ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра народної хореографії

ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


Викладачі кафедри народної хореографії беруть активну участь у творчому та культурному житті нашого міста, області, України, займаються науковою та методичною роботою. Разом з доцентом К. В. Островською проводять творчі семінари та майстер-класи з українського танцю в багатьох містах України. Професор Б. М. Колногузенко веде активну багаторічну роботу по розповсюдженню національного українського мистецтва в різних країнах світу. Брав участь у творчих проектах державного рівня у США (Сієтл), В’єтнам (Ханолй, Хошимін), Азербайджан (Баку), Китаї (Шицзячжуан).

Роботу концертмейстерів кафедри народної хореографії характеризує високий професіоналізм, творчий підхід до поставлених завдань з кожного предмета.

З першого року працює на кафедрі лауреат всеукраїнських конкурсів та міжнародного фестивалю, провідний концертмейстер В. П. Лісневський.

Багаторічною плідною працею характеризується діяльність провідного концертмейстера – лауреата міжнародного конкурсу М. О. Шейка, концертмейстерів І. В. Ткаченко, Т. О. Савенко.

Дуже важливими для плідної роботи кафедри народної хореографії, її творчого колективу протягом всіх 30-ти років є увага та поради Героя України, народного артиста України, лауреата Державної Премії ім. Т. Г. Шевченка, академіка, генерального директора і художнього керівника Національного заслуженого академічного ансамблю танцю України ім. П. П. Вірського, голови Національної хореографічної спілки України Мирослава Михайловича Вантуха.

Викладання предмету «Український народний танець та методика його викладання» на лівобережній Україні вперше в вузівській практиці було розроблено та мало практичне втілення Б.М.Колногузенком. Суттєву допомогу кафедрі у забезпеченні високого рівня викладання цього предмету надали народний артист України Р. Б. Малиновський, заслужений працівник культури України О. С. Голдрич, заслужений артист України, професор О. П. Колосок, професор С. Л. Зубатов.

З вдячністю згадують викладачі кафедри Л.Г. Нагайцеву, одного з провідних спеціалістів з Історичного бального танцю в Росії. За її допомогою викладання предмета «Історичний бальний танець» в Харківській державній академії культури по змістовності та методиці є одним з кращих в Україні.

У перші роки свого існування кафедра народної хореографії працювала за навчальними планами та програмами, розробленими Б. М. Колногузенком. Вони значно відрізнялись від планів інших ВНЗ своєю творчою і педагогічною концепцією. Нині методичні матеріали готують усі викладачі кафедри. У своїй роботі вони зважають на власний педагогічний досвід, а також завдання, які постають перед академією на сучасному етапі. Завдяки цим програмам студенти мають можливість здобути ґрунтовні знання з усіх предметів у галузі хореографічного мистецтва.

Знання, здобуті студентами при вивченні загальноосвітніх, мистецтвознавчих та спеціальних дисциплін, знаходять своє відображення у предметі «Мистецтво балетмейстера», який є основою виховання молодих балетмейстерів та керівників хореографічних колективів.

Переважна частина навчальних годин курсу відводиться на вивчення законів побудови хореографічних творів і освоєння основних форм народного танцю; розвиток майстерності побудови драматургії хореографічних творів, уміння втілювати свої теми, ідеї, сюжети в чітку і логічну форму хореографічної дії. Майбутні балетмейстери вчаться образно відчувати, розуміти і самостійно аналізувати музичні твори. Застосовуючи ці знання, студенти створюють окремі етюди, танці та розгорнуті хореографічні композиції. Особлива увага курсу «Мистецтво балетмейстера» приділяється розвитку художньої інтуїції студента, розвитку творчої індивідуальності, виявленню власного балетмейстерського почерку.

Майстерність балетмейстера-створювача пов'язана з майстерністю організатора і керівника художнього колективу. Тому одним із головних серед фахових дисциплін є предмет «Методика роботи з хореографічним колективом».

Завдання курсу – розкрити значення ролі викладача в сучасних умовах, специфіку організаційної, викладацької та постановочної роботи в колективах і навчальних закладах. Особливе значення надається формуванню високоідейного, художньо виразного, багатообразного за тематикою і жанрами репертуару, зв'язку його з хореографічним фольклором.

