НОВИНИ

ЧЕРВЕНЬ 2024

З Днем Конституції України!


З Днем Конституції України! Цей день нагадує усім про верховенство права, свободи та справедливості, що закраплені у символі нашої національної єдності - Конституції України. Щиро дякуємо нашим захисникам та захисницям за те, що вони борються за нашу свободу і незалежність, відстоюють наші землі та право кожного з нас на життя у вільній та незалежній країні. Перемоги нам і миру!
Слава Україні!
Героям Слава!


Зустріч з питань інклюзії в туризмі на тему
«Доступність музеїв для незрячих: Україна, Європа, Канада»

22 червня 2024 р., за ініціативою кафедри музейно-туристичної діяльності, відбулася зустріч, присвячена питанням інклюзії в туризмі.
Організатор та модератор зустрічі: Мирослава Яріко – кандидат культурології, старший викладач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури.



Запрошений гість: Дмитро Крупка – фахівець з питань інклюзії, громадський активіст, мандрівник, блогер, харків'янин.
Дмитро Крупка вже не перший рік співпрацює з викладачами та студентами кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури та розповідає про подорожі та інклюзію, про адаптацію міського середовища до потреб незрячих людей.



Розмова з громадським активістом Дмитром Крупкою йшла про те, що робить музей справді доступним для незрячих – і за умови адаптації інфраструктури і без такої адаптації. Про досвід зустрічей з екскурсоводами, які виключно власною роботою робили експозицію доступною. Говорили про вдалі туристичні проекти, а також і про типові помилки створення «адаптованого» для незрячих продукту.


Переглянути зустріч з Дмитром Крупкою на тему «Доступність музеїв для незрячих: Україна, Європа, Канада» можна за посиланням:


Про онлайн-курс «Сила візуального оповідання та його застосування»

Червень місяць на факультеті аудіовізуального мистецтва ХДАК відзначився унікальним проектом з медіаосвіти – англомовним онлайн-курсом «Сила візуального оповідання та його застосування» («The Power of Visual Storytelling and its Application»), який ініціював та провів медіаексперт і медіаконсультант зі Швейцарії Маріус Борн.


У курсі взяли участь студенти усіх курсів та освітніх програм факультету аудіовізуального мистецтва, а також магістри та аспіранти факультету.
Протягом курсу слухачі курсу отримали фахові відповіді на такі питання:
• що робить екранні наративи привабливими;
• як соціальні мережі змінюють те, як ми розповідаємо історії;
• як мислити візуально та розповідати історії у рухомих зображеннях;
• як вдало використовувати крупність планів та прийоми монтажу;
• які ідеї для аудіовізуального твору можуть зацікавити глядача та ін.


Окрім цього студенти продемонстрували свої відеороботи Маріусу Борну та отримали детальний фаховий аналіз своїх творів.
Заняття проходили в режимі діалогу, а загальна атмосфера була надзвичайно дружньою та привітною. Наприкінці студенти висловили багато схвальних відгуків та слів подяки ментору курсу.


Ознайомитися детальніше з діяльністю Маріуса Борна та його компанії «Born Media» можна на веб-сайті www.bornmedia.ch
Адміністрація Харківської державної академії культури та факультету аудіовізуального мистецтва висловлюють шановному доктору Маріусу Борну вдячність за вагомий внесок в освітній процес Академії.


Творчі перемоги студентів та викладачів факультету музичного мистецтва ХДАК

Вітаємо здобувачів та викладачів факультету музичного мистецтва Харківської державної академії культури з творчими перемогами!

Перемога у Всеукраїнському багатожанровому конкурсі мистецтв «Українська вишиванка» (струнно-смичкові інструменти) (20.05.2024, м. Київ) здобувачки 2-го курсу факультету музичного мистецтва (освітня програма «Оркестрові струнні інструменти») Милослави Тарабанової, яка отримала 1-шу премію (керівник – Юлія Дедюля; концертмейстер – Анатолій Тарабанов).


Перемога у ХІ Відкритому (Всеукраїнського) фестивалю-конкурсу виконавців на народних інструментах «Золота струна» (бандура) (м. Миколаїв, 2024) здобувачки 2-го курсу факультету музичного мистецтва (освітня програми «Народні інструменти») Регіни Захарової, яка отримала Диплом 1ступеня (клас бандури Надії Мельник).


Перемога у ІІ міжнародному конкурсі талантів «Палітра талантів» (диригент оркестру) (18.05.2024, м. Київ) здобувачки 3-го курсу факультету музичного мистецтва (освітня програма «Народні інструменти») Катерини Параваєвої, яка отримала 1-шу Премію (керівник – Тетяна Пасічинська).



Велика підтримка в малих історіях


У місті Кентвілл (Канада) в книжковому магазині "Відкриті серця" відкрилася виставка фотоісторій випускниці кафедри культурології та медіакомунікацій цього року Ганни Стариченко.
Представлені на виставці історії розповідають про родини канадців, які гостинно прийняли українців, змушених рятуватися від війни, підтримали та допомогли адаптуватися в нових умовах. А головне, що ця виставка - результат роботи Ганни над своїм бакалаврським проєктом «Велика підтримка в малих історіях: документальні фотоісторії про хост родини українців/українок в Канаді». Нам дуже приємно, що роботи наших студентів втілюються у життя, а Ганні ми бажаємо подальших творчих успіхів в такій соціально корисній і важливій справі.


Засідання вченої ради!



