СТУДЕНТСЬКА РАДА ХДАК

ФОТОЗВІТИ
Заходи, в яких брали участь представники Студентської ради


Тиждень боротьби з торгівлею людьми в Харківській державній академії культури

18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом був започаткований Європейський День боротьби з торгівлею людьми як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо явища торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, небайдужості громадськості до цього явища та візуалізації проблеми на глобальному рівні. З 14 по 18 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури проходив «Тиждень боротьби з торгівлею людьми».
Протягом тижня було проведено такі заходи:
1. Викладачі академії проходили курси з протидії торгівлі людьми.
• «Протидія торгівлі людьми: MOM», Міжнародна організація з міграції
• «Протидія торгівлі людьми в Україні. Вплив війни», Ла Страда-Україна
• «Протидія торгівлі людьми», платформа дистанційного навчання системи БПД
2. Студенти та викладачі проходили квест «Безпечне працевлаштування», створений за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) та за фінансування від Уряду Японії та онлайн-гру «Щось пішло не так», створену в рамках Програми з питань захисту Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні за фінансування Державного департаменту США.
3. 18 жовтня 2024 р. відбувся круглий стіл «Проблеми боротьби з торгівлею людьми в Україні», на якому виступали: Каріна Попова-Коряк, помічник проректора з виховної роботи, старший викладач кафедри телерепортерської майстерності, кандидат юридичних наук, виступила з доповіддю «Правові аспекти протидії торгівлі людьми». Доповідачка повідомила учасників круглого столу про масштаби торгівлі людьми, охарактеризувала торгівлю людьми як один з тяжких злочинів, продемонструвала статистику злочинів в Україні, пов’язаних з торгівлею людьми, та охарактеризувала основні причини торгівлі людьми. Каріна Олексіївна запропонувала учасникам круглого столу пройти невеличкий тест, спрямований на розвінчання розповсюджених міфів, які стосуються проблеми торгівлі людьми, охарактеризувала способи втягнення у ситуацію торгівлі людьми та основні форми торгівлі людьми, а також повідомила про групи ризику людей, які піддаються найвищому ризику постраждати від цього злочину. Нанулі Потьомкіна, заступник декана факультету культурології та соціальних комунікацій, викладач кафедри педагогіки та філології, доктор філософії із соціальної роботи, виступила з доповіддю «Соціально-психологічні наслідки для жертв торгівлі людьми». Нанулі Зурабівна зауважила, що найпоширенішою формою наслідків перебування у ситуації торгівлі людьми є посттравматичний стресовий розлад, характерними проявами якого можуть бути: провали в пам'яті, намагання уникати всього, що хоча б опосередковано нагадує про травматичні події, або, навпаки, постійне повернення до минулого, психічна нестабільність, напади агресії, емоційне спустошення, відсторонення від навколишнього середовища, комунікативна ізоляція тощо. Доповідачка наголосила на тому, що нерідко посттравматичний стресовий розлад супроводжується іншими розладами – тривожними неврозами, депресіями, схильністю до суїцидів, алкогольною та наркотичною залежностями, психосоматичними захворюваннями (наприклад, серцево-судинними, порушенням сну тощо). Крім цього, Нанулі Зурабівна запропонувала учасникам круглого столу розглянути практичні кейси, пов’язані із торгівлею людьми та можливі моделі безпечної поведінки.
Максим Піддубний, член Студентської ради, студент 4-го курсу факультету аудіовізуального мистецтва, актуалізував проблему торгівлі людьми через звернення до аудіовізуального мистецтва та виступив із доповіддю «Проблема торгівлі людьми в кіноіндустрії. Топ-5 фільмів про торгівлю людьми». Максим запропонував учасникам круглого столу топ-5 художніх фільмів про торгівлю людьми, заснованих на реальних подіях: 1. «Стукачка» («Whistleblower»), Канада/США/Німеччина, 2010. 2. «Эдем» («Eden»), США, 2012. 3. «Продається» («Sold»), США, 2014. 4. «Не моє життя» («Not My Life Film»), США, 2011. 5. «Неограновані коштовності» («Trade of Innocents»), США, 2010.
Торгівля людьми може набувати безліч різних ганебних форм. Однією з яких є трудове рабство – грубе порушенням прав людини і прав працівника. Свобода від примусової праці – одне з основних трудових прав, яке інспектори праці заохочують та захищають. Коли потрібні гроші, щоби забезпечити себе і рідних. Коли шукаєш надійну роботу заради стабільного доходу. Коли потребуєш прихистку, безпечного місця перебування чи кращих умов проживання… Серед тих, хто пропонує бажане, можуть бути шахраї. За оцінками МОМ, понад 32 мільйони людей постраждали від повномасштабної війни. Зіткнувшись із впливом військових дій, переміщенням та ослабленням економіки, населення стало більш схильним до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, експлуатації чи насильства.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/10.html#39


