ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Кафедра культурології та медіакомунікацій

Зіненко Олена Дмитрівна
викладач

Про викладача:
Закінчила Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна в 1997 р. Отримала диплом за спеціальністю філолог. Закінчила аспірантуру на кафедрі медіакомунікацій соціологічного факультету ХНУ імені В. Н. Каразіна за спеціальністю 061 Журналістика. Тема дисертаційного дослідження «Публічні події в дискурсі українських медіа».
2001-2005 рр. працювала редакторкою інформаційно-розважальної ранкової програми “7 студія” на “7 каналі” (ТРК “Тоніс-центр”).
2005-2016 рр. креативна директорка івент-агенції “Два Товарища”, режисерка Київського міжнародного фестивалю реклами.
З 2017 року є старшою викладачкою кафедри медіакомунікацій ХНУ імені В. Н. Каразіна.
У 2022-2023 році проводила дослідження на базі Інституту Європейських досліджень в Європейському університеті Віадріна (Франкфурт-на-Одері, Німеччина).
З 2023 року є дослідницею Центру східноєвропейських та міжнародних досліджень (ZOiS) в Берліні (Німеччина).
Працює в ХДАК з 2018 р.

Назви дисциплін, які викладає:
«Практика соціально-культурної журналістики», «Теорія твору та тексту», «КЗВ: Теорія та практика ПР», «КЗВ: Теорія та практика зв’язків з громадськістю», «КЗВ: Івент-маркетинг», «КЗВ: Інструменти журналістики даних»

Викладацька та адміністративна діяльність:
Викладач кафедри журналістики з 2018 р.

Наукові та творчі здобутки, підвищення кваліфікації, тощо:
З 2012 р. кураторка фестивалю вільної дитячої творчості “Дитяча площАРТка”.
З 2016 року консультує громадські організації як експертка з комунікаційних стратегій, бере участь в міжнародних проєктах як тренерка з медіаосвіти та медіаграмотності, інклюзії, недискримінації, захисту прав людини.
З 2016 р. кураторка фестивалю доступності міста “ІнклюзіON”.
2017 пройшла наукове стажування за програмою Viadrinа International Program for Graduates of Institutes, підтриманий Німецькою службою академічних обмінів за фінансуванням Федерального міністерства освіти та досліджень Німеччини.
З 2018 року фасилітаторка, тренерка та менторка програм UPSHIFT UNICEF «Посилення життєстійкості та підвищення громадської активності підлітків і молоді у східній Україні» за фінансової підтримки Європейського Союзу.
У період з жовтня по грудень 2021 р. пройшла курс підвищення кваліфікації “II Міжнародна школа фасилітації”, організований Університетом Суспільних Наук (UNS) у м. Лодзь (Польща) у співпраці з Фундацією Central European Academy Studies and Certification (CEASC) з ефективної організації групової роботи в різних контекстах для будь-яких вікових груп.
З 2021 року є членом журі конкурсу наукових робіт та кервіницею гуртка “Журналістика” секції “Філософія та суспільні науки” Національного центру “Мала академія наук України”.

Сфера наукових інтересів:
Дискурс українських медіа, журналістика, громадська діяльність

Орієнтовна кількість публікацій:
Авторка близько 20 наукових публікацій.