НОВИНИ

Квітень 2025

Вітаємо студентку факультету ХМ з перемогою!



З 10 по 13 квітня 2025 року в місті Кишинів (Молдова) відбувся міжнародний танцювальний захід «Moldova Dance Festival 2025», який включав дводенний міжнародний танцювальний табір з топ-викладачами світу та міжнародні танцювальні змагання. В рамках цього змагання відбувався «WORLD DANCE GRAND PRIX CHAMPIONSHIPS YOUTH UNDER 19, UNDRE 21, AMATEUR LATIN 2025». Студентка першого курсу факультету хореографічного мистецтва, кафедри сучасної та бальної хореографії, Чухнова Катерина, посіла 1 місце в категорії WORLD DANCE GRAND PRIX CHAMPIONSHIPS AMATEUR LATIN 2025 серед 17 учасників з різних країн світу, таких як: Молдова, Португалія, Бельгія, Італія, Грузія, Німеччина.
Щиро вітаємо Чухнову Катерину з перемогою й бажаємо подальших перемог та звершень!


Вітаємо студентку факультету ХМ
Анастасію Павлову з нагородою!



12-13 квітня 2025 року відбувся "Київський напівмарафон Незламності 2025", у якому взяла участь Анастасія Павлова, студентка 2 курсу факультету хореографічного мистецтва ХДАК. Пані Анастасія зайняла 2 місце серед жінок (18-22 роки) - дистанція 21,1 км, час - 1:44:32.
Київський півмарафон — забіг, який багато років поспіль збирає бігунів зі усієї України та відіграє важливу благодійну складову.
Щиро вітаємо Анастасію Павлову з нагородою та зичимо нових перемог й звершень.


Харківська державна академія культури доєдналася до міжнародної акції
з нагоди Міжнародного дня спорту



6 квітня 2025 року Харківська державна академія культури традиційно долучилася до глобального відзначення Міжнародного дня спорту на благо розвитку та миру, взявши участь в акції WhiteCard — символі підтримки миру, толерантності та єдності через спорт.
У межах акції студенти, викладачі, представники адміністрації та інші працівники академії підняли «Білі картки», демонструючи свою солідарність із міжнародною спільнотою в утвердженні цінностей миру, рівності, інклюзивності та поваги до культурного різноманіття.



Цьогорічна тема Міжнародного дня спорту – «Спорт для соціальної інтеграції та взаємодії різних культур і спільнот» – як ніколи актуальна для України. В умовах викликів сьогодення спорт відіграє важливу роль у консолідації суспільства, формуванні взаємоповаги, підтримці психологічного здоров’я та соціальної згуртованості.
Міжнародний день спорту на благо розвитку та миру був започаткований за ініціативи ООН та Міжнародного Олімпійського комітету й щороку відзначається 6 квітня. Ця дата обрана не випадково – саме цього дня у 1896 році в Афінах відкрилися перші сучасні Олімпійські ігри. Символічний жест підняття «Білої картки» був запроваджений організацією Peace and Sport як альтернатива червоній картці у футболі – замість покарання вона означає мир, діалог і позитивні зміни через спорт.
Акція WhiteCard проводиться вже 12 років, і Харківська державна академія культури щороку бере в ній участь, підкреслюючи свою відданість ідеям миру, єдності та взаємоповаги. Харківська державна академія культури підтримує ідеї миру, єдності та взаємоповаги, сприяючи розвитку не лише освітнього та культурного, але й спортивного потенціалу студентства. Спорт – це мова, яку розуміють усі, і в цей день ми вкотре нагадуємо: кожен може зробити свій внесок у побудову гармонійного і мирного світу!












Запрошуємо до участі у панельній дискусії
"Промоція музеїв в умовах війни"



Шановні колеги!

18 квітня 2025 р. о 14:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться панельна дискусія «Промоція музеїв в умовах війни».
Експерти: Анатолій Щербань, доктор культурології, професор, завідувач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської держаної академії культури;
Дарина Живоглядова, докторка філософії з культурології, проєктна координаторка "Heritage Ukraine", університет KU Leuven, Левен (Бельгія);
Данута Білавич, завідувачка наукового відділу Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької у Львові.
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/3yn5qNp


Запрошуємо до круглого стілу
"Музичні традиції Харківщини в діалогічному просторі сучасної світової культури"



Шановні колеги!