Круглий стіл «Формування безпечного освітнього середовища та протидія цькуванню»

9 жовтня 2024 р. в Харківській державній академії культури відбувся круглий стіл «Формування безпечного освітнього середовища та протидія цькуванню», в якому взяли участь здобувачі та науково-педагогічні працівники академії. Захід був приурочений до Всесвітнього дня ментального здоров’я та проходив в рамках Програми соціально-психологічного супроводу ментального здоров'я суб’єктів освітньо-виховного простору ХДАК в 2024-2025 н.р.
Із вступним словом виступила Олена Білик – проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв'язків. Вона привітала усіх з прийдешнім Днем ментального здоров’я та наголосила на важливості формування безпечного та комфортного психологічного клімату в освітньому середовищі академії.
Із доповіддю «Збереження ментального (психічного) здоров'я особистості в умовах війни» виступив практичний психолог Харківської державної академії культури – Володимир Носенко. В своїй доповіді Володимир Носенко проаналізував результати анкетування здобувачів академії, яке проводилося напередодні круглого столу та було присвячено питанням психологічного клімату в академії та психологічного стану здобувачів в період війни. Доповідач розглянув складові психічного здоров’я в умовах війни, продемонстрував способи посилення ресурсів стійкості особистості. А в кінці своєї доповіді Володимир Носенко запропонував усім учасникам круглого столу разом зробити техніку відновлення ресурсів «ГОРА», розробленою українською психологинею Сітланою Ройз.
Із доповіддю «Правові ознаки булінгу та особливості юридичної відповідальності за булінг» виступила Каріна Попова-Коряк – помічник проректора з виховної роботи, старший викладач кафедри телерепортерської майстерності. В своїй доповіді вона розкрила поняття «булінг» в законодавстві України, охарактеризувала види булінгу та пояснила особливості притягнення до юридичної відповідальності за вчинення булінгу в освітньому процесі. Окрім того, доповідачка навела приклади із судової практики України, які стосувалися відповідальності суб’єктів освітнього процесу за вчинення булінгу.
Із роз’ясненням щодо психологічної підтримки в Харківській державній академії виступила Анастасія Большакова – завідувачка кафедри психології та педагогіки. Пані Анастасія нагадала про те, що в академії діє програма по психологічній підтримці здобувачів вищої освіти, ознайомила із основними документами щодо цього, зазначила, що психологічна підтримка здобувачів вищої освіти, викладачів та співробітників ХДАК здійснюється на засадах анонімності, добровільності та безкоштовності та за такими напрямами: кар’єрне консультування та коучинг; допомога у розв’язанні конфліктів в освітньому середовищі та освітньому процесі; допомога у разі виникнення проблем у навчанні; допомога у розв’язанні особистісних проблем.
На круглому столі виступила і представниця Студентської ради академії, Голова Студентської ради факультету аудіовізуального мистецтва – Маргарита Бутко. Вона презентувала результати свого проету у вигляді невеличкого майстер-класу «Змінюємо світ на краще: структура та створення соціальної реклами». Маргарита продемонструвала два відеороліки, створених в рамках її проекту, які присвячені проблемі булінгу в навчальних закладах. Окрім цього Маргарита запропонувала усім присутнім здобувачам доєднуватися до її проекту зі створення аудіовізуальних творів на соціальну тематику, в тому числі й з проблем булінгу в освітньому процесі.
Після виступу доповідачів у всіх присутніх на круглому столі була змога подискутувати на тему збереження ментального здоров’я в умовах сьогодення та висловити власне бачення шляхів подолання стресу та стабілізації психологічного стану.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/10.html#25