Майбутні хореографи навчаються чітко уявляти не тільки завдання, які вони вирішуватимуть як керівники, але й конкретні шляхи і методи реалізації цих завдань. Використовуючи знання та навики, керуючись творчим досвідом визнаних майстрів вітчизняної хореографії, студенти знаходять своє творче кредо. Ця дисципліна розкриває потенційні можливості студентів як майбутніх хореографів, допомагає у виборі конкретної спеціалізації: робота з дитячим, дорослим, студентським колективами народної хореографії.

Велике значення для майбутніх фахівців-хореографів має практичне втілення теоретичних знань, умінь та навичок. З цією метою в 1990 р. створено театр народного танцю «Заповіт». Його засновником, художнім керівником та автором концертних програм є Борис Миколайович Колногузенко.

З першого року своєї діяльності майже всі творчі події Харкова або області відбуваються за участю театру «Заповіт». Глядачі нашого міста завжди дуже тепло зустрічають виступи артистів колективу. Театр народного танцю «Заповіт» демонструє досягнення кафедри на головних сценах України.
Завдяки участі у творчій роботі театру «Заповіт» студенти набувають практичного досвіду в організації та проведенні репетиційної роботи, в підготовці концертних виступів, організації конкурсів та фестивалів, підвищують свою виконавську та акторську майстерність.
Крім того, участь «Заповіту» у всеукраїнських та міжнародних фестивалях і конкурсах дає можливість студентам – артистам театру – безпосередньо ознайомитися з культурою різних регіонів нашої держави та багатьох країн світу, з особливостями виконання танців і театралізованих обрядів, побачити національний одяг, відчути та спробувати зрозуміти національні особливості характеру людей інших країн.
Завдяки творчій діяльності «Заповіту» з національною культурою України ознайомилися люди різних держав світу. Деякі з них раніше навіть не знали про існування України, не чули про її самобутню культуру, але були в захопленні від української хореографії.
Репертуар театру народного танцю «Заповіт» включає понад тридцять хореографічних творів, у яких відображено життя українського народу, традиції, обряди, звичаї, свята різних регіонів України, та інших країн і народів.
У 1990 р. артисти театру демонстрували своє мистецтво у США (Нью-Йорк, Вашингтон, Цинциннаті). Цього ж року Б. М. Колногузенко на чолі танцювальної групи брав участь у культурній програмі Ігор Доброї Волі в Сієтлі (США). За створення фольклорної програми його нагородили спеціальним призом Головного спонсора Ігор — компанії «Пепсі».
Цього ж року артисти «Заповіту» брали участь у всеукраїнському конкурсі артистів естради. Першокурсниця Олександра Ткаченко стала призером конкурсу.
Яскраве враження у фахівців хореографії і глядачів залишив виступ театру в Гала-концерті творчої молоді України в Національному Палаці мистецтв «Україна» (1991 р.).
1992 р. театр «Заповіт» отримав Головний приз «Кришталевий тризуб» на всеукраїнському конкурсі ансамблів танцю у м. Рівне. Цього ж року театр представляв мистецтво України на міжнародному конкурсі народного танцю в Росії, м. Красноярськ. Колектив став володарем «Гран-прі». Крім того, лауреатами стали: керівник за кращу балетмейстерську роботу (хореографічна композиція за мотивами народних обрядів Слобожанщини «Незвичайні заручини») та солістка театру О. Ткаченко, як краща танцівниця конкурсу.
Закінчився 1992 р. для заповітчан участю в концерті лауреатів міжнародних конкурсів, який відбувався на сцені Державного академічного музично-драматичного театру ім. І. Франка в Києві.
1993 рік – творчі поїздки до Польші, Німеччини, Бельгії. На міжнародному фестивалі-конкурсі фольклорного танцю в бельгійському місті Холайн за створення кращої програми заповітчанам вручено «Гран-прі».
У 1994 р. «Заповіт» брав участь у всеукраїнському конкурсі фольклорних танців у Севастополі, де колективу та його керівникові було вручено диплом лауреата І ступеня.