Про міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв
"WORLD ENVIRONMENT DAY"


Україна - німецька ініціатива "Genau" у місті Gießen Німеччина 13 червня 2024 р. спільно з Харківською державною академією культури провели Міжнародний Фестиваль-Конкурс Мистецтв "WORLD ENVIRONMENT DAY". "Хочемо подякувати Харківській державної академії культури за плідну співпрацю та підтримку у ці важкі часи. Сподіваємось на подальшу успішну співпрацю та обмін ідеями між нашими установами в майбутньому", - відзначили представники Україна - німецька ініціатива "Genau".


Захід об'єднав понад дві сотні учасників з усіх куточків Німеччини та різноманітні жанри - вокал, хореографію, фольклор, модні театри та ін. Професійні члени журі зіткнулися з непростим завданням — виокремити найкращих з величезної кількості талановитих учасників. "Ми мали честь відкрити перший міжнародний фестиваль-конкурс мистецтв у місті Гіссен, і це тільки початок!", - поділилась враженнями доцентка кафедри режисури Вікторія БУГАЙОВА.



День відкритих дверей кафедри майстерності актора

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

Факультет сценічного мистецтва та кафедра майстерності актора Харківської державної академії культури запрошує вас на День відкритих дверей для освітньої програми "Акторське мистецтво драматичного театру і кіно", який відбудеться 23 та 30 червня 2024 р. о 12.00 в режимі online за допомогою Google Meet.
Відеоконференцію буде проводити декан факультету сценічного мистецтва Ігор Олександрович Борис.

Посилання на відеоконференцію Google Meet: https://meet.google.com/auu-idaj-gcd


Вітаємо студентів факультету хореографічного мистецтва


Вітаємо студентів факультету хореографічного мистецтва Дениса Орлова (3 курс) та Анастасію Павлову (1курс) з перемогою у Міжнародному конкурсі студентської самодіяльності «Студентська весна 2024»!
Також вітаємо Олександра Фигалюка (1курс) та Вероніку Девяніну (1курс) з дебютом на сцені! Обидві пари були запрошені на церемонію нагородження як кращі представники факультету хореографічного мистецтва.
Щиро захоплюємося професіоналізмом в.о. декана факультету хореографічного мистецтва, заслуженого тренера України Шкурєєва Кирила Івановича, який здійснював підготовку зіркових пар.





Про ХДАК і НАІМ БАН


Кінець травня – початок червня 2024 року став часом активної виставкової діяльності Національного археологічного інституту з музеєм (НАІМ) БАН, Болгарія. Підписаний між Харківською академією культури (ХДАК) і НАІМ БАН Меморандум про співпрацю дозволив професорсько-викладацькому складу кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК стати учасниками цих унікальних подій культурного життя Болгарії.
Зокрема, йдеться про дві виставки, приурочені до 155-річної річниці створення БАН. Однією з них стала унікальна виставка "Католиците в България XVII–XX вв."; другою «Повелителите на солта. Провадия Солнииата 5600–4350 г. пр. Хр.». На урочистому відкритті обох виставок честь представляти кафедру музейно-туристичної діяльності та Харківську державну академію культури загалом було надано професорці кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК, доктору історичних наук Тортіка Марії Валеріївні.
Виставка "Католиците в България XVII–XX вв." величезною мірою пов'язана з передачею в дар Болгарії повної копії рукопису Петра Богдана. Це перший твір, присвячений історії Болгарії, написаний латиною і датований приблизно 1667 р. Цю працю передали Болгарії за ініціативою чинного Президента Республіки Болгарія Румена Радєва за сприяння офіційних осіб Італійської Республіки та муніципалітету міста Модена. Виставка стала символом миру і взаємодії різних релігійних конфесій. На відкритті були присутні кардинали і єпископи з Італії, представники болгарського духовенства, інші офіційні особи, серед яких заступник міністра культури Болгарії, заступник мера Софії, радник з питань культури Президента Республіки Болгарія, директор галереї "Естенсі" (Модена, Італія), депутати румунського Парламенту, які представляють болгарську меншину в Румунії.
Виставку «Повелителите на солта. Провадия Солнииата 5600-4350 г. пр. Хр.» присвячено 20-річчю археологічних досліджень унікального історичного об'єкта в Болгарії. Це одне з найстаріших протоміст Європи і, можливо, найстаріший солевидобувний центр Європейського континенту. На урочистому відкритті виставки були присутні Віце-Президент Республіки Болгарія Йліяна Йотова, чинний міністр культури Республіки Болгарія, екс-Президент Республіки Болгарія Георгій Пирванов, Президент Болгарської академії наук академік Юліан Ревальський та багато інших офіційних осіб.
У межах презентацій обох виставок проф. М. В. Тортіка зустрічалася та спілкувалася з колегами, познайомилася з представленими у виставкових залах НАІМ колекціями, була на офіційній зустрічі з академіком Ю. Ревальським. Скрізь вона з честю представляла харківську наукову спільноту, свою рідну академію (ХДАК) і кафедру музейно-туристичної діяльності.


Вітаємо проректора з наукової роботи А. А. Соляник з ювілеєм!


Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає професора, доктора педагогічних наук, проректора з наукової роботи СОЛЯНИК Аллу Анатоліївну з ювілеєм! Нев'янучий оптимізм, життєрадісність, професіоналізм, творчий підхід та відданість справі завжди надихали колег та здобувачів освіти. Зичимо Вам міцного здоров'я, наснаги, добробуту, радості, щастя, щедрих подарунків долі та здійснення усіх мрій та реалізації усіх планів! Перемоги нашій Батьківщині! Миру та Відродження!
Бібліотека ХДАК приєднується до численних привітань з нагоди ювілею:
Шановна Алло Анатоліївно, дуже багато людей хотіли Вас привітати, тож даруємо Вам відеобукет побажань... Бібліотека ХДАК доєднується до теплих і щирих слів. Ми цінуємо Ваш професіоналізм та вміння створювати атмосферу, де хочеться плідно працювати, відкриваючи світлі обрії для розвитку рідної академії. Щастя Вам, родинного затишку, професійних успіхів, посмішок та миру!


