ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра фізичної культури та здоров'я

Цигановська Наталія Василівна

завідувач кафедри,
майстер спорту СРСР зі спортивної гімнастики

Контакти кафедри:
Телефон: (057) 771-04-31

Кафедра фізичної культури і здоров'я є багатопрофільною. Основні напрямки діяльності кафедри - формування різносторіннорозвинуної людини, сучасного світогляду та світосприйняття у студентів зорового способу життя, гуманізація педагогічного процесу, згідно з якими здоровий образ життя розглядається як єдність фізичного, культурного, психічного та духовного стану.

У навчально-виховному процесі на кафедрі з'єдналися 9 нормативних дисциплін: "Фізичне виховання", "Гімнастика, "Основи антропології", "Вікова фізіологія та валеологія", "Психофізіологічні основи реабілітації", "Безпека життєдіяльності ", "Охорона праці в галузі", "Основи охорони праці ", "Основи екології " та "Цивільний захист". Відповідно у складі викладачів працюють фахівці різних галузей науково-практичної діяльності.

Викладачі кафедри ведуть активну роботу з популяризації серед молоді ХДАК здорового образу життя та спорту, організації дозвілля та активного відпочинку студентів у позаучбовий час.

Починаючи з 2003 року, складовою фізичного виховання наших студентів стала Спартакіада ХДАК. Про це свідчить їхня зростаюча популярність, як засобів фізичного вдосконалення, спортивно-командних взаємовідносин, захисту честі факультетів. Мають вони і виховний ефект, тому потребують всебічної підтримки деканатів, профспілкового комітету, органів студентського самоврядування.

З 2009 року за спортивно-масову роботу кафедри відповідає викладач В.В. Гончар. Він є капітаном збірної команди викладачів ХДАК. Команда неодноразово була переможцем та призером галузевих та міжгалузевих обласних спартакіад серед профспілок.

Впродовж всього періоду існування кафедри ФКіЗ працюють спортивні секції (КСВ) з різних видів спорту. Станом на 2017 рік в академії культури працюють секції "Ритмічна гімнастика", "Волейбол", "Настільний теніс", "Атлетична гімнастика", "Акробатика", "Шахи та Шашки". Заняття проводять тренування викладачі кафедри - кваліфіковані фахівці в цих видах спорту. З кожним роком популярність секцій зростає, заняття у студентів користуються заслуженим попитом.

Таким чином, на кафедрі фізичної культури і здоров’я існує сплав досвіду та молодості, викладачів з багаторічним стажем та зовсім юних педагогів.

Дисципліни, що викладаються на кафедрі:

  • Фізичне виховання
  • Гімнастика
  • Основи екології
  • Основи антропології
  • Основи охорони праці
  • Охорона праці в галузі
  • Вікова фізиологія та валеологія
  • Психофізиологічні основи реабілітації
  • Цивільний захист