знання стануть у пригоді працівникам освітньої та культурної сфери для створення більш інклюзивного середовища, поглиблення розуміння потреб ветеранів та підвищення ефективності взаємодії в умовах сьогодення.
Дякуємо організаторам за можливість долучитися до важливої ініціативи та розширити коло знань у сфері психосоціальної підтримки!





Патріотично-благодійний захід ІV Міжнародний
двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв
«Нас єднає Україна - 2025»
(online-формат)



З 20 по 27 квітня 2025 року на базі Харківської державної академії культури проходив ІV Міжнародний двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Нас єднає Україна - 2025» (online-формат) під керівництвом Заслуженої артистки України, завідувачки кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури, доцентки Людмили Кудрич.



Мета та завдання фестивалю-конкурсу: допомога у зборі коштів для потреб Збройних сил України східного напрямку; сприяння становленню та розвитку національної культури і духовності дітей та молоді; єднання західних та східних регіонів України; підтримка талановитих соціальних дітей; формування творчого потенціалу підростаючого покоління, популяризація вокального, хореографічного, театрального та інструментального мистецтва; сприяння розвитку сучасних напрямів та жанрів; співробітництво творчих колективів з ведучими спеціалістами, відомими викладачами і діячами мистецтва; підвищення професійної майстерності та кваліфікації виконавців і керівників творчих колективів.



Номінації конкурсу: вокал (окрема номінація для вокального жанру на патріотичну тематику), хореографія, оригінальний жанр (художнє читання; пісочна анімація; ляльковий театр; театри пластики та циркове мистецтво; театри живих скульптур; театр мод), інструментальне мистецтво, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Виступи учасників фестивалю-конкурсу оцінювало професійне міжнародне журі з України, Китаю, Німеччини, США, Азербайджану та Ізраїлю.




Журі від Харківської державної академії культури:
Людмила Кудрич – Заслужена артистка України, доцентка, завідувачка кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури;
Світлана Манько – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури.



Відео-виступи конкурсантів за посиланням:
https://www.youtube.com/@НасєднаєУкраїна-2025


Вітаємо Мар'їну Олену Юріївну із присудженням вченого звання професора!



Адміністрація Харківської державної академії культури та коллектив кафедри цифрових комунікацій та інформаційних технологій щиро вітає доктора наук із соціальних комунікацій, завідувачку кафедри ЦКІТ Мар'їну Олену Юріївну із присудженням вченого звання професора!
Бажаємо натхнення, подальших наукових та творчих здобутків, злетів, досягнень, ідей та можливостей їх втілення, найкращих здобувачів!


Запрошуємо на День відкритих дверей
факультету СМ!



Мрієш про сцену, шоу, камери, оплески і драйв?
Тоді, заціни наш День відкритих дверей за спеціальністю В6 "Перформативні мистецтва" — це твій шанс потрапити у світ творчості!

Що буде?
• Лайв-виступи
• Знайомство з нашими викладачами і студентами
• І, звісно, твоя перша міні-онлайн платформа для здійснення мрій

Коли: 04.05.2025 о 11:00
Де: https://us02web.zoom.us/j/2389491497?pwd=bkhtRlNxL3E3SnZCTU1oSFNHcHJNQT09&omn=88957892212
Дрес-код: твій стиль і гарний настрій

Факультет Сценічного мистецтва — твій лайвстрім до мрії!
Ми чекаємо саме на тебе!


Про дивовижний проєкту асоціації «Джерело»



У п’ятницю в Головному Університеті Барселони, Іспанія, відбулася особлива подія — інавгурація гігантки Лесі Українки, створеної в межах проєкту асоціації «Джерело». Цей урочистий момент супроводжувався прем’єрою дитячої вистави за мотивами твору «Лісова пісня», яку підготувала творча студія школи «Нове Джерело» під керівництвом викладача кафедри майстерності актора ХДАК Проскурякової Олександри Вячеславівни.