Факультет Сценічного мистецтва – 20 років!

13 червня 2024 року факультет сценічного мистецтва запросив на онлайн-зустріч усіх бажаючих, щоб відсвяткувати 20 річницю від дня заснування факультету.
В.о. ректора ХДАК Наталія РЯБУХА привітала присутніх зі святом та висловила щиру вдячність усім випускникам, викладачам та співробітникам факультету за їх вагомий внесок у розвиток сценічного мистецтва. «Сучасний світ потребує творчих та креативних особистостей, які здатні перетворювати ідеї в реальність. Важливість спільної творчої роботи – це ключовий елемент успіху, адже саме завдяки об’єднаним зусиллям вдається створювати неповторні та значимі твори мистецтва», – наголосила Наталя РЯБУХА.


Назва заходу – «Доторкнутись до зірок» була обрана не випадково, оскільки глядачі мали змогу переглянути фільм про історію факультету та згадати майстрів, які пішли у вічність, але своєю натхненною, творчою працею збагатили неповторний світ сценічного мистецтва.
Теплі слова вітання з нагоди святкування двадцятої річниці факультету сценічного мистецтва висловили декан факультету, заслужений діяч мистецтв України, доцент Ігор БОРИС, завідувач кафедри режисури, заслужений діяч мистецтв України, професор Сергій ГОРДЄЄВ та завідувач кафедри майстерності актора, кандидат мистецтвознавства Віталій МІЗЯК. Вони відзначили, що історія формування факультету – це тривалий шлях творчих пошуків та становлення системи професійного виховання фахівців сценічного мистецтва, глибокої поваги до мистецької спадщини, відданості професії та прагнення до підкорення нових вершин у сфері сценічного мистецтва і наголосили, що у цьому році факультет має ще дві знакові дати – 65-річчя кафедри режисури та 20-річчя кафедри майстерності актора.


Родзинкою заходу стали привітання від випускників різних років, які з глибокою теплотою та вдячністю згадували свої роки навчання на факультеті. Вони поділилися своїми враженнями, спогадами та успіхами, які досягли завдяки отриманій освіті та підтримці викладачів та колег. Щирі, емоційні слова вдячності випускників засвідчують важливість спільної творчої спадщини, ґрунтовної професійної освіти в стінах ХДАК – одного з найстаріших культурно-мистецьких освітніх закладів країни.



У рамках онлайн-зустрічі відбулася урочиста церемонія нагородження почесними грамотами та подяками від Департаменту культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації, Департаменту культури Харківської міської ради, Харківського міжобласного відділення Національної спілки театральних діячів України та ректорату ХДАК викладачів та працівники факультету за їх вагомий внесок у розвиток сценічного мистецтва та підготовку молодих талантів.
Ведучою зустрічі стала випускниця факультету театрального мистецтва, а нині старша викладачка кафедри режисури факультету сценічного мистецтва Марина ОСТРОВСЬКА.


Відео-контент підготували здобувачі вищої освіти 3 курсу заочної форми навчання кафедри режисури, автори сценарію – Лариса БОРОДІНА-МАКОВОЗ та Тетяна ЄНЬ, дикторський текст – Євген ПОЛЄЖАЄВ та Тетяна ЄНЬ, режисерка монтажу – Наталя УСЄНОВА, технічне забезпечення звукозапису – Дмитро ОЛЬХОВСЬКИЙ, режисерка фільму – Лариса БОРОДІНА-МАКОВОЗ, художній керівник проєкту – заступник декана факультету сценічного мистецтва, кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри режисури Роман НАБОКОВ.
«Наш факультет – це справжня зіркова родина, де кожен здобувач, викладач – це яскрава особистість, обдарована та талановита. Вони – наш головний скарб, наша гордість і безсмертна спадщина. Відданість професії, натхнення та творчі досягнення кожного не залишаються непоміченими. Кількість нагород – лише відображення того, наскільки значний внесок роблять наші викладачі та випускники у розвиток культури та мистецтва. Головне наше завдання – не кількість нагород, а можливість зробити свій внесок у майбутнє України! Саме наші вихованці – неймовірна, талановита молодь, вже сьогодні робить значні кроки на професійній ниві, а далі, я в цьому впевнений, викарбують своє ім’я на скрижалях вітчизняного та світового мистецтва. Кожен із нас має бути впевнений, що частина серця, яку ми вкладаємо у свою справу, залишить слід у мистецькій спадщині нашої країни, засяє яскравою зіркою у Всесвіті сценічного мистецтва. Саме так можна доторкнутись до зірок, саме це і є шлях митця… Двадцять років – це тільки початок шляху, і попереду ще значна кількість досягнень та безмежних можливостей. З найщирішими вітаннями зі святом, дорогий наш факультет! Факультет Сценічного мистецтва – Територія АРТ!», – зазначив Роман НАБОКОВ.


Посилання на відеозапис зустрічі: https://youtu.be/-ARynu4WufY


День відкритих дверей
ОПП «Режисура шоу та артпроєктів»


День відкритих дверей – це можливість дізнатися про всі нюанси вступу та навчання в нашій академії на ОПП «РЕЖИСУРА ШОУ ТА АРТПРОЄКТІВ». Ви все побачите й почуєте, а також зможете пройти майстер клас з написання сценарного плану майбутнього шоу чи артпроєкту.
19 червня 2024 року.
Початок о 16:00.

