ФАКУЛЬТЕТ АУДІОВІЗУАЛЬНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра телерепортерської майстерності

На 3-й школі громадської активності магістерської програми з медіакомунікацій УКУ (Львів, грудень 2014), яка проводилась спільно з Deutsche Welle Akademie проект студентів спеціалізації «телерепортерство» (Т.Столярова) – «Харків мобілізаційний» - визнано одним з кращих проектів року.

Викладачі кафедри проводять активну роботу із залучення кращих студентів для участі у декількох соціальних проектах, зокрема «Харків мобілізаційний» (діє з 2014 року), якй був відзначений медіаекспертами міжнародної школи журналістики, отримав відзнаку та був презентований ректорському корпусу Харківщини, як кращий проект, щодо розповіді про долю харків’ян в зоні АТО. Другий проект «АТОграф» в якому беруть участь студенти та викладачі кафедри – визнаний кращим журналістським проектом року, і був презентований його учасниками міністрові освіти. Проект отримав Почесну відзнаку Секретаріату Національної спілки журналістів України (Київ 2015р.) в номінації «Журналістська акція».

Сімнадцять студентів спеціалізації за рекомендацією кафедри та сукупністю їх робіт для ЗМІ - обрані членами професійної спілки - Національної Спілки Журналістів України.

Студенти кафедри постійно беруть активну участь у наукових конференціях ХДАК. У конференції молодих науковців, розробляючи в своїх доповідях наукову тему факультету «Медіакомунікації та аудіовізуальне мистецтво в контексті сучасної культури».

Студенти спеціалізації «телерепортерство» денної та заочної форм навчання брали участь у роботі Міжнародних шкіл журналістики та тренінгів, що були організовані викладачами кафедри як на базі факультету, академії а також УКУ(Львів) Програми шкіл та тренінгів передбачала розгляд етичних принципів та основ роботи журналіста в умовах конфлікту і способів перевірки та попередження публікації неправдивої інформації; вивчення явищ деперсоналізації, дегуманізації та мови ворожнечі у ЗМІ; обговорення меж свободи слова та журналістської відповідальності. Студенти отримали сертифікати учасників.

А.Брук та Д.Краснікова (гр.3ТР) вибороли гранти на участь у Міжнародному медійному форумі (Львів, 25-27 травня 2016)

О.Бондаренко (5-ТР) у складі творчої групи отримала Диплом переможця обласного творчого конкурсу журналістів «Часопис» у номінації «Там, де чути гармати» (висвітлення подій у зоні АТО) – Харків 2016.

А.Нікітіна (ТР) – нагороджена Дипломом лауреата 3-го Всеукраїнського відкритого конкурсу кіно,-телевізійниї робіт «Майстер Гаскойн» в помінації «Кращий неігровий фільм) – Луганськ, 2014

Кафедра проводить активну профорієнтаційну роботу серед випускників шкіл, училищ культури, а також в спеціалізованих групах в мережі інтернет, що дає змогу проведення вступних кампанії на спеціалізацію з високим конкурсним відбором. Профорієнтаційна робота проводиться також під час проведення викладачами кафедри особистих майстер-класів, підготовки та проведення конкурсу «Золотий кадр», публікацій текстових та відео-матеріалів на шпальтах інтернет-видань, роботи під час проходження студентами практик.

Всі викладачі кафедри пройшли стажування – підвищення кваліфікації без відриву від виробництва.

Д.В.Брук – брав участь у міжнародних семінарах тренінгах та конференціях журналістів: (Ізраїль, 2014), (Киів, 2015). Також він нагороджений дипломом переможця обласного творчого конкурсу журналістів «Часопис» в номінації «Публіцистика» (Харків 2015)

Кафедра надає постійну методичну допомогу, щодо питань культури і техніки мовлення професійним журналістам телекомпанії «Об’єктив – новини », - проводячи для них майстер-класи та тренінги

Члени кафедри проводять майстер-класи для слухачів академії безперервної освіти; представників для прес-служб силових структур Нац.гвардії та Нової поліції, студентів факультету КТМ ХДАК.