Режисер вистави: Олександра Проскурякова
Головний хореограф: Вікторія Гончаренко
Музичне оформлення та вокал: Максиміліан Карт
Живий супровід фортепіано і сопілки: Анатолій та Людмила Жульєва
Костюми: Марина Приходько
Продюсер: Маріанна Яценко
Художнє керівництво: Леся Довганюк




Про день відкритих дверей на факультеті хореографічного мистецтва


27 квітня 2025 року на факультеті Хореографічного мистецтва ХДАК відбувся День відкритих дверей за участю вступників, викладачів та керівництва.
На зустрічі майбутні здобувачі освіти мали змогу почути про особливості вступної кампанії 2025 р., специфіку складання фахового вступного випробування, терміна навчання на освітньо-професійних програмах.
Особливу увагу було приділено перспективами впровадження навчання на факультеті у 2025-2026 н.р.



Вітаємо наших студентів з перемогою на диригентському конкурсі!

16-17 квітня пройшов І Відкритий всеукраїнський конкурс диригентсько-хорової майстерності ім. Юрія Кулика, в якому, крім харків’ян, взяли участь здобувачі освіти провідних вищих фахових навчальних закладів України з Київа, Львова, Одеси та Дніпра. Харківську державну академію культури представили студенти класу професора кафедри хорового диригування та академічного співу Юлії Воскобойнікової Марія Мушина (2 курс бакалаврату) та Олександр Базильський (магістрант 1-го року навчання).


Хоча конкурс відбувався у дистанційному форматі, на суд високоповажного журі були винесені виконання конкурсної програми, записані офлайн. Завдяки високопрофесійній роботі концертмейстерів Галини Зуб та Оксани Міц, студенти відновили свій досвід живого спілкування у творчому колективі, що, безперечно, сприяло і відповідному результату: Олександр Базильський став лауреатом ІІІ премії, Марія Мушина – дипломантом конкурсу.


Щиро вітаємо з перемогою! Ще раз доведено, що ті, хто прагне активного творчого життя, долає будь-які складні обставини. Сподіваємося, що наступного разу конкурс пройде наживо.


Правовий лекторій: «Актуальні питання застосування державної мови
в освітньому процесі ХДАК»



24 квітня 2025 року в Харківській державній академії культури відбувся правовий лекторій на тему «Актуальні питання застосування державної мови в освітньому процесі ХДАК». Захід проходив у форматі онлайн-зустрічі на платформі Zoom. Лекторкою виступила Ірина Анатоліївна Фесенко, кандидат філологічних наук, Уповноважена особа з питань функціонування державної мови в ХДАК.
Метою лекторію було ознайомлення учасників освітнього процесу з актуальними положеннями законодавства щодо застосування державної мови в освіті, практичними аспектами впровадження української мови у навчальний процес та відповідальністю за порушення вимог мовного законодавства.



Під час лекторію було розглянуто основні положення ст. 7 Закону України «Про освіту», ст. 48 Закону України «Про вищу освіту» та ст. 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», які закріплюють обов’язковість використання української мови в освітньому процесі. Також лекторка звернула увагу на вимоги до володіння державною мовою, що визначені ст. 9 і ст. 10 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», а також на рекомендації МОН України від 2019 і 2023 років щодо практичного застосування державної мови у всіх формах освітньої діяльності.



Учасникам було надано інформацію про рішення Конституційного Суду України, якими підтверджено обов'язковість застосування української мови в освіті, і зазначено, що порушення цього обов'язку є порушенням конституційних прав громадян. Ірина Анатоліївна детально пояснила положення статті 188-52 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачає відповідальність за недотримання вимог щодо застосування державної мови в освітньому процесі, а також розміри штрафів за такі порушення. У разі повторного порушення передбачено збільшення штрафних санкцій. Було роз'яснено процедуру розгляду адміністративних правопорушень та механізми примусового стягнення штрафів. Окремо наголошувалося на ролі Уповноваженого із захисту державної мови у здійсненні контролю за дотриманням мовного законодавства в закладах освіти.
Захід відвідали студенти, викладачі та інші учасники освітнього процесу Академії. Правовий лекторій сприяв підвищенню рівня обізнаності про мовну політику в освітній сфері та посиленню уваги до формування повноцінного україномовного середовища в ХДАК.


