ФАКУЛЬТЕТ АУДІОВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра телерепортерської майстерності

Логінова Тетяна Олександрівна

завідувач кафедри,
заслужений працівник культури України

Контакти кафедри:
Телефон: (057) 734-99-24
E-mail: viktoriay19661@gmail.com, lab_ktrm@xdak.ukr.education, reporter.avm@gmail.com
Адреса: вул.Конторська, 1, ауд.23
Соціальні мережі:



Кафедра телерепортерської майстерності була заснована у серпні 2005 на факультеті театрального та кіно-, телемистецтва (нині – аудіовізуального мистецтва) Харківської державної академії культури. На кафедрі працюють визнані високопрофесійні викладачі та фахівці-практики телебачення.

Кафедра забезпечує викладання навчальних дисциплін «мовленнєва культура в аудіовізуальному мистецтві», «майстерність ведучого та кореспондента в аудіовізуальному мистецтві», „сценарна майстерність в аудіовізуальному мистецтві”, „теорія драматургії в аудіовізуальному мистецтві”, «мистецтво існування в кадрі» тощо – у здобувачів вищої освіти ступеню бакалавр за напрямком „мистецтво”, спеціальністю «аудіовізуальне мистецтво та виробництво», професійної кваліфікаціі «кореспондент, ведучий телепрограм».

У 2022-2023 навчальному році кафедра здійснила набір за новою освітньою програмою «Відеоблогінг та телерепортерство», додавши до навчального плану дисципліни, що відповідають сучасним вимогам аудіовізуальних медіа.

Кафедра телерепортерської майстерності є випусковою.

Оскільки факультет Аудіовізуального мистецтва ХДАК є однією з чотирьох існуючих в Україні кіно шкіл (дві у Києві. та по одній у Харкові та Львові), кафедра є однією з небагатьох спеціалізованих кафедр, що здійснюють підготовку фахівців для електронних мас-медіа та мовних ТРК за кваліфікаційно-освітнім рівнем „бакалавр”.

У 2004/2005 навчальному році відбувся перший випуск спеціалізації „телерепортерство”. Аналіз працевлаштування випускників, проведений кафедрою, показав, що більша частина з них працюють за фахом на ТРК Києва («СТБ», «Інтер», «1+1»), Харкова («Харківська філія ПАТ НСТУ», «Харківські новини», «7 канал», «Харьковские известия», «Об’єктив»), Маріуполя та інших міст.

Спрямованість курсу України на приєднання до Європейської спільноти спонукають кафедру планувати свій розвиток таким чином, щоби якість фахової підготовки здобувачів вищої освіти відповідала європейським та світовим вимогам. Аналіз реальної потреби фахівців в галузі тележурналістики та аудіовізуального мистецтва, який проводили викладачі кафедри, свідчить, що на сьогодні інформаційні агенції та мовні ТРК України потребують універсального фахівця з якісною базовою освітою перш за все в галузі аудіовізуального мистецтва та виробництва і високим рівнем мовно-пластичної і телевізійної підготовки для безпосередньої роботи у етері.

В основу освіти, яку отримують здобувачі, кафедрою закладена модель поступового занурювання у фахову діяльність. Навчальними планами передбачено проходження різноманітних практик на базі провідних ТРК міста, де здобувачі вищої освіти мають можливість не тільки знайомитися з виробництвом, але й спробувати свої можливості у створенні сюжетів для ефірних програм.

Викладачі кафедри здійснюють викладання багатьох навчальних дисциплін:

  • мовленнєва культура в аудіовізуальному мистецтві
  • майстерність ведучого та кореспондента в аудіовізуальному мистецтві
  • теорія драматургії в аудіовізуальному мистецтві
  • сценарна майстерність в аудіовізуальному мистецтві
  • мистецтво існування в кадрі
  • виробництво аудіовізуальних творів
  • мережеві ЗМІ та інформагенції
  • телебачення, як бізнес
  • деонтологія журналістської діяльності
  • критика в аудіовізуальному мистецтві
  • історія публіцистичного дискурсу в аудіовізуальному мистецтві
  • світові теорії ЗМІ та медіапрактика
  • авторське право в аудіовізуальному мистецтві
  • відеоблогінг