ФАКУЛЬТЕТ ХОРЕОГРАФІЧНОГО МИСТЕЦТВА

Ансамбль сучасного танцю «ЕСТЕТ»

Колектив було створено у 2000 р. Б.М. Колногузенком. В подальшому ним керували Яна та Володимир Павленки, Леонід Марков, Володимир Резник. З 2010 р. художнім керівником і головним балетмейстером ансамблю сучасного танцю "ЕСТЕТ" є лауреат міжнародних конкурсів Євгенія Янина-Ледовська. Поряд з нею з колективом працює лауреат міжнародних конкурсів Еліна Самойлова. Завдяки їх наполегливій праці ансамбль став не лише одним з кращих творчих колективів нашої академії та Харкова, а й України.

Репертуар ансамблю складають хореографічні композиції, окремі танцювальні номери та міні-спектаклі різні за змістом та стилями і напрямками сучасного хореографічного мистецтва.

За 15 років творчого життя "ЕСТЕТ" став лауреатом та володарем Гран-прі всеукраїнських конкурсів сучасного естрадного танцю "Танець не знає меж" (2001 р, м. Дніпропетровськ), "Ритми часу" (2002 р., м. Львів).

У 2010 р. на VI Міжнародному конкурсі сучасного танцю "Золото осені-2010" (м. Луганськ) ансамбль сучасного танцю ХДАК у боротьбі з творчими колективами професійних навчальних закладів хореографічного спрямування виборов "Гран-Прі", а в 2012 - отримав два перших місця в номінації стилізація народного танцю у категорії "Мала група" за номер "Німий крик" та у категорії "Формейшн" за номер "Лісова пісня".

У 2011 р. на ІV Міжнародному фестивалі танцю "АRТ-ВОMB" (м. Харків) колектив став золотим призером в номінації "Стилізація народного танцю"; на І Міжнародному фестивалі сюжетно-образного танцю (м. Харків) ансамбль "ЕСТЕТ" з хореографічною композицією "Два береги" став срібним призером.

У 2012 р. артисти а.с.т. "ЕСТЕТ" брали участь у творчих програмах та урочистих заходах міста Харкова з нагоди Чемпіонату UEFA "EURO-2012" та у фінальному змаганні телевізійного танцювального шоу "МАЙDAH'S".

У 2013 р. на Всеукраїнському відкритому фестивалі хореографічного мистецтва "Білий лелека" (м. Дніпропетровськ) ансамбль отримав два перших місця у категорії професіонали в номінаціях "Ансамбль" та "Малі форми".

У 2014 р. на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. Павла Вірського ансамбль "ЕСТЕТ" виборов ІІІ місце в номінації "Стилізація народного танцю".

      

Щорічно колектив бере активну участь у творчих подіях м. Харкова, які проводяться під егідою департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації. Три рази ансамбль брав участь у звіті майстрів мистецтв та творчих колективів Слобожанщини у Києві на сцені Національного палацу "Україна" (2001, 2005, 2009 рр.). Цікаво співпрацює з такими відомими виконавцями сучасної української пісні, як народні артисти України П. Зібров, Т. Повалій, О. Дзюба, Н. Шестакова та заслужена артистка України Є. Костенко. Колектив ансамблю гідно представляв мистецтво рідної академії та України під час творчих поїздок до Італії, Словаччини, Чехії.

У 2002 р рішенням Харківської обласної державної адміністрації ансамбль був визнаний "кращим творчим колективом 2002 року" і його артисти отримали спеціальний приз губернатора Харківщини. У 2011 р. "ЕСТЕТ" отримав Почесну грамоту Харківської обласної державної адміністрації.

      

Є. Янина-Ледовська як керівник творчого колективу має визнання серед фахівців, відзнаки Міністерства культури України, Харківської обласної державної адміністрації, Харківської міської ради, Національної хореографічної спілки України.

Завдяки участі у творчій роботі ансамблю сучасної хореографії, студенти набувають практичний досвід проведення репетиційної роботи, організації концертних виступів, конкурсів та фестивалів, підвищують свою виконавську та акторську майстерність. Крім того, вивчаючи та виконуючи репертуарні номери ансамблю, детальніше вивчають течії і напрямки в бурхливому морі сучасної хореографії.