«Мистецький код нації»: молодість, натхнення і сила творчості

22 квітня 2025 року на факультеті сценічного мистецтва відбулася яскрава конкурсно-розважальна програма «Мистецький код нації», яка об’єднала студентів трьох провідних кафедр факультету: кафедри режисури, кафедри майстерності актора та кафедри музично-драматичного театру. Участь у заході взяли представники 1–2 курсів, які сформували шість талановитих творчих пар. Атмосфера події була натхненною та святковою, а кожен конкурс став важливим етапом у розкритті творчого потенціалу здобувачів.
Програма складалася з чотирьох конкурсів. Перший конкурс, під назвою «Візитка», став можливістю для знайомства з учасниками та їхніми вподобаннями в житті та мистецтві. Другий конкурс, «Оберіг роду», передбачав представлення кожним учасником власного родового оберега, що символізує силу, єдність, духовність або пам'ять роду. Третім був «Інтелектуальний конкурс», під час якого учасники продемонстрували свю обізнаність в сфері культури та мистецтва. Останній, четвертий конкурс — «Творчий конкурс» — надав можливість кожній парі учасників розкрити свої таланти в різних мистецьких жанрах та напрямах.



За результатами всіх чотирьох конкурсів, переможцями програми стали здобувачі 2 курсу кафедри майстерності актора Віолета Астахова та Руслан Сорока. Саме вони отримали кубок переможця.



Особливою родзинкою заходу став конкурс глядацьких симпатій, перемогу в якому здобула пара – Єва Ларічкіна та Сергій Роженцев, здобувачі 1 курсу кафедри режисури.
Інші учасники були відзначені дипломами в окремих номінаціях, які підкреслюють їхні унікальні творчі здібності.



Оцінювання конкурсу здійснювало поважне журі у такому складі:
• Голова журі, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор — Алла Анатоліївна Соляник;
• Випускниця кафедри режисури ХДАК, режисер театру «057» — Олександра Блінкова;
• Завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності, доктор культурології, професор — Анатолій Леонідович Щербань;
• Випускник кафедри режисури ХДАК, ведучий, режисер, копірайтер — Олексій Мірошниченко;
• Голова студентської ради ХДАК, здобувачка 3 курсу факультету «Аудіовізуального мистецтва» — Маргарита Бутко.
Конкурсно-розважальна програма «Мистецький код нації» стала справжнім святом молодості, креативу та національної ідентичності.
Захід організували здобувачі 3 курсу кафедри режисури, які виконали роль режисерів окремих епізодів.
Режисери-постановники програми, керівники курсу — заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій Гордєєв та заслужений працівник культури України, доцент Вікторія Бугайова.



Повне відео заходу за посиланням:
https://youtu.be/JTPkpK5Tljs?si=sPmP74ciCIDNhVqM


Запрошуємо на День відкритих дверей
кафедри акторського мистецтва драматичного театру та кіно



Факультет Сценічного мистецтва Харківської державної академії культури щиро запрошує на День відкритих дверей кафедри акторського мистецтва драматичного театру та кіно.
Коли? 27.04.25 об 11-00
Формат: онлайн
На що чекати? На зустрічі поговоримо про умови вступу, навчання і обговоримо усе, що Вас цікавить.

Щоб приєднатися до відеозустрічі, натисніть це посилання:
https://meet.google.com/mok-iimv-bmr


Участь студентки ХДАК в засіданні РССС ЗВО при МОН



10 квітня 2025 року в Міністерстві освіти і науки України відбулося перше засідання Ради з питань співпраці з органами студентського самоврядування закладів вищої освіти, створеної при МОН.
Ця Рада функціонує як постійний консультативно-дорадчий орган, покликаний сприяти реалізації прав і можливостей студентів (курсантів) у питаннях, що стосуються навчального процесу, побутових умов, захисту прав та інтересів, а також участі в управлінні закладами вищої освіти.
Основні напрями діяльності Ради включають:
• Представлення інтересів органів студентського самоврядування у МОН та перед іншими державними органами;
• Сприяння ефективній взаємодії між МОН і студентським самоврядуванням закладів вищої освіти в питаннях формування та впровадження державної політики у сфері освіти і науки;
• Напрацювання пропозицій до проєктів нормативно-правових актів або рішень МОН щодо розвитку студентського самоврядування.



Членами Ради стали делеговані представники органів студентського самоврядування ЗВО з усієї України. У першому засіданні взяли участь 93 делегати зі 141 обраного представника з різних регіонів України.
Серед учасників заходу – студентка Харківської державної академії культури Віолета Астахова, яка представляла академію в якості заступника Голови Студентської ради ХДАК. Її участь стала вагомим внеском у формування діалогу між студентством та Міністерством, а також у просування інтересів студентів ХДАК на загальноукраїнському рівні.