В цьому ж році артисти виступали на міжнародному фестивалі народного танцю «Зорі Владикавказа» (Північна Осетія, Росія) та на міжнародному фестивалі-конкурсі «Танці над Ельбрусом» (Кабардино-Балкарія, Нальчик, Росія). Колектив стає лауреатом Другого ступеня цього конкурсу, також отримують звання лауреатів керівник театру та семеро виконавців чоловічої групи. Восени театр «Заповіт» завойовує «Гран-прі» та звання лауреата на міжнародному фестивалі-конкурсі народного танцю в Гомелі (Білорусь).
1995 рік – участь у концерті кращих ансамблів танцю України на сцені Національної опери України ім. Т. Шевченка в м. Києві з нагоди 100-ї річниці з дня народження видатного українського режисера та балетмейстера Василя Авраменка. Цей рік приносить театру танцю звання лауреата за участь у міжнародному фестивалі танцю в м. Калінінграді (Росія). Демонструють своє мистецтво артисти колективу і на сцені одного з кращих театрів світу – Львівського театру опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Концерт проходив в рамках Днів культури Харківщини на Львівщині.
У 1996 р. у Харкові відбувся міжнародний фольклорний фестиваль «Покуть», де театр отримує звання лауреата. Весна та літо цього року були дуже цікавими і насиченими творчими подіями. Перш за все, це участь «Заповіту» в міжнародному фестивалі-конкурсі фольклорного танцю в польському місті Познань. Колектив і керівник отримали звання лауреатів І ступеню. Незабутніми подіями стали виступи артистів колективу на сценах Іспанії та Португалії під час проведення в цих країнах міжнародних фестивалів та конкурсів танцю: у місті Хаєн (Іспанія, Андалузія) «Заповіт» отримує звання лауреата ІІ ступеню та головний приз Іспанської Асоціації танцю «Лола Торес»; у португальських містах Лісабоні, Аргончільхе, Каса да Гайя, Санта Марія де Фейра колектив нагороджено багатьма медалями та призами фестивалів, мерій і урядів провінцій.
Літо 1997 р. розпочалося для театру з творчої поїздки до польського міста Болеславець. Яскраві спогади залишала участь артистів колективу в концертах на честь Національного свята Франції «День взяття Бастілії» в найчарівнішому місті світу – Парижі. А завершила цей рік участь у міжнародному фестивалі слов'янської культури «Хотмижська осінь - 97» у Росії.
1998 рік став визначним роком у творчій діяльності «Заповіту». Театр отримує звання лауреата другого міжнародного фестивалю фольклору «Покуть» у Харкові. Артисти виступають із сольним концертом у столиці нашої держави м. Києві на сцені Палацу мистецтв «Український Дім» за запрошенням Національної філармонії України, беруть участь у благодійних концертах в Угорщині (Будапешт), Австрії (Відень), Німеччині (Баден-Баден, Льонебург), Франції (Париж), Іспанії (Мадрид), Португалії (Лісабон). Колектив театру брав участь у міжнародному фестивалі-конкурсі народного танцю в іспанському місті Барселоні. Б.М. Колногузенку вручено приз «Золотий клинок Іспанії» за кращу хореографію.
«Заповіт» брав участь у міжнародних фестивалях у Португалії. У місті Серначе де Бонжардім Б.М. Колногузенку вручили золоту медаль за кращу хореографію. А в місті Бара-Шея театр, керівник та декілька виконавців отримали звання лауреатів. На міжнародних фестивалях танцю в Іспанії (провінція Галісія) у містах Вівейро, Оренсе і Ля Корунья артисти «Заповіту» отримали вищі нагороди.
У 1999 р. жодна значима мистецька подія в Харкові не проходила без участі театру «Заповіт». Але найголовнішим і найвідповідальнішим завданням колективу була підготовка та участь у творчому звіті провідних мистецьких колективів і виконавців Харківщини у столиці нашої держави на сцені Національного Палацу мистецтв «Україна».
Улітку цього ж року заповітчани брали участь у міжнародних фестивалях танцю в Болгарії. Зважаючи на значний внесок у розвиток фестивального руху і танцювального мистецтва Болгарії протягом багатьох років адміністрація міста Дулово присвоїла Б.М. Колногузенку титул Почесного громадянина свого міста.
Восени 1999 р. в Україні проводився міжнародний мистецький фестиваль «Екофольк-99». Лауреатом цього фестивалю став колектив театру, керівник та провідні виконавці: Павло Акулов, Ірина Косарева, Ганна Онішко.