Під час онлайн-зустрічі ви матимете можливість поставити запитання щодо особливостей освітнього процесу, специфіки освітньої програми та професійних перспектив у галузі шоу.
ЧЕКАЄМО НА ЗУСТРІЧ, МАЙБУТНІЙ СТУДЕНТЕ!

Посилання: https://meet.google.com/ayc-rymx-sud


Презентація відеоекскурсії з тифлокоментарем
«Короткі історії на долонях» від кафедри музейно-туристичної діяльності ХДАК

Протягом березня-травня 2024 року на кафедрі музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури здобувачі магістратури ОПП «Туризмознавство» спеціальності 242 «Туризм і рекреація» працювали над проектом – відеоекскурсії «Короткі історії на долонях». Відеоекскурсії містять художній тифлокоментар.


Автори проекту – здобувачі магістратури: Анастасія Синько, Єлизавета Колесник, Ян Погорілий, Ілля Мартищенко. Очолювала роботу студентів Мирослава Яріко – кандидат культурології, старший викладач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури. Окрім того Мирослава Яріко – автор частини текстів, відео та озвучування.


У матеріалах відеоекскурсій використано запис гри на бандурі Назара Божинського, якому автори проекту щиро дякують за надану можливість включити його музичне виконання до проекту.


Автори також висловлюють щирі слова вдячності Дмитру Крупці за допомогу в обробці аудіо у вигляді тифлокоментарю, який міститься у матеріалі відеоекскурсії. Дмитро Крупка – фахівець з питань інклюзії, харківський громадський активіст, мандрівник та блогер.


Переглянути відеоекскурсії «Короткі історії на долонях» можна за посиланням: https://youtu.be/X20_3m_zc40

Окремі відеороботи (плейлист) можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4GM583ZTr5XcLUAXv-g9FmlcgNwyYcl7
Історія 1. Єлизавета Колесник. Історії старих світлін: від Конотопщини до Харківщини.
Історія 2. Анастасія Синько. Сторінками радянських підручників.
Історія 3. Мирослава Яріко. Сторінками червоної книжечки.
Історія 4. Ян Погорілий. Доля майстрині з Петриківки.
Історія 5. Єлизавета Колесник. Сімейна реліквія. Графін.
Історія 6. Ілля Мартищенко. СРСР між TV та реаліями життя.


Зустріч з питань інклюзії в туризмі на тему
«Подорожі та доступність інфраструктури: Україна, Польща, Канада»

1 червня 2024 р., за ініціативою кафедри музейно-туристичної діяльності, відбулася зустріч, присвячена питанням інклюзії в туризмі.
Організатор та модератор зустрічі: Мирослава Яріко – кандидат культурології, старший викладач кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури.
Запрошений гість: Дмитро Крупка – фахівець з питань інклюзії, громадський активіст, мандрівник, блогер, харків'янин.




Дмитро Крупка вже не перший рік співпрацює з викладачами та студентами кафедри музейно-туристичної діяльності Харківської державної академії культури та розповідає про подорожі та інклюзію, про адаптацію міського середовища до потреб незрячих людей. Зокрема, зустрічі з Дмитром Крупкою можна переглянути на офіційному Ютуб-каналі кафедри музейно-туристичної діяльності:

Зустріч з Дмитром Крупкою від 27.09.2022 р. «Про подорожі та інклюзію» за посланням:


Зустріч з Дмитром Крупкою від 15.09.2023 р. «Тренінги та екскурсії для незрячих: польський досвід» за посиланням:


Нинішня зустріч була присвячена доступності міської та транспортної інфраструктури в Україні, Польщі та Канаді, особливостям супроводу на вокзалах, можливостям впровадження змін та ін.
В Україні питання інклюзії часто висвітлюється з позицій жертви або благодійництва, натомість організатори зустрічі пропонують подивитися на світ незрячих очима незрячого, порівняти розвиток культури інклюзії в Україні, Польщі та Канаді та зрештою – замислитися над можливістю організації українських туристичних проектів, орієнтованих і на навчання незрячих, і на навчання інструкторів, і просто на звичайні подорожі.
Переглянути зустріч з Дмитром Крупкою на тему «Подорожі та доступність інфраструктури: Україна, Польща, Канада» можна за посиланням:



Запрошуємо на святкування 20-річчя факультету СМ!



Шановні друзі, 13 червня 2024 року о 15.00 запрошуємо вас на святкову online-зустріч, присвячену 20-річчю від дня заснування факультету Сценічного мистецтва!

Чекаємо вас за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/81597636825?pwd=dTVreXJLQXFzdVNrTUp0aVpZUzdJUT09


Про конкурс «Студентська весна 2024»



Нещодавно пройшов міський конкурсу студентської самодіяльності з автентичною назвою «Студентська весна 2024». Організаторами конкурсу стали Комунальний заклад «Харківський міський центр дозвілля молоді", Департамент у справах сімʼї, молоді та спорту за підтримки Харківської обласної організації профспілки працівників освіти та науки України та ГО «Надихай». Захід став невід’ємною частиною культуро-мистецького життя Харкова і цього року знову об’єднав талановиту молодь з 14-ти освітніх закладів міста.



