Освітньо-професійна програма
«ХОРЕОГРАФІЯ»
Другого (магістерського) рівня вищої освіти
за спеціальністю 024 Хореографія
галузі знань 02 Культура і мистецтво
Освітня кваліфікація: Магістр з хореографії
Історія освітньо-професійної програми За спеціальністю 024 «Хореографія» магістратуру в ХДАК закінчили понад 200 випускників – громадян України та інших країн світу, які успішно працевлаштувалися за фахом. Творчі досягнення випускників факультету відзначені дипломами лауреатів міжнародних та всеукраїнських конкурсів, вестивалів хореографічного мистецтва. Серед випускників ОПП «Хореографія»: артисти Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка, викладачі закладів вищої освіти України та Європи, артисти Великого академічного Слобожанського ансамблю пісні і танцю (м. Харків), Харківського академічного театру музичної комедії, Полтавського академічного обласного українського музично - драматичного театру ім. М. В. Гоголя, Академічного фольклорно-хореографічного ансамблю "Славутич" (м. Дніпро), Пісенно - танцювального ансамблю "Полтава" Полтавської обласної філармонії, чемпіони Світу та Європи зі спортивних бальних танців, керівники хореографічних колективів, шкіл та студій. На основі моніторингу потреб і пропозицій стейкхолдерів структура та зміст ОПП щорічно оновлювалися відповідно до сучасних вимог.
Мета освітньо-професійної програми Програма охоплює виконання завдань в галузі хореографічного мистецтва, принципи, форми, методи та методики педагогічної діяльності у сфері вищої хореографічної освіти; методологію та методи наукових досліджень у сфері хореографії; принципи та методи балетмейстерської діяльності; принципи та методи організаційно-управлінської діяльності у сфері хореографічного мистецтва та освіти. Цілями ОП є підготовка високопрофесійних фахівців, які володіють загальними і спеціальними компетентностями у сфері хореографічного мистецтва, навичками науково-практичної, педагогічної, творчо-виконавської та управлінської діяльності.
Основний фокус освітньо-професійної програми Випускник має володіти здатністю адекватно/прогностично відповідати на актуальні потреби суспільства; на високому науковому рівні впроваджувати дослідну роботу в галузі хореографічного мистецтва; розробляти та реалізовувати стратегію розвитку професійного, аматорського колективу, самостійно здійснювати повний цикл реалізації хореографічного проєкту; проводити педагогічну діяльність з урахуванням сучасних методів, прийомів, стратегій, використовуючи весь мистецько-педагогічний потенціал хореографічного мистецтва; мати спроможність генерувати та реалізувати неповторну художню ідею/наукову проблему, форми, способи їх об`єктивації на підставі вільного володіння виражальними засобами та методологічними засадами творення.
Придатність випускників освітньої програми до працевлаштування
Сфера працевлаштування випускників: Процент працевлаштування випускників ОПП за профілем освіти достатньо високий, певний контингент продовжує освіту на наступному рівні вищої мистецької освіти. Продовження навчання на третьому (освітньо-науковому) рівні вищої освіти. Випускники, які здобули освітній ступень магістр мають можливість продовження освіти за програмою третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та набуття додаткових кваліфікацій у системі післядипломної освіти.
Рівень вищої освіти: другий (магістерський) рівень |
Гарант програми ОПП «Хореографія» Рецензування, обговорення ОПП Опитування Силабуси Положення про кваліфікаційну роботу (магістр) Курси за вибором Архів |