Навесні 2000 р. у м. Керч відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Танцюючий бриз». Виступ артистів «Заповіту» був таким блискучим, що члени журі прийняли рішення про нагородження харків'ян спеціальним дипломом «Найвищого ступеня».
Великий успіх мали сольні концерти театру танцю у Херсоні та Полтаві.
Рік 2001. Колектив брав участь у творчому звіті Харківщини «Симфонія землі Слобожанської» в м. Києві. Демонстрував українське танцювальне мистецтво на міжнародних фестивалях танцю: в Польші – м. Вроцлав; Німеччині – м. Штутгарт; Франції – м. Ліон; Іспанії – м. Барселона, Жерона, Ля Плесіс; Португалії – м. Порто, Віла Нова де Гайя, Віла де Ботікаш; Італії – м. Венеція. На міжнародному фестивалі танцю в м. Віла Нова де Гайя проводився конкурс на кращу балетмейстерську роботу. «Гран-прі» цього конкурсу за свої хореографічні твори отримав керівник «Заповіту» Б.М.Колногузенко.
Вересень цього року приніс заповітчанам незабутні враження та зустрічі на міжнародному фестивалі слов'янської культури в російському місті Хотмижськ.
У 2002 р. колектив театру народного танцю «Заповіт» продемонстрував глядачам Харкова та інших міст України нову концертну програму «Ми діти твої, Україно».
Значною подією для колективу академії культури та артистів театру «Заповіт» була участь у зустрічі Президента України Л.Д. Кучми, який високо оцінив майстерність колективу.
Завершення 2002 р. студентський театр відзначив перемогою в першому турі всеукраїнського конкурсу народної хореографії, присвяченого 100-річчю з дня народження Павла Вірського.
У квітні 2003 р. в Києві колектив театру танцю став переможцем у міжнародному конкурсі танцю народів світу «Веселкова Терпсихора». У вересні колектив «Заповіту» представляв народне мистецтво рідної держави на міжнародному фестивалі слов’янської культури «Хотмижська осінь» в Росії.
Великим досягненням творчого колективу театру народного танцю «Заповіт», його керівника – автора хореографічних творів Б.М. Колногузенка, хореографічної школи ХДАК був виступ на I-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського. Колектив театру посів перші місця в двох нмінаціях: «ансамблі»; «малі форми».
Цікавим є факт, що «Заповіт» брав участь не лише в Гала-концерті кращих аматорських колективів, але і в програмі професійних ансамблів.
В квітні 2006 р. «Заповіт» знову бере участь в Міжнародному конкурсі танцю народів світу «Веселкова Терпсихора» (Україна, м. Київ) та отримує «Гран-прі». А в номінації «Малі форми» дует солістів театру Ірина Косарєва та Володимир Василенко займає перше місце.
2007 рік приніс театру народного танцю «Заповіт» багато творчих перемог. У вересні – артисти театру з успіхом виступають на традиційному фестивалі слов’янської культури «Хотмижская осень – 2007» (Росія, м. Хотмижськ), а вже у листопаді беруть участь в міжнародному конкурсі професійних виконавців народного танцю «Лидер года» (Росія, м. Москва). Солісти «Заповіту» Олена Лісовська та Володимир Василенко отримують 3 місце в номінації «Парний танець», Марія Холодна – 2 місце в номінації «Жіночий сольний танець». Наприкінці листопаду на третьому фінальному турі ІІ Всеукраїнського конкурсу народної хореографії ім. П. Вірського знову перемога в двох номінаціях – ансамблі та малі форми.
2008 рік розпочинається цікавою творчою подією – артисти театру танцю «Заповіт» представляють національне хореографічне мистецтво під час проведення Днів культури України у Франції (м. Париж, Лілль, Сетрен, Третен).
В червні 2008 року театр «Заповіт» брав участь в культурній програмі Самміту європейських країн з питань розвитку туризму (Чехія, м. Прага, Брно).
В липні 2008р. колектив театру та його керівник відзначені Почесною грамотою Харківської міської Ради.
В серпні 2008 року артисти театру в межах урядової програми Іспанії по розвитку фольклорного танцю виступили в 20 містах цієї країни та стали переможцями Міжнародного фестивалю "Фольклорне літо Іспанії - 2008".