18 квітня 2025 р. о 14:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «Музичні традиції Харківщини в діалогічному просторі сучасної світової культури».
Експерти: Віра Осадча, заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор, професор кафедри теорії та історії музики Харківської державної академії культури;
Максим Махлай, магістрант Музичного коледжу Університету Цинциннаті (США);
Регіна Захарова, студентка Харківської державної академії культури / Державного університету Ball (Мансі, Індіана, США).
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4hGrOEy

Meeting ID: 789 5852 1929
Passcode: 3aMKTj


Запрошуємо до круглого стілу
"Інноваційні технології в хореографічній роботі з дітьми"



Шановні колеги!

17 квітня 2025 р. о 16:00 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «Інноваційні технології в хореографічній роботі з дітьми» від факультету хореографічного мистецтва.
Запрошуємо до участі!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4hwKDKj

Meeting ID: 436 744 6164
Passcode: 2023


Про вебінар
"Формування soft-skills здобувачів вищої освіти в процесі навчання у ЗВО: хореографічний аспект"

14 квітня 2025 р. об 11.40 відбувся вебінар "Формування soft-skills здобувачів вищої освіти в процесі навчання у ЗВО: хореографічний аспект".
Спікер: декан факультету хореографічного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент Ірина МОСТОВА.
Пані Ірино підкреслила віжливість розуміння поняття "soft-skills" та його класифікації. А також підкреслила, що "Танець - це шлях до особистої реалізації. [...] Сьогодні необхідно розуміти, що шлях гнучкості навичок студентів-хореографів є дуже важливим". Більше можна ознайомитись за посиланням.



Запрошуємо до круглого стілу
"На перехресті культури та мистецтва: сучасні практики"



Шановні колеги!

17 квітня 2025 р. о 13:30 в рамках Міжнародної наукової конференції молодих учених «Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття» відбудеться круглий стіл на тему «На перехресті науки та мистецтва: сучасні практики».
Запрошуємо всіх бажаючих!

Доступ за посиланням: http://bit.ly/4j2FKtk

Meeting ID: 672 287 0206
Passcode: 1Uw35h


Досвід створення проєктів, що змінюють світ. ГО Бачити серцем

1 квітня 2025 р. відбувся перший у цьому семестрі міжвузівський семінар.
Спікерка – п. Ліна Дешвар, громадська активістка, активна діячка у сфері захисту прав дитини, менторка дітей з інвалідністю, що опинилися в інтернатних закладах, кураторка навчальної програми «Школа для кожного», а також – членкиня Ради з питань безбар'єрності при Кабінеті Міністрів України.
Зустріч було присвячено діяльності ГО «Бачити серцем», створеної у 2014 році. На сьогодні це одна з найвідоміших організацій України, яка працює з людьми з інвалідністю у рамках проєктів, що допомагають людям соціалізуватися, допомагають родинам, яких є діти з інвалідністю і дорослі з інвалідністю, але також орієнтована на просвітницьку та консалтингову діяльність.


У своїй доповіді п. Ліна черговий раз акцентувала, що інклюзія – є саме процесом включення, коли всі люди мають рівні можливості до навчання, спорту, медичного обслуговування, державних послуг, всіх аспектів соціального життя. Не йдеться про створення чергового особливого гетто для людей з інвалідністю, але саме про знищення бар’єрів, які перешкоджають нормальному життю різних людей.
Говорили про розвиток ампфутболу (футбол, в якому грають люди з ампутованими кінцівками або порушенням функцій кінцівок), який зараз активно популяризується серед військових, оскільки футбол допомагає і соціалізуватися, і адаптуватися до інвалідності, і психологічно реалізуватися через гру.
Мали невеликий інтерактив з жестової мови.
Одні з проєктів організації стосуються безпосередньо навчання дітей, підлітків та дорослих з інвалідністю. Йдеться як про окремі курси, так і про масштабний проєкт «Школа для всіх», і навіть про створення тренувальної квартири.


Інші проєкти – про навчання щодо створення безбар’єрного простору, в рамках яких вже більше 100 фахівців різних напрямків пройшо трьохмісячні курси про супровід дитини з інвалідністю та особливості створення безбар'єрного простору: від комунікації до інфраструктури.
Ще одна група проєктів стосується організації дозвілля. Власне, найвідоміший з них є Космотабір, який з регулярно проводиться влітку у Києві і приймає понад 100 дітей (безвідносно наявності чи відсутності в них інвалідності). Детальніше про нього пропонуємо поглянути за посиланням.