Здобувачі 3 курсу ОПП "Акторське мистецтво драматичного театру і кіно" факультету сценічного мистецтва Діана Кондратова та Валентин Руденький в номінації «Театрально-розмовний жанр (дует)» посіли 1 місце. У конкурсній програмі був представлений вірш Гійома Аполлінера «Міст Мірабо» з не типовим прочитанням відомого тексту. Діана і Валентин втілили оригінальну ідею твору в пластичному перформансі, композиція та постановка якого є авторською розробкою здобувачів. Конкурсний виступ був сповнений глибокою філософією, чуттєвістю виконання та порушив важливі питання швидкоплинності часу, вічного і мінливого, власного вибору життєвих пріоритетів. Прагматизм та романтизм, як ідейні домінанти хореографічної композиції, стали репрезентацією індивідуального та масового світогляду, пошуків людиною власного шляху, здобутків та втрат кожного з нас.
Пишаємося нашими талановитими здобувачами та зичимо їм натхнення та подальших творчих успіхів!


Нагородили Золотою відзнакою Харківську державну академію культури!



Українська федерація "Спорт заради розвитку" нагородила колектив Харківської державної академії культури Золотою відзнакою "Заклад партнер".
Вітаємо викладачів кафедри фізичної культури і здоров’я, які були організаторами участі Академії у спортивно-масових та патріотичних заходах.
Відзнака "Золотий партнер" за розвиток фізичної культури спорту, рухової активності, високий професіоналізм, багаторічну сумлінну співпрацю з УФСЗР є свідченням ефективності у реалізації спортивно-масових заходів та вдячності за плідну спільну роботу.
Пишаємося високою оцінкою нашої виховної, спортивно-масової та патріотичної роботи!


Патріотично-благодійний захід
ХІV Міжнародний Двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Dance Song Fest - 2024»
(online)



З 2 по 9 червня 2024 р. на базі Харківської державної академії культури проходив ХІV Міжнародний Двотуровий фестиваль-конкурс мистецтв «Dance Song Fest - 2024» (online) під керівництвом Заслуженої артистки України, завідувачки кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури, доцентки Людмили Кудрич.



Мета та завдання фестивалю-конкурсу: допомога у зборі коштів для потреб Збройних сил України східного напрямку; сприяння становленню та розвитку національної культури і духовності дітей та молоді; єднання західних та східних регіонів України; підтримка талановитих соціальних дітей; формування творчого потенціалу підростаючого покоління, популяризація вокального, хореографічного, театрального та інструментального мистецтва; сприяння розвитку сучасних напрямів та жанрів; співробітництво творчих колективів з ведучими спеціалістами, відомими викладачами і діячами мистецтва; підвищення професійної майстерності та кваліфікації виконавців і керівників творчих колективів.




Номінації: вокал, інструментальне мистецтво, хореографія, оригінальний жанр, образотворче та декоративно-прикладне мистецтво.
Виступи учасників фестивалю-конкурсу оцінює професійне міжнародне журі з України, Китаю, Німеччини, США, Азербайджану та Ізраїлю.



Журі від Харківської державної академії культури:
Світлана Манько – кандидатка мистецтвознавства, доцентка, завідувачка кафедри естрадного та народного співу Харківської державної академії культури;
Людмила Кудрич – Заслужена артистка України, доцентка, завідувачка кафедри музично-драматичного театру Харківської державної академії культури.



Зібрані кошти під час проведення цього фестивалю-конкурсу були направлені на купівлю портативної станції для 92-ї окремої штурмової бригади 1-го дивізіону 3-ї батареї. Організатори фестивалю висловлюють щирі слова вдячності учасникам фестивалю за підтримку Збройних Сил України.



З виступами конкурсантів можна ознайомитися за посиланням: https://www.youtube.com/@DanceSongFest2024


Зустріч здобувачів кафедри режисури ХДАК зі стейкхолдерами



6 червня 2024 р. в онлайн-форматі відбулась творча зустріч з перформеркою, режисеркою, кураторкою, кандидаткою мистецтвознавства, військовослужбовицею Оленою АПЧЕЛ за темою «Обороноздатність культури під час війни. Виклики і сенси».
Активну участь у дискусії та обговоренні актуальної проблеми взяли викладачі та здобувачі освіти Харківської державної академії культури. Олена АПЧЕЛ поділилася своїм унікальним досвідом висвітлення ролі культури у воєнний час. Вона наголосила на важливості збереження культурної спадщини та підтримки культурних ініціатив під час війни, а також звернула увагу на виклики, з якими стикаються митці у цих умовах. Спікерка підкреслила значення культурного спротиву як частини загальної оборони та підтримки національного духу.
Модераторкою заходу стала доцентка кафедри режисури ХДАК Вікторія БУГАЙОВА.
Колектив кафедри режисури ХДАК висловлює щиру вдячність Олені АПЧЕЛ та учасникам за цікаву та мотивуючу комунікацію!




Про зустріч в.о. ректора Н. РЯБУХИ
з директором ХОЦЗ та начальником УРПЗ

07 червня 2024 р. у Харківській державній академії культури відбулась зустріч в.о. ректора Наталії РЯБУХИ, проректора з науково-педагогічної та профорієнтаційної роботи Марини ЖИГАЙЛО з директором Харківського обласного центру зайнятості Олександром КОТУКОВИМ та начальником управління реалізації політики зайнятості Інною ПРОХОРЕНКО.
У рамках зустрічі окреслено основні вектори співпраці ХДАК з Харківським обласним центром зайнятості, серед яких особливу увагу приділено питанням працевлаштування випускників ХДАК, зокрема, надання грантів для створення або розвитку власного бізнесу, реалізації Постанови Кабінету Міністрів України щодо видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці під час вступної кампанії 2024 року та ін.
За підсумками зустрічі було підписано меморандум про співробітництво між Харківською державною академією культури та Харківським обласним центром зайнятості, метою якого є спільна діяльність щодо забезпечення надання ефективних соціальних послуг здобувачам вищої освіти, сприяння підвищенню соціальної та професійної мобільності випускників ХДАК, мотивації до зайнятості в Україні та надання інформаційної допомоги з питань сприяння працевлаштуванню, організації професійного навчання за рахунок ваучера та ін.