В листопаді 2008 року т.н.т. "Заповіт" здобув перемогу на І Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. Героя України Мирослава Вантуха, після чого отримав пропозицію взяти участь в програмі "Інтеграція культур європейських країн".
У червні 2009 року – перемога у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Одеські перлинки» (м. Одеса), а в лютому 2009 року заповітчани представили танцювальне мистецтво України в словацькому місті Перешові, австрійській столиці – Відні, італійських містах Венеція, Кассіно, Атіна.
У січні 2010 року «Заповіт» брав участь у тврчих поїздках до Польщі Чехії, Німеччини, Голландії. У серпні 2010 р. представляв українське мистецтво на Міжнародному фольклорному фестивалі «Пловдів-2010» (м. Болгарія).
У квітні 2011 року колектив здобув Гран-прі на ІІІ-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського (м. Київ).
А в січні 2011 року та березні 2012 «Заповіт» брав участь в програмі Днів української культури у Франції (Париж, Лілль).
У червні 2012 року артисти театру були учасниками культурної програми чемпіонату з футболу «EURO – 2012».
У цьому ж місяці т.н.т. «Заповіт» знову здобув перемогу у Міжнародному фестивалі-конкурсі «Одеські перлинки» (м. Одеса).
У березні 2013 року відбувся сольний концерт театру народного танцю «Заповіт», присвячений 100-річчю Національної музичної академії України (м.Київ, 22 березня 2013 р.)
У квітні 2013 року театр народного танцю «Заповіт» брав участь у святковому концерті, присвяченому 10-ти річчю факультету хореографічного мистецтва та у концерті, присвяченому відкриттю днів білоруської культури в Харкові.
На початку березня 2014 року значною подією у мистецькому житті Харкова став концерт, присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, за участю театру народного танцю «Заповіт».
Восені 2014 року театр народного танцю «Заповіт», як володар Грн-Прі та почесний гість, брав участь у Гала-концерті ІV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії імені П. П. Вірського. На цьому ж конкурсі в номінації «Малі форми» солістка театру Ірина Пісклова здобула перемргу.
Наприкінці квітня 2017 року артисти театру представили своє мистецтво на Міжнародному фестивалі танцю у Македонії, м. Охрид.
У Жовтні 2017 року «Заповіт» демонстрував своє мистецтво на І-му Всеукраїнському фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Осінній танець у Львові» та ІV-му Благодійному мистецькому проекті «Молодь за єдину Україну», м. Івано-Франківськ.
У листопаді 2017 року солісти театру здобули перемогу у ХІV Всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Танцююча осінь» у м. Кривий Ріг (2 дипломи лауреатів І ступеню у номінації «Сольний танець»: І.гор Руденко, Марина Віноградова).
В листопаді цього ж року театр народного танцю «Заповіт» знову став лауреатом І ступеню на V Всеукраїнському конкурсі народної хореографії ім. П. П. Вірського.
Весна 2018 року розпочинається для «Заповіта» перемогою у ХVІІ всеукраїнському відкритому фестивалі-конкурсі хореографічного мистецтва «Білий лелека» (диплом лауреату І ступеню в номінації «Народна хореографія», березень 2018 р. м. Дніпро).
Наприкінці травня-початку червня 2018 року група артистів т.н.т. «Заповіт» з успіхом виступала на Міжнародному фестивалі танцювального та вокального мистецтва «Ханіоті»(Греція).
У вересні 2018 року солісти театру народного танцю «Заповіт» Ганна Матвєєва та Руслана Голубцова отримали Гран-прі Міжнародного фестивалю-конкурсу хореографічного мистецтва «Золотое руно» в Грузії.
Протягом багатьох років театр народного танцю «Заповіт» постійно бере участь у наступних творчих заходах: фестиваль мистецтв «Свято української вишиванки», День Незалежності України, День захисника України, День м. Харкова, «Вища школа Харківщини.Кращі імена», «День факультета хореоргафічного мистецтва», «Студентська весна», концерти для ветеранів другої світової війни, концерти для учасників наукових конференцій ХДАК.

