НОВИНИ

Травень 2025

Мистецтво не мовчить навіть під час війни:
викладачі ХДАК в етері Радіо «Накипіло»

Навіть у найтяжчі часи культура та мистецтво залишаються джерелом сили, підтримки й віри в майбутнє. Харківська державна академія культури продовжує активно розвиватися, виховуючи нове покоління митців — попри виклики воєнного часу.
У свіжому випуску етеру Радіо «Накипіло» про життя мистецької спільноти Харкова, виклики та здобутки говорили декан факультету сценічного мистецтва Роман Набоков і викладач кафедри майстерності актора Андрій Лебедь.
Переглянути запис можна за посиланням:


Під час розмови викладачі поділилися унікальним досвідом реалізації мистецьких проєктів, у яких беруть участь студенти та педагоги ХДАК. Вони розповіли про життя харківських театрів, які, попри війну, продовжують працювати, зберігаючи та примножуючи культурну спадщину.
Харків сьогодні — це не лише прифронтове місто, а й потужний центр мистецького спротиву, де кожен виступ, проєкт чи лекція — це крок до відновлення духовного ландшафту країни.
ХДАК залишається місцем сили, де твориться майбутнє української культури. Саме тут формується нове покоління акторів, режисерів, музикантів, хореографів, кіно-, телережисерів і операторів, журналістів, культурологів, музеєзнавців, менеджерів, бібліотекарів і фахівців з інформаційної діяльності, психологів, туризмознавців, які не просто опановують професію — вони навчаються змінювати світ.
Навчатися в ХДАК — це:
- долучитися до сильної мистецької спільноти;
- отримати якісну освіту від викладачів-практиків;
- реалізовувати власні творчі проєкти вже під час навчання;
- зробити свій внесок у Перемогу та відбудову України.

Запрошуємо на День відкритих дверей!
10 травня 2025 року о 12:00 Харківська державна академія культури проводить онлайн День відкритих дверей для абітурієнтів, їхніх батьків та всіх охочих дізнатися більше про вступну кампанію 2025.
Під час зустрічі ви дізнаєтесь:
- про факультети та спеціальності ХДАК;
- особливості вступу у 2025 році;
- можливості навчання, практики та стипендій;
- про студентське життя в умовах сьогодення.

Долучитися до зустрічі можна в Zoom за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

ID конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022

Мистецтво триває. Культура тримається. ХДАК працює. Приєднуйся!


Вітаємо з Днем народження
ШЕЙКА Василя Миколайовича!



Вітаємо з Днем народження ШЕЙКА Василя Миколайовича, доктора історичних наук, професора, дійсного члена (академіка) Національної академії мистецтв України, заслуженого діяча мистецтв України!

Шановний Василю Миколайовичу!

Від усього колективу Харківської державної академії культури прийміть найщиріші вітання з нагоди Вашого Дня народження!
Ваша багаторічна самовіддана праця, глибокі наукові дослідження та невтомна енергія стали фундаментом для становлення та розвитку нашої Академії. Завдяки Вашому керівництву ХДАК перетворилася на провідний освітній і науковий центр у галузі культури та мистецтва.
Ваша відданість справі, мудрість та людяність надихають нас на нові звершення. Ми щиро вдячні Вам за все, що Ви зробили для Академії та для кожного з нас.
Ваш вклад в розвиток Академії назавжди залишиться в наших серцях. Такого яскравого лідера як Ви історія Академії не знала.
Бажаємо Вам міцного здоров'я, невичерпної енергії, родинного затишку та нових звершен та Миру! Нехай кожен день приносить радість, а Ваші знання та досвід і надалі служать на благо української культури.


Відкрита лекція «Україна в другій світовій війні: пам’ятаємо»



8 травня 2025 року, у День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у Харківській державній академії культури відбулася відкрита лекція доктора культурології, професора, завідувача кафедри культурології та музеєзнавства Анатолія Леонідовича Щербаня на тему: «Україна в Другій світовій війні: пам’ятаємо».
Захід мав на меті вшанування пам’яті мільйонів жертв війни, а також осмислення внеску України в перемогу над нацизмом. Професор Щербань ґрунтовно розкрив історичні факти участі українців у бойових діях, русі опору, їхню боротьбу за свободу на всіх фронтах Другої світової війни. Особливу увагу було приділено темам збереження історичної пам’яті, ролі культури у формуванні національної ідентичності, а також значенню трагічних сторінок минулого для сучасної України.
Лекція зібрала студентів, викладачів і гостей академії, які долучилися до обговорення важливих питань історичної спадщини, її осмислення та переосмислення в умовах сьогодення.


