ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народної хореографії

Островська Каріна Володимирівна

завідувач кафедри,
доцент, заслужений працівник культури України

Контакти кафедри:
Телефон: (057) 771-04-31
Адреса: вул.Бурсацький узвіз, 4, 1-й корпус, кімната 64
Е-mail: xdak.fxm@gmail.com, zapovit-bnk@ukr.net

Кафедра народної хореографії ХДАК розпочала свою діяльність у 1989 р. Ректорат, зважаючи на зростаючу потребу у фахівцях-хореографах з вищою освітою доклав немало зусиль для створення цієї кафедри.

Основний напрям роботи – фольклорний танець та народно-сценічне хореографічне мистецтво. Підготовчу роботу, перший набір студентів та керівництво протягом 22-х років здійснював Борис Миколайович Колногузенко.

Увесь набутий досвід завідувач кафедри використав у педагогічній та організаційній роботі, у створенні навчальних планів, програм, навчальних посібників і методичних розробок. Крім того, велику увагу Борис Миколайович Колногузенко приділив підбору викладацько-концертмейстерського складу. За роки роботи на кафедрі він виховав понад 53 лауреати міжнародних конкурсів та фестивалів танцю, тож не дивно, що майже весь педагогічний склад кафедри – це вихованці Бориса Миколайовича. А одна з найкращих серед них – Каріна Володимирівна Островська, яка сьогодні і очолює кафедру народної хореографії. Протягом останніх 15 років вона є кращим спеціалістом у Східній та Південній Україні з українського народно-сценічного танцю.

Велике значення для майбутніх фахівців - хореографів має практичне втілення теоретичних знань, умінь та навичок. З цією метою в 1990 р. було створено театр народного танцю «Заповіт», який на сьогоднішній день є своєрідною візитною карткою не лише Харківської державної академії культури, а й всієї України. Його засновником, художнім керівником та автором концертних програм став Б.М. Колногузенко. Колектив неодноразово представляв Харківщину на міжнародних та всеукраїнських конкурсах. Окремі танці, композиції, міні-спектаклі та цілі програми постійно визнаються кращими хореографічними творами України. Авторські роботи базуються на основі українського народного танцювального фольклору від Слобожанщини до Закарпаття. Великим досягненням творчого колективу, його керівника Б.М. Колногузенка та хореографічної школи ХДАК є перемога в найпрестижнішому конкурсі нашої країни - конкурсі народної хореографії ім. П.П. Вірського (перші місця на I-му та II-му конкурсах і Гран-Прі на III-му).

Харківський театр народного танцю "Заповіт" - єдиний хореографічний колектив України, який нагороджено орденами "За розбудову України" та "Слобожанська слава".

Майже 50 вихованців кафедри народної хореографії, чиє творче становлення відбувалося в театрі народного танцю "Заповіт", стали лауреатами міжнародних конкурсів та фестивалів танцю. У Великому академічному ансамблі пісні і танцю вся танцювальна група складається з випускників кафедри народної хореографії.

Основний напрям творчої роботи - фольклорний танець та народно-сценічне хореографічне мистецтво.

Наукові напрями роботи кафедри:
- Хореографічне мистецтво: історія, теорія, практика.
- Науково-методичне забезпечення викладання навчальних курсів.

На кафедрі народної хореографії працюють педагоги з високим рівнем професійної майстерності..

Викладачі проводять творчі семінари та майстер-класи з фахових дисциплін в Харкові, Україні та за її межами, беруть участь в роботі журі всеукраїнських та міжнародних конкурсів танцю.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі:

 • Мистецтво балетмейстера
 • Народно-сценічний танець та методика його викладання
 • Український народно-сценічний танець та методика його викладання
 • Зразки народної хореографії
 • Класичний танець та методика його викладання
 • Хореографічний ансамбль
 • Історичний бальний танець
 • Колективи та виконавці-лідери світової хореографії
 • Історія і теорія українського фольклорного та народно-сценічного танцю
 • Танцювальна культура фламенко
 • Історія хореографічного мистецтва
 • Народний костюм та сценічне оформлення танцю
 • Методика роботи з хореографічним колективом
 • Охорона праці в хореографічному мистецтві
 • Біомеханіка хореографічних рухів

УРОК класичного танцю студентів. Клас старшого викладача кафедри Л.М.Шилової.
УРОК українського народного танцю. Клас доцента кафедри К.В.Островської.