Участь Студради ХДАК в лекції-дискусії із Віцеспікеркою Верховної Ради України

6 червня 2024 року відбулася онлайн лекція-дискусія із Віцеспікеркою Верховної Ради України Оленою Кондратюк на тему «Тренд на гендерну рівність у світовій та українській політиці». Від Харківської державної академії культури в лекції-дискусії взяли участь: Попова-Коряк Каріна – помічник проректора з виховної роботи, к.ю.н., старший викладач кафедри мистецтвознавства та представники Студентської ради ХДАК на чолі з Головою Студентської ради Денисом Гусаком. Учасники зустрічі мали унікальну нагоду поспілкуватися з Віцеспікеркою Парламенту, разом проаналізувати тренд на гендерну паритетність у світовій політиці та дізнатися про основні бар'єри, з якими стикаються жінки на шляху до політичних вершин, а також про прогрес та виклики у цьому напрямку на прикладі українського парламенту. Лекція є спільним проєктом Освітнього Центру Верховної Ради України та Ukreate Hub, патронесами якого є Віцеспікерка Верховної Ради України Олена Кондратюк спільно зі Спікеркою Литовського Сейму Вікторією Чміліте-Нільсен.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/06.html#14


Молодіжний конгрес «Українська ідентичність та її промоція у світі»

25 травня 2024 р. в Україні проходив Молодіжний конгрес «Українська ідентичність та її промоція у світі». Це був найочікуваніший захід травня для молоді! До заходу в онлайн-режимі доєдналися і члени Студентської ради Харківської держаної академії культури. Подія була присвячена визначенню української ідентичності та напрацюванню теоретичної складової нашої ідентичності у глобальному контексті. Представники молодіжних організацій, ЗВО, державного сектору, бізнесу, громадські діячі та експерти зібралися на цьому заході, щоб разом із молоддю закріпити основні положення української ідентичності на панельних дискусіях.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/05.html#78


Участь Студради в заході «Батьківство без гендерних стереотипів»

15 травня 2024 р. представники Студентської ради ХДАК взяли участь у заході «Батьківство без гендерних стереотипів». Захід був організований Департаментом науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації сумісно з Центром гендерної культури в місті Харкові в рамках діяльності Коаліції «Харківщина – 1325». Захід був приурочений до Міжнародного дня сім’ї, який щорічно відзначається 15 травня. Захід проходив онлайн у формі гри та був спрямований на усвідомлення шкідливого впливу стереотипів на виховання дітей. Під час гри учасники/ці знайомляться з різноманітними прикладами життєвих ситуацій, в які часто потрапляють батьки та діти в різноманітних реаліях українського сьогодення. Гру створено Центром гендерної культури за підтримки ЮНІСЕФ.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/05.html#42


Вітання до Дня Матері від Студентської ради ХДАК

12 травня 2024 року в Україні відзначається День Матері! Мама - людина, яка дала нам життя, людина, якій ми завдячуємо нашими вміннями, знаннями, вихованням, рисами характеру. Впродовж усього життя вона оберігає, дає сил і натхнення, які допомагають нам долати життєві труднощі, вистояти у найскрутніші часи, досягати успіху та здобувати нові перемоги. Саме образ Матері, її сердечне тепло та ласка для кожної людини назавжди залишаються найдорожчими святинями, що втілюють моральні чесноти, самовідданість, уособлюють незрадливість і самопожертву. Низький уклін Вам, дорогі Матері, за дарунок життя, за тепло серця та найнадійніший оберіг – священну материнську любов. У цей святковий день прийміть щирі слова вдячності, любові та пошани! Міцного здоров’я, щастя, довгих років життя, душевного спокою, миру та добра!