Деталі за посиланням на офіційну сторінку МОН:
https://mon.gov.ua/news/u-mon-vidbulosia-pershe-zasidannia-rady-z-pytan-spivpratsi-z-orhanamy-studentskoho-samovriaduvannia


Запрошуємо на день відкритих дверей
факультету Хореографічного мистецтва



ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

Факультет хореографічного мистецтва Харківської державної академії культури запрошує на день відкритих дверей всіх, хто планує вступ до бакалаврату та магістратури!
Захід відбудеться: 27 квітня о 15:00.
Чекаємо зустрічі!

Посилання на Zoom: http://bit.ly/3Rp8sJq

Ідентифікатор конференції: 436 744 6164
Код доступу: 2023


Конкурсно-розважальна програма «Мистецький код нації»
від здобувачів кафедри режисури



Шановні викладачі та здобувачі!

Запрошуємо на перегляд конкурсно-розважальної програми «Мистецький код нації», що підготували здобувачі 3 курсу кафедри режисури (ОПП «Режисура шоу та артпроєктів»). Сподіваємось, що ви отримаєте задоволення від перегляду яскравих змагань наших талановитих, креативних здобувачів. Це не просто веселе театралізоване шоу, а й справжнє змагання, що приурочено до Міжнародного дня культури!
Захід відбудеться 22 квітня 2025 р. о 17:00 на онлайн-платформі Zoom.
Чекаємо на вас!
Не пропустіть боротьбу учасників у цікавих, освітніх й творчих конкурсах, які точно не залишать вас байдужими!
Приєднуйтесь та вболівайте за найкращих!
До зустрічі!

Посилання на Zoom: https://us02web.zoom.us/j/2389491497?pwd=bkhtRlNxL3E3SnZCTU1oSFNHcHJNQT09&omn=86411234771


Запрошуємо на День відкритих дверей в Академії культури!



Спеціальність "Психологія" – це не лише про допомогу людям. Це про розуміння світу, розвиток себе й інших, про актуальну та затребувану професію, яка сьогодні на передовій змін у суспільстві.
Психологи працюють у:
▪️ закладах освіти
▪️ медичних та реабілітаційних центрах
▪️ органах державного управління
▪️ бізнесі, HR та рекламі
▪️ військовій та кризовій психології
▪️ сфері культури та медіа та ін.
Долучайтеся до Дня відкритих дверей зі доцентом кафедри психології, педагогіки та філології ХДАК Віденєєвим І. О., щоб дізнатись більше про навчання, викладацький склад, практики та унікальну атмосферу Академії!

Дата: 24 квітня 2025
Час: 15:40
Формат: онлайн

Посилання для підключення: https://meet.google.com/biv-ayfk-wvr

Подаруйте собі шанс реалізувати себе у професії, яка змінює життя!
Психологія — це про тебе і для тебе!


Участь студентки ХДАК Людмили Осипової у
Гала-концерті фестивалю Kharkiv-Folk



19 квітня 2025 року в атмосферному просторі Арт-Сховище «Культура» відбувся гала-концерт фестивалю Kharkiv-Folk – яскрава подія, що об'єднала народні інструменти, сучасні авторські твори та творчу співпрацю між провідними мистецькими закладами Харкова. Центральним учасником події став фестивальний оркестр народних інструментів під керівництвом Юрія Дяченка.



Фестиваль Kharkiv-Folk, організований кафедрою народних інструментів України Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, став прикладом дієвої взаємодії між студентами, викладачами та випускниками кількох освітніх закладів, серед яких – Харківський фаховий музичний коледж імені Б. М. Лятошинського та Харківська державна академія культури.



Однією з учасниць фестивального оркестру стала Людмила Осипова – випускниця музичного коледжу 2024 р. (клас балалайки викладача Костянтина Трикозюка), а нині студентка першого курсу факультету аудіовізуального мистецтва ХДАК за освітньо-професійною програмою «Кінотелережисура». Цей виступ став для Людмили не просто творчим викликом, а ще й способом поєднати улюблену справу з новими професійними орієнтирами – від гри на балалайці до режисури, зберігаючи любов до народної музики.