8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги



8 травня Україна відзначає День пам’яті та перемоги, встановлений Законом «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років». Це – дата, коли ми разом із європейською спільнотою вшановуємо перемогу над нацизмом і памʼять про загиблих і всіх жертв Другої світової.

Український інститут національної пам’яті Інформаційні матеріали до Дня пам’яті та перемоги над нацизмом
у Другій світовій війни (8 травня) – 2025










Круглий стіл «Булінг: розпізнати, зупинити, запобігти»



Запрошуємо студентів та викладачів до участі у круглому столі на тему: «Булінг: розпізнати, зупинити, запобігти», присвяченому актуальній проблемі булінгу в освітньому середовищі.
Захід відбудеться 8 травня 2025 року о 13:00 в онлайн-форматі на платформі ZOOM.
Під час заходу обговорюватимуться ключові аспекти цього соціального явища: що таке булінг і які його форми поширені в закладах освіти; які наслідки цькування мають як для жертв, так і для агресорів; яким чином кожен може долучитися до запобігання булінгу; яка роль емоційної підтримки, правової обізнаності та сучасних технологій у протидії цьому явищу.
Метою круглого столу є підвищення обізнаності, розвиток емоційного інтелекту та формування культури поваги й підтримки в академічному середовищі.
Разом — проти булінгу!

Посилання для входу: https://bit.ly/3vUaOWC

Ідентифікатор конференції: 872 700 4765
Код доступу: 123123


8 травня — День пам’яті та перемоги над нацизмом
у Другій світовій війні 1939-1945 років



В Україні 8 травня - дуже важлива історична дата, День пам’яті та перемоги над нацизмом. Це день, коли ми згадуємо подвиг усіх борців із Третім Рейхом, вшановуємо пам’ять мільйонів військових і цивільних, чиї життя обірвалися у вирі найжорстокішої війни XX століття.
Цей день — не лише про минуле. Це нагадування про ціну, яку людство заплатило за мир, і про відповідальність перед тими, хто загинув, — зберігати й захищати мир сьогодні.
У час, коли українці знову змушені боронити свою землю, ми особливо гостро відчуваємо, що мир — це найбільша цінність. Він не дається раз і назавжди. Його треба виборювати, берегти і передавати наступним поколінням як найдорожчий скарб.
Пам’ятаємо. Вшановуємо. Боремося за мир.


Участь студентки ХДАК у міжуніверситетському тренінгу «STUD.IMPROVE»



Студентка першого курсу факультету аудіовізуального мистецтва Харківської державної академії культури Осипова Людмила взяла участь у дводенному тренінгу «STUD.IMPROVE», який відбувся 2–3 травня 2025 року на базі Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ). Захід організовано Студентською радою ХНАДУ у партнерстві з Майстернею розвитку органів студентського самоврядування «aGAIN 3.0», що реалізується Програмою розвитку ООН в Україні за підтримки Європейського Союзу та Уряду Данії в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».



«STUD.IMPROVE» – це навчально-просвітницька програма, покликана сприяти розвитку лідерських якостей, комунікаційних навичок та активної громадянської позиції серед студентської молоді. У межах програми учасники мали змогу прослухати виступи спікерів з різних сфер діяльності – IT, спорту, культури та волонтерства, взяти участь у тренінгах, практичних заняттях, воркшопах і панельних дискусіях.



Людмила Осипова активно долучалася до всіх форматів заходу, зокрема, виявила зацікавленість у темах, пов’язаних із культурними ініціативами та їх реалізацією в студентському середовищі. Завдяки участі в тренінгу студентка отримала нові знання щодо функціонування органів студентського самоврядування, опанувала корисні навички з публічного виступу та командної взаємодії, а також налагодила контакти з активними студентами інших закладів вищої освіти Харкова.



Представництво студентки ХДАК у такому форматі заходу є важливим прикладом міжуніверситетської співпраці, обміну досвідом та інтеграції академічної молоді в сучасні суспільні процеси.
Участь Людмили Осипової у тренінгу «STUD.IMPROVE» підтвердила готовність студентів академії долучатися до ініціатив, що сприяють особистісному зростанню, розвитку лідерського потенціалу та збагаченню культурного досвіду.




Про вступ до магістратури та аспірантури ХДАК-2025:
питання щодо реєстрації на ЄВІ, ЄФВВ, ЄВВ



Про Міжнародну науково-теоретичну конференцію молодих учених
«Культура та інформаційне суспільство XXI століття»
(17–18 квітня 2025 року)



OPEN DAY в ХДАК



Плануєш вступ у 2025? Мрієш про творчу професію та якісну освіту?
Запрошуємо на День відкритих дверей Харківської державної академії культури!