До своєї діяльності організація активно залучає волонтерів, тож варто слідкувати за її соцмережами – можна взяти участь у будь-якому з проєктів, де потребуватиметься волонтерська допомога і отримати досвід співтворення проєктів, які змінюють наш світ на краще.
Щиро дякуємо п. Ліні за такий змістовний семінар та конструктивний діалог.
Щиро дякуємо за співорганізацію та активну участь колегам з Уманського національного університету садівництва (п. Олені Саковській), Київського національного університету харчових технологій (п. Тетяні Мірзодаєвій), Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (п. Вікторії Мартиновій), Київського фахового коледжу туризму та готельного господарства (п. Валентині Цись) та здобувачам освіти.

Посилання на соціальні мережі організації:
Instagram: https://www.instagram.com/bachyty_sercem/
Facebook: https://www.facebook.com/bachytysercem/?locale=uk_UA
Космотабір: https://www.facebook.com/kosmotabir.prostir/?locale=uk_UA
Інтерв’ю: https://www.village.com.ua/village/city/picture-story/341289-litniy-kemp-dlya-ditey-z-invalidnistyu-kosmotabir-pratsyue-z-2016-roku-tsogorich-do-nogo-doluchili-vpo


Про workshop для школярів "Історія, музеєзнавство, пам'яткознавство"


9 квітня 2025 року, в рамках профорієнтаційної роботи був проведений workshop для школярів "Історія, музеєзнавство, пам'яткознавство".
В заході прийняли участь учні Харківської та Кіровоградської областей.
Висловлюємо велику подяку доповідачам за цікаві інформативні доповіді, а також науковим керівникам за активну підтримку та допомогу.
Особлива подяка керівництву Харківського ліцею № 14, за багаторічну співпрацю з кафедрою історії, музеєзнавства та пам'яткознавства.
Матеріали workshop будуть опубліковані на сайті ХДАК, на кафедральній сторінці.


Про UAx Abakanowicz Fellowship Programme 2025

У рамках співпраці з Глобальною європейською мережею вищих закладів мистецької освіти ELIA (European League of Institutes of the Arts) 07 квітня 2025 року відбулася Інформаційна сесія щодо стипендій UAx Abakanowicz Fellowship Programme 2025 та участі в ELIA здобувачів Харківської державної академії культури.



Стипендія та програма доступні для здобувачів вищої освіти 1-3 років навчання бакалаврських програм (які на наступний навчальний рік будуть відповідно здобувачами 2-4 років навчання). Під час зустрічі менеджери платформи UAx познайомили здобувачів Харківської державної академії культури спеціальностей Хореографія, Сценічне мистецтво, Аудіовізуальне мистецтво та виробництво із особливостями участі в стипендіальній програмі. Ця програма є невід'ємною частиною Платформи UAx – трансформаційної ініціативи, що сприяє прямій підтримці українських здобувачів мистецьких навчальних закладів через взаємне менторство, обмін знаннями та розбудову потенціалу їхніх інституцій. Українські мистецькі академії та університети співпрацюють з мистецькими інституціями по всій Європі, створюючи потужну мережу сестринських шкіл.



Основна мета стипендіальної програми UAx Стипендія імені Абаканович – надати всебічну підтримку студентам мистецьких спеціальностей з п'яти українських шкіл-сестер, які братимуть участь у проєкті у 2025 році. Стипендіальна програма UAx Стипендія імені Абаканович складається з трьох компонентів: стипендії UAx, наставництво UAx та студентська спільнота UAx.



На Інформаційні сесії обговорювалися критерії та вимоги щодо участі у програмі, були надані рекомендації стосовно підготовки документів та подання заявки здобувачами вищої освіти.



Запрошуємо на онлайн-вебінар "Вікіпедія для культурних установ"



Вітаємо, абітурієнте!

Ти готовий включити "режим студента"?
Запрошуємо тебе разом зі здобувачами та викладачами Харківської державної академії культури на онлайн-вебінар на тему "Вікіпедія для культурних установ".
Тренер: Вячеслав Мамон, член правління ГО «Вікімедіа Україна», адміністратор української Вікіпедії, аспірант ХДАК.
Коли: 8 квітня
Час: 14.00
Формат: Онлайн
Не зволікай! Це твій шанс випробувати студентське життя вже зараз!
Твоє майбутнє починається з одного кліку: https://meet.google.com/xau-cdon-vay

Для тебе навчання почнеться з першого кроку — вебінару! Приходь дізнатися цікаві факти, поставити викладачам і здобувачам питання та отримати іменний сертифікат учасника! Для цього просто заповни форму за посиланням до 15 квітня: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScdKyDLqI5-lnVite9kIsLS3kkzK7HvPxMMOQhltGvnG_g5Yw/viewform?usp=header

Дізнайся більше:
Telegram: @infoactivity
Instagram: @liaskhdac
Facebook: @scksac
E-mail: helenmaryina@gmail.com
Чекаємо!