Особливе місце в концертній програмі було відведено творам харківських композиторів — Бориса Міхєєва та Ігоря Гайденка. Їхня музика стала яскравим втіленням живих традицій академічного народного виконавства в сучасному прочитанні.
Борис Міхєєв — професор кафедри народних інструментів Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського, знаний як автор численних творів для народного оркестру та активний учасник музичного життя регіону.
Ігор Гайденко — завідувач кафедри оркестрових інструментів Харківської державної академії культури. У творчому доробку композитора — музика для народних і академічних колективів, театру та кіно, що неодноразово звучала на престижних мистецьких заходах як в Україні, так і за кордоном. Його участь у фестивалі підкреслює тісний зв’язок між професійною діяльністю викладачів ХДАК та культурним життям міста.
Присутність у репертуарі творів викладачів одразу двох провідних мистецьких вишів — Університету мистецтв та Академії культури — стала ще одним свідченням глибокої творчої співпраці між закладами, що разом формують сучасний мистецький простір Харкова.




Урок-лекція (онлайн) «Визначні місця України та Світу»



18 квітня 2025 року на кафедрі фортепіано Харківської державної академії культури старшим викладачем кафедри Ніколенко Р. В. проведено урок-лекцію (онлайн) «Визначні місця України та Світу», приурочену до святкування Міжнародного дня визначних місць і культурних пам’яток. Метою заходу було ознайомити здобувачів освіти із відомими історичними пам’ятками знаними як Сім чудес Світу, а також розглянути визначні архітектурні та культурно-історичні пам’ятки, які у 2007 році були обрані українською спільнотою та отримали найменування Семи чудес України.



Увазі здобувачів було пропоновано короткі відео матеріали із історією створення та інформацією про подальшу долю відомих архітектурних та культурно-історичних пам’яток. Проте особливий інтерес під час лекції викликали саме Сім чудес України, які не були загально відомими: Кам’янець Подільська фортеця, Києво-Печерська лавра, Софія Київська, Хотинська фортеця, Херсонес Таврійський, Острів Хортиця а також Національний дендрологічний парк Софіївка, який приваблює своїми ландшафтами та скульптурами туристів з усього світу. По завершенню лекції здобувачі освіти висловили власні враження від побачених пам’яток та зауважили, що цей матеріал дозволив їм дізнатися цікаві факти про культурно-історичні надбання Світу та України.


Засідання вченої ради!




Видатні здобувачі спеціальності “Режисура шоу та арт-проєктів”



Здобувач освіти 4 курсу спеціальності “Режисура шоу та арт-проєктів” 12.04.2025 р. був на одній зі сцен головного театру міста Гіссен (Німеччина) де проявив свою майстерність та втілив цілу виставу “Frontstage”. Одна з головних тем вистави є підняття питання про чоловічу маскулінність, її прояви, ще раз звернути увагу на війну і наскільки багато вона приносить болю. Елена Філіп - театральний критик з “Nachtkritik” з головних спільнот театральних критиків Німеччини після перегляду вистави і написавши докладну рецензію, наприкінці своєї роботи висловилась так: “Кожен впливовий політик повинен побачити цей перформанс, щоб емоційно зрозуміти, що стоїть на кону - перед тим як розпочинати війни і як можна спробувати примиритися, дозволивши людям зустрітися один з одним”, - говорить пані Елена.
Загалом за два з половиною роки існування цієї вистави було зіграно 10 вистав у таких містах як Берн, Дорнах, Люцерн (Швейцарія) та Гейдельберг, Гіссен, Манхайм (Німеччина).
Після кожної зіграної вистави команда у складі Поліни Золотовіцької, Івана Борисова та Богдана Капона презентують свій благодійний проєкт який має назву “Childhood without war” українською мовою назва звучить як "Дитинство без війни". За цей час було зібрано більше 10 000 євро, що були надіслані в українські фонди, які займаються допомогою дітям.
Пишаємося та зичимо нових досягнень й звершень.




Вітаємо студентку факультету ХМ з перемогою!



