ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Кафедра сучасної та бальної хореографії

Освітньо-професійна програма
«СУЧАСНА ХОРЕОГРАФІЯ»
першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
за спеціальністю 024 Хореографія
галузі знань 02 Культура і мистецтво
Освітня кваліфікація: Бакалавр з хореографії (сучасна хореографія)


Історія освітньо-професійної програми
Підготовку бакалаврів за спеціальністю 024 «Хореографія» розпочато на основі структурного підрозділу ХДАК – факультету хореографічного мистецтва, який було сформовано у 2003 р. Весь період існування факультету здійснюється підготовка бакалаврів за освітньо-професійною програмою “Сучасна хореографія”.

Перший бакалаврський рівень вищої освіти за даною програмою в ХДАК закінчили понад 2000 випускників – громадян України та інших країн світу, які успішно працевлаштувалися за фахом.

Випусники ОПП “Сучасна хореографія” працюють артистами театрів опери та балету, музично-драматичних та драматичних театрів, професійних ансамблів, керівниками хореографічних колективів, студій, шкіл мистецтв, балетмейстерами в Україні та поза її межами.

Освітньо-професійна програма сформована з урахуванням інноваційних методів викладання хореографічного мистецтва та комплексно формує професійні та соціальні компетентності, що необхідні на сучасному ринку праці.

Випускники можуть продовжити навчання на факультеті хореографічного мистецтва ХДАК за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.

На основі моніторингу потреб і пропозицій стейкхолдерів структура та зміст ОПП щорічно оновлювалися відповідно до сучасних вимог.

Мета освітньо-професійної програми
Надати освіту у галузі культури і мистецтва із широким доступом бакалаврів з хореографії до працевлаштування, підготувати бакалаврів з хореографії із необхідними для виконання професійної діяльності компетенціями за видами фахової спрямованості: балетмейстер, артист, викладач, керівник танцювального колективу у галузі сучасного танцю та особливим інтересом до певних складових хореографічного мистецтва для подальшого навчання за наступними циклами вищої освіти.

Програма охоплює виконання завдань в галузі хореографічного мистецтва: підготовка фахівців в сфері виконавського мистецтва, балетмейстерської, викладацької, методичної діяльності в сфері початкової, профільної, фахової передвищої мистецької освіти.

Основний фокус освітньо-професійної програми
Основний фокус зорієнтований на надання загальної освіти в області теорії та практики хореографічного мистецтва. Програма базується на загальновідомих та загальновизнаних наукових результатах та практичних розробках в галузі мистецтвознавства із врахуванням сучасного стану теорії та практики хореографічного мистецтва, орієнтує на сучасну хореографію, у рамках якої можлива подальша наукова та професійна кар’єра (балетмейстера, артиста, педагога, керівника хореографічного колективу).

Випускник має розуміти хореографію як мистецький феномен, розрізняти основні тенденції її розвитку, класифікувати види, напрями, стилі хореографії; володіти термінологією хореографічного мистецтва, його понятійно-категоріальним апаратом, володіти принципами створення хореографічного твору, реалізуючи практичне втілення творчого задуму відповідно до особистісних якостей автора; мати навички використання традиційних та інноваційних методик викладання фахових дисциплін; знаходити оптимальні виконавські прийоми для втілення хореографічного образу та ін.

Придатність випускників освітньої програми до працевлаштування
Зміст і структура програми дає змогу отримати знання та навички для працевлаштування в державному та приватному секторах різних сфер діяльності, зокрема: у культурно-мистецьких закладах, хореографічних колективах, спеціалізованих навчальних закладах та ін.

Сфера працевлаштування випускників:
Спрофесійні та аматорські хореографічні колективи, заклади позашкільної освіти, драматичні, музично-драматичні театри, театри опери та балету та ін.

Процент працевлаштування випускників ОПП за профілем освіти достатньо високий, певний контингент продовжує освіту на наступному рівні вищої мистецької освіти.

Продовження навчання
Випускники мають право здобувати вищу освіту на другому (магістерському) рівні.

Рівень вищої освіти: Перший (бакалаврський) рівень
Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу:
бакалавр з хореографії (сучасна хореографія)
Термін навчання: 3 роки 10 місяців
Обсяг ОПП: 240 кредитів ЄКТС
Цикл/рівень:
НРК України – 6 рівень
FQ-EHEA – перший цикл
ЕQF-LLL – 6 рівень

Гарант програми

ОПП «Сучасна хореографія»

Рецензування, обговорення ОПП

Опитування

Силабуси

Курси за вибором

Архів