День відкритих дверей кафедри фортепіано



ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

28 червня о 17.00 годині на кафедрі фортепіано ХДАК відбудеться День відкритих дверей. Тема заходу - особливості вступної кампанії-2024 та перспективи навчання у ХДАК за освітньо-професійною програмою "Фортепіано".

Посилання на зустріч у zoom: https://us06web.zoom.us/j/86995266807

Meeting ID: 869 9526 6807


Творчі перемоги студентів факультету сценічного мистецтва ХДАК



В рамках виробничої практики здобувачки 1-го курсу магістратури факультету сценічного мистецтва (спеціальність «Сценічне мистецтво») Віра Михайленко та Юлія Одокієнко створили спільну переформативну відеороботу «Дзеркало». Робота виникла в процесі творчих пластичних пошуків створення ролі Мартиріо з пʼєси Федеріко Гарсіа Лорки «Дім Бернарди Альби». Внутрішнє роздвоєння персонажу, її проблематика та символічність, її зовнішньої виразності і зумовила назву відеороботи «Дзеркало».
Із цією творчою роботою студентки факультету сценічного мистецтва Харківської державної академії культури – Михайленко Віра та Одокієнко Юлія – взяли участь в ІІІ Міжнародній студентській асамблеї «Trigger» (Платформа «Конкурс студентських робіт») та отримали Диплом лауреата ІІ ступеню у номінації «Акторська майстерність (перформенс)» за творчу роботу «Дзеркало».



Також здобувачем 1-го курсу магістратури факультету сценічного мистецтва (спеціальність «Сценічне мистецтво») Олегом Звонарьовим була створена театралізована вистава «Як Вонка врятував театральний світ». Вистава є певним поєднанням з кінофільмом Полла Кінга «Вонка» та інтерпретацією під Всесвітній День театру. Цю роботу Звонарьов Олег надав до ІІІ Міжнародної студентської асамблеї «Trigger» (Платформа «Конкурс студентських робіт») та отримав Диплом Гран-прі у номінації «Візуалізація, візуальна комунікація».



Окрім того здобувач факультету сценічного мистецтва Олег Звонарьов взяв участь у «Круглому столі» і виступив з доповіддю «Перформативність мистецтва. Виклик, диво чи непорозуміння?», який проходив в рамках ІІІ Міжнародної студентської асамблеї «Trigger», за що отримав Сертифіат.



Організатори ІІІ Міжнародної студентської асамблеї «Trigger» вручили Подяку за високий професіоналізм, підтримку та вагомий внесок у студентську творчість Шумаковій Світлані Миколаївні – кандидату мистецтвознавства, доценту кафедри режисури Харківської державної академії культури.




Участь Студради ХДАК в лекції-дискусії із
Віцеспікеркою Верховної Ради України



6 червня 2024 року відбулася онлайн лекція-дискусія із Віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк на тему «Тренд на гендерну рівність у світовій та українській політиці».
Від Харківської державної академії культури в лекції-дискусії взяли участь: Попова-Коряк Каріна – помічник проректора з виховної роботи, к.ю.н., старший викладач кафедри мистецтвознавства та представники Студентської ради ХДАК на чолі з Головою Студентської ради Денисом Гусаком.




Учасники зустрічі мали унікальну нагоду поспілкуватися з Віцеспікеркою Парламенту, разом проаналізувати тренд на гендерну паритетність у світовій політиці та дізнатися про основні бар'єри, з якими стикаються жінки на шляху до політичних вершин, а також про прогрес та виклики у цьому напрямку на прикладі українського парламенту.
Лекція є спільним проєктом Освітнього Центру Верховної Ради України та Ukreate Hub, патронесами якого є Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк спільно зі Спікеркою Литовського Сейму Вікторією Чміліте-Нільсен.




День відкритих дверей кафедри оркестрових інструментів



ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

15 червня о 13:00 відбудеться ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ кафедри оркестрових інструментів. Зустріч відбудеться на платформі Google Meet. Вхід за посиланням або QR кодом.

Посилання: https://meet.google.com/ndi-ghbg-pzx


Вітаємо з днем народження Георгія Георгійовича Асєєва!



Колектив Харківської державної академії культури щиро вітає з днем народження Георгія Георгійовича Асєєва - відомого вченого, доктора технічних наук, професора, академіка Української академії наук, у минулому - завідувача кафедри інформаційних технологій ХДАК, лідера наукової школи ХДАК «Інформаційні системи та процеси, електронний документообіг». Зичимо міцного здоров'я, наснаги, добробуту, радості, сімейного затишку та миру!


День відкритих дверей кафедри майстерності актора

ШАНОВНІ АБІТУРІЄНТИ!

Факультет сценічного мистецтва та кафедра майстерності актора Харківської державної академії культури запрошує вас на День відкритих дверей для освітньої програми "Акторське мистецтво драматичного театру і кіно", який відбудеться 09 та 16 червня 2024 р. о 12.00 в режимі online за допомогою Google Meet.
Відеоконференцію буде проводити декан факультету сценічного мистецтва Ігор Олександрович Борис.

Посилання на відеоконференцію Google Meet: https://meet.google.com/auu-idaj-gcd


Запрошуємо на вебінар!



Запрошуємо на вебінар!
Поговоримо про:
- порушення академічної доброчесності як фактора формування псевдонауки,
- причини відхилення статей редакціями наукових журналів,
- довіру до наукових результатів,
- використання ШІ в процесі створення академічних текстів,
- оцінку результатів перевірки публікацій в антиплагіатній системі.