З 10 по 13 квітня 2025 року в місті Кишинів (Молдова) відбувся міжнародний танцювальний захід «Moldova Dance Festival 2025», який включав дводенний міжнародний танцювальний табір з топ-викладачами світу та міжнародні танцювальні змагання. В рамках цього змагання відбувався «WORLD DANCE GRAND PRIX CHAMPIONSHIPS YOUTH UNDER 19, UNDRE 21, AMATEUR LATIN 2025». Студентка першого курсу факультету хореографічного мистецтва, кафедри сучасної та бальної хореографії, Чухнова Катерина, посіла 1 місце в категорії WORLD DANCE GRAND PRIX CHAMPIONSHIPS AMATEUR LATIN 2025 серед 17 учасників з різних країн світу, таких як: Молдова, Португалія, Бельгія, Італія, Грузія, Німеччина.
Щиро вітаємо Чухнову Катерину з перемогою й бажаємо подальших перемог та звершень!


Вітаємо студентку факультету ХМ
Анастасію Павлову з нагородою!



12-13 квітня 2025 року відбувся "Київський напівмарафон Незламності 2025", у якому взяла участь Анастасія Павлова, студентка 2 курсу факультету хореографічного мистецтва ХДАК. Пані Анастасія зайняла 2 місце серед жінок (18-22 роки) - дистанція 21,1 км, час - 1:44:32.
Київський півмарафон — забіг, який багато років поспіль збирає бігунів зі усієї України та відіграє важливу благодійну складову.
Щиро вітаємо Анастасію Павлову з нагородою та зичимо нових перемог й звершень.


Харківська державна академія культури доєдналася до міжнародної акції
з нагоди Міжнародного дня спорту



6 квітня 2025 року Харківська державна академія культури традиційно долучилася до глобального відзначення Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру, взявши участь в акції WhiteCard — символі підтримки миру, толерантності та єдності через спорт.
У межах акції студенти, викладачі, представники адміністрації та інші працівники академії підняли «Білі картки», демонструючи свою солідарність із міжнародною спільнотою в утвердженні цінностей миру, рівності, інклюзивності та поваги до культурного різноманіття.



Цьогорічна тема Міжнародного дня спорту – «Спорт для соціальної інтеграції та взаємодії різних культур і спільнот» – як ніколи актуальна для України. В умовах викликів сьогодення спорт відіграє важливу роль у консолідації суспільства, формуванні взаємоповаги, підтримці психологічного здоров’я та соціальної згуртованості.
Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру був започаткований за ініціативи ООН та Міжнародного Олімпійського комітету й щороку відзначається 6 квітня. Ця дата обрана не випадково – саме цього дня у 1896 році в Афінах відкрилися перші сучасні Олімпійські ігри. Символічний жест підняття «Білої картки» був запроваджений організацією Peace and Sport як альтернатива червоній картці у футболі – замість покарання вона означає мир, діалог і позитивні зміни через спорт.
Акція WhiteCard проводиться вже 12 років, і Харківська державна академія культури щороку бере в ній участь, підкреслюючи свою відданість ідеям миру, єдності та взаємоповаги. Харківська державна академія культури підтримує ідеї миру, єдності та взаємоповаги, сприяючи розвитку не лише освітнього та культурного, але й спортивного потенціалу студентства. Спорт – це мова, яку розуміють усі, і в цей день ми вкотре нагадуємо: кожен може зробити свій внесок у побудову гармонійного і мирного світу!












Запрошуємо до участі у панельній дискусії
"Промоція музеїв в умовах війни"



Шановні колеги!

18 квітня 2025 р. о 14:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться панельна дискусія «Промоція музеїв в умовах війни».
Експерти: Анатолій Щербань, доктор культурології, професор, завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської держаної академії культури;
Дарина Живоглядова, докторка філософії з культурології, проєктна координаторка "Heritage Ukraine", університет KU Leuven, Левен (Бельгія);
Данута Білавич, завідувачка наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/3yn5qNp


Запрошуємо до круглого стілу
"Музичні традиції Харківщини в діалогічному просторі сучасної світової культури"



Шановні колеги!

18 квітня 2025 р. о 14:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «Музичні традиції Харківщини в діалогічному просторі сучасної світової культури».
Експерти: Віра Осадча, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор, професор кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури;
Максим Махлай, магістрант Музичного коледжу Університету Цинциннаті (США);
Регіна Захарова, студентка Харківської державної академії культури / Державного університету Ball (Мансі, Індіана, США).
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4hGrOEy

Meeting ID: 789 5852 1929
Passcode: 3aMKTj


Запрошуємо до круглого стілу
"Інноваційні технології в хореографічній роботі з дітьми"



Шановні колеги!