Дізнайся про:
– факультети та освітні програми
– умови вступу
– навчання, практику та стипендії
– студентське життя

ХДАК — це:
– індивідуальний підхід до навчання
– сучасна матеріально-технічна база
– викладачі-практики
– можливості для самореалізації

Коли? 10 травня 2025 о 12:00
Де? Zoom конференція: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09.
ID: 723 636 5053
Код доступу: 2022

Долучайся:
Telegram-канал: t.me/AkademKULTURA
Сайт: https://ic.ac.kharkov.ua/
Приймальна комісія:
+38 (098) 712 36 84
+38 (066) 105 06 05
E-mail: pri_kom@xdak.ukr.education


Про IV Всеукраїнський міжвузівський конкурс акторів-вокалістів

Вітаємо Марину КАДУРІНУ та Анну ПАЗИЧ, здобувачок вищої освіти ОПП "Акторське мистецтво драматичного актора і кіно", за отримані дипломи учасників та Лауреата ІІІ премії (номінація - естрадний спів) у IV Всеукраїнському міжвузівському конкурсі акторів-вокалістів (дистанційно), який відбувся 23-24 квітня 2025 р. Засновником та організатором конкурсу є кафедра акторської майстерності Запорізького національного університету.




Участь представників Студентської ради ХДАК у
міжуніверситетському форумі, присвяченому захисту прав студентів



2 травня 2025 року представники Студентської ради Харківської державної академії культури – Віолета Астахова (заступниця Голови Студради) та Євгеній Борисов (голова сектору захисту прав студентів) – взяли участь у міжуніверситетському форумі, присвяченому темі захисту прав студентів. Захід було ініційовано студентським омбудсменом Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого та проведено у змішаному форматі – офлайн та онлайн.



У межах форуму відбулася панельна дискусія на теми:
• роль студентського омбудсмена в системі забезпечення прав студентів;
• практичні кейси діяльності Офісу студентського омбудсмена;
• структура студентського самоврядування Національного юридичного університету.
Під час обговорень представники академічних студентських рад обмінялися досвідом щодо:
• вирішення конфліктів між студентами й викладачами;
• захисту прав студентів у питаннях навчального процесу та проживання в гуртожитках;
• протидії дискримінації й булінгу в освітньому середовищі;
• формування ефективних пропозицій до вдосконалення механізмів захисту прав студентства.
Участь Студради ХДАК у форумі сприяла налагодженню діалогу між представниками різних ЗВО, підвищенню обізнаності щодо ролі студентського омбудсмена, а також обміну практичними кейсами захисту інтересів студентської спільноти.



Важливою подією форуму стало оголошення про відкриття філії Української Студентської Ліги (УСЛ) у місті Харкові, що стало вагомим кроком до посилення ролі студентського самоврядування та підвищення рівня захисту прав і свобод студентів у регіоні.
Представники ХДАК висловили готовність до подальшої співпраці з представниками органів студентського самоврядування ЗВО Харкова, до спільних заходів та ініціатив, спрямованих на захист прав студентів та удосконалення роботи студентського самоврядування.


Журналісти телеканалу «Вісті News» завітали до ХДАК

Харківську державну академію культури відвідала знімальна група телеканалу «Вісті News» — журналістка Анастасія Почерніна та оператори Євген Карпенко й Вадим Макарюк.
Метою візиту стало підготовка телевізійного сюжету про освітню діяльність академії у складних умовах воєнного часу, а також знайомство з її культурним і науковим простором.
У процесі зйомки гості поспілкувалися з провідними викладачами та представниками керівництва закладу, які поділилися баченням розвитку вищої мистецької освіти в Україні, особливостями навчального процесу та сучасними викликами, з якими зіштовхується академія.
Знімальна група відвідала ключові локації ХДАК, зокрема концертну залу, де відбуваються виступи студентів і викладачів, бібліотеку з унікальним фондом фахової літератури, а також музей фотографії — справжню перлину академії, яка зберігає візуальну історію мистецького поступу.
Щиро дякуємо команді телеканалу за щиру зацікавленість, глибокий професійний підхід та підтримку освіти в ці непрості часи. Такі ініціативи — це не лише інформування, а й зміцнення довіри до науки, культури й людяності.



Запрошуємо на зустріч
щодо вступу до магістратури, аспірантури



ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ ТА ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!

6 травня 2025 року о 12-00 запрошуємо на зустріч, щодо вступу до магістратури та аспірантури.
На зустрічі поговоримо про:
- умови вступу до магістратури та аспірантури;
- які документи необхідні;
- як зареєструватись на ЄВІ/ЄФВВ/ЄВВ та інші питання.
Обговоримо усе, що Вас турбує та цікавить.
Доєднуйся до зустрічі, питай та отримуй відповіді.