Пряме посилання: https://bit.ly/3VsWTn5

Ідентифікатор конференції: 868 2326 1296
Код доступу: 9wLwQy


Подяка викладачці ХДАК Нанулі Потьомкіній
від Харківського обласного відділення УБА та ХДНБ ім. В.Г. Короленка



Харківське обласне відділення Української бібліотечної асоціації та Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка висловлюють щиру вдячність викладачці кафедри психології, педагогіки та філології ХДАК, PhD (соціальна робота) Харківської державної академії культури Нанулі Потьомкіній за участь у ХІІI Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста на тему «Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти», яка відбулася 28–31 травня 2024 року. Змістовна доповідь пані Нанулі на тему «Віртуальна комунікація як інструмент для зменшення цифрового розриву та соціальної нерівності» отримала численні відгуки учасників.




Про участь у XXIV Міжнародному фестивалі-конкурсі
хореографічного мистецтва "Арабески Італії"



Група артистів народного театру народного танцю "Заповіт" кафедри народної хореографії під керівництвом народного артиста України, професора, академіка Бориса КОЛНОГУЗЕНКА та Заслуженого працівника культури України, доцента Каріни ОСТРОВСЬКОЇ взяла участь у XXIV Міжнародному фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва "Арабески Італії", який проходив 02-07 червня 2024 р. у місті Червія (Італія). У номінації "Народна хореографія" вікова категорія від 18 років "Заповіт" отримав І місце. У номінації "Соло" здобувачки вищої освіти ІІІ курсу Катерина ЗАВОДУН та Анна ДМІТРІЄВА також посіли І місце. Щиро вітаємо художніх керівників та артистів народного театру народного танцю "Заповіт" з перемогою та бажаємо творчого натхнення та нових досягнень!




Про міжнародна науково-теоретична конференція молодих учених
"Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття"

У квітні на базі Харківської державної академії культури відбулася міжнародна науково-теоретична конференція молодих учених "Культура та інформаційне суспільство ХХІ століття". Цього року у конференції взяли участь представники з семи країн світу: України, Польщі, Болгарії, Литви, Німеччини, Азербайджану та Китаю. У ході конференції працювали 16 різнотематичних секцій, в межах яких молоді учені могли апробувати свої наукові розробки, взяти участь у дискусіях та отримати фахові рекомендації від досвідчених науковців. Варто відзначити також спеціалізовані майстер-класи та круглі столи з аудіовізуального, хореографічного та хорового мистецтва, що відбулися 18 - 19 квітня в ході конференції. Всі учасники конференції отримали сертифікати участі, програму та матеріали конференції. Наразі ж пропонуємо вашій увазі фільм про хід конференції та запрошуємо до подальшої участі у наукових заходах Академії.



Участь викладачки ХДАК у V Всеукраїнській науково-практичній конференції
«Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади»



4 червня 2024 р. на базі Навчально-наукового інституту педагогіки психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбулася у дистанційному форматі V Всеукраїнська науково-практична конференція «Соціальна підтримка сім’ї та дитини у соціокультурному просторі громади». Конференція була приурочена до Дня захисту дітей (1 червня) та до Дня вшанування пам'яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (4 червня).
Із актуальною доповіддю на цій конференції виступила викладачка нашої Академії – Нанулі Зурабівна Потьомкіна – доктор філософії у галузі соціальної роботи (Ph.D), заступниця декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладачка кафедри психології, педагогіки та філології Харківської держаної академії культури. Тема доповіді: «Сімейний затишок онлайн: як ІКТ змінюють наші родини».



Доповідь була присвячена висвітленню проблеми соціально-психологічної підтримки сімей та дітей в умовах цифровізації сімейних відносин. Для учасників було актуалізовано, що сім'я завжди була і залишається основним соціальним інститутом, який відіграє важливу роль у розвитку та становленні особистості. В умовах стрімкого розвитку інформаційного суспільства та цифровізації всі сфери життя, зокрема сімейні відносини, зазнали значних трансформацій. Інформаційно-комунікаційні технології (ІКТ) надають нові можливості для підтримки сімейної структури, але водночас створюють певні виклики, які потребують уваги фахівців соціальної та соціокультурної сфери.


Участь викладачки ХДАК у ХІІІ Всеукраїнській онлайн-школі бібліотечного журналіста
«Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти» (28–31 травня 2024 р.)



З 28 по 31 травня 2024 р. на базі Харківської державної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка відбувся захід – ХІІІ Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста на тему «Бібліотечний журналіст і безбар’єрність: розширюємо горизонти».
Співорганізатори заходу:
• Громадська організація «Луганське обласне відділення Української бібліотечної асоціації»;
• Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека;
• Секція Української бібліотечної асоціації «Бібліотека – на допомогу особам з інвалідністю та людям похилого віку»;
• Київський національний університет культури і мистецтв.
У заході із доповіддю виступила Нанулі Зурабівна Потьомкіна – доктор філософії у галузі соціальної роботи (Ph.D), заступниця декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладачка кафедри психології, педагогіки та філології Харківської держаної академії культури. Тема доповіді: «Віртуальна комунікація як інструмент для зменшення цифрового розриву та соціальної нерівності».



