ФАКУЛЬТЕТ КУЛЬТУРОЛОГІЇ ТА СОЦІАЛЬНИХ КОМУНІКАЦІЙ

Кафедра музейно-туристичної діяльності

МІЖНАРОДНА ДІЯЛЬНІСТЬ



Засади інтернаціоналізації ЗВО визначені у «Стратегії інтернаціоналізації ХДАК», та «Статутом ХДАК», регулюються «Положенням про порядок реалізації права на академічну мобільність учасниками освітнього процесу Харківської державної академії культури», та «Положенням про набір та навчання (стажування) іноземців та осіб без громадянства у Харківській державній академії культури (зі змінами і доповненнями)».

ХДАК має досвід міжнародної співпраці, укладено угоди про співпрацю з такими закладами:
Вищою школою туризму та екології (Суха Бескідзька, Республіка Польща),
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_34.pdf

Університетом Гассана ІІ Касабланка (Королівство Марокко)
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_68.pdf

Dokuz Eylul University, Izmir (м. Ізмір, Турецька Республіка)
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_71.pdf

Азербайджанським державним університетом культури та мистецтв (м. Баку, Республіка Азербайджан)
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_94.pdf

Університетом економіки (WSG) в Бидгощі (Республіка Польща)
https://ic.ac.kharkov.ua/navchannya/cmos/materials/agreements/agreement8.pdf

Національним археологічним інститутом з Музеєм Болгарської академії наук
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_au.pdf

Інститутом балканістики з Центром тракології Болгарської академії наук
https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_av.pdf

Укладено Міжінституційний договір про академічну мобільність за програмою Erasmus+ з Відземським університетом прикладних наук (м. Валмієра, Латвія) https://ic.ac.kharkov.ua/mobi/pic/vidz_1.pdf.

У партнерстві з Відземським університетом прикладних наук (м. Валмієра, Латвія) подано заявку на проєкт Erasmus+ мобільності студентів і співробітників вищих закладів вищої освіти (KA171) у рамках конкурсу 2024 для співпраці між ЗВО.

Також укладено угоду про співпрацю з громадською організацією «Родина Родин Польський Дім» («Rodzina Rodzin Dom Polski») https://ic.ac.kharkov.ua/public_inf/dogovor/dogovor/dog_06.pdf. В рамках якої спільно з КЗ «Музей видатних харків’ян» було реалізовано проєкти «Поляки, які запам’яталися Харкову» (http://surl.li/scavy, керівник – Яріко М. О., виконавці – магістранти випуску 2021, зокрема – Мандао М.), у травні 2023 проведено Круглий стіл з меморіального туризму «Старобільськ – П’ятихатки: Харківська «Катинь» (https://t.me/New_ways_of_tourism/108). Співорганізатор і спікер Яріко М. О., учасники – доц. Аніщенко А. П., випускники магістратури 2024, студенти та викладачі УНУС).

У червні 2024 магістрантка Мартинова В. взяла участь у міжнародному проєкті «Диверсифікація сільського туризму через збалансованість та креативність: поширення європейського досвіду в Україні» в рамках програми програми ERASMUS+, Жан Моне Модуль. Номер проєкту - 620720-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE.

Викладачі та здобувачі освітньої програми беруть участь у проєктах, пов’язаних із міжнародною туристичною діяльністю та просуванням інформації щодо туристичного потенціалу та культурної спадщини України у контексті міжнародної співпраці.

Відповідно до договору про співпрацю між ХДАК та Університетом Гассан ІІ Касабланка реалізується спільний проєкт щодо створення в партнерському університеті Українсько-марокканського культурного центру.
01 березня 2024 року відбулася зустріч академічної спільноти ХДАК з представниками Університету-Гассан ІІ Касабланка (Королівство Марокко) https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/03.html#14, на якій було представлено Концепцію створення такого центру. Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання за ОПП (Степанов В. Ю., Зайцева М. М., Шумлянська Н. В.), долучилися до реалізації цього проєкту. Передбачено презентацію віртуальної екскурсії Харковом у межах діяльності Центру, а також представлення здобувачами вищої освіти ОПП туристичного потенціалу України та Харківщини зокрема.