17 квітня 2025 р. о 16:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «Інноваційні технології в хореографічній роботі з дітьми» від факультету хореографічного мистецтва.
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4hwKDKj

Meeting ID: 436 744 6164
Passcode: 2023


Про вебінар
"Формування soft-skills здобувачів вищої освіти в процесі навчання у ЗВО: хореографічний аспект"

14 квітня 2025 р. об 11.40 відбувся вебінар "Формування soft-skills здобувачів вищої освіти в процесі навчання у ЗВО: хореографічний аспект".
Спікер: декан факультету хореографічного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент Ірина МОСТОВА.
Пані Ірино підкреслила віжливість розуміння поняття "soft-skills" та його класифікації. А також підкреслила, що "Танець - це шлях до особистої реалізації. [...] Сьогодні необхідно розуміти, що шлях гнучкості навичок студентів-хореографів є дуже важливим". Більше можна ознайомитись за посиланням.



Запрошуємо до круглого стілу
"На перехресті культури та мистецтва: сучасні практики"



Шановні колеги!

17 квітня 2025 р. о 13:30 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «На перехресті науки та мистецтва: сучасні практики».
Запрошуємо всіх бажаючих!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4j2FKtk

Meeting ID: 672 287 0206
Passcode: 1Uw35h


Досвід створення проєктів, що змінюють світ. ГО Бачити серцем

1 квітня 2025 р. відбувся перший у цьому семестрі міжвузівський семінар.
Спікерка – п. Ліна Дешвар, громадська активістка, активна діячка у сфері захисту прав дитини, менторка дітей з інвалідністю, що опинилися в інтернатних закладах, кураторка навчальної програми «Школа для кожного», а також – членкиня Ради з питань безбар'єрності при Кабінеті Міністрів України.
Зустріч було присвячено діяльності ГО «Бачити серцем», створеної у 2014 році. На сьогодні це одна з найвідоміших організацій України, яка працює з людьми з інвалідністю у рамках проєктів, що допомагають людям соціалізуватися, допомагають родинам, яких є діти з інвалідністю і дорослі з інвалідністю, але також орієнтована на просвітницьку та консалтингову діяльність.


У своїй доповіді п. Ліна черговий раз акцентувала, що інклюзія – є саме процесом включення, коли всі люди мають рівні можливості до навчання, спорту, медичного обслуговування, державних послуг, всіх аспектів соціального життя. Не йдеться про створення чергового особливого гетто для людей з інвалідністю, але саме про знищення бар’єрів, які перешкоджають нормальному життю різних людей.
Говорили про розвиток ампфутболу (футбол, в якому грають люди з ампутованими кінцівками або порушенням функцій кінцівок), який зараз активно популяризується серед військових, оскільки футбол допомагає і соціалізуватися, і адаптуватися до інвалідності, і психологічно реалізуватися через гру.
Мали невеликий інтерактив з жестової мови.
Одні з проєктів організації стосуються безпосередньо навчання дітей, підлітків та дорослих з інвалідністю. Йдеться як про окремі курси, так і про масштабний проєкт «Школа для всіх», і навіть про створення тренувальної квартири.


Інші проєкти – про навчання щодо створення безбар’єрного простору, в рамках яких вже більше 100 фахівців різних напрямків пройшо трьохмісячні курси про супровід дитини з інвалідністю та особливості створення безбар'єрного простору: від комунікації до інфраструктури.
Ще одна група проєктів стосується організації дозвілля. Власне, найвідоміший з них є Космотабір, який з регулярно проводиться влітку у Києві і приймає понад 100 дітей (безвідносно наявності чи відсутності в них інвалідності). Детальніше про нього пропонуємо поглянути за посиланням.

До своєї діяльності організація активно залучає волонтерів, тож варто слідкувати за її соцмережами – можна взяти участь у будь-якому з проєктів, де потребуватиметься волонтерська допомога і отримати досвід співтворення проєктів, які змінюють наш світ на краще.
Щиро дякуємо п. Ліні за такий змістовний семінар та конструктивний діалог.
Щиро дякуємо за співорганізацію та активну участь колегам з Уманського національного університету садівництва (п. Олені Саковській), Київського національного університету харчових технологій (п. Тетяні Мірзодаєвій), Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (п. Вікторії Мартиновій), Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства (п. Валентині Цись) та здобувачам освіти.