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/05.html#32


Участь Голови Студради ХДАК в інтелектуальному марафоні «Бренди міст світу»

8 травня 2024 р. Голова Студентської ради Харківської держаної академії культури Денис Гусак взяв участь у інтелектуальному марафоні «Бренди міст світу» відповідно до плану роботи Центру міжнародної освіти і співробітництва ХДАК та отримав Грамоту за активну участь у цьому заході та продемонстровану ерудицію! Продовжуємо всебічний розвиток інтелектуального потенціалу молоді та підтримуємо імідж провідного освітньо-наукового закладу країни!

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/05.html#21



Участь представників Студради ХДАК в панельній дискусії «Розвиток студентського самоврядування під час війни»

3 травня 2024 р. за ініціативи Харківського обласного центру молоді в Харківському національному університеті імені В. Н. Каразіна відбулася панельна дискусія «Розвиток студентського самоврядування під час війни». Найактивніші представники студентського самоврядування закладів вищої освіти Харкова зібралися, щоб поговорити про специфіку розвитку студентських рад та молодіжних організацій під час війни. Студентське самоврядування Харківської державної академії культури мали честь представляти: Денис Гусак – Голова Студентської ради ХДАК; Віолета Астахова – член культурно-масового сектору Студентської ради ХДАК. Директор Харківського обласного центру молоді Георгій Пазій подякував присутнім за участь і зазначив, що головною метою цієї дискусії є розвиток студентського руху в Харкові. Представники установ підписали Меморандум про співпрацю, аби спільними зусиллями створювати нові можливості для розвитку української молоді. У межах панельної дискусії відбувалися палкі обговорення, обмін ідеями та думками, виступи, презентації та інтерактиви. Студенти говорили про студентське самоврядування, його функції, права й обов’язки, реалізацію студентських проектів і заходів, виклики та проблеми студентських організацій під час війни. Лідери студентської молоді не лише отримали інструменти, які в майбутньому допоможуть їм у реалізації заходів для студентів, а й заряд мотивації на подальшу роботу. Директор Харківського обласного центру молоді Георгій Пазій урочисто вручив представникам Студентської ради нашої академії ПОДЯКУ за розвиток студентського самоврядування попри виклики повномасштабного вторгнення, виховання патріотичної та вмотивованої молоді, активність та незламність.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/05.html#10


Зустріч представників студентів харківських закладів вищої освіти з міським головою Ігорем Тереховим



27 листопада 2023 р. відбулася зустріч представників студентського самоврядування із 17 закладів вищої освіти Харкова з міським головою міста Харкова Ігорем Тереховим за сприяння Молодіжної ради при харківському міському голові. Студентів Харківської державної академії культури представляли Голова Студентської ради – Денис Гусак та Заступник Голови Студентської ради – Микола Толстоносов.

Деталі за посиланням: https://www.instagram.com/p/C0UkrL4NdAq/


Участь членів Студради онлайн-флешмоб до 210-ї річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко у моєму серці»

З 4-го по 10-е березня 2024 р. в Харківській державній академії культури проходив онлайн-флешмоб до 210-ї річниці з Дня народження Т. Г. Шевченка «Шевченко у моєму серці». Під час флешмобу студенти та викладачі Академії надсилали відео з читанням поезії Т. Г. Шевченка, музичними та театралізованими композиціями.
У онлйн-флешмобі взяли активну участь і представники Студентської ради ХДАК: Валерія Каплун, студентка 4-го курсу факультету культурології та соціальних комунікацій прочитала поезію Т. Г. Шевченко «Реве та стогне Дніпр широкий». Віолета Астахова, студентка 1-го курсу факультету сценічного мистецтва, кафедра майстерності актора продекламувала «Заповіт» Т. Г. Шевченка.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/03.html#36