В своїй доповіді Нанулі Зурабівна намагалася розкрити ідею: як саме інновації в галузі віртуальної комунікації відкривають нові можливості для зменшення соціальних розбіжностей та створення більш інклюзивного суспільства. Зокрема нею було актуалізовано тезу, що цифрові інструменти мають потенціал стати сильним засобом боротьби з соціальною нерівністю через свою здатність до масштабності, гнучкості та доступності. За допомогою цифрових інструментів можна зробити інформацію, освіту, послуги та можливості доступними для широкого кола людей, включаючи тих, хто раніше мав обмежений доступ через географічні, економічні або інші обставини. Такі інструменти можуть сприяти інклюзії соціально вразливих груп, підтримувати освітні та медичні ініціативи, а також допомагати в розвитку навичок та здібностей для зростання в кар'єрі.
Доповідачка підкреслила, що важливою умовою у реалізації цієї ідеї, яка технічно вже має свої сходи на державному рівні, є лише готовність усіх соціальних суб'єктів включатися в процес відкритого діалогу та певного супроводу (зокрема соціальної інклюзії). Звісно ж амбасадорами цієї справи мають стати фахівці соціальної сфери, бібліотечні журналісти, психологи та інші фахівці подібного спрямування, однак важлива відкритість та зацікавленість усіх людей, оскільки байдужість, пасивність та відстороненість є найбільшими перепонами на шляху до трансформацій та формацій нового суспільства.


Запрошуємо на творчу зустріч з Оленою Апчел



Кафедра режисури запрошує викладачів та здобувачів вищою отвіти ХДАК на творчу зустріч з перформеркою, режисеркою, кураторкою, кандидаткою мистецтвознавства, військовослужбовицею Оленою Апчел.
Тема: «Обороноздатність культури під час війни. Виклики і сенси»
Дата: 6 червня
Час: 14:00

Посилання на зустріч: meet.google.com/zwh-nyqw-fef?authuser=0


Запрошуємо на творчу зустріч з Катериною ЖУК



Запрошуємо на творчу зустріч з аспіранткою другого курсу факультету музичного мистецтва ХДАК, лауреатом міжнародних конкурсів та фестивалів традиційної музики Катериною ЖУК, що відбудеться 7 червня о 19.30.

Посилання на зустріч: http://surl.li/tnavp

Meeting ID: 583 904 2248
Passcode: 1111


Про презентацію 55-ої книги
В. Н. МИСЛАВСЬКОГО "Західний кінематограф"



В Будинку Кіно відбулась презентація 55-ої книги завідувача кафедри кінотелережисури та сценарної майстерності, єдиного в Україні доктора мистецтвознавства за спеціальністю кіно і телебачення, доцента, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, кінознавця Володимира Наумовича МИСЛАВСЬКОГО "Західний кінематограф". Праця висвітлює еволюцію кінематографу з періоду становлення німого кіно до сучасності. Дослідження вітчизняного та зарубіжного кінематографу Володимира Наумовича давно викликають шану та захоплення кінознавців з усього світу. Серед багаторічних партнерів Володимира МИСЛАВСЬКОГО - Конгрес самоврядування України, Харківський дипломатичний клуб та багато інших.
Пишаємось нашим талановитим та працелюбним колегою та зичимо подальшого творчого натхнення у справі дослідження вітчизняного та зарубіжного кінематографу!







Вебінар «Гендерна еволюція чи революція?
Як змінюються ролі в сучасних українських сім'ях?»

30 травня 2024 р., в рамках проведення Тижня Відкритого Уряду України, який проходив в Україні з 27 травня по 31 травня, в Харківській державній академії культури відбувся вебінар «Гендерна еволюція чи революція? Як змінюються ролі в сучасних українських сім'ях?».
Модератор заходу – Каріна Олексіївна Попова-Коряк, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри мистецтвознавства, помічник проректора з виховної роботи ХДАК.



Питання, які обговорювалися на вебінарі:

1. «Гендерна рівність: правові аспекти».
Доповідач – Каріна Олексіївна Попова-Коряк, кандидат юридичних наук, старший викладач кафедри мистецтвознавства, помічник проректора з виховної роботи ХДАК. Доповідачем було роз’яснено юридичне значення поняття «гендерна рівність» та проаналізовано українське законодавство в сфері рівності прав жінок та чоловіків. Зокрема, розглянуто норми таких законів України, як: «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», «Про запобігання та протидію домашньому насильству» тощо. Окрім того, обговорено було і проблему забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків у соціально-економічній сфері та проаналізовано у зв’язку із цим норми Сімейного кодексу та Кодексу законів про працю.
Каріна Олексіївна наголосила на тому, що із самого початку існування української держави, в основному законі України – Конституції – було зафіксовано принцип рівноправності жінок і чоловіків, що сприяло подальшому розвитку українського законодавства в цій сфері. Отже, такий тренд, як «гендерна рівність», не є новим для законодавства України.



2. «Українська Сім'я 2.0: технологічні зміни та гендерні ролі».
Доповідач – Нанулі Зурабівна Потьомкіна, доктор філософії у галузі соціальної роботи (Ph.D), викладач кафедри психології, педагогіки та філології, заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій ХДАК.
В своїй доповіді Нанулі Зурабівна відмітила, що трансформація сімейних відносин в умовах сучасності є складним та багатогранним процесом, який відображає загальні зміни у суспільстві. У цьому контексті ключову роль відіграють зміни гендерних ролей та відносин у партнерських відносинах. Сучасні українські сім'ї стикаються з низкою викликів, які впливають на їхнє функціонування та збереження цінностей сім'ї.
Доповідачка зауважила, що трансформація сімейних відносин в сучасному суспільстві є невід’ємною частиною загальних соціальних змін. Сучасні українські сім'ї, на думку доповідачки, стикаються з викликами, пов'язаними з балансом між професійними та особистими обов'язками, потребою в емоційній підтримці та переосмисленням гендерних ролей.




Презентація «Гендерна рівність: правові аспекти»

Презентація «Сім'я 2.0: Гендерна рівність у цифрову епоху»


червень 2024 травень 2024 »