Посилання на соціальні мережі організації:
Instagram: https://www.instagram.com/bachyty_sercem/
Facebook: https://www.facebook.com/bachytysercem/?locale=uk_UA
Космотабір: https://www.facebook.com/kosmotabir.prostir/?locale=uk_UA
Інтерв’ю: https://www.village.com.ua/village/city/picture-story/341289-litniy-kemp-dlya-ditey-z-invalidnistyu-kosmotabir-pratsyue-z-2016-roku-tsogorich-do-nogo-doluchili-vpo


Про workshop для школярів "Історія, музеєзнавство, пам'яткознавство"


9 квітня 2025 року, в рамках профорієнтаційної роботи був проведений workshop для школярів "Історія, музеєзнавство, пам'яткознавство".
В заході прийняли участь учні Харківської та Кіровоградської областей.
Висловлюємо велику подяку доповідачам за цікаві інформативні доповіді, а також науковим керівникам за активну підтримку та допомогу.
Особлива подяка керівництву Харківського ліцею № 14, за багаторічну співпрацю з кафедрою історії, музеєзнавства та пам'яткознавства.
Матеріали workshop будуть опубліковані на сайті ХДАК, на кафедральній сторінці.


Про UAx Abakanowicz Fellowship Programme 2025

У рамках співпраці з Глобальною європейською мережею вищих закладів мистецької освіти ELIA (European League of Institutes of the Arts) 07 квітня 2025 року відбулася Інформаційна сесія щодо стипендій UAx Abakanowicz Fellowship Programme 2025 та участі в ELIA здобувачів Харківської державної академії культури.



Стипендія та програма доступні для здобувачів вищої освіти 1-3 років навчання бакалаврських програм (які на наступний навчальний рік будуть відповідно здобувачами 2-4 років навчання). Під час зустрічі менеджери платформи UAx познайомили здобувачів Харківської державної академії культури спеціальностей Хореографія, Сценічне мистецтво, Аудіовізуальне мистецтво та виробництво із особливостями участі в стипендіальній програмі. Ця програма є невід'ємною частиною Платформи UAx – трансформаційної ініціативи, що сприяє прямій підтримці українських здобувачів мистецьких навчальних закладів через взаємне менторство, обмін знаннями та розбудову потенціалу їхніх інституцій. Українські мистецькі академії та університети співпрацюють з мистецькими інституціями по всій Європі, створюючи потужну мережу сестринських шкіл.



Основна мета стипендіальної програми UAx Стипендія імені Абаканович – надати всебічну підтримку студентам мистецьких спеціальностей з п'яти українських шкіл-сестер, які братимуть участь у проєкті у 2025 році. Стипендіальна програма UAx Стипендія імені Абаканович складається з трьох компонентів: стипендії UAx, наставництво UAx та студентська спільнота UAx.



На Інформаційні сесії обговорювалися критерії та вимоги щодо участі у програмі, були надані рекомендації стосовно підготовки документів та подання заявки здобувачами вищої освіти.



Запрошуємо на онлайн-вебінар "Вікіпедія для культурних установ"



Вітаємо, абітурієнте!

Ти готовий включити "режим студента"?
Запрошуємо тебе разом зі здобувачами та викладачами Харківської державної академії культури на онлайн-вебінар на тему "Вікіпедія для культурних установ".
Тренер: Вячеслав Мамон, член правління ГО «Вікімедіа Україна», адміністратор української Вікіпедії, аспірант ХДАК.
Коли: 8 квітня
Час: 14.00
Формат: Онлайн
Не зволікай! Це твій шанс випробувати студентське життя вже зараз!
Твоє майбутнє починається з одного кліку: https://meet.google.com/xau-cdon-vay

Для тебе навчання почнеться з першого кроку — вебінару! Приходь дізнатися цікаві факти, поставити викладачам і здобувачам питання та отримати іменний сертифікат учасника! Для цього просто заповни форму за посиланням до 15 квітня: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdKyDLqI5-lnVite9kIsLS3kkzK7HvPxMMOQhltGvnG_g5Yw/viewform?usp=header

Дізнайся більше:
Telegram: @infoactivity
Instagram: @liaskhdac
Facebook: @scksac
E-mail: helenmaryina@gmail.com
Чекаємо!