6 травня 2025 року о 12-00 за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/7236365053?pwd=THplcjlib3ZCR0pMOUVwblNBWkhzdz09

Ідентифікатор конференції: 723 636 5053
Код доступу: 2022


Візит до Ko_Laba: нові горизонти для студентів ХДАК



1 травня 2025 року студенти Харківської державної академії культури відвідали молодіжний інноваційний простір Ko_Laba у Харкові. Цей візит став важливою частиною їхнього професійного розвитку та ознайомлення з сучасними тенденціями в освіті та технологіях.



Ko_Laba – це молодіжний простір, створений за підтримки ЮНІСЕФ та громадської організації GoGlobal. Ko_Laba – це місце, де молодь відкриває для себе світ технологій, розвиває творчі здібності та комунікаційні навички. Простір оснащений сучасним обладнанням для 3D-друку, лазерного різання, роботи з електронікою, а також технологіями віртуальної та доповненої реальності.



Під час екскурсії студенти ознайомилися з можливостями Ko_Laba та обговориои плани щодо реалізації власних проектів в цьому молодіжному просторі. Вони відзначили важливість таких просторів для розвитку креативного мислення, командної роботи та практичних навичок, необхідних у сучасному світі.
Цей візит відкрив нові перспективи для співпраці між ХДАК та Ko_Laba, зокрема в організації спільних заходів, тренінгів та проектів, спрямованих на підтримку молоді та розвиток інноваційної освіти в Україні.



Ця екскурсія стала яскравим прикладом того, як освітні установи та інноваційні простори можуть співпрацювати для розвитку молоді та сприяння позитивним змінам у суспільстві.


Звіт про проведення семінару
«CineGame Ukraine: інноваційна освітня гра для кінематографістів у європейському контексті»



31 березня 2025 року в Харківській державній академії культури відбувся відкритий науково-освітній семінар, присвячений презентації результатів міжнародного наукового проєкту «CineGame Ukraine: сучасна українська дослідницька цифрова арт-гра для розвитку наративних навичок і кіномистецької грамотності» (№ 1233058).
Спікеркою заходу виступила Коваленко Юлія Борисівна — кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри телерепортерської майстерності факультету аудіовізуального мистецтва.
Проєкт реалізується у співпраці з Харківською державною академією культури та Відземським університетом прикладних наук (Латвія) в межах програми MSCA4Ukraine, що є частиною програми дій Марії Склодовської-Кюрі Європейської Комісії.
Термін реалізації проєкту: 01.04.2023 – 31.03.2025.
Під час семінару було розглянуто такі лючові теми:
• концепція інноваційної освітньої гри, спрямованої на розвиток професійних навичок майбутніх кінематографістів;
• особливості застосування цифрового мистецького підходу в освітньому процесі;
• механізми створення серйозної гри на основі академічного дослідження;
• результати проєкту, включно з демонстрацією прототипу гри та обговоренням подальших етапів реалізації.
Учасники семінару мали змогу ознайомитися з досвідом міжнародної співпраці в рамках наукових ініціатив ЄС, а також обговорити перспективи використання ігрових методів у сфері кіноосвіти.
Захід викликав значний інтерес серед студентів, викладачів і дослідників, зацікавлених у розвитку інноваційних підходів до вивчення аудіовізуального мистецтва.


Реєстрація на вступні випробування - 2025:
магістратура (ЄВІ/ЄФВВ);
аспірантура (ЄВІ/ЄВВ)





Студент ХДАК здобув Гран-прі у Всеукраїнському конкурсі мистецтв

У квітні 2025 року Міжнародна творча спілка України провела Всеукраїнський багатожанровий дистанційний конкурс мистецтв, присвячений світлому святу Великодня – часу відродження, оновлення та натхнення. Це свято, що об'єднує серця та наповнює душі вірою в краще, стало джерелом творчої енергії для учасників з усієї країни.
Конкурс охопив різноманітні номінації та жанри: вокал, хореографію, художнє мистецтво, театральне та літературне мистецтво тощо. Учасники мали змогу продемонструвати свої таланти, натхнення й креативність у дистанційному форматі. Переможців очікували дипломи, подяки та почесні нагороди – кубки.
Гордістю Харківської державної академії культури став здобувач 1 курсу освітньо-професійної програми «Режисура шоу та артпроєктів» Даниїл Данилюк, який виборов Гран-прі у номінації «Художнє читання»!
Щиро вітаємо Даниїла з високою нагородою та дякуємо його наставникам – заслуженому діячу мистецтв України, професору Сергію Гордєєву та заслуженому працівнику культури України, доценту Вікторії Бугайовій – за професіоналізм, творчість і натхнення, які вони передають своїм учням!
Перемога Даниїла – це ще одне яскраве свідчення мистецької потужності школи кафедри режисури ХДАК!