У ході співпраці з фундацією Mapa Pasji у 2023 р. було розроблено два квести по м. Харків у рамках проєкту «Квести – відкриваємо скарби України» (частина проєкту «Questy – wyprawy odkrywców») (лютий-вересень 2023) Опікун квестів Аніщенко А. П. Автор текстів та аніматор квесту – ст. викладач Яріко М. О., у розробці маршруту брала участь здобувачка 1-го курсу Єлизавета Колесник. https://questy.org.ua/, http://surl.li/scalu.

Доцент кафедри, канд. наук з держуправління Холодок В. Д. брала участь у Міжнародному дослідницькому проєкті «Розвиток українських прифронтових громад і туристичного бізнесу в умовах війни та їх стратегії на майбутнє» (червень-вересень 2023). https://tourcenter.kh.ua/uk/news/turystycheskoe-khomtst/vidomi-rezultaty-mizhnarodnoho-doslidnytskoho-proyektu-rozvytok.

30 липня - 4 серпня 2023 р. старший викладач, канд. культурології Яріко М. О. брала участь у ХІ Міжнародній школі ісламознавчих досліджень «Іслам в умовах глобальних суспільних трансформацій» (м. Стамбул) https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/09.html#2.

Завідувач кафедри Щербань А. Л., старший викладач Шумлянська Н. В. брали участь у хакатоні «Диверсифікація сільської економіки через мережу громадських консультаційних центрів туризму», який відбувся 27 жовтня 2023 р. Він проводився обласним комунальним закладом «Харківський організаційно-методичний центр туризму» спільно з Департаментом культури і туризму Харківської обласної військової адміністрації за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку і Талліннського університету https://kharkivoda.gov.ua/news/123810.

Протягом останніх років було проведено ряд заходів, зокрема, спільно з Павлодарським педагогічним університетом (Казахстан) було проведено Науково-практичний семінар «Досвід моніторингу стану історико-культурної спадщини під час війни в Азербайджані та Україні» (організатор та модератор – ст. викладач Яріко М. О., запрошений гість – Крупа Т. М., завідувач Міжнародною науково-дослідницькою лабораторією "YMAI" Margulan centre ППУ (24.12.2022), у заході також взяли участь Аніщенко А. П., здобувачі випуску 2024 р., представники ХПІ та УНУС (http://surl.li/sbqkx).

З грудня 2023 р. ст. викладач, кандидат культурології Яріко М. О. бере участь у українсько-польсько-німецькому проєкті «Батьківські університети» (особливості навчання дітей з порушеннями зору читанню шрифтом Брайля) https://t.me/c/1851405689/1.

Магістранти спільно з ЄКЦ Бейт-Дан брали участь у реалізації молодіжних проєктів, зокрема «Jsong», молодіжний клуб «Меа» (керівник – магістрант, випускник 2024 Ярослав Андрієнко) http://surl.li/scaoe.

З фахівцем з інклюзії Дм. Крупкою (Лондон, Канада) було проведено міжнародні семінари-практикуми «Про подорожі та інклюзію» (27.09.2022), «Тренінги та екскурсії для незрячих: польський досвід» (вересень 2023). Організатор зустрічі – Яріко М. О., учасники – Аніщенко А. П., здобувачі освіти бакалаврату та магістратури, представники УНУС, ХПІ та ін. вишів України http://surl.li/sbuzh.
Також М. О. Яріко є редактором Youtube-каналу «Реальні події та наша історія в спогадах» та автором тифлокоментаря до ряду відео (https://www.youtube.com/@Dmytro968).

Спільно з ІКЦ АльМанар організовано Міжнародні Дні арабської мови у 2019, 2021, 2023 рр. (організатор – ст.викладач Яріко М. О., співорганізатори серед здобувачів освіти – Синько А., Колісник Є., Спесивцева К. та ін.) http://surl.li/scati, проведено майстер-клас з арабського ділового етикету (запрошений гість – Тарік Сархан, співпрацівник телеканалу Аль-Джазіра) http://surl.li/scaty.

У 2021 році ст. викладачем кафедри С. С. Ростовцевим та здобувачем освіти Джанер Тахіром було організовано виїзд студентів до м. Стамбул (Туреччина), учасники серед студентів - випускники 2023, 2024 р. http://surl.li/scari.