Кафедра інформаційних технологій забезпечує вивчення основ комп'ютерних технологій студентами всіх факультетів академії. Водночас студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа (денна форма навчання) за освітньо-професійною програмою «Інформаційна та документаційна діяльність» проходять поглиблену підготовку з використання інформаційних технологій і освоєння сучасних програмних продуктів. Володіння комп'ютерними технологіями на кафедрі розглядається як технічна складова процесу інформатизації наукової і навчально-виховної роботи. Комп'ютеризація навчального процесу передбачає:
- розвиток і впровадження технічної бази комп'ютерів, що забезпечують оперативне одержання результатів переробки інформації та її накопичення;
- впровадження традиційних форм навчання в середовище інформаційно-комп'ютерних технологій.
В умовах інформатизації суспільства і розвитку інформаційного ринку, на якому впроваджуються новітні засоби обчислювальної техніки і програмних продуктів, на кафедрі інформаційних технологій здійснюється підготовка фахівців, здатних використовувати нові інформаційні технології в системах електронного документообігу.
Комп'ютеризація навчального процесу, в першу чергу, передбачає його технічне і програмне забезпечення. Відповідно до поставлених цілей вирішуються такі основні завдання:
- придбання технічних і мультимедійних засобів і офісної цифрової техніки;
- засвоєння студентами стандартного прикладного програмного забезпечення;
- створення програмних продуктів відповідно до професійної підготовки;
- оволодіння сучасними інформаційними технологіями викладацьким складом для використання в навчальному процесі.
Комп'ютеризація навчального процесу здійснюється за такими напрямами:
- підготовка навчально-методичних матеріалів в електронній формі для студентів, що навчаються за фахом;
- проведення занять з використанням сучасних інформаційних технологій;
- використання модульного підходу від набуття студентами первинних навичок роботи з комп'ютером до вивчення базових курсів інформаційних технологій;
- підготовка студентами різних навчальних, практичних і лабораторних робіт із використанням сучасних інформаційних технологій;
- виконання студентами курсових і дипломних робіт на базі з використанням сучасних інформаційних технологій.
Навчально-методичні матеріали кафедри з модулів інформаційних технологій підготовлені в електронній формі і використовуються як у процесі проведення занять, так і в самостійній роботі студентів. Таким чином, сформований блок електронного навчально-методичного матеріалу може бути основою електронної бібліотеки і дистанційного навчання.
Навчальний процес ґрунтується на матеріально-технічному забезпеченні. Його базу складають лабораторії кафедри і комп'ютерні навчальні класи, машини яких об'єднані в загальну корпоративну мережу ХДАК. У цілому, матеріальна база кафедри має можливість забезпечити викладання на будь-яких курсах, пов'язаних із використанням ЕОМ.
Значний внесок кафедри у створення сучасної комп'ютерної бази ХДАК. Комп'ютеризація навчання — це вміння працювати з новими електронними носіями та засобами передачі інформації, комп'ютерними мережами, це розвиток нових, нетрадиційних послуг, зокрема у сфері електронної комерції та бізнесу.
Діапазон науково-дослідницьких та педагогічних інтересів кафедри сьогодні передбачає опрацювання проблем електронного документообігу, дистанційної освіти, гуманізації навчання, що необхідно для розвитку української науки, освіти й культури.
Дисципліни, що викладаються на кафедрі інформаційних технологій:
Вища математика (за фаховим спрямуванням)
Вища та прикладна математика: дискретна математика; теорія імовірностей та математична статистика
Електронна комерція
Електронний документообіг
Електронні архіви
Електронні таблиці та бази даних
Засоби обробки електронних документів в Інтернет
Захист інформації в комп'ютерних системах
Інтелектуальні системи
Інтернет/Інтранет технології
Інформатика та комп’ютерна техніка
Інформаційні комп'ютерні мережі
Інформаційні ресурси Інтернет з історії культури та мистецтва