Привітання з Міжнародним жіночим днем від чоловічого складу Студентської ради ХДАК

8 березня 2024 р. чоловічий склад Студентської ради ХДАК привітав усіх жінок Міжнародним жіночим днем та зі святом весни.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/03.html#20



ХДАК доєдналася до акції «Смілива гривня»

Харківська державна академія культури доєдналася до акції «Смілива гривня». Мета проведення акції – зібрати кошти на допомогу Збройним Силам України та дати можливість українцям зробити свій внесок у перемогу, адже навіть найменша пожертва є важливою для наближення нашої перемоги в боротьбі з ворогом за незалежність і цілісність України.
Термін проведення благодійної акції «Смілива гривня» – з 04 вересня до 30 листопада 2023 року. Харківська державна академія культури також доєдналася до акції. В холі академії знаходиться пункт прийому коштів в рамках акції «Смілива гривня». Благодійна акція «Смілива гривня» насамперед спрямована на молодь. Саме вони стали рушійною силою під час першої хвилі акції, що відбулася у 2022 році та тривала протягом трьох місяців, з 1 серпня до 31 жовтня, по всій Україні. Минулого року до неї долучилися понад 2 400 колективів, із них 81 % – це навчальні заклади. Учасники акції зібрали монет на суму майже 5 млн. грн.., із них понад 4 мільйони гривень було зібрано здебільшого завдяки зусиллям педагогів, які заохочували дітей та їхніх батьків до благодійності.
Акція передбачає збір монет номіналами 10, 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень. Пункти збору монет відкриті у відділеннях банків-партнерів (ПриватБанк, Ощадбанк, ПУМБ). Банки, отримавши монети від населення, перераховують ці благодійні внески на спецрахунок Національного банку України на підтримку Збройних Сил України.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/09.html#38


Харківська державна академія культури отримала грамоту
за участь у благодійній акції «Смілива гривня»



Харківська державна академія культури взяла участь в акції «Смілива гривня». 14 грудня 2023 р. Трудовий колектив та Студентська рада отримали грамоту за активну участь у цій акції. Благодійна акція «Смілива гривня» – це благодійна ініціатива зі збору монет, мета якої об’єднати зусилля українців та зібрати кошти для допомоги українській армії.
4,3 мільйона гривень монетами було зібрано учасниками акції на допомогу Збройним Силам України. Збір монет на потреби оборони тривав по всій Україні упродовж понад трьох місяців – з 4 вересня до 8 грудня 2023 року. Сума зібраних коштів перераховувалася на спецрахунок Національного банку, відкритий для потреб сил оборони України.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/12.html#34


Академічна спільнота ХДАК взяла участь у
написанні Радіодиктанту національної єдності – 2023

27 жовтня 2023 р. дружній колектив Харківської державної академії культури зібрався разом (у форматах онлайн та офлайн), щоб відзначити День української писемності та мови. Чимало здобувачів, викладачів та співробітників академії на чолі з ректоркою Наталією Рябухою долучилися до традиційного флешмобу осені – щорічного Радіодиктанту національної єдності – 2023.
Перед безпосереднім написанням радіодиктанту учасники всеукраїнської акції єднання мали змогу поринути у неповторний поетично-пісенний світ української мови – мови єднання, перемоги, мови свободи, волі і, звичайно ж, мови наших героїв-воїнів, якими пишаємося! Цю урочисту частину заходу модерувала мовна омбудсменка ХДАК, доцентка кафедри психології, педагогіки та філології Ірина Фесенко.
Дуже добре, що ця традиція – написання Радіодиктанту національної єдності – в стінах ХДАК жива та актуальна, адже всеукраїнський мовний флешмоб – це не тільки перевірка знань здобувачів, викладачів та співробітників академії, але передусім засіб єднання навколо мови – головного духовного скарбу нашої країни.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/10.html#38