53 артиста театру народного танцю «Заповіт», студента кафедри народної хореографії ХДАК стали лауреатами міжнародних конкурсів та фестивалів, 14 – дипломантами. Серед них такі яскраві творчі особистості: заслужений працівник культури України, доцент Каріна Островська; заслужена артистка Автономної Республіки Крим Ольга Бухтіярова; лауреат міжнародного конкурсу танцю в Росії Олександра Ткаченко; лауреат міжнародного фестивалю-конкурсу «Танцы над Эльбрусом» в Кабардино-Балкарії (Росія) Вадим Єсауленко; лауреат міжнародного фестивалю танцю в Португалії Павло Задоя; лауреат всеукраїнських конкурсів балетмейстерів Олександр Цомая; лауреат міжнародного конкурсу танців народів світу «Веселкова Терпсихора» Ірина Косарева; лауреат міжнародного конкурсу «Веселкова Терпсихора» та міжнар󲐴ного конкурсу професійних виконавців народного танцю «Лидер года» В. Василенко; лауреати міжнародного конкурсу професійних виконавців народного танцю «Лидер года» О. Лисовська, М. Холодна; лаурет міжнародних конкурсів Анастасія Іванова(Кравчук); лауреат міжнародного та Всукраїнських конкурсів Артем Мороховець; лауреати Міжнародного конкурсу хореографічного мистецтва Олена Польова та Владислав Андрієнко; лауреат багатьох Всеукраїнських конкурсів Ігор Руденко.
Творчі здобутки колективу театру та його окремих виконавців повною мірою залежать від повсякденної, наполегливої праці талановитого керівника та хореографа театру Б. М. Колногузенка, балетмейстера К. В. Островської та музичного керівника «Заповіту» В. П. Лісневського.
Участь у творчій роботі театру танцю «Заповіт» надає студентам певний досвід, який вони, закінчивши навчання, втілюють у своїй професійній діяльності. Майже всі випускники кафедри народної хореографії працюють за фахом.
Більшість студентів досягають значних успіхів при опануванні всіх навчальних дисциплін. За минулі 30 років більше 30 студентів кафедри отримували спеціальні стипендії: Президента України, Верховної Ради України, Харківської облдержадміністрації, Харківської міської ради.
Молоді спеціалісти, що набувають в академії кваліфікацію балетмейстера, педагога, артиста, працюють у дитячих, юнацьких та дорослих хореографічних колективах. Створені ними колективи демонструють своє мистецтво на сценах Харкова, України та за її межами. Випускники кафедри народної хореографії викладають фахові дисципліни у Харківському державному інституті мистецтв ім. І. Котляревського, у Харківському державному педагогічному університеті ім. І. Сковороди, у Миколаївській філії Київського Національного університету культури і мистецтв, а також мистецьких коледжах різних міст України. Майже весь педагогічний склад кафедри народної хореографії ХДАК – це її кращі випускники. Деякі випускники працюють артистами в театрах опери та балету, музичних театрах України, державних ансамблях танцю, відомих балетних трупах Росії, Іспанії, Франції, Кітаю, Португалії. Танцювальна група Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю повністю укомплектована випускниками кафедри.
Як випускаюча, кафедра народної хореографії готує балетмейстерів, артистів, викладачів за спеціалізацією «Народна хореографія» (денна форма навчання). Нормативний термін навчання бакалаврів за цією спеціальністю – 4 роки, магістрів – 1,5 роки. По закінченні 4-річного терміну навчання випускники набувають кваліфікацію «Бакалавр з хореографії», а по закінченні 1,5 річного терміну навчання на другому освітньому рівні – «Магістр з хореографії».
Студенти вивчають цикл фундаментальних та професійно-орієнтованих дисциплін – основи етнографії та етнографії України, історія вітчизняної та світової художньої культури, основи теорії музики та аналіз музичних творів, основи теорії культури, історія хореографії, історія музики, історія костюма, біомеханіки рухів, анатомія та фізіологія людини та інші.
Надзвичайно велику роль має вивчення фахових хореографічних дисциплін: мистецтво балетмейстера, класичний танець та методика його викладання, народно-сценічний танець та методика його викладання, український танець та методика його викладання, історичний бальний танець та методика його викладання, методика роботи з хореографічним колективом, хореографічний ансамбль, гімнастика.
Кафедра народної хореографії стала основою для створення факультету хореографічного мистецтва, її випускники стали провідними викладачами на кафедрах сучасної та бальної хореографії.