Зустріч студентів м. Харкова з народним депутатом ВРУ Юлією Гришиною



27 жовтня 2023 р. пройшла зустріч представників студентського самоврядування закладів вищої освіти міста Харкова з депутатом Верховної ради України Гришиною Юлією Миколаївною - експертом з питань освіти та науки.
Харківську державну академію культури представляв заступник Голови Студентської ради Микола Толстоносов. Студенти різних навчальних закладів Харкова обговорювали з депутатом проблеми затримок стипендій та їх нерівномірного розподілення між студентами. Обговорювалися такі питання, як: діяльність військових кафедр у закладах вищої освіти в умовах війни, виїзд студентів закордон, тощо. Студентам повідомили про створення Національного студентського колегіуму, який зможе на офіційному рівні функціонувати як повноцінний всеукраїнський студентський орган.
Обговорення вийшло продуктивним, всі почули відповіді на свої запитання. Дякуємо представникам влади за запрошення та за співпрацю в питанні захисту інтересів студентів.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/10.html#40


Перемога команди із Студради ХДАК в «Студентському інтелект-батлі»




16 листопада 2023 року в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний iнститут» напередодні Дня студента було проведено «Студентський інтелект-батл». В батлі взяли участь 18 команд з вищих навчальних закладів Харкова. Харківську держану академію культури представляла команда із Студентської ради у складі:
• Гусак Денис – студент 2-го курсу, Голова Студентської ради
• Толстоносов Микола – студент 3-го курсу, Заступник Голови Студентської ради
• Маргарита Бутко – студента 2-го курсу, член Студентської ради
• Гончарова Тетяна – студентка 1-го курсу, член Студентської ради
Студентська команда Харківської державної академії культури виборола 1-е місце.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/11.html#28


Студенти Харківської державної академії культури взяли
участь у «Молодіжному НЕфорумі»






14 грудня 2023 року для представників студентства закладів вищої освіти міста Харкова було проведено захід «Молодіжний НЕфорум».
Організатори заходу: Управління у справах сім'ї та молоді Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту, Молодіжна рада при Харківському міському голові за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI).
На освітньому заході «Молодіжний НЕфорум» зібралося близько 200 студентів. Харківську державну академію культури на цьому молодіжному заході представляли студенти факультету культурології та соціальних комунікацій: Д’ячкова Анастасія, Євгеній Борисов та Єлизавета Рева.
Перед студентством міста Харкова виступили перший заступник міського голови Олександр Новак, представники Молодіжної ради при Харківському міському голові, лідери думок, представники міжнародних та всеукраїнських організацій.
«Нам важливо залучати молодих людей до розробки нових ідей та рішень, реалізація яких дозволить покращити життєдіяльність міста», - наголосив Олександр Новак.
На панельних дискусіях обговорювалося широке коло питань: від участі молоді в розвитку громад та можливості для самореалізації до проблем штучного інтелекту. А в інтерактивній зоні «Молодіжного НЕфоруму» можна було познайомитися з передовими розробками навчальних закладів.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2023/12.html#38


Благодійний захід за сприяння Студентської ради ХДАК





3 лютого 2024 р. пройшов благодійний захід «Students meet up» за сприяння Студентської ради ХДАК.
Цей захід став можливим завдяки активності та співпраці студентської спільноти. В заході взяли участь представники студентів таких вишів, як:
• Харківська державна академія культури;
• Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова,
• Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна;
• Харківська державна академія фізичної культури.
Під час зустрічі обговорити теми, які є надзвичайно важливими та актуальними для студентів - працевлаштування та освіта. Під час дискусій студенти з різних вишів поділилися своїми думками, досвідом та ідеями, що сприяло взаємному зростанню та розумінню.
Окрім того, практична частина зустрічі включала в себе майстер-клас з вироблення окопних свічок для українських військових, які знаходяться на передовій.

Посилання: https://ic.ac.kharkov.ua/news/2024/02.html#14